پرسش و پاسخ قرص اورژانسی، سوال در مورد قرص لونژیل،احتمال بارداری در هفت روز استراحت،پریود شدن بعد از رابطه مشکوک،سوالات در مورد قرص ال دی
زنی هستم 29 ساله از دوران راهنمایی به دلیل داشتن کسیت تخمدان قرص های ضد بارداری مصرف می کردم حدود 10 سال. حدود 2 سال است که ازدواج کردم و مدت 2 سال است که قرص مصرف نمی کنم الان می خواهم بچه دار شوم .. گاهی وقتی ها در زیر شکمم احساس درد می کنم و سر گیجه دارم . و کمر درد شدید دارم و عادت ماهانه ام همیشه عقب می افتد … تا کنون چند بار اقدام کردیم برای بچه دار شدن نشد .. از مایش ها هم همگی مشکلی نداشتند
شما مشکل کیستتون رفع شده که دو ساله دارو مصرف نمی کنین؟
چه آزمایشاتی دادین؟
آیا در این مدت ترشحات غیر طبیعی هم داشتین و علایمی مثل تب و … هم به سراعتون اومده؟
به طور طبیعی برای هر زن و شوهر که از نظر سیستم تناسلی مشکلی نداشته باشند، 25% در هر ماه احتمال و شانس بارداری وجود دارد و اگر این زوج تا یک سال هم باردار نشدند نیازی به پیگیری خاصی نیست!
در صورتی که سن بالا باشد و طرفین عجله داشته باند می توانند با مراجعه به متخصص ، راهنمایی های لازم و در صورت لزوم درمان دارویی دریافت کنند.
دردها و سرگیجه ی شما بیشتر در چه روزهایی از سیکل ماهانه ست و سیکل هاتون چند روزه ست؟
درد زیر دل هم می تواند در زمان اواسط سیکل به دلیل تخمک گذاری باشد و گاهی در زمان نزدیکی به خونریزی ماهانه و معمولا به دلیل تغییرات هورمونی بدن است.
شما بهتره از لحاظ تخمک گذاری، هورمونی، بیماری های التهابی و قارچی و … و از نظر بالینی هم توسط متخصص زنان بررسی بشین.
ایا امکان داره با خوردن کم پیشاب به الت تناسلی به میزان کم در صورت باکره گی و اینکه رابطه سطحی بعد از 2 یا 3 روز از پایان پریود باشه وجود داره اگه هس چه قدره؟از اون رابطه 2/5 ماه میگذره و با 10 روز تاخیر پریود شدم که بعد از اون هم تا حالا لکه بینی دارم در ضمن سال پیش سونوگرافی کیست در تخمدان نشان داده بود
دوست عزیز همان طور که بارها گفته شده، باکره بودن مانع بارداری نمی شود.
با رسیدن اسپرم ها به هر گونه ای به واژن ، احتمال بارداری هست ولی در فردی با سیکل منظم ماهانه که در روزهای 8 تا 10 سیکل یعنی دو سه روز بعد از خونریزی باشد، این احتمال پایین می رود.
با توجه به گذشتن دو ماه و نیم از رابطه و اینکه شما در این مدت پریود شده این، پس حاملگی منتفی میشه.
به هم خوردن نظم قاعدگی و لکه بینی، یکی از علایم شایع کیست تخمدانه که شما حتما برای این مشکل به متخصص یا جراح زنان مراجعه کنید.
من از روز 5 پرییو د طبق نظر پزشک شروع به خوردن قرص اچ دی کردم در روز 8 نزدیکی داشتم که منی داخل واژن ریخته نشد اما مایع ابتدایی که شنیده ام میتواند حاوی اسپرم باشد وارد واژن شد من با وجود استفاده از قرص که هرروز میخورم در نیم ساعت بعد از نزدیکی از روش پیشگیری اورژانسی مطابق آنچه در سایت شما موجود بود استفاده کردم چه مقدار احتمال بارداری هست؟؟
دوست عزیز در این سایت بخشی به همین نام هست و اگر شما توی اون بخش سوالتون رو مطرح می کردین خیلی بهتر بود !
شما اگر تو بخش احتمال بارداری جستجو می کردین حتما به جوابتون می رسیدین!
در هر صورت احتمال بارداری در ماه اول استفاده از قرص های ضد بارداری وجود داره و بهتره در کنارش از روش های پیشگیری مثل کاندوم استفاده بشه!
احتمال بارداری در روز 8 سیکل بسیار پایینه و هر چه سیکل منظم تر باشه احتمال کمتر میشه!
با توجه به استفاده از روش اورژانسی جای نگرانی برای شما نیست و بهتره در ماه اول که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنید از روشی که گفته شد هم به عنوان روش تکمیلی استفاده کنین.
تقریبا 7،8 ماه میشه که دوره پریود من 26 تا 28 روزه شده
بعد از آخرین پریودی تقریبا روزای 13 ،14 بود که داخل ترشح سفید رگه های نازک قهوه یی دیدم
به مدت دو روز و روزی میشه گفت 2،3 بار
یه چند روز هم کمر درد داشتم جوری که تو خوابیدن هم راحت نبودم و حتی تو نشستن
(من فکر کردم که شاید از باد کولر باشه _ البته خودم رو با این فکر اینجوری آروم میکردم)
درد از وسط مهره کمرم بود و درد عمیق
حالا هم روز 31،32 پریودی هست
چند روزه که کمر درد مثل دوران قبل پریودی میاد و میره (خیلی کم)
درد سینه قبل پریودی هیچ وقت نداشتم مثل بعضیها هر چند ماه یکبار این امر اتفاق میافته که این بار هم نشده
ته ِ گلوم یکی دو روزه که خیلی میجوشه( حتی دیروز برا همین نتونستم راحت بخوابم)
فکر میکنم ترشحم هم زیاد شده
جوری که لباس زیرم زود و تند تند خیس میشه
انگاری دفعات ادرار کردنم هم بیشتر شده (شاید از تلقینه)
تو شکمم هم هی قور قور میشهفکر میکنین احتمال بارداریه من باشه؟

دوست عزیز تمامی علائم بالا می تونه به خاطر انواع بیماری های دستگاه تناسلی باشه!
عفونت ، در بعضی موارد کیست تخمدان و خیلی بیماری ها این علائم رو دارن!
پس حتما به متخصص زنان مراجعه کنید و هر چه سریعتر ، بهتر!
شما نگفتین که رابطه ی مشکوک داشتین که نگران بارداری هستین؟؟؟؟!!!
اقدام به موقع جلوگیری؟
ولی من جلوگیری نکردم اصلا، اتفاقا میخوام حامله شم
من اینا رو گفتم میخوام بدونم اینا میتونه نشانه حاملگی باشه؟ الان 4،5 روز هست که عقب انداختم . همچنان درد کمر (خفیف) دارم. گلوم جوشیدنش تقریباً کمتر شده
برخی از این علائم می تونه علائم بارداری هم تلقی بشه اما
توصیه می کنم انقدر علائم رو تفسیر نکنید . اگر بیش از یکهفته از آخرین رابطه تون گذشته می تونید آزمایش خون بدید و اگر 21 روز گذشته می تونید از طریق تست خانگی بارداری ( بی بی چک ) از طریق ادرار متوجه بشید که باردار هستید یا خیر ؟گاهی ما می نشینیم و علائم رو سبک و سنگین می کنیم ، در حالیکه باردار هستیم ولی چون از طریق علائم به نتیجه نمی رسیم طی این مدت رفتاری می کنیم یا دارویی مصرف می کنیم که برای نطفه مضر هست . توصیه می کنم تفسیر علائم رو کنار بگذارید و از طریق علمی به ردیابی بارداری بپردازید

ضمنا افزایش ترشحات ، تغییر رنگ و بو ترشحات و … می تونه از علائم عفونت دستگاه تناسلی هم باشه

من وقتی از روش اورژآنسی استفاده میکنم 3الی 5 ساعت بعد از مصرف قرص HD دوچار حالت تهوع و سرگیجه و خفگی میشم معدم باد میکنه شدید .
نمیتونم سر کار بشینم خیلی احساس بدی بهم دست میده . حالت خفگیم خیلی زیاده انگار کسی دستاشو دور گردنم انداخته و خفم میکنه . درضمن اصلا نمیتونم استفراغ بکنم تا که راحت بشم . میشه راهنماییم کنید که چه کاری انجام بدم ؟
همسرتون یک کلمه می گن حساسیت دارم ! و انوقت شما خفگی و تهوع رو بحد مرگ تجربه می کنید !!
حساسیت همسرتون شدید تره یا خفگی شما !!
یکمم به فکر خودتون باشید …توصیه ها

1- اولا در هر دوره فقط یکبار می تونید از روش اورژانسی کمک بگیرید . پس زیاده روی کنید چون بدجوری ضرر می کنید
2- به همسرتون بفرمایید که یکمم به شما فکر کنه
3- بجای اچ دی از ال دی استفاده کنید شاید مشکل کمتر بشه ( هر بار بجای 2 تا اچ دی باید 4 تا ال دی بخورید )
4- در این مواقع از قرص ویتامین b6 جهت جلوگیری از تهوع استفاده کنید شاید مفید باشه
5- اگر ماهی چند بار آمیزش دارید و همسرتون شدیدا با کاندوم مخالفه . از یک ماه قبلش روزی یک عدد ال دی یا یاسمین بخورید ( ماه اول کاندوم فراموش نشه ) و از ماه بعد با خیال راحت نزدیکی کنید .

من يه سوال و كمك مي خواستم و اون اينه كه من 19 خرداد نزديكي داشتم كه مني به داخل واژن ريخته نشده و 25 پريود شدم.قبلا هميشه همين موقع پريود مي شدم ولي از 2 ماه قبل 28 تا 30 هر ماه پريود مي شم.ولي اين ماه 25 پريود شدم و پريودم كاملا طبيعي بود ولي روز 6 از زمان پريود كمردرد و درد خفيف زير شكم داشتم.آيا احتمال اينكه حامله باشم هست؟
پریود شدن شما این احتمال بارداری رو از بین میببرد نگران نباشید
27 فروردین پریود شدم و در دوران تخمک گذاری چند بار با همسرم نزدیکی داشتم با توجه به اینکه احساس میکنم الت همسرم به طور کامل داخل نرفته و باتوجه به اینکه جواب تست باردای مثبت بوده چقدر میتونم به بارداری امیدوار باشم چقدر احتمال حاملگی خارج از رحم وجود داره؟
در بارداری خارج رحمی عدد تیتر خیلی کمتر از بارداری معمولیه و این رو پزشک متخصص به راحتی می تونه تشخیص بده. هنگامی احتمال بارداری خارج رحمی داده میشه که اول از همه عدد تیتر ÷ایین تر از حد نرمال باشه و در قدم دوم سونوگرافیه!
شما به پزشکتون مراجعه کنین، ایشون حتما دقیقا تشخیص میدن! و اگر احتمال بارداری خارج رحمی داده شده بود حتما مراحل بعدی در مورد شما طی می شد. پس خیالتون راحت باشه!
موفق باشی!
میخواستم بدونم اگر خانمی باردار شده باشه وقتی نزدیک عادت ماهیانه میشه بازم علائم پرید رو داره ؟ یا دیگه هیچ علائمی از پرید شدن مثل درد سینه و ورم شکم رو نداره؟آیا اگر علائم رو داشته باشه یعنی حامله نشده؟
یک خانم باردار ممکنه در اوایل بارداری بدون هیچ علامت خاصی باشه و یا همه ی علایم بارداری رو داشته باشه! معمولا درد و تهوع در اوایل بارداری به دلیل بالا رفتن سطح هورمون ها و لانه گزینی جنین و رشدش ممکنه پیش بیاد که ممکنه با علایم قاعدگی اشتباه گرفته بشه و برعکس قضیه هم صادقه!
من با خانومم یه نزدیکی داشتم که با توجه به پریود بودن ایشون این رابطه فقط از مقعد بود … در طول رابطه سه بار منی وارد مقعد ایشون شد اما ما کاملا مواظب بودیم که منی دارد واژن نشه و حتی به سطح آلتم برخورد نکنه ( چه منی و چه پیش آب ) … البته به خاطر اطمینان بیشتر ایشون 6 ساعت بعد لز رابطه 2 تا قرص HD و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه خوردن … حلا من دو تا سوال دارم …1) با توجه به این که ایشون پریود بودن ( در دوره تخمک گذاری نبودن ) و منی یا پیش آب به واژن نخورده ( البته ممکنه ناخواسته برخورده کوچکی داشته باشه ولی کاملا مواظب بودیم ) وبلا توجه به روش اورژانسی احتمال بارداری چقدره ؟

2) با توجه به این که ایشون تو آخرای پریود این دارو رو خوردن دوره پریود بعدی میتونه چطور باشه ؟ زودتر ؟ سر موعد یا عقبتر ؟

