احساس ترس همسر يا احساس درد و ناراحتي در داخل يا اطراف مهبل در اولين مقاربتهاي جنسي زوجين، از مشكلات شايع زنان است . حل نکردن این مشکل و برطرف نکردن این ترس سبب می شود تا رابطه عاطفی زوجین نیز لطمه ببیند. در این مقاله در سایت شب جمعه با ما همراه باشید تا راه حل این مشکل را با شما در میان بگذاریم.

علت ترس زنان از آ.ل.ت همسر

علت اين ترس چه ناشي از تصور غلط نسبت به رابطه جنسي باشد و چه ناشي از بزرگ بودن آلت يا كوچك بودن دهانه رحم، در هر صورت بايد درصدد پيگيري پزشكي (پزشك زنان و زايمان) موضوع برآييد، چون ادامه پيدا كردن اين مشكل بر ميل جنسي تأثير مي گذارد. در موارد مشابه، اين مسئله در رابطه ميان زوجين اثر منفي خواهد گذاشت.

برخی از زوجین تصور دارند که این رابطه که با وحشت خانم همراه باشد تجاوز محسوب میشود که باید گفت اینگونه نیست.  اما براي جلب رضايت جنسي همسرتان نبايد در مسائل جنسي عجله كنيد. همانطور كه گفتيم براي برطرف كردن ترس او راجع بزرگي آ.ل.ت بايد با بررسي علل، جوانب و راهكارهاي عملي با همكاري متخصص زنان و زايمان، روش مناسبي را برگزينيد.

بايد دانست طول معمول آ.ل.ت تناسلي در زمان تحريك كامل بين 11 تا 15 سانتيمتر است. اما در صورتي كه منظور از بزرگي آ.ل.ت، اندازه قطر آن باشد نيز مشكلي وجود ندارد، زيرا اين مسئله با ارتجاعي بودن واژن زنان جبران مي شود. البته مرد بايد توجه داشته باشد كه زنان بدليل خصوصيات عاطفي براي آماده شدن جهت نزديكي كامل نياز به فرصت دارند.
در ادامه ضروريست به نكاتي در رابطه با انواع دردهاي معمول در اولين رابطه جنسي توجه فرمائيد.

دو نوع درد در هنگام اولين تجربه جنسي قابل درك است :

1- درد به علت پارگي پرده بكارت:
اين درد به علت ايجاد يك زخم سطحي در داخل واژن است. كه اين گونه زخم ها معمولا دردناك تر از ساير زخم ها مي باشند. براي كنترل يا كاهش درد، بهترين كار ايجاد معاشقه طولاني است. اين كار سبب مي شود تا زن به مرحله ارگاسم يا نزديك آن برسد. رسيدن به ارگاسم، آستانه تحمل درد را بالا مي برد و باعث مي شود كه درد يا خيلي كم شود يا قابل تحمل گردد. به عنوان مثال در زمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود، درد را احساس نمي كند يا درد بسيار جزئي خواهد بود.
2- درد به علت دخول:
اين درد دقيقا درد به علت كشش ديواره واژن مي باشد. وقتي بادكنكي را براي اولين بار باد مي كنيد، زور بيش تري به كار مي بريد تا بتوانيد ديواره هاي بادكنك را از هم باز كنيد. اين حالت دقيقا در واژن هم ايجاد مي شود. واژن براي اولين بار مي خواهد باز شود. درد زيادي را حس مي كند. براي كنترل اين درد دقيقا مثل بالا بايد معاشقه طولاني داشت. تا هم واژن ليز شود و هم آستانه درد افزايش يابد. براي اين منظور مي شود از ژل لوبريكانت استفاده نمود.

براي آميزش بهتر و كم درد به نكات زير توجه کنید:

1. در موقعي نزديكي كنيد كه هر دو شهوتي باشيد. در اين حالت خانم درد را كمتر احساس مي كند.
2. معاشقه طولاني تا رسيدن به مرحله ارگاسم ( اوج لذت جنسي)
3. استفاده از ژل لوبريكانت
4. بهتر است خانم لبه تخت دراز بكشد. طوري كه پاهاي وي كاملا روي زمين قرار بگيرد. در اين صورت كم ترين درد و فشار به خانم وارد مي شود.
5. خانم بايد قبل از نزديكي از نظر روحي آماده شود.
6. در صورت داشتن درد شديد از ادامه نزديكي خودداري كنيد.
7. زنان برخلاف آقايان ديرتر به ارگاسم مي رسند. وقتي به اوج لذت جنسي برسند، ديگر درد را احساس نخواهند كرد.