شروع رابطه جنسی در زن ها مستلزم مقدماتی است. آنها باید از نظر روحی برای این کار آمادگی لازم را داشته باشند. علاوه بر این به ارگاسم رسیدن زنان نیز مراحل خاص خودش را دارد.
معمای سربسته در مورد مسائل جنسی خانم ها ارگاسم و انزال آنان است یک واکنش جنسی طبیعی و لذت بخش که تجربه نکردن آن در حین عمل جنسی میتواند باعث بروز مشکلات فراوانی در زندگی زناشوئی گردد.

یکی از دلایلی که از آن بعنوان معمای سربسته یاد میشود پیچیده بودن ارگاسم خانم ها در قیاس با آقایان است ، عوامل زیادی بر فرآیند ارگاسم خانم ها موثر است که سعی میشود در این مقاله در وبسایت شب جمعه به آن پرداخته شود. ۷۰ درصد از زنان هنگام رابطه‌ی جنسی با تحریک ناحیه‌ی کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند.
مسئولیت مردان در فرآیند رابطه جنسی و تامین نیاز جنسی خانم ها بیش از خانم ها در مقابل آقایان میباشد ، بعبارتی برای تحریک کردن و به ارگاسم رساندن خانم ها کارهای مقدماتی و اساسی لازم است که در مورد آقایان چنین نخواهد بود .

چرا زنان نمی توانند به راحتی مردان اوج لذت جنسی را تجربه کنند؟

در حالی که رسیدن به اوج لذت جنسی برای برخی از زنان ساده تر از دیگران است، برخی دیگر به ندرت یا هرگز این احساس را تجربه نکرده اند. دسته دیگری نیز تنها در صورت خودارضایی می توانند ارضا شدن را تجربه کنند. این باعث نارضایتی از رابطه زناشویی، احساس فشار روی مرد و بی میلی جنسی می شود.

ارضا شدن زنان چه منافعی برای آنان به همراه دارد؟

هر چند در اینترنت حرف های زیادی در مورد منافع ارگاسم برای پوست، مو و سلامت کلی بدن وجود دارد، اما شواهد علمی به ندرت آنان را حمایت می کنند.

اما ارگاسم لذت بخش است و لذت بردن منافع خود را به همراه دارد. رابطه جنسی لذت بخش می تواند خلق و خوی فرد را بهبود ببخشد، باعث کاهش استرس شود، ایمنی بدن او را بالاتر ببرد و باعث بهبود روابط بین زوج شود.

اشتباهات رایج در مورد ارگاسم در زنان:

افسانه ها و سوءتفاهمات زیادی در ارتباط با ارگاسم زنان وجود دارد، از جمله:

  • زنانی که نمی توانند ارگاسم را تجربه کنند دچار مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی، تروما و مشکلات زناشویی هستند.
  • ارگاسم با دخول سالم ترین شکل لذت جنسی است. این در حالی است که بسیاری از زنان با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند.
  • برعکس عقیده فوق، برخی نیز اعتقاد دارند زنان نمی توانند ارگاسم با دخول را تجربه کنند. هر چند کمتر از تحریک کلیتوریس رایج است، اما زنان می توانند آن را تجربه کنند.
  • زنان باید عاشق شوند تا ارضا شوند. نه این طور نیست، زنان با تحریک کافی می توانند بدون عشق نیز به اوج لذت جنسی برسند.
  • مردان می فهمند که زنان تظاهر به ارگاسم می کنند. این طور هم نیست. برخی از زنان خیلی خوب می توانند تظاهر کنند.

چطور می توان همسر خود را به ارگاسم رساند؟

از او بپرسید چه حسی دارد:
اگر همسری ندارید که به ندرت ارضا می شود یا اصلا این اتفاق برای او نمی افتد، از او بپرسید از این موضوع چه حسی دارد. گاهی زن احساس بدی دارد، اما گاهی نیز راضی است و آن را مشکل خاصی نمی داند. سوال کردن از او حداقل این مشکل را حل می کند که می دانید در این موضوع چقدر سهیم هستید.

تمیز و آراسته باشید:
اگر بدنتان یا دهانتان بو می دهد، موهایتان آشفته و کثیف هستند و آراستگی ندارید، انتظار نداشته باشید که همسرتان به شما جلب شده و لذت جنسی را همراه با شما تجربه کند. همیشه قبل از خواب، دوش بگیرید، مسواک بزنید، و خوشبو باشید.

