آیا چیزی به نام ارگاسم واژینال وجود دارد؟

بیشتر مشاوران امور جنسی و زناشویی می‌گویند تمام ارگاسم‌ها از کلیتوریس نشات می‌گیرد و ارگاسم همراه دخول تنها زمانی رخ می‌دهد که پایه‌های داخلی کلیتوریس تحریک شود یا غدد کلیتوریس با عمل دخول کشیده شوند.

شکی نیست که برخی زنان می‌توانند از طریق تحریک شدید جداره پیشین یا جلویی واژن به ارگاسم برسند اما این را نمی‌توان ارگاسم واژینال نامید زیرا این حالت در اصل تحریک پروستات زن و نواحی اطراف مجاری ادراری است.

 آیا زنان در باشگاه ورزشی واقعا به ارگاسم می‌رسند؟

این طور گزارش شده است که ۱۰ درصد از زنان هنگام فعالیت بدنی در باشگاه ورزشی به ارگاسم رسیده‌اند. برخی زنان می‌توانند به راحتی از طریق تحریک نوک پستان‌ها ارگاسم داشته باشند و برخی دیگر، که البته بسیار نادر است اما وجود دارد، هنگام ورزش کردن و انجام حرکات خاص ورزشی نیز به ارگاسم می‌رسند.

مستند شده است که درصد کوچکی از مردم می‌توانند با تخیلات ذهنی، بدون حتی تحریک اندام جنسی یا جسمی، به ارگاسم کامل برسند.

کلیتوریس بالغ بر ۸ هزار پایانه عصبی دارد. بنابراین، فراموش نکنید که در ارگاسم‌های ذهنی مبتنی بر تخیل، این ناحیه از بدن را تحریک کنید.

 آیا زن و مرد می‌توانند در زمان یکسان به ارگاسم برسند؟

بیایید نگاهی دقیق‌تر به حقایق بیندازیم: حدود ۷۵ درصد از مردان در روابط زناشویی و جنسی همیشه ارگاسم را هنگام نزدیکی (مقاربت) تجربه می‌کنند؛ این در حالی است که تنها ۳۰ درصد از زنان به ارگاسم می‌رسند. محاسبه کنید تا خیلی زود متوجه شوید که احتمال رسیدن به اوج لذت جنسی، آن هم در زمان یکسان در زن و مرد، تقریبا غیر ممکن است. از لحاظ رمانتیک بله، ولی در واقعیت خیر!

رک و پوست کنده بخواهیم با شما حرف بزنیم بهتر است زنان اول به ارگاسم برسند و بعد مردان. نه تنها این یک عمل کاربردی و مفید است بکه ارضاکننده‌تر و لذت‌بخش‌تر نیز هست.

تفاوت ارضا از طریق واژن و کلیتوریس

طبق تحقیقات تفاوتی در ارضاء از طریق واژن یا کلیتوریس وجود ندارد. به طوری که ارضا واژنی، ارضا از طریق کلیتوریس و حتی رویا در دیدگاه فیزیولوژی یکسان هستند و نتایج یکسانی را نشان می‌دهند.

ارگاسم زنان

در بازگشت به مرحله قبل از تحریک، فشار خون، ضربان قلب و تنفس حالت اولیه خود را بازیافته، عضلات دوباره منبسط شده و کلیتوریس به حالت قبل باز می‌گردد. البته سرعت بازگشت به روند ارضا شدن بستگی دارد. بعد از ارضا شدن همه چیز در عرض چند دقیقه به حالت اولیه برمی‌گردد. در غیر این صورت خون در واژن باقی مانده و می‌تواند تا یک ساعت احساس نامطبوعی ایجاد کند. این حالت، وضعیتی نیست که فرد به صورت آگاهانه آن را ایجاد یا رفع نماید. یک سوم زنان برای رهایی از گرفتگی جنسی به خود ارضایی می‌پردازند تا به حالت اول برگردند. اما این کار مشکلات بیشتری برای فرد ایجاد می‌کند. در عوض می‌توانید با کمک گرفتن از روانشناس و مشاوره جنسی می‌توانید این مساله را به راحتی برطرف کرده و همچنین کیفیت رابطه جنسی خود را بالا ببرید.