1- احتمالش صفره
2- دوره بعدی احتمالا به تعویق می افته . البته ممکنه خونریزی پیش از موعد رو هم تجربه کنند
من حدود 2 ماه پيش نزديكي داشتم كه در حين نزديكي كاندوم پاره شد ولي متوجه نشديم كه مني به داخل واژن ريخته است يا نه (در اون زمان من روز 5 ام پريودم بود). ماه بعد سر موقع پريود شدم و اين ماه هم به همين صورت سر موقع پريود شدم. ولي در اين مدت 3 بار به مدت يك روز دلم درد گرفت، البته يك بارش قبل از پريود اول بود، و در ضمن مطمئن نيستم كه اين دل درد ها به خاطر مسموميت بوده يا نه، ولي چيزي كه بود اين بود كه ادامه نداشتن. سوالم اين هستش كه آيا احتمال حاملگي هست با اين شرايط؟ يا اينكه حاملگي خارج رحمي؟
خیر شما باردار نیستید
در بارداری خارج رحمی خونریزیهایی گاهی رخ می دهد اما نه بصورت پریود ( چند روز و نسبتا زیاد ) و سرموقع و …
بعلت نگرانی ، دل درد ها رو به بارداری ربط می دید که ربطی نداره
با توجه به پستای قبلیم تو همین صفحه خانم من تو آخرین روز پریودشون روش اورژانسی رو انجام دادن … همون روز چارشنبه خون ریزی ایشون کامل قطع شد و این هفته یکشنبه ایشون دوباره خونریزیشون شروع شد … دوست عزیزم جواب سوالامو کامل دادن … ممنون … اما یه سوال … آیا با این خونریزی دوباره که مشخصا به علت مصرف قرصا بوده میشه از عدم بارداری اطمینان حاصل کرد ؟ یعنی میشه مطمئن شد دیگه باردار نیستن ؟ ( چون من یه جایی خوندم که اگه بعد از مصرف قرصا تا 21 روز خون ندیدن باید برای تست بارداری اقدام کنن ) … اگه نه پس این خونریزی نشون دهنده چیه ؟
خودتو آزار نده
ایشون باردار نیستند .
می خواستم بدانم ایا شروع ورزش بدنسازی (استفاده از تردمیل ودوچرخه . . .) روی تاریخ تخمک گذاری تاثیر میگذارد؟چون موقع ورزش فشار زیادی احساس میکنم و پریود من در حدود یک هفته نا منظم است(عقب وگاهی اوقات جلو می افتد) از انجایی که حدود 5 ماه است که اقدام به باداری کرده ام ولی تاکنون باردار نشده ام،دکتر قرص متفورمین روزی دو عدد تجویز کرده
دوست عزیز بهتر بود توی مبحث مناسبی موضوعتون رو بیان می کردین. در هر صورت انجام فعالیت های سنگین می تونه تو سیکل ماهانشون تاثیر بذاره و باعث نا منظمی در عادت ماهانه بشه. ولی در همه ی افراد ممکنه این اتفاق نیفته و همچنین عوارضی مشابه نداشته باشه. بهتره انجام هر گونه فعالیت بدنی در آستانه ی تحمل فرد باشه و باعث خستگی بیش از حد نشود. احتمالا پزشک شما برای تحریک تخمک گذاری بهتون متفورمین داده که معمولا برای کسانی که تنبلی تخمدان دارند تجویز میشه.
بهتره پیگیری بیشتری داشته باشین تا علت دقیقا معلوم شود. البته این رو هم بگم که برای هر زوج سالم در ماه تنها 25 درصد شانس بارداری وجود دارد.
موفق باشی!
همسر بنده حدود 2 ماه قرص LD مصرف میکرد که بدلیل ناراحتی کبدی دچارهپاتیت و زردی شد، بطوریکه تا 2 هفته تحت درمان بود، با توجه به این موضوع الان رابطه ای برقرار شده که در آن احتمال بارداری میرود، چگونه میتوانم از آن جلوگیری کنم؟ آیا روش اورژانسی امکان دارد دوباره دچار ناراحتی کبدی شود؟ و اینکه آیا داروی ضد بارداری وجود دارد که دفع آن از کلیه ( به جای کبد ) باشد؟
با یک پزشک متخصص زنان مشورت کنید
من برای کیست تخمدان قرص دزوسپتیو مصرف میکنم.الان هم در دوران نامزدی هستم اما رابطه جنسی کامل دارم.آیا خوردن قرص 100 درصد کفایت میکنه برای جلوگیری از بارداری؟
و اینکه روز 7 پریود اگر رابطه جنسی کامل باشه،البته اگر مایع منی داخل ریخته نشه با خوردن قرص آیا بازهم احتمال بارداری وجود داره.(دوره ی دومیه که قرص مصرف میشه)
اگر پیش از نزدیکی یک دوره کامل از دزوسپتیو که فکر کنم همین یاسمین خودمون ! باشه استفاده کرده اید اونوقت ، نزدیکی کامل در شما به بارداری نمی انجامد .
آیا احتمال بارداری روز 8پریود حتی با خوردن قرص ضدبارداری و نریختن منی داخل واژن،با پیشاب ممکن هست؟
نخیر به هیچ عنوان با شرایطی که عنوان کردید امکان بارداری وجود ندارد
من و همسرم تقریبا 2 روز بعد از اتمام پریود رابطه جنسی داشتیم. من فقط در حد پیش آب خیس شدم که آن هم مطمئن نیستم به داخل واژن ریخته شده یا نه ولی مقدار آن هم بسیار کم بود. پس از آن استرس خیلی بالایی داشتیم و از امروز که حدود یک هفته از آن زمان می گذرد همسرم دردهایی را در ناحیه زیر دلش احساس می کند که همراه با خستگی است. آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ چه زمانی برای انجام تست ها مناسب است؟
من نمی فهمم وقتی یک بارداری ناخواسته انقدر نگران کننده و پردردسر هست ، شما چطور جرات می کنید که قبل و بعد از رابطه هیچکدوم از موارد ایمنی رو رعایت نکنید ؟!
بهرحال شانس بارداری دو روز پس از اتمام پریود بخصوص وقتی پریود منظم باشه اگرچه منتفی نیست اما اصلا هم بالا نیست .بخصوص با شرحی که شما دادید این احتمال کمتر هم میشه و شاید نزدیک به صفر برسه . فقط نگرانی از بارداری ناخواسته می تونه قائدگی ایشون رو مختل کنه که بهتره درجریان باشید . این دردها و علائم دیگر عمدتا بخاطر اضطراب از بارداری ناخواسته ایجاد و تفسیر می شوند
من واژن تنگي دارم كه دخول رو برام خيلي مشكل و دردناك كرده البته فكر ميكنم دهانه ي واژنم تنگه………..پزشكم دو راه پيشنهاد كرد يكي عمل برش و يكي زايمان و گفت زايمان باعث ميشه دهانه ي واژنت گشادتر بشه تا الان چند ماه است كه براي حاملگي اقدام ميكنيم ولي خبري نيست ……..چون دخولي صورت نميگيره والبته پرده ي من از نوع بكارت ارتجاعي است اين ماه تصميم گرفتيم با سرنگ بدون سوزن اين كار رو انجام بديم يعني اسپرمهاي همسرم رو بلافاصله از طريق سرنگ به داخل واژنم تخليه مي كنيم آيا به نظر شما اين كار فايده اي دارد و حاملگي صورت ميگيرد ؟ ما دقيقا روزهاي تخمكگذاري رو تعيين كرديم و در اين روزها اين كار رو انجام ميدهيم …..آيا به نظر شما اين كار از نظر پزشكي اشكالي ندارد و اگر جنيني صورت بگيرد برايش مشكل ساز نميشود ؟؟
اگر سرنگ استریل باشه بنظر نمیرسه مشکل ایجاد بشه اما خانم عزیز این چه کاریه آخه ؟
اگر قرار است با زایمان طبیعی دهانه واژن باز شود ، توصیه می کنم که شما قبل از اون اینکار رو با جراحی و برش انجام بدید که هم رابطه زناشوییتون برقرار بشه و نه شما عذاب بکشی نه همسرت به سرنگ متوسل بشه
هم اینکه موقع زایمان کمی کمتر درد می کشیشما باید به متخصص زنان باتجربه مراجعه کنید و بنظر من راه حل سریعتر رو انتخاب کنید چون وجود چنین مشکلی ممکنه شما یا همسرتون رو دچار سردمزاجی بکنه که این خودش اول بدبختیه

سیکل پریود من همیشه بین 26تا 30 روز بوده که این دفعه 31 روزه شده و البته اولین بار است که شروع به مصرف قرص ال دی کرده ام(از همان روز اول).از طرفی خونریزی این 3 روز اول خیلی کمتر از دفعات قبلی است.قبل از شروع پریودم رابطه مشکوک جنسی با همسرم داشتم. می خواستم بدانم احتمال بارداری وجود دارد یا نه و اگر تعداد روزهای پریودم این دفعه کمتر از همیشه بشود (با توجه به 7 روزه بودن همیشگی) آیا جای نگرانی برای بارداری هست یا خیر؟
اگر بعد از رابطه پریود شدید ( سه روزش که طی شده لااقل ) پس باردار نیستید
نگران نباشید
من در روز 2 تیر رابطه بدون دخول کامل داشتم که طی اون نامزدم ارضا نشد ولی چون از بابت مایع پیشاب مطمئن نبودم به روش اورژانسی قرصهای اچ دی مصرف کردم. بعد در روز 9 تیر پریود شدم. اما این ماه هنوز با اینکه از زمان عادتم گذشته پریود نشدم( و در طی این مدت هیچ نوع رابطه ای نداشتم) میخواستم بدونم ممکنه دفعه قبل خونریزی قاعدگی نبوده؟ آیا احتمال حاملگی هست؟
و یه مشکل دیگه یه مدته که همش احساس میکنم نفخ دارم ممکنه یه روز خوب بشه ولی تقریبا تمام طول ماه رو احساس نفخ دارم. علتش چیه؟
برهم خوردن عادت ماهیانتون از مصرف قرصها و استرس و تغییرات هورمونی ناشی شده است
با وجود مصرف قرص ضد بارداری به هیچ عنوان امکان بارداری نیست نگران نباشید
من در روز نهم سیکل آمیزش کامل داشتم ولی پریود ماه بعدم درست به موقع انجام شد وخونریزی شدید داشتم.آیا احتمال بارداری وجود دارد؟
پریود شدن به موقع شما بارداری رو منتفی میکند
در ضمن هر آمیزشی حتی کامل هم دلیل بر بارداری نیست اگر منی وارد واژن شد یا اطراف آن ریخت باید احتمال بارداری داد
من با همسرم روز اول پریودش رابطه داشتم و متاسفانه مایع منی رو داخل واژن ریختم، آیا احتمال بارداری هست؟ اگر هست باید از چه کار کرد!؟ با توجه پریود بودنش باید قرص LD مصرف کنه؟
بله احتمال بارداری هست
باید تا قبل از 72 ساعت از رابطه که گذشته قرص به روش اورژانسی مصرف کنند که شامل ال دی یا اچ دی هستش
من در روز 4پریود نزدیکی کامل داشتم.خونریزی کمی هم داشتم.منی داخل واژن ریخته نشد.ولی چون از پیشاب میترسیدم 6ساعت بعد نزیدکی 4تا ال دی و 12 ساعت بعد 4تا ال دی دیگه خوردم.آیا بازهم امکان بارداری وجود داره؟
با توجه به مصرف قرص خیر احتمال بارداری وجود نداره
اگه ان مایه شفاف که قبل از منی از مرد خارج می شود به الت تناسلی خانمها مالیده شود (در صورتی که باکره باشد و دخول انجام نشه)و بعدا تمیز شود احتمال بارداری داره یا نه؟
بالغ بر 12548796325800000 بار در تاپيك هاي مختلف گفته شده اين مايع اسمش پيشاب هستش و حاوي اسپرم استيعني چي؟؟؟!!! يعني ميتونه باعث بشه شما بابا بشيد.هرچند احتمالش كم هشت اما صفر نيست

در مورد شما كه دخول صورت نگرفته اما اينكه با آلت خانم تماس داشته بستگي داره كه چه جور تماسي بوده؟؟؟ پيشاب وارد واژن شده يا نه؟ اگر آنقدري نبوده كه وارد شود مشكلي نيست

و يك نكته ديگه : حدودا 12548796325800000 بار هم گفته شد بارداري ربطي به باكرگي ندارد

ایا ممکنه که خانمی در دوره ی تخمک گذاری باشه و نزدیکی صورت بگیره اما بارداری اتفاق نیفته؟من در ماه گذشته در روز 20 سیکل باتوجه به داشتن دردهای خفیف در زیر شکم و احتمال تخمک گذاری با همسرم نزدیکی داشتم ولی بعد از گذشت 14 روز پریود شدم ، ایا تشخیص روز تخمکگذاری اشتباه بوده؟اگر اشتباه نکردم با توجه به نامنظم بودن پریودم در حد 2-5 روز باز هم در روز 20 سیکل شانس بارداری دارم؟
بله امکانش هست
خیلی از موارد هستند که روی بارداری تاثیر می گذارند
لزوما معنیش این نیست که شما نابارور هستید یا مشکلی در باروری دارید اما اگر سوال اینه که ممکنه ؟ بله ممکنه
اگر عجله ندارید لااقل 6 ماه تا یکسال سعی کنید باردار بشید و اگر نشد نگران بشید و به پزشک مراجعه کنیددر مورد زمان تخمکگذاری هم می تونید از تاپیک مخصوص خودش کمک بگیرید

یه سوال واسه ی دوستم پیش اومده که چون اینجا ثبت نام داشتم گفت من از شما بپرسم.
ایشون شرایطشون اینطوری بوده: بعد از اینکه خانمشون با دست براشون عمل استمناء رو انجام داده و دستش آغشته به منی شده، با دستمال خوب پاکش کرده ولی نشسته.
بعد از اون و به فاصله چند دقیقه دست خانمشون با داخل شورتش که از ترشحات واژن خیس هم بوده تماس پیدا می کنه و… با توجه به اینکه اون روز، دقیقا روز تخمک گذاری خانوم بوده، آیا احتمال بارداری بالاست؟
البته من با توجه به مطالب سایتتون به ایشون گفتم اصلا جای نگرانی نیست ولی برای راحت شدن خیالش چون هنوز وقت داره میتونه از روش پیشگیری اورژانسی هم استفاده کنه. حالا میخوام نظر شما رو که دقیق تره بدونم
با این شرایطی که گفتید امکان بارداری اصلا نیست
میخواستم بدونم که در چه روزهائی قبل و بعد از پرید میشه بطور طبیعی از باردار شدن جلوگیری کرد یعنی اگه انزال داخل انجام بشه بارداری صورت نمیگیرهتا چند روز مانده به پرید و تا چند روز بعد از اتمام پرید و یا هر زمانی که میشه بصورت طبیعی این کار را انجام داد

روش SAFEPRIOD یا روش تقویمی ، بعلت درصد بالای شکستش ، روش توصیه شده ای برای جلوگیری نیست بخصوص در کسانی که قائدگی نامنظمی دارند اما اگر اصرار دارید براتون توضیحش رو می نویسم ، ماشین حساب و خط کش و گونیا ، کنار دستتون داشته باشید چون محاسبه داره1- در صورت نامنظم بودن دوره های ماهانه، لازم است برای 12 ماه متوالی، تاریخ شروع دوران قاعدگی یادداشت گردیده و در پایان این مدت، کوتاهترین و طولانی ترین دوره عادت ماهانه مشخص شود. برای سیکل های منظم، چنین یادداشتی ضرورت ندارد زیرا کوتاهترین و طولانی ترین دوره یکسان است.

2- با کم کردن عدد 18 از تعداد روزهای کوتاهترین دوره ماهانه، اولین روز احتمال باروری در دوره ماهانه مشخص می گردد.

3- با کم کردن عدد 11، از تعداد روزهای طولانی ترین دوره ماهانه، آخرین روز احتمال باروری در دوره ماهانه مشخص می گردد.

بنابراین با کم کردن 18 روز (16 روز باضافه 2 روز که در آن اسپرم زنده می ماند) از کوتاهترین سیکل قاعدگی و 11 روز (12 روز منهای یک روز که تخمک زنده است) از طولانی ترین سیکل قاعدگی، اطلاعاتی بدست می آید براساس آن، بطور تئوریک می توان روزهایی را که فرد در معرض خطر حاملگی است، بدست آورد. در اینحالت نزدیکی در ایامی که خطر حاملگی وجود ندارد، آزاد است.مثلاً هر گاه سیکل قاعدگی زنی بین ۲۶ تا ۳۱ روز به درازا می کشد ، دوره باروری وی که نباید در آن مدت آمیزش جنسی نماید ، در روزهای بین هشتمین روز و بیست و یکمین روز سیکل قاعدگی او خواهد بود ( شمارش روز اول باید از اولین روز سیکل قاعدگی باشد ).

