بررسی روابط عاطفی جنسی

این علائم از فرد به فرد تغییر می کند؛ مثلا ممکن است بسیاری از روابط عاطفی و جنسی خارج از روابط زناشویی وجود داشته باشد.

  • یکی دیگر با زن و شوهر رابطه داشته باشد، مباحث چندگانه با تماشای عکسها و ویدیوهای صریح جنسی.
  • داشتن افکار وسواسی-اجباری در محیط خانواده یا محیط اجتماعی، اختصاص زمان معنی دار برای برنامه ریزی جنسی.
  • وقت زیادی را صرف تماشای فیلم، عکس، مجله و وب سایت با محتوای جنسی کنید.
  • داشتن مکالمات ویدئویی یا صوتی با افراد دیگر در گروه، داشتن رابطه چندگانه خارج از ازدواج.
  • تضعیف روابط عاطفی با همسر، داشتن رابطه جنسی متعدد با همسر، به ویژه روابط نا امن.
  • مقابله با رفتارهای جنسی متعدد که اغلب با ارزشها و باورهای فردی تناقض دارد.
  • داشتن رفتارها و افکار وسواسی-اجباری در مورد همسر و همسر اصلی مانند: تمایل به تماشای یک همسر هنگام حمام کردن و گه گاه خودارضایی و داشتن خشونت جنسی و تجاوز جنسی، نشانه هایی از انحراف جنسی مانند سادیسم، مازوخیسم صریح وجود دارد.

 

علایم شهوتی شدن زنان

اکثر علائم و نشانه های حشر در زنان در هر دو حالت نارسایی جنسی شدید و اعتیاد جنسی و البته برخی وسواسی-اجباری دیده می شود.

شروع اولیه همچنین می تواند یکی از مهم ترین علائم اختلال با درجه بالا باشد.

علل اختلال هنوز شناخته نشده است، اما برخی از کارشناسان معتقدند که تغییرات شیمیایی و فیزیولوژیکی که موجب ایجاد زوال عقل می شود .در ایجاد این مشکل دخیل هستند، اما عوامل روانشناختی این توضیح پیچیده تر می شوند.

آسیب مغزی به لوب پیشانی مسئول تنظیم لوبیدو می تواند رفتارهای پرخاشگرانه، تغییرات شخصیتی و رفتارهای نامناسب اجتماعی مانند شهوت شدید در زنان. تغییرات در دوره های قبل از قاعدگی در زنان و نیز تغییرات هورمونی در دوران کودکی.

(به ویژه آندروژن ها ) دیگر دلایل فیزیولوژیکی برای ایجاد اختلال عملکرد جنسی وجود دارد.علت شهوتی شدن زیاد زنان تغییرات در اختلال شیدایی مغز، عوارض جانبی آگونیستهای دوپامین با ظهور این رفتارها همراه است.

آمیزش جنسی

آمیزش جنسی (به انگلیسی: Sexual intercourse) به عمل تولیدمثلی گفته می‌شود که در آن، اندام جنسی جنس مذکر (در انسان و حیوانات رده‌بالای دیگر)، وارد اندام جنسی ماده یعنی مهبل می‌شود، و در صورت موفقیت، سلول‌های اسپرم جنس مذکر را وارد بدن جنس ماده می‌کند و تخمک جنس ماده را باردار می‌سازد.

این کار باعث تشکیل اندامگان جدیدی می‌شود. در برخی از مهره‌داران، مانند ماهی‌ها، تخم‌ها در خارج از بدن ماهی، پراکنده و به صورت خارجی باردار می‌شوند.

در هنگام آمیزش جنسی در انسان به صورت موقت، به دلیل تحریک دستگاه عصبی، اجسام غاری پس از تحریک جنسی به‌طور ناگهانی مقدار زیادی خون شریانی وارد آرتریول‌های متسع می‌شود تا تمام سیستم سینوزوئیدی و اجسام غاری را باز کند و تعادل جدیدی در فشار برقرار نماید (نعوظ کامل آلت مردانه)؛ در همین زمان، برای حفظ نعوظ، فقط مقادیر آستانه‌ایِ جریان خون وارد جسم غاری می‌شوند و آن را ترک می‌کنند. پُر شدن رگ‌های فیستول‌مانند از خون، موجب بزرگ‌تر شدن آلت مردانه و سفت شدن بدنهٔ آن می‌شود که نعوظ نامیده می‌شود. این کار ورود آلت مرد در مهبل زن را تسهیل می‌کند. به اوج رسیدن و پایان آمیزش جنسی هردو با خروج منی (حاوی اسپرم‌ها و مایع حاوی مواد غذایی، آب، نمک و متابولیت‌ها) درون کانال مهبلیِ زن پایان می‌پذیرد (ارگاسم).آمیزش جنسی همچنین بین دو انسان از جنس مخالف (دگرجنس‌گرایی) یا هم‌جنس صورت می‌گیرد.