چرا برخی زنان ارگاسم نمی شوند؟

به ارگاسم نرسیدن لزوما به معنای وجود مشکل و بیماری نیست، بلکه عوامل بیولوژیکی و جسمی زیادی در این فرایند دخیل هستند. بیماری های که تاثیرات جدی بر سلامت روان زنان دارند، عواملی هستند که بر روی ارگاسم زنان تاثیر می گذارد، این بیماری ها عبارتند از :

مالتیپل اسکلروزیس یا MS
بیماری پارکینسون
جراحی مختلف مانند هیسترکتومی یا جراحی برای سرطان
افزایش سن

به علاوه این واقعیت وجود دارد که افراد از لحاظ جسمی و روحی با یکدیگر متفاوتند و یک راه حل برای همه موثر نخواهد بود. رابطه جنسی و ارگاسم در واقع نوعی بازی و خودآزمایی محسوب می شود که از طریق آن فرد می تواند عوامل بیولوژیکی و فیزیکی منحصر به فرد بدن خود را بهتر بشناسد.

ارگاسم چندگانه چیست؟

ارگاسم برای خانم‌ها می‌تواند یک یا چند بار رخ دهد. ارگاسم چندگانه به این معنی است که زن می‌تواند یک ارگاسم طولانی و عالی یا حتی دو یا سه ارگاسم متوالی و پی در پی داشته باشد. زنان، بر خلاف مردان، می‌توانند دوباره به اوج برسند و ادامه دهند اما در واقع این طور نیست که مردان هم نتوانند ارگاسم چندگانه داشته باشند و چند بار پیاپی به ارگاسم برسند.

مردان قادرند ارگاسم غیرنعوظی هم داشته باشد. این زمانی است که مرد ارگاسم را در مغز یا ذهن خودش تجربه کرده و نعوظ خود را حبس می‌کند اما نعوظ آلت جنسی خود را با فشرده کردن عضلات آلت جنسی‌اش نگه می‌دارد یا تکنیک‌های این چنینی را اتخاذ می‌کند تا دچار نعوظ نشود.

ارگاسم یعنی بدن در زمانی که نمی‌تواند در برابر فشار جریان خون بیشتر در اندام تناسلی تحمل کند خودش را آزاد نماید.

برخی مردان نیز می‌توانند نعوظ چندگانه داشته باشند. به این معنی که چند ارگاسم پی در پی و پشت سر هم را همراه با نعوظ کامل یا قسمتی و غیرکامل تجربه می‌کنند. مردانی هستند که هر بار نمی‌توانند به نعوظ کامل برسند و اما برخی دیگر نعوظ کامل دارند.

رکورد جهانی ارگاسم در زنان ۱۳۴ مرتبه در یک ساعت است. این رکورد در مرکز تحقیقات جنسی و زناشویی در کالیفرنیا به ثبت رسید. همین تحقیق در دنیای مردان ۱۶ ارگاسم در یک ساعت ثبت شد.

بهبود رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم با سبک زندگی مناسب

استرس مهم ترین عاملی است که بر روی ارگاسم خانم ها تاثیر می گذارد. عوامل مختلف دیگری نیز بر ارگاسم و میل جنسی خانم ها تاثیر می گذارند که عبارتند از:

خستگی
افسردگی
مصرف الکل
سیگار کشیدن
نوشیدن الکل توانایی رسیدن به ارگاسم را کم کرده و سیگار کشیدن گردش خون به اندام های جنسی را محدود می کند.