هر قدر قاعدگی نامنظم تر باشد، روزهای در معرض خطر بیشتر و طول دوره عدم نزدیکی طولانی تر خواهد بود. به عنوان مثال طبق فرمول ذکر شده، در یک سیکل منظم به فواصل 28 روزه تکرار می شود، عدم نزدیکی فقط از روز 10 تا 17 قاعدگی انجام می گیرد. حال آنکه خانمهایی که سیکل قاعدگی آنها بین 25 تا 32 روز متغیر است، از روز 7 تا 21 نزدیکی نکنند، زیرا در این ایام امکان آبستنی وجود دارد.

از آنجایی که مدت زمان باروری تخمک و اسپرم بنا به عقیده برخی از محققین و دانشمندان، بیش از ارقام ذکر شده نیز محتمل است، لذا بمنظور افزایش ضریب اطمینان این روش، بهتر است یک تا دو روز قبل و بعد از روزهایی که براساس فرمول بیان شده جهت عدم نزدیکی تعیین گردیده است نیز از مقاربت خودداری بعمل آید.

من چند مدت پیش با نامزدم یه رابطه داشتیم و قبل از اینکه منی از من خارج بشه من آلتم رو روی لبهای بیرونی واژن اون مالیدم البته فکر کنم پیشاب از من خارج شده بود وبعد با یه حرکتهای دیگه همه منی رو ریه شکم(بالا تر از ناف) نامزدم ریختم واز اونجایی که احتمال وجود اسپرم تو پیشابم رو داشتم مدت 48 ساعت نامزدم هر 12 ساعت یک قرص اچ دی می خورد که در آخرین پریودش خیلی کمتر از همیشه ترشح داشت،حالا احتمال اینکه نامزدم حامله باشه هست؟نامزدم پرده بکارت سالم هم داره
با توجه به مصرف قرص احتمال بارداری نیست نگران نباش
امکان بارداری با پیش آب خیلی کمه خیلی کم
بارداری هم ربطی به بکارت نداره
من از روش اورژانسی در حدود 1.5 پیش استفاده کرده و دوره پریود من 26 هر ماه بوده. بعد از 15 روز از روش اورژانسی پریود شدم. بعد از اون تماس جنسی بدون دخول فقط در حد یک لحظه تماس با مدخل واژن داشتم که اونهم در روزهایی بود که میدونستم تخمک گزاری صورت نمی گیره ( با توجه به جدول خودتون) . امروز من 10 روزه که از زمان پریودم میگذره و خیلی نگرانم. 1/ آیا باردارم.؟ مرتب نفخ ودرد شکم و درد پهلو ( مثل زمان پریودی ) دارم ولی هیچ خبری از پریود شدن نیست. دیشب کمی حالت تهوع داشته. تو رو خدا بگید چکار کنم؟
نوشتی ” در حدود 1.5 پیش”…. منظورت رو نفهمیدم .
ولی کلا اینطور که پریودی منظمی داری و از طرفی مطمئنی که در روزهای امن نزدیکی صورت گرفته پس جای نگرانی نیست…یعنی تقریبا میشه گفت احتمال بارداری در دوران امن خیلی بعیده مگر اینکه طرف خیلی بدشانس باشه.
اگر پریودیت نامنظم بود احتمالش بود.
خیلی وقتها پیش میاد که بدلایل مختلف تاریخ پریودی عقب و جلو میفته حتی برای کساییکه که خیلی پریودی منظمی دارن… ممکنه از استرس ترس از حاملگی این تاریخ عقب افتاده. حالت تهوعی هم که داشتی شاید از همین بوده.ولی بازهم برای اطمینان بیشتر بی بی چک رو حتما استفاده کن.

من با نامزدم حدود 2 هفته پیش نزدیکی داشتم و مجبور شدیم از روش اورژانسی استفاده کنیم حدود 2 ساعت بعد از نزدیکی 2 تا قرص yasmin و سری دوم قرص هارو با حدود 1 ساعت تاخیر ( 13 ساعت و 15 دقیقه ) بعد از سری اول مصرف شد
سوال اوم اینه که این تاخیر حدود 1 ساعتی باعث می شه این روش جواب نده ؟
سوال بعدیم این که در موارد قبلی که نامزد من از این روش استفاده می کرد حدود 1 هفته بعد پریود می شد ولی ایندفعه با گذشت 2 هفته از خوردن قرص ها هنوز پریود نشده البته هنوز 2-3 روزی به موعد پریودش مونده ! ایا این قضیه نشانه حاملگی هستش ؟
ین رو هم بگم که در دوره قبلی پریود نامزد من به خاطر یه مسافرت حدود 10 روز با خوردن قرص Yasmin پریودش روعقب انداخته بود
در روش اوژانسی معمولا به فاصله ی 12 ساعت باید خوردن 2 تا HD یا 4 تا LD تکرار بشه … حالا با یکساعت تاخیر فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
نباید بیشتر از یکبار درماه از روش اوژانسی استفاده کنید! استفاده از قرصهای جلوگیری نباید به این شکل نامنظم باشه … ایشون یک مدت به خاطر مسافرت و یکسری به خاطر روش اوژانسی و…. خلاصه هروقت خواستن مصرف اینها رو قطع و وصل کردن که اصلا کار صحیحی نیست ..
احتمالا الان هم بالانس هورمونی بدنشون بهم خورده….
نگران نباشید صبرکنید ایشون پریود میشن … چون تنها با تاخیر یکساعت مصرف قرص بعیده باردار باشن.
همسر من چند ماهه به صورت منظم با قرص ال دي از بارداري پيشگيري ميكنه ولي به طور اتفاقي موقع نزديكي مني من وارد ايشون شد. خيلي نگران هستيم. نياز هست همزمان با مصرف قرص ها از روش اورژانسي استفاده بشه؟
خیر، نیازی به استفاده از روش اورژانسی نیست.
مصرف قرص‌های ضدبارداری به صورت Daily از بارداری جلوگیری می‌کنه.
همواره در اولین مصرف قرص‌ توصیه‌ میشه که از روش مضاعف هم استفاده بشه (که در مورد شما نیازی نیست).
1-با سلام من اولین دوره قرص جلو گیری تری فازیک رو شروع کردم ایا باید از وسیله دیگری هم در این دوره استفاده کنم؟
2- اینکه در 7روز استراحت باید جلوگیری داشته باشم؟
1.بهتره که یه روش دیگه مثل کاندوم استفاده کنید
2.لازم نیست
من اگه بخام باردار بشم بعد نزدیکی نباید واژن و بشورم؟
شما که بهر حال داخل واژن رو نمیشورید، فقط سطح خارجی رو میشورید. برای رعایت بهداشت شست و شو بعد از نزدیکی لازمه.
من تا یکی دو ماه آینده عروسی میکنم. میخواستم بدونم میتونم برای جلوگیری حداقل یکسال از قرص های LD استفاده بکنم؟ عوارضی نداره؟چون از یکی که این قرص ها رو برای مدت چندسال استفاده میکنه شنیدم که باعث لک در صورتش شده.
آیا میشه به جای قرص LD از آمپولهای یکماهه استفاده کرد؟ کدوم بهتره؟قرص LD یا آمپول؟
(البته دارای دوره پریود منظم28 روزه هستم و سابقه هیچ گونه بیماری ندارم)
یک سال استفاده از قرص مشکلی ایجاد نمیکنه اما خب عوارضی داره که با توجه به سیستم بدن شما ممکنه بروز کنه یا نکنه!
عوارضش رو با سرچ تو سایت میتونید پیدا کنید. اگه فراموشکارید و یادتون میره سر ساعت قرص بخورید بهتره از آمپول استفاده کنید وگرنه اثر جفتشون یکیه.
دوست دختر من جمعه صبح پریود شد و قرص ضدبارداری رو از سه شنبه شب شروع به خوردن کرد،آیا روزی که شروع کرده درست هست؟(3شنبه لکه بینی داشته.)
به گفته شما سه شنبه روز پنجم بوده و زمان صحیحی برای مصرف قرص.
از بین قرص های ضدبارداری ldو hd و yasmin کدام بهتر و عوارض کمتری مانند تهوع و آکنه و… دارن؟ زمان مصرف از روز اول پریود باشد یا روز پنجم؟ (سابقه بیماری ندارم و پریودهای منظم با دوره 28 روزه دارم)
شما می‌تونید منتظر پاسخ دکتر بمونید1. ارجحیتی رو نمیشه برای انواع قرص‌ها قائل شد اما با توجه به دیتاهای 8 سال و خورده‌ای که در سایت مون موجوده اقبال عمومی برای مصرف یاسمین بیشتره.
بروز عوارض انواع قرص‌ هم دقیقا و دقیقا به مصرف کننده و عکس العمل بدن طرف به قرص‌ بستگی داره و باز بانک اطلاعاتی سایت بر بروز انواع عوارض در اثر مصرف انواع قرص‌ها در افراد مختلف، صحه میذاره.
2. استارت مصرف قرص‌های ضدبارداری به صورت Daily در روز اول یا پنجم سیکل تفاوتی نمیکنه. صفحات همین تاپیک رو مطالعه کنید و مقاله‌ی اکسپرت‌های WHO رو دانلود کنید و بخونید. میتونید قرص رو از روز 5 ام استارت بزنید.
اگه مصرف اول‌تون هستش توصیه می کنم از روش مضاعف (مثلا کاور) هم استفاده کنید.
من دوره نامنظم ( گاهی 45 روز – 40 روز یا 35 روزه ) دارم که معمولا 5 تا 6 روز طول می کشه . در تاریخ 16/1 رابطه داشتم که البته بدون دخول بود اما چون مشکوک به برخورد پیشاب بود دو روز بعد روش اورژانسی استفاده کردم و در تاریخ 25/1 دوره شدم اما امروز 2/10 دوباره دوره شدم در حالیکه به صورت نرمال باید بعد از 2/25 دوره می شدم علت این زود پریود شدن به خاظر مصرف قرص هاست یا چیز دیگه ای هست که نگران کننده باشه ؟
به دليل استفاده از قرص ها به روش اورژانسي هست نگران نباشيد
من یه دوره ی 6 ماهه از قرص یاز استفاده کردم و الان هم به تجوبز دکترم از یاسمین استفاده میکنم(1 دوره)میخواستم بدونم این 2 تا قرص میتونن دلیل پرمویی باشن؟چون اخیرا موهای صورتم زبر شده

شما که قرص یاسمن را مصرف مکنید لازم است بهتر آن را بشناسید:یاسمین مانع تخمک گذاری میشود ونیز با تغییر درپوشش رحم و گردن رحم از ورود اسپرم به رحم جلوگیری میکند.یاسمین یک قرص پیشگیری از بارداری است .همچنین برای درمان آکنه متوسط در خانمهای 14 سال به بالا و خواهان پیشگیری از بارداری به کار میرود.این دارو همچنین برای درمان علایم سندرم پیش از قاعدگی (اضطراب افسردگی تحریک پذیری اشکال در تمرکز احساس کمبود انرزی تغییرات اشتها یا خواب حساسیت پستانها درد مفاصل و عضلات سردرد وافزایش وزن ) به کار میرود.

