سلام خدمت همراهان همیشگی وبسایت شب جمعه

با ما در این مقاله همراه باشید تا انواع کاندوم مردانه موجود در ایران را برای شما معرفی کنیم.

برای خرید کاندوم مردانه با قیمت مناسب کلیک کنید.

کاندوم چیست

کاندوم مردانه و زنانه یکی از رایج ترین لوزام و راههای پیشگیری از بارداری است که به دلیل حسایت استفاده از این روش بایستی نکاتی را راجع به استفاده و دقت های لازم در این رابطه بدانید.چنانچه پیش از این در بخش سلامت نمناک توضیحاتی ارائه داده بودیم کاندوم نوعی جلوگیری از بارداری است.

هم چنین در مقابل عفونت های رابطه جنسی افرادا را محافظت می کند (STIs). کاندوم یک مانع خوبی است که به آلت تناسلی مردانه قبل از رابطه جنسی کشیده می شود و از آن به عنوان مانعی برای توقف ورود اسپرم و عفونت میان شرکای جنسی استفاده می شود.

کاندوم معمولاً از لاستیک ساخته می شود.کاندوم برای رابطه واژینال، مقعدی و دهانی استفاده می شود و آن ها به محافظت در برابر حاملگی و عفونت های مقاربتی، از جمله HIV کمک می کنند.اغلب روش های دیگر جلوگیری از بارداری از شما در برابر STIs، از جمله HIV محافظت نمی کنند.

برای محافظت از خود، از کاندوم استفاده کنید.استفاده از کاندوم آسان است، هیچ گونه عوارض جانبی ندارد (مگر اینکه به لاستیک حساسیت داشته باشید) و به پیش گیری از سرطان رحم نیز کمک می کند. کاندوم داخلی نیز نوعی از کاندوم است که درون واژن قرار می گیرند.

چطور می توان از کاندوم استفاده کرد؟

اگر هر بار که رابطه جنسی دارید از کاندوم استفاده کنید، از بارداری و عفونت جلوگیری می کنید.هر بار یک زن و مردی به درستی از کاندوم استفاده می کنند، از هر 100 زن، تنها 2 نفرشان باردار خواهند شد با این حال، هر ساله 15 نفر از 100 نفر در هنگام استفاده از کاندوم به عنوان روش های جلوگیری از بارداری، باردار می شوند.

ویروس هایی از قبیل ویروس اچ آی وی نمی توانند از کاندوم رد شوند.مطالعات، امنیت کاندوم را اثبات کرده اند این تحقیقات و مطالعات شامل زوج هایی بودند که در آن فردی مبتلا به اچ آی وی مثبت بود و دیگری آلوده نشده بود.

اولین مطالعه نشان داد که اگر از کاندوم به درستی استفاده شود، هیچ یک از شرکا غیر عفونی مبتلا به اچ آی وی نمی شوند.دومین مطالعه نشان داد که با استفاده مداوم و همیشگی کاندوم، دو نفر از 100 زن آلوده شدند.در صورتی که مدام از کاندوم استفاده نشود، پانزده نفر از 100 زن آلوده شدند.

انواع کاندوم

انواع کاندوم-کاندوم ها در دو نوع مردانه و زنانه وجود دارند. کاندوم ها یکسان و یک اندازه نیستند و از نظر اندازه ٬ ضخامت ٬ وجود ماده اسپرم کش ویا ماده نرم کننده (لوبریکنت) متفاوت می باشند و برخی از کاندوم ها ماده اسپرم کش ندارند . کاندوم های محتوی ماده اسپرم کش موثرتر از انواع بدون اسپرم کش هستند . لوبریکانت ها یی که در کاندوم استفاده می شود باید برپایه آب (Water based) باشند نه پایه روغن(Oil based) در غیر این صورت ممکن است به لاتکس کاندوم آسیب بزنند و باعث پارگی کاندوم شوند.

 

کاندوم ها در رنگ ها و طرح های مختلف ساخته و در بسته های کوچک بسته بندی می شود . ۵۰ میلیون مرد در دنیا از کاندوم استفاده می کنند و بیشترین کشوری که از کاندوم برای جلوگیری از بارداری استفاده می کند ژاپن می باشد.درصد شکست کاندوم اگر درست استفاده شود ۳ درصد است ولی اگر در هنگام استفاده دقت لازم نشود تا ۱۴ درصد نیز ممکن است شکست داشته باشد.اما بطور متوسط میران شکست ان ۱۰ درصد است . البته باید توجه داشت که در بیشتر روشهای پیشگیریاز بارداری میزان شکست در سال اول استفاده بیشتر است.