تکنیک خود را تغییر دهید:
اگر او شیوه شما را مشکل خود عنوان می کند، از او بپرسید چه چیزی او را تحریک می کند. او می تواند به شما نشان دهد از چه حرکت و پوزیشنی بیشتر لذت می برد تا فشار و اضطراب نسبت به عملکرد در رابطه شما از بین برود.

پیش نوازی و معاشقه را فراموش نکنید:
بله، گاهی رابطه جنسی سریع اتفاق می افتد و تمام می شود. اما همیشه نباید این طور باشد. معاشقه به هر دوی شما، به خصوص زن، کمک می کند که آمادگی بیشتری برای رسیدن به اوج لذت جنسی پیدا کند. زمانی که زن به اندازه کافی تحریک نشده باشد، رابطه جنسی دردناک و کسل کننده به نظر می رسد. پیش نوازی می تواند هر چیزی و هر کاری از ارسال پیام های عاشقانه و جنسی تا نوازش های عاشقانه باشد.

پوزیشن های مختلف را امتحان کنید:
ارضا شدن زنان صرفا با دخول رخ نمی دهد. رابطه جنسی دهانی و پوزیشن های دیگری که کلیتوریس را تحریک می کنند بیشتر به زنان کمک می کند که به اوج لذت جنسی برسند.

صمیمیت بیشتری با یکدیگر داشته باشید:
مشکلات زوجی خود را حل کنید و رابطه خود را تقویت کنید. دعوا و تنش باعث حواس پرتی زن می شوند و مانع از لدت بردن او از رابطه می شود. اگر مشکلی جدی در زندگی و رابطه شما وجود دارد که از حل کردن آن درمانده اید، از یک مشاور زوج درمانی کمک بگیرید.

پس از ارگاسم خود، به تحریک همسرتان ادامه دهید:
برای مردان رسیدن به اوج لذت جنسی ساده تر است. در بعضی از موارد، زود ارضا شدن مرد باعث می شود که زن این حس را تجربه نکند. اگر این مورد برای شما صدق می کند، به تحریک همسرتان با دست یا روش های دیگر ادامه دهید تا به اوج لذت جنسی برسد.

تغییر وضعیت ندهید:
گاهی نیازی نیست برای ارضا شدن زنان پوزیشن را عوض کنید، یا سرعت را کم یا زیاد کنید. تغییر دادن وضعیت باعث می شود که حس خوب زن از بین برود و تحریکش را از دست بدهد. اگر هر دو احساس درد و ناراحتی ندارید و از وضعیت راضی هستید، بهتر است فقط ادامه دهید.

عوامل کاهش تحریک پذیری جنسی خانم ها

در مقابل عواملی که میتواند باعث افزایش تحریک پذیری و ارگاسم مطلوبتر باشد عواملی هستند که بر عکس میتواند باعث کاستن یا از بین رفتن تحریک جنسی خانم ها گردد.
عدم تمرکز : عدم تمرکز در زمان برقراری رابطه جنسی تنها به لذت جنسی از همسرتان فکر کنید و افکار دیگر را از ذهن بیرون کنید. فراموش نکنید تحریک ذهنی یکی از اولویتهای سه گانه برای خانم ها میباشد پس در صورتی که تمرکز در آن وجود نداشته باشد میتواند باعث از دست دادن تحریک شود.
ترس و استرس : ترس و استرس ، برخی از زوجین که حتی ماهها بعد از ازدواج نیز موفق به برقراری دخول و برداشتن بکارت نشده اند، احساس ترس از درد و سوزش علاوه بر اینکه میتواند باعث کاستن از تحریک جنسی شود همچنین میتواند باعث تلقین نسبت به آن نیز شود همچنین ترس و استرس میتواند باعث ایجاد اسپاسم نیز شود.
درد در حین دخول: درد در حین دخول میتواند ناشی از : تنگی دهانه واژن، نوع بکارت، عفونت،خشکی دهانه واژن ، گرفتگی عضلات و اسپاسم باشد که میتواند در ارگاسم موثر باشد.
عدم پیشنوازی و معاشقه کافی: هستند مردانی که بلافاصله قصد دارند سراغ آخرین مرحله بروند، در برخورد با خانم ها در رابطه جنسی باید قدم به قدم پیشروی کرد.