یه سئوال داشتم، که شاید پاسخش قبلا داده شده و من متوجه نشدم و ندیدم.
مصرف قرص ضد بارداری بمنظور عقب انداختن پریود برا خانم های pco مضر هست؟ مشکلی بوجود میاره؟
اگه تحت درمان هستید برای اینکه تداخل دارویی پیش نیاد بهتره مصرف نشه اما اگه دوره درمان کامل شده مشکلی نیست.
یه سوال در مورد قرص روکین داشتم. من الان چند ساله که از قرص یاسمین استفاده میکنم چون بدون مصرف قرص پریود نمیشم. اما الان دیگه یاسمین در بازار نیست. دیشب داروخانه به من روکین داد که البته دیدم از نظر ترکیبات دارویی مثل یاسمین هست فقط انگار ایرانیه. میخواستم مطمئن بشم که این قرص به خوبیه یاسمین هست؟ چون من قبلا سیپروترون که خورده بودم فشار خونم بالا رفته بود اما با یاسمن هیچ مشکلی نداشتم.
ممنون میشم راهنماییم کنید. مخصوصا که من از امروز باید قرصم رو شروع کنم.
روکین = یاز = یاسمین
دوست من،
در بازار برندهای مختلفی برای اشکال دارویی وجود داره
من با همسرم دو هفته مانده به آغازه دوره یک رابطه بدون پیشگیری داشتیم بعد از رابطه دو قرص اورژانسی اوسیز 75% همزمان استفاده کرد پریود با 4 روژ تاخیر اتفاق افتاد ولی به صورت لکه بینی میخواستم بدونم چقدر احتمال بارداری وجود داره
با توجه به مصرف قرص بارداری رخ نمیده
بهتره در رابطه بعدی از کاندوم استفاده کنید که نخواهید قرص اورژانسی مصرف کنید و سیکل ایشون هم بهم بریزه و دچار استرس بشید
برای نرم کردن و روان شدن رابطه جنسی چه پیشنهادی دارید؟
آیا از روغن های ماساژ مثلا روغن زیتون میشه استفاده کرد؟ این روغن ها صدمه ای به کاندوم وارد می کنند؟
می تونید از ژل های نرم کننده مخصوص این کار مثل لوبریکانت استفاده کنید که پایه اصلیشون آب هست
من با خوردن یک دوره قرص LD دچار تاری دید شدم، در ادامه 5 تا از این قرص ها را از شب 5پریودی خوردم و دیشب قطع کردم چون متوجه شدم این تاری از عوارض این قرص است، آیا ممکنه پریود بشم؟ و تاری دید من کی برطرف خواهد شد؟
خوب بهتره سریعتر قطعش کنید و با پزشکتون مشور ت کنید
در ادامه برای رابطه از کاندوم استفاده کنید
میخواستم بدونم اگر بعد از قطع عادت ماهانه قرص ال دی به مدت سه روز بخورم بعد قطع کنم دوباره پریود میشم ؟ آخه این کارو کردم الآن بعد از 6 روز از عادت ماهیانه که گذشته لک خون میبینم میترسم که نکنه از بارداری باشه لک خون…. عادت ماهیانه م که 1 خرداد بود تا روز 5 خرداد قطع شد خیلی کم خونریزی داشتم قبلش از قرص ال دی استفاده کرده بودم روز 6 خرداد تا 8 قرص خوردم قطع کردم دارم الآن لک خون میبینم
به نظر من پریودین. و احتمالا باخونریزی کم و قهوه ای؟یعنی شما بعد از پریود رابطه محافظت نشده داشتین و به جای روش اورژانسی 3 روز قرص خوردین؟من یکبار این اشتباه رو کردم وباردار شدم…و نزدیک تاریخ پریود بعدی 1 روز لکه بینی داشتم.اما شما نزدیک پریود بعدی نیستین.درسته؟این یعنی قرص موثر بوده.البته بازم میگم به نظر من
من حدود 7 ساله که ازدواج کردم و سنم هم 30 سال هست، همسرم دریا نرود هستش یعنی 3 الی 4 ماه نیستند بعد 2 ماه هستن و زمانی که هستن من خیلی نزدیکی دارم و الان تصمیم گرفتیم که بچه دار بشیم به دکتر رفتم و بعد از وزیت دکتر بهم گفت که در دهانه رحمم یک فیبروم به اندازه فندق دارم ، ما طبیعی جلوگیری میکنیم حالا نگرانم آیا من باردار میشوم یا نه ؟؟ خیلی هم دوست داریم بچه ما پسر باشه و سالم
لطفا منو راهنمایی کنید الان حدود یک ماه هست دارم قرص فولیک اسید 5 میخورم و همسرم تازه 2 ماه شاید 3 ماه دیگه بیاید آیا با اولین بار باردار میشم ؟؟ در مورد فیبرومم توضیح میدید؟؟
من جای شما باشم اول یه فکری واسه فیبرومم میکنم.چرا برش نمیدارین؟ شما که 2 یا3 ماه وقت دارین.اگه بعداز حاملگی رشد کنه چی؟البته پزشکتون بهتر میدونه که چه کاری مناسب تره.اما اینکه با اولین بار یا چندمین بار حامله میشید هم بستگی به قوانین احتمال داره و هم اینکه در چه زمانی از سیکلتون باشید.اگه تو همین سایت جستجو کنید میتونید بهترین زمان رو با توجه به دوره تون که چند روزه هست و… محاسبه کنید که احتمال موفقیت بالا باشه. که میتونه هم بار اول اتفاق بیافته
من ٢ساله قرص سيپروترون كامپاند رو براي كيست مصرف ميكنم جمعه يه رابطه داشتم و چون بدنم با پيش آب برخورد داشت ترسيدم و شنبه صبح قرص لونژيل (گفتن جديد و ديگه به جا ٢تا قرص ١قرص توش داره) خوردم و شنبه و يكشنبه سيپروترون هم خوردم حالا اينا باهم تداخل دارن؟؟ مي خوام زودتر پريود شم چه كار كنم؟ سيپروترون رو ديگه ادامه ندم؟
قرص سیپروتون کمپاند نیز اثر ضد حاملگی داره ولازم نبود قرص لونژیل رو مصرف کنید در هر صورت مصرف قرص سیپروتون کامپاند رو تا اخر ادامه بدید وبه احتمال زیاد پریود این ماهتون ممکنه نظمش بهم بخوره وجای نگرانی نیست
دختری 18 ساله و مجرد هستم میخواستم برای به تاخیر انداختن دوره پریودم از قرص ال دی استفاده کنم و تاحالا مصرف نکرده ام.آیا ضرری دارد؟و کی باید مصرفش را شروع کنم؟
با سلام برای چه میخواین پریودتونو تاخیر بندازین اگر دلیلتون ضروری نیست این کارو نکنید چون ممکنه بعد از مصرف چون سیکل طبیعی رو بهم زدیدممکنه اختلال پریودی یا لکه بینی بگیرید بازم میگم ممکنه این حالات در شما پیش بیاد ممکنه پیش هم نیاد ضرر خاصی هم نداره اگر شما سردرد میگرنی ، مشکلات قلبی وزن بالا، چربی خون ،خونریزی های غیر طبیعی بین پریودها ،بیماری فعال یا مزمن کبدی یا فشار خون بالا ندارید میتونید مصرف کنیداگر برای رفتن به امکان زیارتی وماه رمضان …میخواین پریودتون عقب بیفته 10روز مونده به پریودی شروع به مصرف قرص کنید اونم روزی یکی وسر ساعت مشخصی مصرف کنید وکامل بسته قرص رو مصرف کنید وچنانچه دوباره بخواین پریود نشید بعد از مصرف یک بسته کامل قرص بدون فاصله انداختن مصرف بسته بعدی قرص رو شروع کنید
واسه سقط در 3هفته اول دارویی وجود دارد که از بدن دفع شود؟چه دارویی؟ از کجا میشه تهیه کرد؟
در این سایت نمیشه اسم داروی سقط رو بگیم خلاف قوانینه .و چنانچه بارداری برای همسرتون خطرناکه میتونید با تایید پزشک قانونی به بیمارستان برید وسقط قانونی انجام بدهید .
مصرف آنتی بیوتیک (مثل داکسی سایکلین) روی عملکرد قرص ضد بارداری تاثیر داره؟اگه بلافاصله بعد از مصرف تا چند روز قطع بشه چی؟
آنتی بیوتیک هایی که برای درمان تجویز میشوند باعث افزایش سطح استروژن خون و کاهش تاثیر قرص های ضد بارداری می شوند متخصصان توصیه می کنند قرص های ضد بارداری بهتر است حداقل دو هفته پس از قطع آنتی بیوتیک مصرف شوند
در صورتیکه مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک شدید از یه روش دیگر پیشگیری مثل کاندوم استفاده کنید
همسر بنده از روز 5 پریود این ماه، شروع به خوردن قرص های 21 تایی LD کردن که 8 تا از اون ها باقی مونده و در طی این مدت رابطه ای نداشتیم و مطابق دستورات بعد از تموم شدن بسته قرص ،7 روز فاصله می اندازیم و از روز 8 ام مجددا مصرف بسته جدید قرص ها شروع میشه. تا اینجا درسته؟
میخوام بدونم بعد از پریود ماه بعد که مصرف بسته جدید قرص ها هم شروع شده ، با استفاده از روش جلوگیری طبیعی و ریختن آب منی به بیرون و بلافاصله یا با فاصله زمانی کوتاه شروع رابطه جنسی مجدد و تکرار این نوع رابطه (پیاپی) در طی روز های ماه بعدی ، احتمال بارداری وجود داره یا نه؟
و اینکه ما داریم قرص ها رو درست مصرف میکنیم؟
نگرانی ما از اینه که با وجود استفاده از قرص ها به این روش و با وجود خارج شدن منی در محیط امن(غیر واژن) ، به دلیل ورود مجدد آلت به داخل واژن و طبیعتا وجود اسپرم در مجرای الت احتمال بارداری هست یا نه؟
یاداوری کنم که رابطه از بسته دوم قرص ها با فاصله 8 روزه شروع خواهد شد و در طی ماه اول رابطه جنسی نداشتیم
نه دوست عزیز
در دوره دوم با خورن قرص دیگه تخمک گذاری صورت نمیگیره که بخواد بارداری رخ بده
نگران نباشید
بسته 2تایی قرص اوسیز را 10 ساعت بعد از نزدیکی همزمان مصرف کردم….به نظرتون درست بوده؟
بلی
نگران نباشید
با سلام من برای اولین بار قرص ال دی را برای تاخیر پریودم خوردم و شب دوم و چهارم حالت تهوع شدیدی داشتم آیا عوارض قرص ال دی میباشد؟چه باید بکنم؟

تهوع، استفراغ، سردرد ملایم یا سردردهای میگرنی شدید، خون‌ریزی‌های نامنظم در دوره قاعدگی، افزایش وزن، آکنه و پرمویی این ها عوارض قرص ال دی میباشدخوردن قرص در هنگام خواب و يا همراه با غذا، راهي موثر براي كاهش شدت تهوع خفيف است. درمان موقت تهوع براي 2-3 ماه اول با داروهاي ضدتهوع (مثل ويتامين b6 شبي يك قرص) نيز امكان‌پذير است.‌

من 24 ساعت قبل شروع پریودم مجبور به استفاده از قرص اورژانس شدم الان 1 هفته ازتاریخ پریودم گذشته هنوز نشدم!!!آیا دلیلش بارداریه؟
اگه پریود منظم دارید که احتیاجی به مصرف قرص اورژانسی نبوده و اون روز جزو روزهایی است که تخمک گذاری صورت نمیگیره
تاخیر پریودتون هم می تونه بخاطر مصرف قرص باشه
ببخشید من 9 روز از روز اول پریودم میگذشت که با همسرم نزدیکی بدون محافظ داشتم..6 ساعت بعد از نزدیکی دو قرص اچ دی خوردم ولی نوبت دوم را فراموش کردم و بجای 12 ساعت 17 ساعت بعد دو قرص اچ دی خوردم..آیا احتمال بارداری من وجوددارد؟
به احتمال خیلی زیاد نه
ولی اگه در پریودتون تاخیر یک هفته ای صورت گرفت تست بارداری بدید
من فردای رابطه محافظت نشده(منی داخل نریخت) دوتا قرص hd
12 ساعت بعد دوتا دیگه خوردم
6روز بعد پریود شدم ولی خیلی خیلی خیلی خفیف به مدت 3روز
لکه های قهوه ای گاها قرمز بود خیلی کم بود
از بعد از پریود تا الان 10 روز گذشته هنوز موقع لمس سینه
سینه هام درد دارن این نگرانم کرده
احتمال بارداری هست؟
نه دوست عزیز
دردناک بودن سینه هم نشانه قطعی بارداری نیست که شما نگران شدید
خونریزی خیلی خیلی خفیف 3 روزه
لکه های قهوه ای گاها قرمز
6روز بعد از اورژانس بارداریو صد در صد رد میکنه؟
چون سینه درد خفیف دارم
نگرانم بادار شده باشم
در صورتیکه منی اصلا وارد نشده فقط پیش آب به آلتم خورده
با سلام
دوست عزیز،به احتمال خیلی زیاد بارداری منتفیه نگران نباشید
موفق باشید
من دیروز روز اول پریودم بود.و همون دیروز همسرم گفت که چهارشنبه میریم مشهد . من این موضوع رو با دوستم درمیون گذاشتم و به گفته اون دیروز2 تا ال دی خوردم امروز و فرداهم شبی یک ال دی باید بخورم تا چهارشنبه یعنی سه روزه پریودم قطع بشه .
کسی اطلاع از صحت این موضوع داره ؟
اولا كه اشتباه كرديد روز اول دوتا قرص خورديد اما الان ديگه گذشته.
دوما مصرف قرص به اين صورت بطور قطع طول مدت خونريزي رو به سه روز كاهش نميده. بلكه ممكنه بعد از چند روز لك بيني هم پيدا كنيد يا حتي پريود ماه بعدتون عقب بيفته.
حالا كه قرص رو به اينمنظور استفاده كرديد براي جلوگيري از ايجاد اختلال در سيكلتون قرص رو تا آخر ادامه بديد يعني 21 روز.
من دیروز روز اول پریودم بود.و همون دیروز همسرم گفت که چهارشنبه میریم مشهد . من این موضوع رو با دوستم درمیون گذاشتم و به گفته اون دیروز2 تا ال دی خوردم امروز و فرداهم شبی یک ال دی باید بخورم تا چهارشنبه یعنی سه روزه پریودم قطع بشه .
کسی اطلاع از صحت این موضوع داره ؟ خواهش میکنم کمکم کنید
من بارها این کارو کردم ماه رمضان ، وقت امتحانات ، مسافرت و ….. و دچار هیچ مشکلی نشدم
تا زمانی که خودتون میخواین پریودتون عقب بیفته با مصرف روزی یه عدد پریودتون عقب میفته مثلا اگه بخواین بعد سه روز قطع کنید روز چهارم یا پنجم شما پریود میشین و برای ماه بعدتون تا اونجایی که میدونم خودمو اطرافیانم مصرف کردن مشکل خاصی پیش نیومده
و اینکه دو تا رو روز اول با هم خوردین نگران نباشید هیچ اتفاقی نمیفته هر چند بهتر بود به یکی اکتفا میکردین
من فردای آخرین روز پریودم رابطه داشتم و بعدش 1 عدد فرص لوونوژسترول خوردم(از این یه دونه ای ها بود). بعد از 5 روز پریود خیلی خفیف داشتم(یه چیزی بین لکه بینی و خونریزی)،چند روزی پاک بودم ذوباره لکه بینی و بعدش در تاریخ اصلی پریودم، خونریزی شروع شد اما خیلی شدیدتر و طولانی تر تا اینکه با قرص ناپرکسون تقریبا خونریزی تموم شد.
1- این اختلالات طبیعیه؟2- بارداری منتفیه؟3-ابن اختلالات تا چندوقت ادامه داره؟ چون اگه بشه میخوام ماه رمضون روزه بگیرم.
1 — یله طبیعیه 2– روش اورژانسی اشتباه بوده با این حال با وقوع پریود بارداری منتفیه 3– میتونید روزه بگیرید معمولا همون تو سیکل اول این اختلال رخ میده
من و دوست دخترم خیلی اصرار داریم که منی در واژن تخلیه بشه،میخواستم بدونم راهی هست که این کار انجام بشه اما احتمال بارداری وجود نداشته باشه؟
این اتفاق میخواد همین روزا بیوفته،راه حلش چیه؟ینی وختی نیس که یه دوره کامل قرص های تری فازیک یا ال دی و اچ دی رو شروع کنه.
میخوایم از یه روشی مثه اورژانسی که 100% مطمئنه استفاده کنیم.
اصلا همون اورژانسی کافی میشه؟
دوست عزیز،اکیداً توصیه میکنم ازاین امور خطرناک انجام ندید!چون همه چیز نسبیه لذا این امکان بالقوه وجود داره که حتی با مصرف دارو بدنه دوستتون اون عکس العملی که باید از خودش بروز بده،بروز نده! یا دوران تخمک گذاری ایشون باتاخیر و یا تعجیل باشه!! لذا برای چندلحظه لذت بردن عاقلانه نیست بی گدار به آب بزنید
من دوروز پیش رابطه داشتم با نامزدم درحدتماس آلت ها اما مقداری از منی ایشون روی واژن من ریخته شد واین درصورتی بود که قبل ازاون منی از بدن من خارج شده بود.وازروی سطح پاک شده بود.بعدازریختن منی ایشون (روی) وازنم سریع با آب شستشو انجام دادم و چندساعت بعد دوتا قرص ال دی مصرف کردم میخواستم ببینم احتمال بارداری وجود داره؟فردای اونروز کمی حالت تهوع داشتم
روش اورژانسی رو درست انجام ندادید و بای 4 تا ال دی رو با هم و 12 ساعت بعد 4 تای دیگه می خوردید
با توجه به نوع رابطه احتمال بارداری کمه اما در صورت تاخیر پریود برای اطمینان آز خون بدید یا از بی بی چک استفاده کنید
ميخواستم بدونم ايا احتمال بارداري در زمان پريودي هست يا نه؟ چون داشتم سايتا رو ميديدم نوشته بودن تعداد ي از زنان در حين پريودي تخمك گذاري ميكنن؟
یه اپسیلون درصدی میشه در نظر گرفت. یعنی این تعدادی که شما گفتین، خیلی نادره.
در مورد نزدیکی در دوران پریود و بارداری در لینک زیر هم صحبت کردیم.
من 22 سالمه
24 شهریور پاک شدم و پریودم تموم شد.
30شهریور با نامزدم رابطه داشتم البته چون هنوز دخترم فقط تماس سطحی داشتیم و منی ایشون کمی روی واژن من ریخت و چون اونروز به احتمال زیاد روز تخمک گذاریم بود(البته زیاد مطمن نیستم) از قرصهای اورژانسی برای جلو گیری استفاده کردم/.
از قرصهای لونژیل استفاده کردم.
ولی دوباره 4 مهر باهم رابطه داشتیم و همون اتفاق تکرار شد و منی ایشون روی واژن من ریخته شد.
البته من سریع با دستمال پاک کردمو رفتم و شستم و از ژلهای بهداشتی هم استفاده کردم.
با توجه با اینکه رابطه در روز19بعد از شروع اخرین دوره (البته دوره من از شروع خون ریزی تا خونریزی بعدی 28 روزست)و توضیحات اخیر چقدر احتمال بارداری وجود داره؟
میدونم قرص لوونژیل رو فقط یکبار در هر دوره میتونم مصرف کنم ولی میتونم با استفاده قرص لونژیل با دوز دو برابر یا 3 برابراز بارداری پیشگیری کنم؟
ایا روش دیگری برای جلوگیری از بارداری و راحت شدن خیالمون از بارداری وجود داره که الان بشه اشتفاده کرد؟
در رابطه ی اول که قرص اورژانسی مصرف شده و بارداری رو منتفی کرده.
اما رابطه ی دوم در روز ۱۹ ام سیکلتون بوده. این روز پرخطر نیست اما بی خطر هم نیست و منی هم روی واژن ریخته شده پس احتمال بارداری ولو زیاد نباشه، وجود داره.
روش اورژانسی در هر سیکل یه بار مجازه و بیشتر از اون کارایی نداره.
شما میتونین یه هفته صبر کنین و بعد تست بتا بدین. اگه نتیجه منفی بود که مشکلی نیست و شما با کاندوم آشتی می کنین و در روابط بعدی کاور می زنین و در حق خودتون لطف بزرگی رو انجام میدین.
و اگه جواب مثبت بود به متخصص زنان مراجعه می کنین تا راهنماییتون کنن. اینجا بحث در مورد سقط جنین خلاف قوانینه.
اگه از قرص لونژیل با دوز دو یا سه برابر استفاده بشه میتونه تاثیر گذار باشه؟
البته الان نشانه های پریودم رو دارم ولی هنوز پریود نشدم
وقتی در یک سیکل از روش اورژانس استفاده کنید دیگه نیاز به استفاده مجدد نیست چون دیگه بارداری رخ نمیده یعنی شرایط برای بروز این قضیه مساعد نیست و علت عملکرد مصرف قرص در سری اول.حالا با توجه به اینکه رابطه اول شما کم خطر بوده و قرص بکار بردید و رابطه دوم هم باز کم خطر بوده دیگه نیازی به استفاده از قرص نداریداما درمورد مصرف دوز اضافی باید بدونید دوز اضافی هیچ لزومی نداره و هیچ کارایی بیشتری هم نداره.در واقع شما جواب مورد نظر رو با همون دوز معمول میگیرید و باقیش اضافیه و در واقع باعش وارد کردن هورمون اضافه و به هم ریختن بیشتر نظم همرومنی بدن میشه و دیگه فایده خاصی نداره
بهتره به توصیه دوستان روش دیگه ای رو بکار ببرید تا بخواید مداما اتفاقات رو حل کنید و یا اصلا در روابطتتون دقت بیشتری هم داشته باشید این مشکلات ساده پیش نمیاد

