یکی از مهم ترین مسائل در رابطه رسیدن به اورگاسم می باشد. رسیدن به اورگاسم در زنان بسیار مهم است. در این مقاله با شب جمعه همراه باشید تا شما را بیشتر با اورگاسم اشنا کنیم.

ارگاسم چیست؟

ارگاسم بطور كلی در متون تخصصی به اینصورت تعریف ميشود ، انقباض شدید ماهیچه ای در طی روابط جنسی كه بهمراه تغيير در بعضی علائم بدنی مثل تغيير در ضربان قلب، تغيير در فشار خون و تغيير در عمق و نرخ تنفس میباشد . بعضی ديگر ازمحققان در تعریف “ارگاسم” تلاش دارند جنسیت را مجزا كنند و آنرا اینگونه تعریف می كنند:

ارگاسم عبارتست از اوج لذت جنسی و رها شدن تنش های جنسی.

ارگاسم در مردان با احساس ذهني غیر قابل اجتناب بودن انزال آغاز شده و با بروز انزال پایان می یابد. ولی ارگاسم در زنان با انقباض مجرای واژینال همراه است؛ تغييرات دیگری در ارگاسم زنان، زیرا حركات غیر ارادی و ارادی عضلانی، زیاد شدن فشار خون و افزایش تعداد ضربان قلب هم در این مرحله روی ميدهد .

ساده ترین راه رسیدن به ارگاسم در زنان

ساده‌ترین راه برای رسیدن به اوج لذت جنسی، تحریک مستقیم یا غیرمستقیم آلت مردی و آلت زنانگی است. این تحریک می‌تواند به‌وسیلهٔ سکس، خودارضایی، آمیزش مقعدی، سکس دهانی یا با استفاده از ابزارآلات جنسی صورت گیرد.تحریک جنسی زن می‌تواند موجب تنگتر شدن قسمت داخلی رحم و سفت شدن نوک سینه‌ها و در مردان نعوظ، ترشح آب دهان و افزایش میزان تنفس و ضربان قلب شود.

شایان به ذکر است که ارگاسم یک واکنش غیر عادی بسیار لذت بخش از طرف بدن است، مانند بسیاری از واکنش های غیر عادی دیگر که از طرف بدن بروز می کند.

ارگاسم را مانند عطسه در نظر بگیرید : ارگاسم هم مانند عطسه با یک تجربه حسی شروع می شود که اگر این حس به اندازه کافی قدرتمند باشد، واکنشی را آغاز می کند که متوقف کردن آن بسیار سخت است. در نهایت نوعی حس آرامش در فرد به وجود می آید. البته تفاوت ارگاسم و عطسه در این است که ارگاسم هم آرامش روحی و هم جسمی به دنبال دارد.

ارگاسم در زنان شامل مراحل مختلف است، از جمله تمایل، تحریک، ارگاسم و ارضا شدن یا به آرامش رسیدن. این چرخه ثابت نیست و همچنین تمام مراحل آن می توانند لذت بخش باشند. متخصصین ارگاسم را اوج رضایت جسمی و روحی در یک رابطه جنسی و رهایی ناگهانی از تنش جنسی تعریف می کنند. در زنان ارگاسم ممکن است به شکل انقباض ریتمیک عضلات تناسلی بروز کند.

ارگاسم چه زمانی رخ میدهد؟

ارگاسم زمانی رخ می‌دهد که به بدن اجازه بدهید هنگام رو به رو شدن با فشار زیاد جریان خون در اندام تناسلی که قادر به تحمل آن نیست خودش را رها کند. ارگاسم در واقع فرایند برگرداندن خون از جایی است که می‌آید و همین طور آزاد کردن تمام عضلات فشرده شده.

اهمیت ارگاسم در بانوان

اطلاع از نشانه‌ها و مراحل ارگاسم زنان به مردان کمک می‌کند تا همسرشان را در رابطه جنسی به رضایت کامل برسانند و کیفیت رابطه خود را تا زیادی افزایش دهند. شاید باور کردنی نباشد اما تا نیم قرن پیش، ارگاسم زنان چیز عجیب و ناشناخته ای بود و بسیاری از افراد بر این باور بودند که لذت جنسی در رابطه فقط مخصوص مردان است. اما به مرور پی بردند که مردان با ایجاد لذت جنسی در همسرشان، هم خود لذت بیشتری از رابطه برده و هم پایداری و رضایت در رابطه عاطفی و زناشویی‌شان را تضمین می‌کنند. رساندن زنان به ارگاسم اصول و نکاتی دارد که آگاهی از آن برای مردان ضروری است. همچنین باید به این نکته توجه داشت که رابطه جنسی دنیای بسیار گسترده‌‌ای است؛ پس برای مهارت و لذت بیشتر در آن لازم است که از کمک یک روانشناس متخصص بهره‌مند شوید.