زن سروری

بردگی جنسی یا همان بی دی اس ام، یک نوع اختلال نابهنجاری جنسی تلقی می‌شود که هسته اصلی آن خدمت کردن و فرمانبرداری است.

افرادی که برده جنسی می‌شوند ممکن است از هر جنس و با هر جهت گیری جنسی باشند و در آن طرفین به شکل آگاهانه و با رضایت خود وارد یک رابطه ارباب بردگی می‌شوند. علت اینکه فردی اینگونه گرایشات را دارد هنوز مشخص نیست و احتمالا عوامل ارثی و تربیتی در به وجود آمدن آن نقش دارند. در ادامه مطلب قصد داریم به بیان علل، نشانه‌ها و درمان‌های مختلفی که برای این اختلال بیان شده است بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب شب جمعه با ما همراه باشید.

روابط برده و ارباب جنسی

رابطه‌های برده و ارباب لزوما شامل رابطه جنسی نیست. معمولا فرد ارباب، تحریکات جسمی و حسی شدیدی را بر برده اعمال می‌کند. این مورد می‌تواند هم در نواحی جنسی و هم مربوط به سایر نقاط بدن باشد. در واقع در رابطه‌ای که بردگی جنسی یا همان بی دی اس ام محور تمرکز قرار می‌گیرد، فردی وجود دارد که از دستور شنیدن و درد کشیدن و سلطه پذیر بودن لذت می‌برد و فرد مقابل به دستور دادن و آزار رساندن می‌پردازد. این مورد می‌تواند به شکل‌های مختلفی دیده شود که شامل موارد زیر است.

  • در بندکشیدن فرد مقابل و آزارهای فیزیکی و جسمانی
  • فحش دادن و تحقیر کردن
  • دستور دادن برای انجام امور خاص

این نقش‌ها می‌توانند جابه‌جا شوند یا ثابت بمانند. نکته جالبی که در مورد بردگی جنسی و اربابان آن‌ها وجود دارد، این است که دستورالعمل‌های بسیار گسترده در این کار انجام می‌گیرد. این افراد دستورالعمل‌های زیادی تهیه کرده و مرام‌نامه‌های مخصوصی دارند که هر فردی ملزم به خواندن، یادگیری و عمل به آن‌ها است. در واقع وجود این دستورالعمل‌ها ریسک‌هایشان را کم می‌کند و به آن‌ها برای رسیدن فانتزی‌هایشان به واقعیت کمک می‌کند. فانتزی‌هایی که در اختلالات دیگری مانند فتیشیسم و مبدل پوشی نیز قابل رویت است.

بردگی جنسی از اختلالات جنسی رایج

به طور کلی اختلالات جنسی به دو دسته کژکاری جنسی و نابهنجاری جنسی تقسیم می‌شوند که اختلالات کژکاری جنسی شامل مشکلات نعوظ، زود انزالی، دیر انزالی و… می‌باشد. دسته دیگر اختلالات نابهنجاری جنسی است که بردگی جنسی جزء این دسته است. از دیگر اختلالاتی که می‌توان مربوط به این دسته دانست شامل مرده خواهی، رابطه جنسی با حیوانات، نمایشگری جنسی، تماشگری جنسی و… است.

درمان بردگی جنسی

اگر فردی که برده جنسی است و خود از این وضعیت لذت ببرد، مسلما خواهان درمان نخواهد بود. درمان اصولا به افرادی ارائه می‌شود که خود پذیرای آن باشند و از شرایطی که دارند دچار رنج و پریشانی شوند. اصولا برای درمان مازوخیسم و به تبع آن بردگی جنسی، مشاوره جنسی و روان درمانی می‌تواند کمک کننده باشد. مشاوره جنسی به طور کلی برای همه اختلالات جنسی از جمله مالش دوستی، سادیسم، فتیشیسم و… نیز مفید است.

در فرایند درمان نیاز به بررسی گذشته فرد، استفاده از مداخلات رفتاری برای کاهش این نوع رفتار و جایگزین کردن رفتارهای مناسب دیگر می‌باشد. علاوه بر این در جریان فرایند درمانی بر روی عزت نفس فرد، شناخت‌ها و خودپنداره‌اش کار می‌شود. معمولا برده‌های جنسی زمانی برای درمان اقدام می‌کنند که دچار برخی از اختلالات خلقی مثل افسردگی و اختلالات اضطرابی شده‌اند.