من از روش اورژانسی استفاده کردم و قرص اچ دی خوردم…اما الان یه هفته بعد تمام شدن دوران قاعدگیم دوباره پریود شدم..خیلی سریع بود..میخوام بدونم ممکنه مشکلی باشه؟؟
مشکلی نیست.
اختلال در قاعدگی از عوارض روش اورژانسیه.
ایا امکانش هست که فقط با برخورد الت مرد با زن حاملگی صورت بده و دوران تخمک گذاری هم نباشه و علایم حاملگی بازشدن شدید اشتها نیست؟
وقتی نه اسپرمی در کار باشه و نه تخمکی اونوقت بارداری چه جوری میخواد رخ بده!؟
علائم بارداری در افراد مختلف متفاوته یکی ممکنه در این ایام نسبت به غذا دچار ویار بشه یکی هم ممکنه تا خرخره غذا بخوره!
بنده 8 ماه هست که نامزد هستم . همسربنده دوران قاعدگی منظم دارند و باکره نیز هستند(پرده بکارت ایشان از نوع حلقوی است).نزدیکی ما تنها به صورت مالش آلتهایمان بر روی یکدیگر می باشد. در اخرین نزدیکی که با هم داشتیم هنگامی ارضا شدن از روی ایشان بلند شدم (مقداری از منی بر روی آلت ایشان نریخت) اکنون 6 روز از نزدیکی ما می گذرد و این نزدیکی در یک هفته قبل از پریود ایشان بوده است در واقع ایشان امروز باید پریود می شدند و نشدند. با توجه به دارا بودن اسپرم در پیش آب و اینکه نزدیک دوران پریود ایشان بوده آیا احتمال بارداری ایشان وجود دارد؟و ایا در صورت مثبت بودن با توجه به اینکه چند روزی می گذرد آیا می شود جلوگیری کرد؟ و راه حل آن چیست؟
اگه تا چند روز آینده پریود نشدند برای اطمینان آز خون بتا بدید که توی آزمایشگاه ها بدون نسخه پزشک انجام میدن
اگه باردار نبودند برای پیگیری به متخصص زنان مراجعه کنند
با سلام من يك ماه پيش با دوست پسرم رابطه جنسی داشتم رابطه جنسی روز اول پريودم بود بعدش هر دوازداه ساعت يه قرص اورژانسي(لوتژيل ) خوردم 32 از اون روز گذشته اما من پريود نشدم رفتم با بي بي چك دو روز پيش خودمو چك كردم منفي زده بود. ديروزم بعد از اون موقع كه گفتم باش رابطه جنسی داشتم و فورا دو تا قرص اورژانسي خوردم ميخواستم بدونم ايا قرص اورژانسي تاثير داشته و چيكار كنم پريود شم
نحوه رابطه تون رو که ننوشتید چجوری بوده که آیا خطرناک بوده یا نه
اما با توجه به زمان رابطه احتیاجی به مصرف قرص اورژانسی نبوده
جواب بی بی چک هم که منفیه و همه اینا دلیلی برای عدم بارداری شما
بهتره یه روش پیشگیری مطمئن مانند کاندوم یا قرص ضد بارداری مثل ال دی رو انتخاب کنید که نخواید هر دفعه اورژانسی مصرف کنید
علت عدم بارداری شما هم سر خود مصرف کردن این قرص ها بوده
اگه بیش از یک ماه از عدم پریود شما گذشت برای بررسی به متخصص مراجعه کنید

من با نامزدم 3 يا 4 روز بعد از پاك شدن از پريودش رابطه داشتم
و آلت تناسليم و به الت تناسلي نامزدم ماليدم
و قبل از خارج شدن آب مني آلت تناسليم و بيرون كشيدم آب مني رو رو شكم خانمم ريختم
بعد پاكش كردم
و بعد بعد 20 دقيقه قرص اووسيز رو دادم خورد و قرص بعدي رو 11:40 بعد خورد
و الانم از مصرف اون رابطه و خوردن قرص 6 روز ميگذره و پريود شده و خونريزي شديد داره و
كمردد همچنينن الان خطر بارداري رفع شده خيالم راحت باشه

روش اورژانسی رو درست استفاده کردید و از بارداری جلوگیری میکنه.
فقط اگه خونریزی همچنان دامنه دار و شدید بود به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز مفنامیک اسید، ترنسید و … اوضاع بهتر بشه.
من 4 روز بعد از پريود دوست دخترم باهاش رابطه داشتم از جلو ولي در حد اين كه كه فقط آلت و به التش ماليدم ولي تو نرفت بعد آب مني رو بيرون رو تنش ريختم بعد از رابطمون قرص اوسيز خورد و يكي هم 12 ساعت بعد النم بعد 5 يا 6 روز پريود شد و اين به خاطر قرص هست ؟ و خونريزيش كمه اين يعني خطر بارداري رفع شده و چند روز خونريزيش طول ميكشه مثل عادت ماهانه 7 روزه يا … نه بارم كه اين كارو كردم لطفا كمك كنيد
داستان شما مثله همین دوست قبلیمونه (پست بالایی) یعنی روش اورژانسی درست استفاده شده و از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
عوارض مصرف اورژانسی در افراد متفاوته یکی 20 روز تاخیر میندازه، یکی 5 روز، یکی 10 روز جلو میندازه، یکی دیگه حجم خونریزیش زیاده از یکی دیگه کمه و … خلاصه مختلفه و نمیشه گفت پارتنر شما مثلا 3 روز خونریزی داره یا 7 روز و اگه همین پست قبلی رو بخونی میبینی که خانم اون ماجرا خونریزی شدیدی داره.
مهم بارداریه که منتفی شده و منبعد شما هم در هر رابطه ای که داشتی اعم از کامل، ناقص، تفریحی، ورزشی!، اجتماعی!! و … به خودت و دوستت لطف کن و کاور بزن و از روش اورژانسی کمتر استفاده کن.
من از روش اورژانسی استفاده کردم و قرص اچ دی خوردم…اما الان یه هفته بعد تمام شدن دوران قاعدگیم دوباره پریود شدم..خیلی سریع بود..میخوام بدونم ممکنه مشکلی باشه؟؟
مشکلی نیست چون اون خونریزی با اول به قرص اورژانس برمیگرده و ممکن این خونریزی بر اساس نظم خود بدنتون رخ داده باشه.در استفاده از اچ دی که داروی قویی هست ممکن پیش بیاد
میشه یه قرص ضد بارداری به من معرفی کنید که باعث منظم شدن پریود هم بشه.یعنی هم میخوام ضد بارداری باشه هم منظم کننده پریود.پریود های من نامنظمه.لازمه که من با یه متخصص مشورت کنم تا قرص مناسبی برام تجویز کنه؟
تجویز حتی قرص ضد بارداری توسط پزشک خوبه اما
شما میتونید قرص یاسمین رو که اقبال عمومی نسبت به اون خوبه رو تهیه و استفاده کنید.
من 19 مهر رابطه سطحی داشتم که روز قبلش آخرین روز خونریزی پریودم بود رابطه هم فقط در حد سطحی بودو من لباس زیر پام بود آّّ ب منی هم توی کاندوم تخلیه شد ولی ممکنه پیشاب یا دستی که به پیشاب خورده به نواحی واژن خورده باشه..ولی جهت اطمینان از قرص اچ دی بطور اورژانسی استفاده کردم در نوبت دوم 4ساعت بعد از مصرف بالا آوردم.بااین اوصاف احتمال اینکه درصدی بارداری رخ بده هست؟پریودی من کی رخ میده آخه یه پزشک گفته بود بعد از 7تا ده روز بعد از مصرف قرص باید خونریزی رخ بده.
اگه سیکل منظمی دارید در اون روزی که رابطه بوده امکان بارداری نیست.
کاندوم هم استفاه شده
لباس زیر هم که داشتید پس امکان بارداری وجود نداشته و
نیازی به مصرف قرص نبوده.
بنابراین بارداری در مورد شما منتفیه.
با توجه به مصرف قرص اختلال در پریود محتمله و اینکه کی خونریزی رخ میده رو نمیشه مشخص کرد ممکنه همین امروز پریود بشین ممکنه هم چند روز دیگه تاخیر داشته باشید.
من پریودم تقریبا منظم و 28روزه است (گاهی 29 روز هم شده خیلی کم)
29 همین ماه پریود می شدم در 21 این ماه با همسرم رابطه داشتم اما از اونجایی که همسرم گاهی روی حرف خودش پافشاری می کنه و میگه مرغ یه پا داره!!به من گفت که از پزشکی پرسیده برای جلوگیری از بارداری می تونم 2 تا ال دی قبل از رابطه و دوتا ال دی دیگه چند ساعت بعد از رابطه مصرف کنم و تا 5 روز روزی 1 قرص ال دی.
حقیقتش من دو تا ال دی رو قبل از رابطه با همسرم خوردم و دو ال دی دیگه فردای اون روز تقریبا 12 ساعت بعد خوردم و روز بعد 1 ال دی خوردم
اما روز بعدش(قبل از 72 ساعت) چون به روش همسرم شک داشتم دور از چشمش!! روش پیشگیری رو انجام دادم یعنی 4 تا ال دی خوردم و 12 ساعت بعد 4 تا ال دی دیگه
در مجموع در طی 72 ساعت میشه گفت من 13 قرص خوردم!!
حالا این سوا لها برام مطرحه
1:این روشی که به همسرم گفته شده ( 2تا ال دی قبل رابطه و دو ال دی بعد رابطه و تا 5 روز روزی یکی)اصلن روش درستی هست یا نه؟
2:با توجه به حجم قرصایی که خوردم و زمان رابطه آیا احتمال بارداری منتفی می شه؟
3:آیا احتمال اینکه پریودم نامنظم بشه همون 7 تا 10 روزیه که بعد از مصرف ال دی عنوان می شه یا با شرایط من ممکنه بیشتر با تاخیر بیافته؟

1. روش همسرتون اشتباهه.
2. به خاطر مصرف درستی که دور از چشم همسرتون داشتید! بارداری منتفیه. روش درست استفاده ی قرص اورژانسی همینیه که شما انجام دادید.
3. قرص زیادی خوردین و دوز بالایی رو به بدنتون وارد کردین بنابراین اختلال هورمونی امری محتمله و ممکنه که زودتر از موعد پریود بشید ممکنه هم تاخیر داشته باشید. تعداد روز جلو انداختن یا تاخیر داشتن رو نمیشه مشخص کرد.

اگه قصد بارداری ندارید کاور بزنید یا از همین قرص ال دی استفاده کنید و بسته ی اون رو از روز 5 ام سیکلتون استارت بزنید تا 21 روز شبی به دونه بخورید بعد 7 روز استراحت و بسته ی دوم رو از روز 8 ام شروع کنید.
استفاده ی روش اورژانسی در هر سیکل یه مرتبه بیشتر کارایی نداره و توصیه میشه که در سال از 5 – 6 مرتبه بیشتر استفاده نشه.

