بزرگترین تولید کننده جهان می گوید ، به دلیل کمبود لاتکس که در ساخت دستکش ها به کار میرود ، تولید کاندوم کاهش یافته است.

Karex Bhd مالزی که جزو 5 تولید کننده برتر کاندوم در دنیاست گفت. این شرکت بزرگ در سه هفته اخیر هیچ کاندومی تولید نکرده و این به خاطر دستور دولت مالزی و وضعیت فوق العاده ایست که به خاطر ویروس کرونا ایجاد شده.

این در حالیست که در بازار جهانی کمبود بیش از 100 میلیون کاندوم در برند هایی مانند durex را تجربه می کند که روزانه توسط مردم استفاده می شود. این شرکت بیان کرد در روز های اینده تولید خود را اغاز خواهد کرد اما با حدود 50 درصد نیروی کار خود.

گوه میا کیات ، رئیس اجرایی این شرکت بیان مرد: “رمان میبرد تا کارخانه ها شروع به کار کنند و ما تلاش خواهیم کرد تا تقاضا را با نیمی از ظرفیت پوشش دهیم.”

وی گفت: “ما در همه جا شاهد کمبود جهانی کاندوم هستیم که بسیار ترسناک خواهد بود.” نگرانی من این است که برای بسیاری از برنامه های بشردوستانه … در آفریقا ، این کمبود فقط دو هفته یا یک ماه نخواهد بود. این کمبود می تواند به ماهها انجام شود. “

 

از دیگر کشورهای تولید کننده کاندوم بزرگ چین می باشد ، که در آن منشاء ویروس سرچشمه گرفت و منجر به خاموش شدن گسترده کارخانه ها شده است همچنین هند و تایلند که در این کشور ها نیز انتشار ویروس رو به افزایش است.