تا حدود دو سال پیش شرکت های کاندوم ایرانی کاندوم ها را براساس سایز بندی میفروختند در سایز های کوچک، متوسط و بزرگ.

اما امروزه شرکت های تولید کاندوم تمامی محصولات خود را به صورت فری سایز وارد بازار میکنند که تمام سایزها میتوانند از آن استفاده کنند.

برای خرید کاندوم انار کلیک کنید

اندازه گیری طول آلت تناسلی

محاسبه طول (length) آلت تناسلی باید حتما در حالت نعوظ کامل انجام شود زیرا سایز بندی کاندوم بر این اساس انجام شده می شود. برای انجام این کار یک خط کش یا متر مناسب برداشته و اندازه آلت خود را از نوک آن تا قسمت استخوان شرمگاه اندازه بگیرید.

اندازه گیری قطر (محیط آلت) تناسلی

بر روی کاندوم ها معمولا عدد عرض (width) آن در حالت کاملا صاف (کاندوم صاف و تخت شده) درج شده است. برای اندازه گرفتن آن از یک تکه نخ یا متر پارچه ای می توانید کمک بگیرید. به این صورت که نخ را دور ضخیم ترین قسمت آلت تناسلی خود بپیچید و مقدار به دست آمده را با متر اندازه بگیرید. یا اینکه متر را به صورت مستقیم دور آن پیچیده و محیط آن را به دست آورید.

به این دلیل که آلت به شکل دایره است، عدد قطر و محیط آن با هم نسبت دارند. در واقع قطر یا عرض آلت تناسلی شما برابر با نصف محیط آن است. حال اگر عدد به دست آمده را تقسیم بر دو کنید، اندازه عرض آلت خود را به دست خواهید آورد.

انتخاب بر اساس سایز بندی کاندوم مردانه

با داشتن این اعداد و اندازه ها می توانید کاندوم مورد نظر خود را از هر برند انتخاب کنید. توجه کنید که هر کدام از برندها جداول مختلفی برای سایزبندی کاندوم خود دارند و این جداول و اعداد درج شده در آنها برای هر برندی متفاوت است.

سایزها می تواند بر اساس دسته بندی تولید کننده متفاوت باشد، درست مثل تفاوت هایی که در تولید لباس برای تولید کنندگان مختلف وجود دارد. برای مثال کاندوم سایز کوچک یک برند ممکن است معادل کاندوم های متوسط برند دیگر باشد.

سایز بندی های کاندوم چگونه انجام می شود

سایز بندی کاندوم ها بر اساس طول و قطر آلت مشخص می شود. این سایز بر اساس اندازه آلت تناسلی در هنگام نعوظ کامل آن است. کاندوم ها معمولا در سه سایز استاندارد، بزرگ و کوچک تولید می شوند.

قطر یا عرض کاندوم ها

استاندارد : بین 4.445 تا 5.08 سانتی متر

بزرگ : بیشتر از 5.08 سانتی متر

کوچک : کمتر از 4.445 سانتی متر

طول کاندوم ها

طول کاندوم از این لحاظ مهم است که اگر طول آن بیش از حد زیاد باشد باعث خواهد شد در حین نزدیکی، مرتبا کاندوم از روی آلت لیز خورده و باعث ایجاد مشکل شود.

استاندارد : بین 18.415 تا 19.812 سانتی متر

بزرگ : بین 18.415 تا 20.574 سانتی متر

کوچک : بین 17.78 تا 19.812 سانتی متر

 

سایز کاندوم کجا نوشته شده – چگونه سایز کاندوم را بفهمیم؟

در اغلب اوقات سایز هر کاندوم بر روی بسته بندی آن درج می شود که عمدتا به شکل اعداد و حروف انگلیسی است. کلمه width عرض کلمه length طول کاندوم را نشان می دهد. برای مثال عبارت length > 180 mm یعنی اینکه طول این کاندوم بزرگتر از 180 میلی متر یا 18 سانتی متر است.

کافیست علاوه بر دانستن سایز آلت خود و همچنین کاندوم مناسب خود، در هنگام خرید از فروشنده بخواهید تا اطلاعات درج شده بر روی محصول را به شما نشان دهد.