فوت فتیش چیست؟

فوت فتیش، علاقه‌ی جنسی نسبت به پاست. به عبارت دیگر، پا، انگشتان، و مچ پا شما را تحریک می‌کنند. این علاقه می‌تواند از فردی به فرد دیگر نسبت به قسمت‌های مختلف پا متفاوت باشد.

بعضی افراد تنها با نگاه کردن به پا تحریک می‌شوند. بعضی دیگر ناخن‌های لاک‌زده، جواهرات، یا سایر زیور‌آلات را جذاب می‌دانند.

بوسیدن، نگاه کردن ویدیوهای پا، عکس گرفتن از پای پارتنر، ماساژ دادن پای شخص بعد از کار، توصیف بوی پای فرد برخی از علائم فوت فتیش هستند.

برخی نیز با دیدن جوراب شلواری سکسی تحریک می شوند.

فتیش کفش یا جوراب هم مرتبط با فوت فتیش‌اند. برخی افراد پاهای لخت و بدون تزئینات را ترجیح می‌دهند.همچنین پاشنه بلند توجه خیلی از فوت فتیش‌ها را به خود جلب می‌کند.

پیامد انحراف جنسی فتیشیسم یا فوت فتیش :

همچون دیگر انحرافات جنسی افرادی که دارای تمایلات جنسی فتیشیسمی هستند ، از آنجایی که این افراد قادر به ایجاد رابطه طبیعی و سالم مخصوصا” با جنس مخالف نیستند ، با گذشت زمان دچار پریشانی روانی و افسردگی می گردند .

از آنجایی که مرکز توجه جنسی افراد شیء پرست به پای جنس مخالف می باشد ،نتیجه این می شود که این گونه افراد قادر به رابطه جنسی طبیعی نبوده و ناچارا” نمی توانند تشکیل خانواده بدهند ،و البته آنهایی هم که تشکیل خانواده می دهند مجبور به جدایی می شوند .

و طبیعتا” این قبیل از ناکامی ها و همچنین انتظارات و توقعات غیر قابل اجابت که اطرافیان و خانواده از فرد شیء پرست دارند ، باعث سرخوردگی و افسردگی بیشتر فرد فتیشیسم خواهد شد .

 

فتیشیزم جنسی

بیش از آنکه تصور کنیم افراد در فتیشیزم جنسی دارای اختیار و استقلال هستند، باید روی اشیای مورد توجه فتیشیست‌ها متمرکز شویم. فتیشیست‌ها به طور معمول یک شیء عادی را با بزرگنمایی از آن ِ خود می‌کنند. فتیشیسم جنسی تحت عناوین شیء پرستی جنسی، نمادکامی و صنم پرستی شناخته شده است. درمان فتیشیزم یکی از مهم‌ترین مسائل روانی به شمار می‌رود.

 

خصوصیات فتیشیت

بیشتر فتیشیست‌ها مردان به شمار رفته و به جای برقراری ارتباط جنسی عادی تقلا می‌کنند تا بر روی یک عضو بدن شریک جنسی اعم از دست، پا، ناخن و… یا برخی پوشش‌های او نظیر جوراب، چکمه، دستکش، لباس زیر و… متمرکز شده و از طریق آن به برانگیختگی جنسی برسند.

اختلال جنسی فتیشیزم رفته رفته پررنگ‌تر شده و بر روی زندگی شخصی و جنسی فتیشیت پیامدهای منفی می‌گذارد. این افراد به جای تمرکز بر روی شریک جنسی، به طرزی بیمارگونه بر روی اعضای بدن و البسه او توجه و دقت به خرج می‌دهند. گاها علایق و دلبستگی فتیشیست تا جایی پیش رفته که سعی بر کلکسیون‌ سازی از اشیای محبوب خود کرده و گاها برای به دست آوردن آن‌ها دست به دزدی و زد و خورد می‌زنند.

از چه موقع فتیشیسم جنسی در فرد بروز می‌یابد؟

فتیشیزم نوعی از اختلالات و انحرافات جنسی شمرده شده که به طور معمول در دوران کودکی تا نوجوانی بروز می‌یابد. بنابراین، توجه به درمان فتیشیزم در دوران کودکی تا نوجوانی یکی از ضرورت‌های جنسی است.

کودک آزاری، مشاهده روابط جنسی نامناسب در طول دوران کودکی، عدم وجود بستر اجتماعی مناسب و محرومیت از روابط جنسی سالم از علل روی آوردن کودکان و نوجوانان به اختلال فتیشیزم جنسی محسوب می‌گردد.