زیبایی چیست؟(دختر چادری تهرانی)

برای زیبا شدن اول باید جواب این سوال را پیدا کنید: زیبایی چیست؟

در انسان گرایش به جمال و زیبایی، چه به معنی زیبایی دوستی و چه به معنی زیبایی آفرینی که هنر نامیده می شود، وجود دارد. انسان می خواهد لباسش زیبا باشد، اتاقش زیبا باشد، از طرفی دوست دارد زیبایی بیافریند؛ مثل مسئله هنر که خلق زیبایی است و اصلا انسان جذب زیبایی می شود، چه آن چیز انسان باشد، کتاب باشد، حرف و سخن باشد، ساختمان و مجسمه باشد و … .

حال سوال این است که جمال یا زیبایی چیست؟ تعریف آن چیست؟ به عقیده بعضی این سوال جواب ندارد. گفته اند زیبایی «مما یدرک و لا یوصف» است، یعنی درک می شود اما توصیف نمی شود. در دنیا چیزهایی هست که انسان وجودش را درک می کند اما نمی تواند آن را تعریف کند.
افلاطون تعریفی از زیبایی کرده است، گفته است زیبایی هماهنگی میان اجزاء است با کل. مثلاً یک ساختمان آنگاه زیباست که درها و پنجره ها و اتاق ها و غیره با کل آن ساختمان هماهنگ و متناسب باشد. برخی هم گفته اند، برخلاف آنچه انسان ها خیال می کنند که زیبایی عشق می آفریند، این عشق است که زیبایی را می آفریند! به این معنی که منش و رفتار انسان هاست که باعث انتقال حس خوب به دیگران میشود.

حجاب چیست؟

سوال دومی که باید جواب داده شود اینست که حجاب چیست؟ در جواب باید گفت حجاب یعنی زنان در مقابل مردان نامحرم مو،گردن و گوش را با روسری، شال یا مقنعه و بدن را با لباسی که برآمدگی های بدن (جاذبه جنسی زنانه) را نمایش ندهد بپوشانند. درواقع درمقابل نامحرم فقط گردی صورت و دست ها تا مچ باز میماند. همچنین طوری لباس نپوشند که وقتی در خیابان راه میروند بخاطر مدل عجیب و غریب لباس یا رنگ های نامتعارف آن انگشت نمای دیگران شوند.

چگونه حجاب زیبا داشته باشیم؟

حالا برسیم به سوال اصلی که چطور میتوانیم ضمن رعایت حجاب، زیبا و شیک باشیم.

۱.چادر عربی اصیل از همه شیک تر است

شما برای رعایت حجاب چه پوششی انتخاب کردید؟ اگر چادری هستید باید بگوییم اولین قدم برای شما اینست که از یک مدل چادر شیک و زیبا استفاده کنید. اگر نظر اکثر محجبه ها را بخواهید شیک ترین و پرطرفدارترین چادر همان چادر عربی اصیل است. پارچه اش هم اگر از نوع نسبتا براق (مثل کرپ کن کن یا کرپ رویال) باشد که فبه المراد!

دومین چادری که بین محجبه های جوان و البته دانشجو پرطرفدار است چادر لبنانی است. چون هم راحت است و هم میتوان روی آن کوله پشتی انداخت. چادر دانشجویی هم سومین چادر پرطرفدار بین محجبه های جوان است.

۲.حداقل دوعدد چادر داشته باشید

اگر کارمند یا دانشجوی تمام وقت هستید یا مجبورید هرروز ساعتی بیرون از منزل باشید، بهتر است بیشتر از یک چادر برای استفاده روزمره داشته باشید. به این علت که چادر بخاطر بلند بودن، ممکن است زیر پایه صندلی برود یا زیر پای خودتان و دیگران خاکی شود و اگر از آن دسته افرادی باشید که حوصله شست و شو و اتوکشی هرروزه چادر را ندارند، حتما به زیبایی حجاب خود آسیب میزنید.