من روز29ام ماه قبل باید قرص سیپروترون کمپوند بسته آبی که جدید اومده بازار رو شروع میکردم که یادم رفت.فردا شبش 2تا قرص باهم خوردم
هفته قبل 3شنبه قرصام تمام شد.الان یعنی امروز25/7 باید پریود بشم ولی هیچ اثری از پریودی نیستتقریبا یک سال پیش و قبل از مصرف قرص من 3یا 4ماه یکبار پریود میشدم که وقتی دکتر رفتم قرص سیپروترون کمپوند تجویز کردند و من تا ماه قبل بسته نارانجیش هیچ مشکلی نداشتم و سرموقع پریود میشدم.الان این بسته آبی چه فرقی داره با اون بسته قبلی؟ دارم عصبی میشم.علت پریود نشدنم چیه؟

قبلا هم به شما گفتم بسته ی جدید رو بدون توجه به پریود از روز هشتم (امروز) شروع کنید.
شرکت های داروسازی برای تولید دارو ممکنه رنگ های مختلفی از یه قرص رو وارد بازار کنن ولی مکانیسم اثر و اندیکاسیون اون تفاوتی نمیکنه.
من و دوست دخترم یک روز بعد از تمام شدن دوره پریود (صبح روزی که باهم رابطه داشتیم لکه بینی داشت)با هم رابطه کامل داشتیم میخواستم ببینم نیاز هست قرص ضد بارداری به روش اورژانسی استفاده کنه یا خیر؟
منی داخل ریخته نشد ولی اینکه دست ها به منی خورده باشه و سپس رو آلت دوستم کشیده شده باشه شک دارم.(دوره های دوستم هم منظم هست)
احتمال بارداری نیست
نگران نباشید
من دیروز رابطه داشتم و کاندوم پاره شده و منی داخل واژنم ریخته دو ساعت بعدش قرص لوونورژسترون مصرف کردم اما دو ساعت بعدش حالت تهوع پیدا کردم و یه قرص دیگه مصرف کرداما قرص سوم رو سر ساعت مصرف کردم و برای اطمینان بیشتر یه بسته دیگه هم گرفتم که مصرف کنم
آیا قرص جواب میده ؟

