خود ارضایی در اسلام

همان طور که می دانید خود ارضایی (Masturbation) یک گناه است ولی باید بدانید که این مسئله تنها در میان مسلمانان مطرح نمی شود و کشورهایی با ادیان غیر از اسلام هم به شدت از لحاظ علمی با این رفتار مخالف هستند. این گناه مستقیماً با جسم شما رابطه دارد و به همین دلیل روح شما را مورد حمله قرار می دهد.

پشیمانی و احساس پس از خود ارضایی زن و مرد ندارد و عملی کاملاً حرام است.

تمایلات جنسی خوب هستند و برای سلامت بدن ضروری هستند اما اگر در مسیر نادرست قرار گیرند کاملاً نتیجه برعکس خواهد بود.

افسانه هایی درباره خود ارضایی

افسانه های زیادی درباره خطرات خود ارضایی وجود دارد ، با این حال هیچ کدام از آن ها اثبات نشده است . اگر چه بسیاری از آن ها ، چندین بار رد شده اند ، اما چندین بار دوباره مطرح شده اند .

علم پزشکی بسیاری از این ادعاها درباره خود ارضایی را تایید نمی کند . در اکثر موارد دلیل علمی برای اثبات اینکه خود ارضایی موجب بسیاری از عوارض مخرب مطرح شده می باشد ، وجود ندارد . خود ارضایی موجب این موارد نیست :
– کوری
– مو در آوردن کف دست
– اختلال نعوظ
– انقباض آلت تناسلی
– انحنای آلت تناسلی
– کاهش میزان اسپرم
– ناباروری
– بیماری روانی
– ضعف فیزیکی

برخی زوج ها نگران هستند که اگر یکی از آن ها استمنا کند ، رابطه جنسی آن ها دچار اختلال خواهد شد . آن ها از این قضیه نگران هستند که اگر یکی از آن ها خود ارضایی کند رابطه جنسی برای آن ها لذت بخش نخواهد بود . این هم افسانه ای بیش نیست .

اکثر مردان زنان وقتی در رابطه ای هستند یا ازدواج کرده اند به خود ارضایی به تنهایی یا در کنار همدیگر ادمه می دهند و این کار را بخشی لذت بخش از رابطه خود تلقی می کنند .

تحقیقات نشان می دهد زنانی که خود ارضایی می کنند نسبت به آن هایی که خود ارضایی نکرده اند ازدواج شادتری دارند .

کم شدن حافظه و قدرت یادگیری

افرادی که به صورت مکرر خودارضایی می کنند دچار ضعف حافظه، حواس پرتی و ناتوانی در تمرکز فکری‏ می شوند. ضعف و تحلیل قوای جسمانی در این افراد ناشی از اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب است. اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب موجب می ‏شود که بخش حافظه کارایی لازم را نداشته باشد و فرد مبتلا به خودارضایی تمرکز کافی نداشته باشد و حواس پرت باشد.

افسردگی و اضطراب به میزان بالا

از اثرات روحی خود ارضایی می توان به افسردگی و اضطراب به میزان بالا اشاره کرد. افرادی که خود ارضایی می کنند، دچار اضطراب، دلهره و دلواپسی هستند و مرتب با خود درگیر هستند و نمی‏ توانند با خود کنار بیایند. این افراد معمولا افکار آشفته، وسواس فکری، بی ثباتی، درهم ریختگی فکری داشته و لحظه ای آرام و قرار ندارند و دائم به دلیل ارتکاب گناه خود را سرزنش و تحقیر می کنند.

کاهش توان جسمی و زود بیمار شدن

کاهش توان جسمی و زود بیمار شدن از دیگر مضرات خود ارضایی است. فرد خودارضا بدن خیلی ضعیفی داشته و نمی ‏تواند در مقابل میکروبها و ویروسها از خود دفاع کند بنابراین پی در پی بیمار می شود.

ضعف در بینایی و از بین رفتن براقیت و زیبایی چشم ها

با انجام خود ارضایی به صورت مکرر به تدریج نور چشم و قدرت بینایی کاهش می یابد. درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خودارضایی دارد و گاهی این کار منجر به نابینایی می‏ شود.