مزیت استفاده از تامپون

این روش نسبت به سایر روش های جذب خون قاعدگی، مزایای زیادی دارد. استفاده از آن، نسبت به پد بهداشتی و فنجان قاعدگی، تمیز تر و بهداشتی تر است. هنگام دفع ادرار می توانید تامپون را نگه دارید اما در سایر روش ها آن ها را باید کنار بگذارید.

استفاده از اپلیکاتور هنگام استفاده از تامپون، بهداشتی تر است. همپنین می توانید از دستمال توالت برای تعویض آن استفاده کنید. دوباره تاکید می کنیم که بهتر از تماس مستقیم دست با هر گونه خون و یا تامپون آلوده به خون، جلوگیری کنید.

این محصول از سایر وسایل بهداشتی کوچکتر است، که همین نکته باعث می شود راحت از آن ها استفاده کنید. همچین استفاده از آن باعث می شود که حس بدی را که از جذب نشدن برخی از خون ها توسط پد دارید؛ در استفاده از آن نداشته باشید.

از این محصول می توانید در هنگام فعالیت هایی مانند شنا نیز استفاده کنید، در حالیکه اگر از پد استفاده کنید، نمی توانید به داخل آب بروید. بیشتر بانوان هنگامیکه تامپون را درون واژن می گذارند؛ آن را حس نمی کنند. که این نکته نیز یکی از مزایای آن در مقابل استفاده از پد یا فنجان قاعدگی است.

برخی از تامپون ها نیز مواد خوشبو کننده ای دارند که از بروز بوی خون هنگام قاعدگی، جلوگیری می کنند. همچنین اکثر آن ها از مواد ارگانیک و طبیعی ساخته شده اند.

چه نوع تامپون هایی را خریداری کنیم؟

تامپونها نیز مانند نوارهای بهداشتی قدرت جذب های متفاوتی دارند. نوعی که قدرت جذب بالاتری دارد ترشحات بیشتری را جذب می کند و قطر بیشتری دارد و به همین دلیل گذاشتن آن در واژن ممکن است سخت تر باشد.

نوع سبک قدرت جذب کمتری دارد اما استفاده از آن راحت تر است. شما می توانید در روزهای اول و دوم قاعدگی ار تامپونهای ضخیم و در روزهای سوم تا پنجم از تامپونهای باریک استفاده کنید.

چنانچه استفاده از تامپونهای ضخیم برای شما غیر ممکن یا ناراحت کننده است در تمام روزها می توانید از تامپونهای باریک استفاده کنید فقط در روزهای اول و دوم باید آن را زود به زود تعویض کنید چون قدرت جذب کمتری دارد.

در ادامه به معرفی بهترین نوع و مارک نوار بهداشتی تامپون استخری و پریودی و واژینال و دخترانه پنبه ریز و تامپکس و کارولی میپردازیم

بهترین مدل های تامپون

تامپون «کرولی»

تامپون «کرولی» (Caroli) مدل «Normal» از صددرصد پنبه خالص ساخته شده قدرت جذب بالایی دارد.

تامپون کرولی به راحتی جایگذاری می‌شود و جلوی خروج مایع را به‌خوبی می‌گیرد.

تامپون کرولی به دلیل کیفیت خوبی که دارد، ایجاد حساسیت و درپی ان سوزش و خارش نخواهد کرد.

این تامپون بدون نیاز به اپلیکاتور و با انگشت وارد می‌شود و برای خروج آن کافی است که نخ متصل به انتهای ان را کشید.

تامپون همانند نواربهداشتی، کاربردی در دوران ماهانه بانوان دارد. تامپون درست برعکس نواربهداشتی، درون واژن قرار گرفته و از خروج مایع جلوگیری می‌کند.

تامپون‌ها به دو صورت استفاده می‌شوند؛ یک نوع ان نیازمند اپلیکاتور برای ورود است و نوع دیگر با دست و به صورت انگشتی وارد می‌شوند.

معمولا جنس تامپون‌ها از پنبه و نرم است.

برای بیرون کشیدن تامپون، نخی در انهای آن تعبیه شده که با کشیدن آن، تامپون خارج می‌شود.

یکی از مهمترین نکات در استفاده از تامپون، استفاده نکردن آنم در طول شب است؛ چراکه می‌تواند خطرساز باشد. این محصول در بسته‌ی 16 عددی و کاملا بهداشتی عرضه شده است.

تامپون وریانا مدل normal بسته 16 عددی

تعداد
16 عدد
سایز
متوسط
قطر
زیاد (ضخیم)
ضد حساسیت
بله
معطر
خیر
صادر کننده مجوز
سازمان غذا و دارو
سایر توضیحات
تهیه شده از الیاف 100 % طبیعی و فاقد مواد جاذب
عدم استفاده از کلر در فرآیند سفید کردن پنبه
جلوگیری از بوی نامطبوع ناشی از ترشحات
مناسب برای مهمانی، البسه چسبان، ورزش و شنا
دارای تاییدیه FDA