نگران نباشید
احتیاج به مصرف بسته جدید نیست
من آخرین نزدیکیم 3 ماه پیش بود که الان 3 ماه هست که رابطه نداشتم 3 ماه پیش قرص اورژانسی لنژیل مصرف کردم و هر ماه 9 روز زودتر از موعد قاعدگیم پریود میشدم ولی این ماه 2 روز از زمان پریودم گذشته ولی هنوز پریود نشدم در صورتی که درد سینه دارم و گاهی اوقات کمر درد هم دارم این که پریود نمیشم خیلی خیلی نگرانم کرده علتش چی میتونه باشه جناب دکتر ؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم من منتظر جوابتون هستم .
همین استرس شما دلیل خوبی برای این تاخیره و گفتن جمله ی “خیلی استرس دارم” هم این تاخیرو بیشتر میکنه!
روش اورژانسی رو که استفاده کردین و
3 مرتبه هم که پریود شدین
دیگه نمیدونم چرا مضطربین!
دوست من، بارداری منتفیه و جای نگرانی وجود نداره.
این علائم شما مربوط به پریودتونه و اگه استرس رو از خودتون دور کنید پریود هم شروع میشه.
دقیقا روزی که پریودم تموم شد با همسرم رابطه کنترل نشده ای داشتم و منی وارد واژنم شد همون روز 1 قرص اچ دی روز بعد 2 اچ دی و روز بعد 2 اچ دی دیگر خوردم 5 روز بعد خونریزی داشتم تا دو روز . الان 10روزاز اون رابطه گذشته زیر دلم احساس درد دارم اما خونریزی ندارم ممکنه بردار بشم؟
در اون روزی که رابطه داشتید تقریبا حاملگی غیر ممکنه و با وقوع پریود بارداری کاملا منتفی میشه.
ازونجایی که در دوران تخمک گذاری هستین اون درد در ناحیه ی شکم شما میتونه مربوط به این داستان باشه.
جای نگرانی نیست.
من حدود یک ماه پیش از روش اورژانسی استفاده کردم و در هنگاه خوردن نوبت دوم قرص ها بعد از 3 ساعت حالت تهوع بهم دست داد و با توجه به مطالبی که توی سایت دیده بودم حداقل زمان رو 2 ساعت نوشته بودم و من هم دیگه قرص رو تجدید نکردم . بعد از حدود 2 هفته پریود شدم (حدود 2 هفته تا تاریخ همیشگی باقیمانده بود) البته نه مثل همیشه با شدت کمتر و تا حدودی قهوه ای رنگ و بعد از 6 روز تمام شد و مجددا از 2 روز بعد از اتمام حدود یک هفته است که مدام لکه بینی دارم .
حالا الان واقعا نمی دونم این اتفاق به چه معنی میتونه باشه؟؟ باردارم؟ کیست دارم؟
اون تایم استفراغ حداکثر 2 ساعت هست نه حداقل؛ به عبارت دیگه اگه استفراغ حداکثر تا 2 ساعت بعد از مصرف قرص اتفاق افتاد باید همون نوبت تکرار بشه.
در صورت وقوع پریود بارداری منتفیه و جای نگرانی نیست.
لکه بینی از عوارض مصرف قرص اورژانسیه اما بد نیست به متخصص زنان مراجعه کنید و با انجام سونو از عدم وجود کیست تخمدان مطلع بشید.
قبلا سونوگرافی کردم و به دکتر زنان هم مراجعه کردم کیست ریز دارم ولی بهم گفته بودند چون پریود های منظمی دارم مسئله مهمی نیست و دارو برام تجویز نشد پس این الان میتونه به اون کیست ها ربط داشته باشه و احتمال بارداری من رو منتفی میکنه؟ چون راستش وقتی سرچ کردم لکه بینی رو یکی از عوارض ماههای اول بارداری نوشته بود و همین مساله خیلی من رو ترسوند چون تا به حال سابقه نداشتم.
بارداری به دلایلی که در بالا گفته شد منتفیه.
اینکه قبلا سونو دادید این “قبلا” خیلی مهمه مثلا هفته ی پیش، ماه قبل، سال گذشته!، 3 سال قبل!! اینا همشون معادل “قبلا” هست و کیست تخمدان در صورتی که خود به خود و یا با درمان دارویی رفع نشه هر چی که به بعدا (!) بیایم ممکنه سایزش بزرگ تر بشه و یکی از عوارضش همین لکه بینیه (عوارض مهم دیگه ش ناباروریه).
اما در مجموع صحبت هایی که کردید من فعلا دلیل لکه بینی رو همون استفاده از روش اورژانسی میدونم ولی
اگر که این لکه بینی در سیکل های آینده هم وجود داشت و درد در ناحیه ی شکم هم به اون اضافه شد حتما سونو بدید. با توجه به سنتون، پیگیری بیشتر، لطف بزرگیه که در حق خودتون انجام میدید.
من قبلا قرص یاز میخوردم،این سری چون گیرم نیومد از اتیسترون استفاده کردم.دوره ی پریود من با یاز منظم بود،الآن حدود 18 روزه که اتیسترون خوردم،و دچار لکه بینی شدم.دلیلش چی میتونه باشه؟این لکه ها ناشی از شروع دوره پریود منه یا اینکه ممکنه که باردار شده باشم؟
سیپروترون کامپاند (با نام تجاری اتیسترون) هم از بارداری جلوگیری میکنه اما احتمالا چون مصرف اول بوده حساسیت ایجاد کرده و لکه بینی رخ میده. اگه این لکه بینی ادامه داشت قرص رو عوض کنید و اینو به یاد داشته باشید که
همواره در اولین مصرف قرص ضدبارداری از روش مضاعف (کاور) هم استفاده کنید.
میخواستم بدونم اگه در دو روز آخر قاعدگی نزدیکی صورت بگیره احتمال حاملگی هست یا نه؟؟؟و اگر حاملگی اتفاق افتاده باشه چه موقع میشه اینو فهمید ؟؟؟حتما باید تا پریود بعد صبر کرد
اگه پریود منظم امکان بارداری در اون روز نیست
بعد از 72 ساعت می تونید آز خون بتا بدید یا بعد از 3 هفته از بی بی چک استفاده کنید تا از بارداری اطمینان حاصل کنید
چرا خوردن سیپروترون در بارداری ممنوعه درصورت خوردنش در هنگام بارداری چه اتفاقی می افته؟
در بارداری مصرف هر دارویی بدون مشورت با پزشک ممنوعه. قرص سیپروترون هم داروی هورمونی هست و مصرف اون بدون اطلاع پزشک برای جنین خطرناکه.
نامزدم 8 ابان پریود شد و 13/14ابان تموم شد و 17 ابان رابطه داشتیم البته محافظت شده و در طول رابطمون کاندوم پاره نشد و بلافاصله بعد رابطه نامزدم 4تا ld مصرف کرد ولی چون به قرص حساس بود قبل ساعت 4تا قرص بعدی بالا اورد و دیگه اون 4تا رو نخورد ایا احتمال بارداری وجود داره؟ در رابطه قبلیمون 5روز بعد از رابطمون پریود شد ولی الان 5 روز گذشته خبری نشده نگرانیم
و اینکه علایم عدم بارداری پریود شدن تا 7 روز بعد از رابطه هستش؟
ی سوال ایا احتمال این هست که پیش ابی که در حین خوردن الت وارد دهان زن میشه و بعد با لب گرفتن به مرد منتقل شه و مردهم با خوردن الت زن منتقل کنه به وازن و بارداری رخ بده؟
اگه کاور بعد از رابطه سالم بوده و منی و پیشاب با واژن تماس نداشته امکان بارداری نیست. نیازی به مصرف قرص هم نبوده.
“علائم عدم بارداری پریود شدن تا 7 روز بعد رابطه هستش” یعنی چی؟!
منظورتون اینه که 7 روز بعد از رابطه پریود رخ میده؟
اگه منظورتون اینه که باید بگم ربطی به 7 روز نداره. رابطه در هر زمانی که باشه و احتمال بارداری وجود نداشته باشه پریود سر وقتش (با چند روز تلورانس) رخ میده.
من 5 روز پیش در رابطه با همسرم ( با استفاده از کاندوم ) متوجه شدم مقداری از منی من از زیر کاندوم به بیرون تراوش کرد و در حین ادامه رابطه داخل واژن همسرم وارد شد . البته همسرم این چند روز دوره پیریدوشه یعنی دقیقا 3 الا 4 روز بعد از رابطه. منم از اینکه کاندوم از مواد ضد منی برخوردار بوده یا نه اطلاعی ندارم. آیا نیاز به خوردن قرص یا مراجعه به دکتر هست ؟
اگر درست متوجه شده باشم الان باید همسرتان پرود باشند !اگر زمان پریود گذشته باید آزمایش بدهید معمولا چندروز به پریود مانده احتمال باروری بسیار پایین است اما صددرصد نیست .اگر هم تا زمان پریودشان هنوز وقت باقیست قرصهای لوونورژسترول را حداکثر تا 5روز میتوان استفاده کرد(هرچند که هر چه زودتر استفاده شود اثربخشی بالاتری دارد)
هرچی طناب میزنم هرچی زعفران میخورم پریود نمیشم.تست خون بارداری چه جوریه؟ حتما باید دکتر بنویسه؟ یا نه؟ برم ازمایشگاه خون میگیرن ؟ چند روزه جواب میدن؟ کمکم کنید از بارداری میترسم در حالی که دخوا نداشتم و پیشاب باهام در تماس بوده؟؟؟؟؟؟؟؟/
آز خون بتا نیاز به نسخه نداره
من پریودیم نامنظمه روز 27 ماه گذشته پریود شدم روز 16 ماه جاری رابطه بدون مراقبت داشتم ولی همسرم مطمئنه که منی تخلیه نشده چون قبل از انزال کنار کشید اما من از استرس و ترس بچه دار شدن حدود 5 روز بعد رابطه دو تا قرص لوونوزسترول خوردم تا الان که 24 ابان هست پریو د نشدم تا دیروز درد شدید کمر و سینه داشتم الان فقط سینه هام سفتند البته قبل از مصرف قرص هم همین علائم را داشتم در ضمن دیروز به خاطر سرما خوردگی یک امپول واسه درد بدن و یک امپول ویتامینه زدم لطفا اقای دکتر سریعا به من جواب بدن چون نباید فعلا بچه دار بشم
با سلام شما پریود هاتون نامنظمه و هم به خاطر مصرف قرص لوونرژسترول ممکنه این ماه دیرتر پریود شوید ونگران نباشیدوشما که قصد بارداری ندارید بهتره از روش مطمئنی برای جلوگیری استفاده کنید
من الان روز سوم پریودم هست
و یک هفته ی دیگه میخام برم پیش همسرم، و مدت 10 روز با هم باشیم،
اگه ممکنه لطف کنید و راهنماییم کنید که از چه راهی برای جلوگیری استفاده کنم ؟ اگه قرص هست از کی باید بخورم و چطوری؟
من تجربه ای تو این زمینه ندارمم
با سلام بهتره از کاندوم برای جلوگیری استفاده کنید
با روزای اولی که من پیش همسرم هستم روزای تخمک گذاریم نیست ، ولی چند روز آخرش احتمال زیاد زمان تخمک گذاریه
با توجه به این مورد آیا نیاز هست که من روزای اول هم رابطه ی حفاظت شده داشته باشم؟
و در روزای بعدی فقط کاندوم جواب میده؟ یعنی میتونه خیالم راحت باشه که نیازی نیست از راه پیشگیری دیگه ای استفاده کنم؟
بارداری در چند روز قبل از تخمک گذاری احتمالش کم هست اما منفی نیست.پس بهتره از همون کاندوم توی این ده روز استفاده کنید.
من حدودا 2 الی 6 روز به زمان پریودم مونده. دیروز با نامزدم از راه مقعد رابطه داشتیم که همونجا مایع منیشو تخلیه کرد. من با دستمال پاک کردم و بعدش هم با آب خودمو شستم. اما اصلا یادم نیست که آیا به دهانه واژنم رسیده یا نه. من حدود 5ساعت بعدش از استرسی که داشتم دوتا قرص اورژانس خوردم. بعدش متوجه شدم 12 ساعت بعد هم بازم باید یک قرص اورژانس خورد. من چون 12 ساعت بعدش قرص اورژانس در دسترسم نبود 2تا قرص hd خوردم. لطفا بگید ایا احتمال بارداریم هست؟؟ بازم لازم 12 ساعت دیگه 2تا دیگه قرص hd بخورم؟؟؟
روش اورژانسیتون اشتباه بوده
اما با توجه به رابطه از پشت بارداری منتفیه
بهتره در رابطه های بعدی از کاندوم استفاده کنید
من با نامزدم رابطه جنسی از مقعد داشتم ايشون منی را در مقعد من ریخت و مقداری از آن روی واژنم ریخت من از روش اورژانسی قرص لونژیل استفاده کردم یکی همان موقع و یکی ديگه 12 ساعت بعد 12 روز بعد 12 روز بعدمن سر موقع عادت ماهیانه شدم و ماه بعد همان تاریخ عادت ماهیانه شدم اما چند روزی هست احساس میکنم زیر دلم درد میکنم، این به این معنی هست که من باردار هستم یا خیر
چون پریود شدید بارداری منتفیه
نگران نباشید
من با نامزدم رابطه سطحی به اصطلاح لاپایی داشتم 3روز بعد از اتمام پریودم .که منی روی شکمم خالی شد اما با یه دستمال شکمم و واژنم رو پاک کردم اصلا حواسم نبود الان چیکار کنم 2 ساعت از رابطمون میگذره.احتمال بارداری هست؟
اگر عادت ماهانه منظم دارید جای نگرانی نیست
بهتره در رابطه های بعدی از کاندوم استفاده کنید
من 25ماه پیش اولین رابطه جنسی و داشتم با همسرم از روش ارژانسی استفاده کردم بعد یک هفته پریود شدم ولی خونریزیم مثل همیشه نبود کمتر شده بود یک هفته بعد از پاک شدنم دوباره رابط برقرار کردیم که حین رابطه جنسی دوباره پریود شدم اینبارم از روش ارژانسی استفاده کردم. حالا زیر دلم تیر میکشه این حالت طبیعیه و روش ارژانسی با این که حالم بد شد روش درستی برای جلوگیری بود؟
روش اورژانسی فقط یکبار در هر سیکل میشه استفاده کرد و همونجور ک از اسمش پیداست برای مواقع ضروری بکار میره…
بهتره از کاندوم یا قرص های پیشگیری استفاده کنید.
22 سال سن , دارای سیکل منظم 28 روزه.دارای پرده بکارت. 8 شهریور پریودشدم و سه روز بعد از پاک شدن رابطه بدون دخول داشتم, 40ساعت بعد از 4قرص ال دی به طور همزمان استفاده کردم و 11ساعت بعد که نیمه شب میشد 4تای دیگه .الان احساس تنگی نفس شدید دارم, احتمال حاملگی هست؟پریودی بعدی من باید کی باشه با محاسبه ی تاخیرش.
بارداری منتفیه
خونریزی در شما ممکنه سر تاریخ قبلی یا چند روز زودتر رخ بده
نمیشه تاریخ دقیقی براش مشخص کرد
من و خانمم در روز 2 شنبه 16 شهریور رابطه داشتیم که به هیچ عنوان دخول صورت نگرفت ولی احتمال برخورد دست آلوده به منی خشک شده با واژن رو میدیم. (باکره است خانمم)
خانومم کیست تخمدان داره، و تا قبل از کیست تخمدان پریود منظم داشت ولی دکتر براشون قرص ال دی تجویز کرده بوند و به خاطر همین نزدیک به یک ماه و نیم پریود نشدن و سرانجام روز 4 شهریور پریود شدن و 14 شهریور تموم شد پریودشون، از صبح 4 شنبه 18 شهریور لکه های تقریبا قهوه ای رنگ دیده میشه که تا همین امشب هم به صورت نامنظم پدیدار میشن، من خونده بودم که لکه بینی بارداری از 6 تا 12 روز بعد از رابطه دیده میشن، ولی این دو روز بعد بوده فقط!
خیلی خیلی خیلی خیلی نگرانیم Sad خواهش میکنم زود جوابمو بدید که چقدر امکان داره این لکه ها مربوط به بارداری باشه؟ کلا چقدر امکان بارداری هست با این شرایطی که گفتم
اگر باردار باشن و بخوایم جلوگیری کنیم چجوری میشه؟
با این شرایط احتمال بارداری نیست.
نگران نباشید
من دختری 35ساله هستم
چندماهی هست نامزد کردم
تا حدود سه ماه قبل برای درمان کیست از قرصهای سیپروترون کامپاند استفاده کردم و به همین دلیل قاعدگی تقریبا منظم 28 روزه داشتم و بعد قطع کردم
در 25 تیرماه پریود شدم و بعد از نامزدی بخاطر احتیاط و رفع نگرانی روز 4مرداد یک قرص اورژانسی استفاده کردم و حدود یک هفته بعد با کمر درد شدید در شب قبلش پریود شدم یعنی حدودا 11 مرداد ماه و بعد در 27 مرداد مجددا طبق عادت ماهیانه پریود شدم
بعد روز 5 شهریور ارتباط داشتیم البته فقط تماس که البته اصن مطمئن نیستم تماسی هم بوده باشه ولی جالبه حدود 10 شهریور بازهم همان کمردرد دوره قبل که با مصرف قرص پریود شدم را داشتم ولی اتفاقی نیفتاد و پریود نشدم فقط علایم را داشتم( درحالت عادی هنگام قاعدگی درد و مشکلی اصن ندارم) الان حدود یک هفته است که چشمهام دچار پف زیادی شده که صبحها خیلی بیشتره و البته تا شب هم ادامه داره یعنی اصن حالت اول برنگشته
نمیدونم علتش چیه همین موضوع نگرانم کرده . هیچ درد یا حالت غیر طبیعی نسبت به گذشته ندارم فقط طبق هر ماه که تقریبا روزهای نزدیک به پریودی سینه هام کمی درد میگرفت اون حالت رو پیدا کردم
کمردردی که می‌گید به احتمال بسیار زیاد مربوط به زمان تخمک‌گذاری شماست.
حالت فعلیتون هم به علت نزدیکی به شروع پریود.
جای نگرانی نیست و شما باردار نیستید.
من: رابطه جنسی محافظت نشده ای داشتم و مقداری منی داخل واژن من تخلیه شد.بعد از دو روز ترشح واژنی داشتم ،
بعد از 48 ساعت 4 تا قرص ال دی خوردم ، بعد از 12 ساعت 4 تا قرص دیگر .چقدر ممکنه باردار بشم !طی 72 ساعت از روش اورژانسی در روز دوم استفاده کردم.
و از طرفی فک میکنم در زمان تخمک گذاری من این اتفاق افتاده، و سیزده روز بعد از اتمام پریودم نزدیکی شده ،یعنی 5 شهریور پریودم تمام شده، دوره پریوده من از 24 روز تا 21 روزه .آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟
ممنون میشم راهنمایی ام کنید .
روش اورژانسی رو درست استفاده کردید.
بنابراین بارداری در شما منتفیه
بهتره برای رابطه های بعدی از یک روش مطمئن استفاده کنید
من پریودهای نامنظم دارم که حدود شش هفت روز طول می کشن. روز آخر پریودم رابطه داشتم و با ال دی پیشگیری اورژانسی کردم(چهار تا بلافاصله و چهار تا دوازده ساعت بعد) لازم به ذکره از اول پریودم روزانه یه قرص ال دی می خوردم. حدود ۳۶ ساعت بعد از رابطه ی اولم دوباره رابطه محافظت نشده داشتم که هشت ساعت بعدش چهار تا ال دی خوردم، روز بعدش از ترس بارداری باز چهار تا ال دی خوردم و دوازده ساعت بعدش هم چهار تای دیگه. خیلی استرس دارم. می دونم مصرف قرصام درست نبوده، لطفا بگین احتمال بارداری هست؟
خیر احتمال بارداری وجود نداره و همون طوری که فرمودید مصرف این حجم از قرص کار صحیحی نیست.
در هر دوره یک بار روش اورژانسی رو می‌شه به کار گرفت.
میخاستن بدونم اگر کسی یه هفته قبل از پریوش قرص لونزیل 1.5 مصرف کنه پریودش عقب میوفته یا جلو؟؟ میشه زودتر جواب بدین ممنون میشیم
معمولاً با خوردن قرص لونژیل پریود تا یک هفته بعد اتفاق می‌افته ولی قطعی نیست. ممکنه کمی زودتر بشه.
من در روز چهارشنبه 18/6 رابطه محافظت نشده داشتم .منی کامل ب روی واژن ریخت البته سعی شد کامل پاک و آب کشده شود ولی برای پیشگیری 1ساعت بعد 1 قرض لونزیل 1.5 مصرف شد. فردای آن روز متوجه شدیم که نزدیک به 2 ماه و نیم از تاریخ مصرف قرص گذشته هرچند دکتر داروخانه گفتن که تا 5 ماه هم اثر دارد 2 قرص 0.75 لونزیل درحالیکه 33 ساعت از رابطه گذشته بود همزمان مصرف شد.با اینحا خیلی نگرانیم و شدیدا استرس داریم دوست من دوره های 28 روزه منظم همواره داشته و در روز رابطه در روز 21 بوده است.و بطور عادی باید روز چهارشنبه همین هفته پریود بشوند.آیا جای نگرانی هست ؟ و با توجه به مصرق قرص آنهم با دوز بالا آیا پریود ایشان تاخیر دارد؟
خیر امکان بارداری نیست.
ممکنه پریود مقداری جابه‌جا بشه.
من یک دوره از قرصهای یاز استفاده میکنم.یعنی 27 قرص را خورده بودم که رابطه محافظت نشده داشتم و منی کامل داخل واژن تخلیه شد.فردای اون روز پریود شدم.روز 2 و 3 پریودم بازهم رابطه داشتم.و بازهم منی کامل داخل واژن تخلیه شد من چند دوره قاعدگی نامنظم دارم و خونریزی بسیار کم است.همچنان قرصها را بدون وقفه و منظم استفاده میکنم.آیا امکان بارداری وجود دارد یا نه؟؟؟؟؟
خیر امکان بارداری نیست.
من20 سالمه
سه روز پیش منی روی دستم ریخت، (من روز اول پریودم بود) و تقریبا ده دیقه بعد که دستم خشک شده بود نوار بهداشتیمو عوض کردم بعد دستمو شستم
سیکل نامنظم دارم تقریبا مشکوک به تنبلی تخمدان هستم و قرصم نخوردم
مراقب بودم که دستم با نوار برخورد نکنه اما نمیتونم مطمئن باشم
ممکنه باردار بشم؟
خیر
نامزم سوم یا چهارم هر ماه عادت میشه و طول عادت ایشون هم 6 روز هست……ما 19 شهریور باهم نزدیکی کامل داشتیم اولش بدون کاندوم بود و دخول هم انجام شد ولی بعد کاندم گذاشتم و کاملا داخل کاندوم ارضا شدم…..22 شهریور از ایشون تست تخمک گذاری گرفتیم که 2 خط تقریبا کامل پر شد و نشون میداد که تخمک گذاری کردن…25 شهریور هم رابطه ی کامل داشتیم که البته با کاندوم بود ولی چون کاندوم بیرون اومد یه قرص 1.5 لرژسترون خوردن…….سوالم اینجاست که آیا رابطه 19 شهریور ما رابطه خطرناکی بوده؟؟با توجه به اینکه کاملا تو کاندوم ارضا شدم و فقط اولش بدون کاندوم بود و 2 یا 3 روز قبل تخمک گذاری بوده؟؟چقدر احتمال بارداری وجود داره….قرص رو برای رابطه آخر خوردن ک البته 3 روز از تخمک گذاریشون میگذشته یعنی 25 شهریور…
دوست عزیز در رابطه اول بهتر بود که از ابتدای نزدیکی کاندوم استفاده میشد…اما با این حال احتمال بارداری با پیشاب خیلی ضعیفه اما صفر نیست.
در رابطه دوم هم که فرمودید قرص اورژانسی مصرف شده….جای نگرانی نیست….احتمال بارداری نیست…اما پریود بعدیش ممکنه با تاخیر اتفاق بیفته.
25 ساله هستم
دختر هستم و عقد کردم
21 خرداد 22 تیر و 19 مرداد پریود شدم
8 شهریور لکه بینی داشتم ولی پریود کامل نشدم
19 تا 22 شهریور رابطه سطحی داشتم. دخول یا ریختن منی روی واژن نداشتم. از کاندوم استفاده کردیم. اما تماس سطحی با آب اولیه بوده. پرده دارم.
22ام دوتا قرص اورژانس خوردم و 24 ساعت بعد هم دوتای دیگه.
هنوز پریود نشدم
نمیخوام باردار بشم
چیکار کنم
امکان بارداری برای شما وجود نداره نگران نباشید.
من با نامزدم تقريبا اوايل شهريور نزديكي كرديم همش با كاندوم بود و هيچ اب مني به داخل نرفت ولي پريودي من عقب افتاده و سه روز بعد از نزديكي لكه سرخي ديدم تا الان هم علايم بارداري رو ندارم ايا احتمال بارداري هست؟
اگه پریود منظم دارید بهتره تست بارداری بدید
من روز اول پریودم غروبش با نامزدم رابطه داشتم و 4بار اب منی تو من ریخته شد همون شب خونریزی زیادی داشتم عادی بود فرداش یدونه دوتایی قرص اورژانسی خوردم و شبش هم یدونه دوتایی خوردم اما از دیروز که روز دوم پریودم خونریزیم کم شده نگرانم. امکان بارداری هست؟خوردن قرص ld را از کی شروع کنم بعد تموم شدن پریود؟
احتیاجی به خوردن قرص دیگری نیست و شما باردار نخواهید شد نگران نباشید
اما برای ادامه دوره و پیشگیری یا باید از کاندوم استفاده کنید یا اینکه از روز 5 پریودی قرص ld را به طور مرتب مصرف کنید
من 6 ماه از قرص جلوگیری استفاده میکنم..در آخرین بسته بعد از استراحت بسته بعدی را با تاخیر شروع کردم به علت فراموشی..یعنی 28 مرداد شروع اولین روز پری من در دوران استراحت 7 روزه بود بسته بعدیم باید 31 مرداد میخوردم که فراموش کردم و 5 شهریور یعنی 2 روز پس از پایان پری خوردم که همون روز رابطه داشتم که هم قرص سیپروترون و خوردم هم مصرف صحیح اورژانسی بلافاصله 2 اچ دی و 12 ساعت بعد 2 اچ دی دیگر..تاریخ تخمک گذاریم هم 9 تا 13 شهریورمیشده یعنی قبل از تخمک گذاری رابطه داشتم (5 شهریور)..و البته تو ماه یک بار دیگه رابطه داشتم که باز هم از اورژانسی استفاده کردم..این ماه باید 25 شهریور پری میشدم امروز که 30 شهریور هست هنوز پری نشدم و علائمی هم ندارم(البته قبلا هم زمان پری علائم نداشتم) 28 و 29 شهریور از بی بی چک استفاده کردم که جواب منفی بو..احتمال حاملگی وجود داره یا خیر؟
همانطور که قبلا بارها بیان کردیم در طول یک دوره شما فقط و فقط یک مرتبه مجاز به استفاده از روش اورژانسی هستید و در روابط دیگر در همون دوره باید از روشهای پیشگیری دیگری استفاده کنید.
با دو بار استفاده از روش اورژانسی شما تعادل هورمونی را بدجور به هم زدید و علت تاخیر در پریود این دوره هم همینه.
اما جای نگرانی نیست…احتمال حاملگی نیست…طول میکشه تا پریود بشید.
من پریودهام اصولا 28 روزه هستش و همیشه سروقت پریود میشم
من 5 شهریور 94 با همسرم نزدیکی داشتم با کاندوم اما حس کردیم شایید ترشح داده باشه
و من 48 ساعت بعد 1 قرص اورژانسی لوجسترول 1.5 خوردم و دقیقا 15 شهریور ماه که باید پریود میشدم پریود شدم.
پریودهای من 5 روزه اس
روز 19 پاک شدم و روز 21 با همسرم رابطه داشتیم و بازم من قرص اورژانسی خوردم
از اون روز درد زیر دل زیادی دارم و ترشح، اما نه به رنگ قهوه ای اما 7روز بعدش و چون نوار بهداشتی گذاشتم لک دیدم اما خیلی کم
دکتر هم رفتم، معاینه که کرد گفت عفونت داری و شیاف واژینالی داد و سونو واژینال هم انجام داد و گفت سمت راست کیست خیلی کوچیکی دارم، و گفت رحم من به نظر نمیادش اصلا برای حاملگی آماده باشه.
میخواستم بدونم با این شرایطی که عرض کردم احتما بارداری هستش؟ من کی آزمایش بتا بدم؟
خیر…احتمال بارداری نیست.
اون علایم درد و ترشح از عوارض قرص اورژانسی هست…اگر کیست دارید هرچه زودتر درمان را شروع کنید.
ازمایش بتا تقریبا 14 روز بعد از نزدیکی جواب مطمئن را به شما میده.
من حدود یک ساله که عقد کرده ام و دراین دوران به طور مستمر نه ولی حدودا ماهی یکبار رابطه جنسی داشتم
که تمام اینها هم با کاندوم بوده و در مواقعی که مشکوک بودیم هم از روش اورژانسی استفاده کرده ام در جند ماه اخیر به واسطه وسواس فکری همسرم هر سیکل از روش اورژانسی استفاده کرده ام در تاریخ 26 تیر نردیکی داشتم و اورزانسی مصرف کردم و یک هفته بعد در تاریخ 2 مرداد پریود شدم
بعد از اون در تاریخ 11 و 12 مرداد نزدیکی داشتم و 13 مرداد اورژانسی خوردم و در تاریخ 28 مرداد پریود شدم
در تاریخ های 18 و 23 شهریور که دوره ی تخمک گذاری هم تموم شده بود نزدیکی محافظت شده با کاندوم داشتم… در تاریخ 22 و 23 یه خاطر کمر درد شدید قرص بروفن و ژلوفن به عنوان مسکن مصرف کردم روزی 2 الی 3 عدد
و طبق تاریخ باید 26 شهریور پریود میشدم که نشدمروز شنبه 28 شهریور آزمایش بتا دادم و منفی بود
میخواستم از شما راهنمایی بخوام که علت چی میتونه باشه ممکنه تاثیر قرص های مسکن باشه یا اینکه قرص های اورژانسی ؟

