رابطه جنسی یکی از مهم ترین مولفه های زندگی مشترک است. رابطه جنسی نقش زیادی در پایداری ورضایت زوجین از زندگی مشترک دارد. شاید شنیده باشید که در میان مردم رایج است که زنان بسیار بیشتر از مردان از رابطه جنسی لذت می برند و این میزان چیزی حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد است حال به راستی این گفته صحت دارد ؟ آیا واقعا سهم لذت بردن زنان از رابطه جنسی بیشتر از مردان است؟ در این مقاله در سایت شب جمعه قصد داریم به این موضوع به طور اختصاصی بپردازیم پس برای آگاهی از موضوع “درصد لذت زن از رابطه جنسی “ مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

زن چه میزان از رابطه جنسی لذت میبرد؟

لذت بردن زن از رابطه جنسی تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای متفاوتی است که این عوامل مردان را خیلی تحت تاثیر قرار نمی دهد به این صورت که در صورتی که این شرایط برای خانم ها فراهم باشد میزان لذتی که از رابطه می برد بسیار بیشتر از زمان های دیگری است. برای نمونه آمادگی ذهنی و روانی زن در رابطه جنسی ، نبود استرس ، اعتماد به نفس داشتن در طول رابطه و بسیاری عوامل تاثیر گذار دیگر در رابطه جنسی زنان می باشند ، که می توان به آن ها اشاره کرد.

طبق نظر برخی از محققان زنان ، لذت بیشتری از رابطه جنسی می برند که آن را تا ۷ برابر لذت جنسی مردان برآورد کرده اند اما این یافته تا کنون اثبات نشده است.شاید بتوان گفت که این امر به دلیل داشتن نقاط تحریک پذیری بسیار بالای زنان نسبت به مردان و یا پیچیدگی به ارگاسم رسیدن زنان باشد.

به عقیده برخی از محققان،زنان لذتبیشتری از یک رابطۀ جنسی می برند تا مردان!

البته این موضوع اثبات نشده اســتکــهلذت جنسی زنان چه میزان اســت ولی در برخی موارد لذت جنسی زن را ۷ یا ۹ برابر قدرت جنسی مرد دانسته اند کــه این نشان از پیچیدگی این امردارد.

زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند کــه چگونه می توانند به ارگاسم مطلوب برسند. کــه در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در رسیدن به لذت جنسی به همسر کمک کنند و همچنین همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود. درحالیکــه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی دارد.

به ارگاسم نرسیدن خانم ها می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست باشد و بعلاوه برای بعضی خانم ها این الزام وجود ندارد کــه با هرمقاربت الزاماً به ارگاسم برسد.

مراحل ارگاسم یا اوج لذت جنسی زنان در حین رابطه

مرحله تحریک جنسی
نگاه کردن، شکل ظاهری، نوازش یا دست زدن مستقیم به دستگاه تناسلی، بوسه، صدا یا صحبت، حرکات لطیف و رمانتیک تصویری و جسمی ازجمله رفتارهایی هستند که زنان را برای شروع رابطه آماده می کنند.

مرحله اوج
این مرحله اوج هیجان رابطه است که فرد دوست دارد هرکاری انجام دهد که بتواند اوج لذت جنسی و یا ارگاسم را تجربه کند که بتواند به آرامش جسمی و روانی دست یابد.

مرحله ارگاسم
زمان این مرحله چند ثانیه بوده و از ۳ تا ۱۲ انقباض در هر فرد بسته به شرایط روحی متفاوت می باشد. اما این مرحله از لذت بخش ترین قسمت های رابطه جنسی برای زنان است.

مرحله بازگشت
بعد از ارضا شدن همه چیز در عرض چند دقیقه به حالت اولیه برمی گردد. در غیر این صورت خون در واژن باقی می ماند و می تواند تا یک ساعت احساس نامطبوعی ایجاد کند. برخی از زنان برای رهایی از این احساس نامطبوع ممکن است به خودارضایی بپردازند.

راهکارهای افزایش لذت زن از رابطه جنسی

برای افزایش لذت بردن از رابطه هریک از طرفین باید آگاه باشند که اگر در رابطه بتوانند به طرف مقابل لذت بدهند تا او بتواند از رابطه لذت بیشتری ببرد طرف مقابلشان نیز سعی می کند که هرکاری بکند تا شما لذت بیشتری از رابطه ببرید.

هریک از زوجین باید کاملا به این موضوع واقف باشند که رابطه زناشویی لذت بخش بین آن ها به این موضوع بستگی دارد که آن ها نیز سهم خود را در رابطه به عهده بگیرند و تمام تلاش خود را بکنند که حس لذت بردن خود از رابطه و حس لذت دادن را به یکدیگر منتقل کنند چرا که دو عامل لذت بردن و لذت بخشیدن در رابطه جنسی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

پیشنوازی
با توجه به پیچیده بودن ارگاسم خانم ها و آگاهی آقایان به این مسئله که چیزی حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد از خانم ها هرگز به ارگاسم نمیرسند ، پیشنوازی خانم ها را نباید هرگز فراموش کنند و سعی کنند که با تحریک نقاط مختلف بدنشان ، گفتن جملات عاشقانه و تحریک آمیز و یا بوسیدن ، همسر خود را برای دخول آماده نمایند.

پس به عنوان یک نکته اساسی باید ذکر کرد که زنان از دخولی که بی مقدمه باشد بیزارند و ممکن است بسیار دیر با آن رابطه ارتباط برقرار کنند این نیز به دلیل طبیعت وجودی خانم ها می باشد چرا که در هربار رابطه جنسی نیازمند گرفتن حس امنیت از سمت شریک جنسیشان می باشند.

رابطه جنسی پیاپی را متوقف کنید.
آقایان باید بدانند که اگرچه آن ها از دخول لذت می برند اما همسرشان برخلاف وی ترجیح می دهد که رابطه جنسی را با انواع تنوع سپری کند به این صورت که لازم است گاهی اوقات در حین رابطه دخول را متوقف کنند و انواع پوزیشین های جنسی را امتحان کند و یا اینکه به تحریک قسمت های دیگر همسرش بپردازد.

لذت بردن از رابطه جنسی در زنان پس از ارگاسم نیز ادامه دارد.
زنان نیز پس از رسیدن به ارگاسم مانند مردان احساس بی حالی و خستگی می کنند اما آقایان باید هشیار باشند که پس از ارضای همسر خود ، او را در آغوش بگیرند و احساس امنیت را به او بدهند و این فرایند به ارگاسم رسیدن شریک جنسیشان را کامل کنند.

اطلاع از خواسته های همسر خود
با وجود آنکه اصول کلی در رابطه جنسی در میان تمامی زنان یکسان است اما به دلیل وجود تفاوت های فردی نمی توانیم دو نفر را پیدا کنم که در تمامی جنبه ها اعم از جنسی مشابه باشند ، می بایست نسبت به درخواست هایی که همسرتان از شما دارد سوال هایی از او بپرسید و از او بخواهید درباره تمامی کارهایی که علاقه دارد شما انجام دهید توضیح دهد.

۸۰ درصد لذت