طریقه استفاده درست از درمارولر برای میکرونیدلینگ پوست

میکرونیدلینگ صورت چیست؛ طرز استفاده صحیح از درمارولر برای میکرونیدلینگ پوست در یکی دو سال اخیر استفاده از وسیله‌ای به نام درمارولر با تکنیک میکرونیدلینگ برای درمان چین و چروک، جای جوش، جای زخم، منافذ باز پوست و استرچ مارک یا همان خط‌های سفید ناشی از چاق و لاغر شدن‌های مداوم و بارداری است. اما میکرونیدلینگ چیست، درمارولر چیست و طرز استفاده صحیح از درمارولر در منزل برای انجام میکرونیدلینگ صورت و بدن برای از بین بردن جای جوش و زخم، و استرچ مارک و جوانسازی پوست چگونه است.در ادامه همراه ما باشید.

 

پیش از آن‌که در مورد روش استفاده از درمارولر برای میکرونیدلینگ صورت و بدن برای شما صحبت کنیم و روش صحیح استفاده از درمارولر را به شما آموزش دهیم بهتر است کمی در مورد این صحبت کنیم که اصلا روش میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست صورت و بدن چیست و چرا در سال‌های اخیر اینقدر محبوب شده است.

میکرونیدلینگ در حقیقت یک روش جوانسازی پوست از طریق دستکاه درمارولر و تحریک کلاژن سازی پوست است. در این روش هزاران سوزن ریز که در سر غلتکی دستگاه درمارولر تعبیه شده‌اند به صورت رولی و لغزشی روی پوست حرکت می‌کنند و به کلاژن سازی و تسریع جریان خون در بافت‌های پوست کمک می‌کنند.

زمانی که غلتک درمارولر را روی پوست می‌کشید این سوزن‌های ریز و ظریف در پوست فرو می‌روند و روزنه‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌کنند. زمانی که پوست می‌خواهد این روزنه‌ها را به صورت طبیعی ترمیم کند مقدار زیادی کلاژن تولید می‌سازد و همین عمل سبب جوانسازی پوست از طریق تحریک کلاژن سازی می‌شود. کلاژن در حقیت همان پروتئین دوست داشتنی است که پوست ما را جوان و شاداب نگه می‌دارد اما متاسفانه بعد از ورود به دهه ۲۰ زندگی به حدود یک درصد در سال کاهش پیدا می‌کند و این فقط به معنای پر رنگ شدن یک واژه غم انگیز است: پیری.

سوزن‌های دستگاه درمارولر برای میکرونیدلینگ صورت و بدن سایزهای مختلفی دارند و برای مثال سایز سوزن‌های مورد استفاده برای دور چشم با پوست بدن بسیار متفاوت است.

 

کدام سایز سوزن درمارولر برای هر قسمت از پوست بدن مناسب است؟

بسته به این‌که قصد دارید از درمارولر برای میکرونیلدینگ صورت استفاده کنید یا بدن سایز و اندازه و طول سوزن درمارولر متفاوت است. طول سوزن درمالرولر برای پوست نقاط مختلف بدن بر حسب میلی‌متر به شرح زیر است:

 • سوزن یک میلی‌متر برای جای جوش سطحی و نه چندان قدیمی
 • سوزن یک و نیم میلی‌متر برای جای جوش عمیق
 • سوزن تا ۰٫۲۵ ۰٫۵میلی‌متر برای منافذ باز بزرگ روی پوست
 • سوزن ۰٫۲۵ تا ۰٫۵ برای جای لک
 • سوزن ۰٫۲ تا ۱ میلی‌متر برای تغییر رنگ پوست (ابتدا از کوچک‌ترین سوزن شروع کنید)
 • سوزن ۰٫۵ تا ۱٫۵ برای پوست آسیب دیده از آفتاب و پوست خشک
 • سوزن ۱٫۵ تا ۲ میلی‌متر برای رفع استرچ مارک یا خط‌های سفید ناشی از چاقی و لاغری و بارداری
 • سوزن ۱٫۵ میلی‌متر برای جای زخم‌های عمل جراحی
 • سوزن ۰٫۵ میلی‌متر برای رنگ و بافت غیریکنواخت و ناهماهنگ پوست
 • سوزن ۰٫۵ تا ۱٫۵ میلی‌متر برای چین و چروک

چگونه از درمارولر در نقاط مختلف بدن استفاده می شود؟

اگر می خواهید از درمارولر برای پوست بینی خود استفاده کنید بهتر است سوزن ۱ میلی متری انتخاب شود. به دلیل حساسیت پوست بینی باید خیلی با دقت از درمارولر استفاده شود. این سایز سوزن به راحتی چین و چروک (به خصوص چین و چروک بین دو ابرو) را از بین می برد. برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم سوزن های ۰٫۵ یا ۱ میلی متری بهترین انتخاب هستند. برای لب ها از سوزن ۱ یا ۱٫۵میلی متری استفاده کنید. مراقب باشید زیرا پوست اطراف لب بسیار حساس است. اگر می خواهید این کار را در خانه انجام دهید حتما قبل از استفاده از درمارولر از یک کیسه یخ برای بی حس کردن نواحی اطراف لب و دیگر نقاط حساس صورت کمک بگیرید یا با کرم بی حسی، بی حس کنید .

 

چند نکته :

 • بعد از استفاده حداقل 24 ساعت در صورت قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید حتما از ضدآفتاب SPF 30 استفاده کنید .
 • استفاده از کرم ها سرم های ویتامین C,D و A و کرم های دارای کلاژن ،بعد از درمارولر پیشنهاد تمامی متخصصان پوست می باشد .
 • از استفاده لوازم آرایشی ، لوسیون برنزه کننده و مواد آرایشی را تا 24 ساعت خودداری نمایید . چون این مواد فقط برای لایه سطحی پوست و آرایش و نه لایه های زیرین پوست می باشد(ترجیحا تا پایان درمان استفاده نکنید) .
 • بعد از استفاده ممکن است ناحیه درمان پوست شما قرمز شود که این امر 100% طبیعی است و این نشان دهنده تولید مجدد کلاژن توسط پوستمان می باشد و طی 2 الی 12 ساعت کاملا محو می شود .
 • تا چند روز بعد از استفاده ، پوست خود را با کرم مرطوب کننده مرطوب نگه دارید .