چند حقیقت ساده در مورد اندازه آ.ل.ت تناسلی

در اینجا برخی از نکات کلیدی در مورد اندازه مناسب و متوسط آ.ل.ت تناسلی ذکر شده است. در واقع این نکات کوچک به عنوان اطلاعات اصلی در مقالات علمی آمده‌اند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت:

در حالی که ۸۵ درصد از زنان ممکن است از اندازه و نسبت آ.ل.ت تناسلی همسرتان راضی باشند، خود مردان نسبت به این موضوع رضایت ندارند؛
در حدود ۴۵ درصد مردان معتقدند که آ.ل.ت تناسلی آنها کوچک است؛
در این مطالعات مشخص شده است که اندازه آ.ل.ت تناسلی در حالت طبیعی بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر است؛
این اندازه در حالت نیمه فعال به حدود ۹ تا ۱۰ سانتیمتر می‌کند؛
در بیشتر افراد، اندازه استاندارد آ.ل.ت تناسلی در حالت راست یا نعوظ بین ۱۲ تا ۱۶ سانتیمتر است؛
کمترین حالت استاندارد در حالت نعوظ برای مردان ۱۲ سانتی متر برآورد شده است.

علت ترس زنان از آ.ل.ت همسر

علت اين ترس چه ناشي از تصور غلط نسبت به رابطه جنسي باشد و چه ناشي از بزرگ بودن آلت يا كوچك بودن دهانه رحم، در هر صورت بايد درصدد پيگيري پزشكي (پزشك زنان و زايمان) موضوع برآييد، چون ادامه پيدا كردن اين مشكل بر ميل جنسي تأثير مي گذارد. در موارد مشابه، اين مسئله در رابطه ميان زوجين اثر منفي خواهد گذاشت.

برخی از زوجین تصور دارند که این رابطه که با وحشت خانم همراه باشد تجاوز محسوب میشود که باید گفت اینگونه نیست.  اما براي جلب رضايت جنسي همسرتان نبايد در مسائل جنسي عجله كنيد. همانطور كه گفتيم براي برطرف كردن ترس او راجع بزرگي آ.ل.ت بايد با بررسي علل، جوانب و راهكارهاي عملي با همكاري متخصص زنان و زايمان، روش مناسبي را برگزينيد.

بايد دانست طول معمول آ.ل.ت تناسلي در زمان تحريك كامل بين 11 تا 15 سانتيمتر است. اما در صورتي كه منظور از بزرگي آ.ل.ت، اندازه قطر آن باشد نيز مشكلي وجود ندارد، زيرا اين مسئله با ارتجاعي بودن واژن زنان جبران مي شود. البته مرد بايد توجه داشته باشد كه زنان بدليل خصوصيات عاطفي براي آماده شدن جهت نزديكي كامل نياز به فرصت دارند.
در ادامه ضروريست به نكاتي در رابطه با انواع دردهاي معمول در اولين رابطه جنسي توجه فرمائيد.

چه اندازه‌ای برای آ.ل.ت تناسلی مردان خیلی کوچک است؟

در نظر گرفتن بهترین آستانه در مورد کوچک بودن آ.ل.ت  تناسلی مردان، بهتر است توسط پزشکان انجام گیرد که تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی گزارش می‌شود. محققان در نشریه اورولوژی سایز آلت تناسلی ۸۰ نفر را اندازه گرفته‌اند و این اندازه گیری‌ها را قبل از انجام گرفتن نعوظ صورت دادند. با بررسی نتایج و مشخص شدن مقایسه‌ها به این نتیجه رسیده‌اند:

فقط مردان با طول آ.ل.ت تناسلی کمتر از ۴ سانتیمتر در حالت معمول یا طول آ.ل.ت تناسلی کمتر از 7.5 سانتیمتر در حالت نعوظ، به عنوان کسانی شناخته می‌شوند که باید برای افزایش طول آ.ل.ت تناسلی خود اقدام کنند. همین جمله کوتاه نشان می‌دهد که تصور بسیاری از مردم در مورد طول و همچنین قطر آ.ل.ت تناسلی آنها اشتباه بوده و صرفاً حساسیت‌های مردانه است.