رقص باسن

«رقص» تک‌آهنگی از هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا بیگ شان، نیکی میناژ است که در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۱ منتشر شد.

این تک‌آهنگ در چارت‌های ، جزو ده ترانه اول قرار گرفت.

رقص توییست

رقص توییست (به انگلیسی: Twist) گونه‌ای رقص است که در اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی رایج شد. حرکت‌های چرخان سریع باسن، دست، و پای این رقص، به «خشک کردن باسن با حوله‌ای خیالی هنگامِ با پا خاموش کردن ته‌سیگاری خیالی» تشبیه شده است. دو هم‌رقص وضعیت‌های بدنی و چرخش‌هایشان را هماهنگ می‌کنند اما یکدیگر را لمس نمی‌کنند.

رقص توییست با اجرای رقص چابی چکر بر آهنگ The Twist در آگوست ۱۹۶۰ در ایالات متحده امریکا زاده شد و به کشورهای دیگر سرایت کرد. برخی ریشهٔ این رقص را رقص‌های بردگان سیاهپوستی که از آفریقا به امریکا بُرده شدند می‌دانند.

رقص باسن برزیلی

  • توصیه های غذایی برای داشتن باسن بزرگ
  • علاوه بر ورزش، باید بر روی رژیم غذایی خود تمرکز کنید.
  • وقتی ورزش بدنی با رژیم غذایی سالم ترکیب می شود، شما به سرعت به نتیجه خواهید رسید.
  • غذاهای با کیفیت بالا و غنی از پروتیین برای بالا بردن تمام ویژگی بدن بسیار مفید هستند.
  • برخی گزینه های خوب شامل ماهی، ماکیان، گوشت قرمز لخگ، کشک، لوبیا، حبوبات و تخم مرغ می شوند.
  • از یک شیک پروتئین بعد از ورزش لذت ببرید تا مطمئن شوید که ماهیچه های شما به خوبی ترمیم و رشد می کنند.
  • غذاهایی بخورید که به شدت غنی از مواد معدنی و ویتامین هستند و برای کمک به هضم صحیح پروتئین به بدن شما هستند. این غذاها شامل میوه های ترکیبی از آجیل ها، سبزیجات سبز برگ، گوجه فرنگی، سیب زمینی شیرین، کوینوا، بلغور جو دو سر و توت ها است.
  • مهم نیست که چه چیزی باشد، شما باید به مقدار کافی آب بنوشید تا بدن خود را هیدراته نگه دارید.

کلیپ رقص باسن

عمل‌های جراحی برای لیفت باسن

عمل جراحی لیفت باسن یک عمل سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. طول مدت انجام این عمل متغیر است اما به طور متوسط حدود 2 ساعت طول می‌کشد. پزشک یک شکاف در قسمت خارجی پایین باسن ایجاد می‌کند که بعداً به راحتی به وسیله لباس‌های زیر استتار می‌شود. در برخی موارد، این شکاف ممکن است تا قسمت پایین کمر نیز ادامه یابد. می‌توان لیپوساکشن را در ترکیب با عمل لیفت باسن برای برداشتن چربی اضافی و بهبود کانتور انجام داد. زمانی که بافت‌های اضافی برداشته شدند، پوست باقی مانده روی بافت کشیده شده و کانتور جدید باسن ایجاد می‌شود.

فرایند ریکاوری پس از عمل چگونه است؟

تا دو هفته پس از روز بعد از جراحی، پزشکان هر 2 تا 3 روز یک مرتبه بیمار را تحت مراقبت قرار می‌دهند. پس از آن و تا مدت یک سال پس از عمل، بیمار باید به طور هفتگی و ماهیانه برای چک آپ به پزشک مراجعه کند.

پس از انجام عمل جراحی ممکن است بیمار کمی تورم، کبودی و قرمزی داشته باشد. از شما خواسته می‌شود تا پوشش‌های فشرده‌ساز استفاده کنید تا تورم شما کاهش یافته و روند بهبودی تسریع و ساده‌تر شود. بیشتر بیماران یک هفته پس از انجام عمل می‌توانند به کار خود بازگردند که به میزان فعالیت فیزیکی مورد نیاز برای انجام وظایف شغلی آنها بستگی دارد. فعالیت‌های فیزیکی شما تا دو هفته پس از عمل باید محدود شود. بیماران می‌توانند 3 تا 4 هفته پس از انجام عمل جراحی به کارها و امور روزمره و عادی خود بپردازند. در این زمان، تورم شما به میزان چشمگیری کاهش یافته و می‌توانید نتایج نهایی حاصل از انجام عمل جراحی را مشاهده کنید.