خودارضایی اگر چه در دین اسلام حرام است و حکما و اطباء آسیب های متعدد روانی و جسمی را برای آن برشمرده اند اما از آن دست عادت هایی است که متاسفانه به کرات توسط برخی از مردم در سراسر جهان تجربه می شود.

از مهمترین علائمی که هر فرد بعد از خودارضایی تجربه می کند تحریکات عصبی و از دست رفتن املاح مفید بدن است که در پی خودارضایی و ارگاسم ناشی از آن به وجود می آید.

این علائم اگر چه بعد از رابطه زناشویی نیز دیده می شود اما از آنجا که معمولا افراد معتاد به خودارضایی به طور بی رویه و بیمارگونه آن را تجربه می کنند به مرور سلامت جسم و روان فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

از این رو به این افراد توصیه می شود بعد از خودارضایی برای تسکین اعصاب شان دوش آب ولرم(مایل به خنکی) بگیرند.

تغذیه پس از خود ارضایی

اما تغذیه سالم چه کمکی به این گروه می کند؟

توصیه هایی زیادی در این باره مطرح است که مهم ترین آنها نوشیدن مخلوطی از شیرعسل بعد از خودارضایی است. به این ترتیب فردی که مقدار قابل ملاحظه ای گلوکز، مواد معدنی و املاح مفید بدنش را در پی خودارضایی از دست داده با نوشیدن این مخلوط جبران می کند. از آنجا که فسفر و کلسیم از جمله مهمترین املاحی است که بعد از خودارضایی و رابطه زناشویی از بدن دفع می شود می توان با تغییر رژیم غذایی و گنجاندن مغز آجیل، گوشت راسته گوسفند کبابی، منابع سرشار از ویتامین c مثل پرتقال و هلو کمبود آنها را جبران کرد و یا می توان با تجویز پزشک سراغ مکمل های دارویی رفت که ویتامین c و کلسیم مورد نیاز بدن را تامین کنند.

بهترین غذاهای تقویت کننده

1- تقویت قوت جنسی با خوردن میگو و خرما

۲۰۰گرم میگو را خوب تمیز کنید و ۲۰۰ گرم خرما را به آن اضافه کنید و با هم خوب مخلوط کنید و در داخل ۱۰۰ گرم روغن زیتون تف دهید و این غذای ساده را صبحانه میل کنید این غذا سستی کمر را برطرف کرده و قوه جماع را فوق العاده زیاد می کند.

2- عسل لبنی (نوعی صمغ گیاهی) یکی از غذاهای تقویت نعوظ

ده مثقال ریشه انجدان و ده مثقال عسل لبنی و دو مثال افتیمون از عطاری ها خریداری کنید ابتدا ریشه انجدان را به صورت پودر درآورید و با عسل لبنی و افتیمونخوب مخلوط کنید قبل از جماع کردن (یک ساعت قبل) دو مثقال آن را با یک استکان آب ولرم مخلوط کرده و میل کنید و بلافاصله اثر آن را در جماع کردن ببینید.

3- شیر و عسل تقویت کننده کمر مردان

یک لیوان شیر را با دو قاشق غذاخوری عسل سالم و اصل را با هم مخلوط کنید بعد از صبحانه میل کنید ان کار را کسانی که از سستی کمر رنج می برند به مدت یک هفته به کار برند و غده جنسی و سستی کمر را برطرف می کند.

4- تقویت قوای جنسی با خوردن خربزه

در فصلی که خربزه به بازار می آید سعی کنید از این میوه خوشمزه استفاده کنید که قوه جنسی را تقویت می نماید.

5- تقویت قوای جنسی با نخود

مقدار ۵۰۰ گرم نخود را با آب بپزید و روزانه هر بار ۳ قاشق غذاخوری از آن میل کنید قوه جنسی را تقویت و سستی کمر را از بین می برد و آب بدن را زیاد میکند.

6- تقویت قوای جنسی با تخم مرغ

۲ عدد پیاز معمولی را رنده کرده و دو عدد تخم مرغ داخل آن بشکنید. سپس روی حرارت ملایم آتش قرار دهید و روی ظرف را دم کنید تا با بخار خود بپزد با صبحانه میل کنید اثر آن را در حالت جماع ببینید.

7- قاوویت ؛ معجون برای تقویت کمر

۵۰ گرم گندم، ۵۰ گرم جو،۵۰گرم کنجد،و ۵۰گرم نخود را با هم بو بدهید این مواد که با هم مخلوط شود به آن قاوویت می گویند در بین روز هربار یک قاشق غذاخوری رامیل کنید تاثیر بسزایی در امر جماع دارد.

8- تقویت قوای جنسی با برگ کاسنی

۲۵۰ گرم برگ کاسنی را بپزید (با بخار پخته شود) هر روز یک لیوان آن را بعداز صبحانه میل کنید قوه جماع را تقویت می نماید.

9- تقویت نعوظ در مردان با خوردن هویج

یک کیلو گرم هویج را بپزید (با بخار پخته شود) هر روز یک لیوان آن را در بین روز میل کنید. این عمل تا یک هفته تکرار شود .این خوراکی برای سفت شدن کمر مردانی که از عدم نعوظ رنج می برند، بسیار مفید می باشد.

10- تقویت نعوظ با خوردن خرمای برنی

هر روز ۱۵۰ تا ۲۵۰ گرم خرمای برنی را مصرف کنید مردانی که به علت عدم نعوظ از امر جماع محروم هستند کمک شایانی به آنها می شود.

تذکر مهم : خوردن سداب ، سرکه و گوشت حیوانات پیر باعث عدم نعوظ و عدم تحریک پذیری و نیز باعث کم شدن قوه جنسی می شود.

11- تقویت قوه باه (جنسی) با خوردن گردو و آویشن

مقداری آویشن و مغز گردو وکنجد و کمی نمک را با هم مخلوط کنید و یک جا با هم میل کنید. این معجون را تا سه روز مصرف کنید قونه باه را تقویت کرده و سستی کمر را برطرف می کند.