قرصهای مسکن تاثیری در روند قاعدگی ندارند…تاثیر و عوارض قرصهای اورژانسی دلیل تاخیر ممکنه باشه.
البته اگر کمردرد ناشی از نزدیکی باشه ممکنه دچار عفونت شده باشید.
درهرصورت اگر درد کمر مداوم و بیشتر شد و پریودی هم رخ نداد بهتره به پزشک مراجعه کنید.
من قاعدگی نامنظم دارم
کوتاه ترین دوره 27 روز
بلندترین39 روز در 6 ماه گذشته است
94/05/29اخرین تاریخ شروع قاعدگی
22شهریور رابطه بدون محافطت داشتم منی داخل وازن دیخته شد قرص لونزسترول خوردم
27شهریور بار دیگر رابطه بدون محافطت منی داخل وازن ریخته شد و قرص لونزسترول دوباره مصرف کردم
از روز 28 درد در ناحیه شکم احساس میکنم
هنوز پریود نشدم
ایا احتمال بارداری وجود دارد؟باتشکر
دوست عزیز بارها بیان شده که در هر دوره شما فقط و فقط یک مرتبه مجاز به استفاده از روش اورژانسی هستید….مصرف مجدد ممکنه نتیجه عکس به دنبال داشته باشه.
روش مصرف شما کاملا اشتباه بوده و با این کار فقط نظم و تعادل هورمونهای جنسی را بدجور به هم زدید…دلیل درد شکم و تاخیر هم همینه.
احتمال بارداری نیست….اما طول میکشه که پریود بشید…چون هورمونها به تدریج به تعادل قبل باز میگردند.
پیشنهاد میکنم بایگانی روش اورژانسی را حتما مطالعه بفرمایید.
عذرخواهی میکنم.من یه دختر باکره هستم که تاریخ شروع پریودم12 شهریور بود و روز 16 شهریور تمام شد. روز 27 شهریور و 29 شهریور رابطه سطحی و لاپایی داشتم که اب منی اصلا اطراف واژنم خالی نشد اب منی روی شکمم تخلیه شد.چند روزی هست که ترشحلت قهوه ای دارم اما امروز احساس کردم روی شرتم خون کم رنگ و رقیق هست.بین قهوه ای و صورتی رنگ هست رنگ لکه روی شرتم.ایا این خون لانه گزینی هست؟ احتمال بارداری دارم؟ تورو خدا سریع جواب بدید.خیلی استرس دارم.
دوست عزیز هر گردی که گردو نیست….با چنین رابطه ای احتمال بارداری منفیه…ضمن اینکه بر فرض محال اگر این لکه لانه گزینی باشه به این زودی که اتفاق نمیفته.
لکه بینی بین دو پریودی دلایل زیاد روحی و جسمی ممکنه داشته باشه….دلیل روحی مثل هیجان استرس شوک ناگهانی و دلیل جسمی مثل ورزش و کار سنگین عفونت و …
اگر خودبخود برطرف شد جای نگرانی نیست…اما اگر ادامه پیدا کرد حتما به پزشک مراجعه کنید.
23 ساله هستم
یک ماه دیگه عروسیمه
باکره هستم
طبق شش دوره ای که یادداشت کردم کمترین سیکل 31 و بیشترین 34 روز هست
سوالم اینه که میتونم دو سه روز قبل از پریود رابطه ی جنسی به این صورت داشته باشیم که همسرم برای از بین بردن پرده بکارت از کاندوم استفاده نکنه(امکان ورود پیش آب) و فقط در آخر از کاندوم استفاده کنه تا مایع اصلی منی وارد واژن نشه؟
از قرص های جلوگیری هم استفاده نخواهم کرد و تنها راه جلوگیری که خواهیم داشت کاندوم خواهد بود.
آیا اون روشی که گفتم احتمال بارداری رو به صفر خواهد رسوند؟
(البته فقط برای روز اول و پاره کردن پرده بکارت بدون کاندوم عمل خواهیم کرد)
پیشاپیش ممنونم از پاسختون و وقتی که میذارید
دو سه روز قبل از پریودی و دو سه روز بعد از اتمام اون از روزهای امن برای نزدیکی محسوب میشه…ضمن اینکه احتمال حاملگی با پیشاب مخصوصا در این روزهایی که عرض کردم صفر خواهد بود.
من و نامزدم در تاریخ ۴شهریور با هم رابطه ای داشتیم به این صورت که آلتهامون به صورت سطحی با هم مالش داشته و به مقدار خیلی کم دخول هم صورت گرفته و اینکه چند دقیقه قبل از آن ینی حدود نیم ساعت قبلش مایع منی هم خارج شده بود و آلتم احتمالن آغشته به مایع منی بوده. حال سوالم اینه که با توجه به اینکه نامزدم در تاریخ٢١ تا ٢۴شهریور که نوبت عادت ماهانشه مقدار کمی خونریزی هم داشته باز هم احتمال حاملگی وجود دارد یا خیر؟ البته دوره ماهانه نامزدم نامنظم هست و اینکه رابطه در زمان پرخطر رخ داده و مدت زمان مالش سطحیمون هم کوتاه بوده
این مطلب هم اضافه کنم که این خونریزی در زمان پریودی بوده ولی مقدار آن خیلی خیلی کم بوده( البته اینم بگم که این یک ماه نامزدم فشار عصبی زیادی رو تحمل کرده) …آیا این خونریزی همان عادت ماهانه بوده یا خونریزی زمان بارداری ؟
احتمال بارداری وجود نداره
نگران نباشید
من 12 شهریور پریود شدم و 16 شهریور تمام شد پریودم.در روزهای 18 و 20 و26و29 شهریور ارتباط سطحی و لاپایی داشتم. از روز 31 شهریور تا الان ترشحات قهوه ای رنگ با موی ماهی مثل پریود ازم خارج میشه البته یه روزش هم همراه با خون بود که دوباره خون قطع شد و همچنان ترشحات قهو های دارم.دکتر رفتم واسم تست بارداری داد که روز 1 مهر ساعت 7 بعدازظهر انجام دادم که منفی نشون داد یعنی بتا رو کمتر از 2 زده بود به تعطیلات خورد و نتونستم جواب رو ببرم پیش دکتر.حالا به نظظرتون انجام تست بارداری با توجه به اخرین ارتباطمون که 29 شهریور بوده و من 1 مهر تست بتا دادم زود نبوده؟ ایا تست بتا بعداز 2-3 روز دقیق جواب میده یا زود بوده؟ البته در نوع ارتباطمون هیچ وقت اطراف واژن ارضضا نشدن و منی در ارتباط ها همیشه روی شکمم خالی میکردن….به نظرتون اشکالی نداشته من تست بتا رو بعدازظهر انجام دادم؟ تورو خدا یکی منو راهنمایی کنه دارم از استرس دیوانه میشم.البته ماه گذشته چون ترس از پیشاب داشتم یه دونه قرص لونژیل 1.5 استفاده کردم.میتونه تاثیر داشته باشه؟ تورو خدا من چیکار کنم؟
باردادی منتفیه
نگران نباش
24 سالمه و 4 روز پیش نزدیکی داشتم و نامزدم از کاندوم استفاده کرد و هنگام ارگاسم آلتشو خارج کرد .با اینکه چک کردیم کاندوم رو اما باز می ترسم سوراخ باشه چون جایی خوندم گاهی سوراخ اصلا معلوم نمیشه .نگرانم در ضمن من 3ماهه قرصه جلوگیری سیپرون کامپاد مصرف می کنم اما متوجه شدم اشتباه مصرف می کردم یعنی به ترتیب روزها روی بسته نمی خوردم مثلا شنبه بود قرص جمعه رو می خوردم.
اگه از کاندوم با مارک معتبر استفاده کردین که تاریخ مصرفش نگذشته جای نگرانی نیست
به شایعات توجه نکنید
من حدود هشت روز پیش که دو روز بعد از پایان پریودم بود یه رابطه محافظت نشده داشتم که منی هم داخل واژن تخلیه شد…با اینکه توی دوران کم خطر بودم ولی چند ساعت بعد محض احتیاط یه قرص 1.5 لونژیل خوردم…
سه چهار روز بعد خونریزی داشتم که کمتر از دوران پریود همیشگیم بود و مدتشم دو روز بود…(پریودهای من معمولا 6تا 7روزهس)
نگرانیه من از اینه که نکنه اون خونریزیه لانه گزینی بوده باشه!!!
اخه قبلا هیچوقت چندروز بعد از مصرف قرص دچار خونریزی نمیشدم..برای همین استرس دارم…
تا قبل از اینم هیچوقت منی داخل واژنم تخلیه نشده بود…
من نمیخوام باردار شم!!!!
خونریزتون بخاطر مصرف قرص بوده و این یعنی باردار نیستید
نگران نباشید
من در تاریخ 18/6 رابطه کامل داشتیم بطویکه منی تخلیه شد.1 ساعت بعد 1 قرص لونژیل 1.5 مصرف شد و بدلیلی اینکه فردای آنروز مطلع شدیم از تاریخ مصرفش گذشته درحالیکه 33 ساعت از رابطه گذشته بود یک قرص دیکه (1.5) مصرف شد.نامزد من دوره های 28 روزه منظم داشته و در روز رابطه در روز 21 بودن. و بطور طبیعی 7 روز بعد باید پریود میشدن.7 روز بعد در تاریخ گریود طبیعی آزمایش بتا دادیم که منفی بود و دو روز بعدش( یعنی 9 روز بعد از رابطه) ایشون پریود شدن و 6 روز هم ادامه داشت.باید بگم پریودهای ایشون دردناکن( کمر و زیر شکم). در طول زمان 6 روز ایشون میگفتن که علاوه بر کمر درد پریود انگار رگ کمرم گرفته و بسختی میتونم حرکنت کنم.بعد از اتمام پریود مشکلشون برطرف شد و لی چند روزیه دوباره میگن گاهی کمرم تیر میکشه و سوزن سوزن میشه انگار شل میکنه.آیا بازهم خطر بارداری هست؟ و یا از عوارض مصرق قرصه؟؟ یا اصلا ربطی ندارد؟؟
بارداری منتفیه
ممکنه بخاطر پریودی کمردرد گرفتن
اگر ادامه دار شد با پزشک متخصص مشورت کنید
من جمعه هفته گذشته پریود شدم تا سه شنبه ک میشد روز پنجم پریودیم شروع کردم ب خوردن قرص سیپروترون کامپاند…بعد فردا عصرش خونه نامزدم بودم رابطه مقعدی باهم داشتیم اونم از هیچ وسیله جلوگیری استفاده نکرد منظورم کاندومه..بعد وقتی ک ارضا شد من حس کردم ک یکم از آبش ریخت رو باسنم البته خودش میگفت ک نریخته منم ب اعتماد حرفش هیچ قرص اورژانسی نخوردم فقط قرصمو ادامه دادم اینم بگم ک من دخترم و تا الان هیچ رابطه واژنی نداشتم قبلنم خیلی قرص اورژانسی خوردم و قرص سیپروهم هی میخوردم و هی ولش میکردم یعنی مرتب نخوردم…حالاسوالم از شما اینه ک ممکنه با این شرایط و این توضیحات توروز ششم من زبونم لال چیزیم شده باشه منظورم حاملگیه؟؟این قرصا از روز اول تاثیرگذاری داره؟؟؟تو رابطه مقعدی ممکنه کسی حامله شه اگر بریزه نزدیک واژن؟؟؟با توجه ب شرایط من ممکنه واسم کامل توضیح بدید؟؟؟
با رابطه مقعدی امکان بارداری نیست
در اون بازه زمانی ک رابطه داشته اید هم تخمکگذاری صورت نمیره
نگران نباشید
من شب یکشنبه که میشد ۲۲ رابطه داشتم اما هنگام انزال مایع منی روی بدنم ریخته شد و من با دستمال خودم را تمیز کردم.با توجه به اینکه بکارت ندارم خواستم بدؤنم احتمال بارداری وجود داره؟؟؟ ۴شنبه ی همان هفته یعنی ۲۵ ام یک قرص اورژانسی و حدود ۱۳ ساعت بعد قرص دیگر را خوردم. قاعدگی نامنظمی دارم و ماه قبل ۱ مرداد و بعد ۲۵ مرداد بخاطر خوردن قرص باز پریود شدم.اما سری قبل ۶ روز بعد از خوردن قرص پریود شدم اما الان حدود ۱۴روز میگذرد. خواهشا کمک کنید.. الان دو روزه سوزش معده دارم و امروز لکه بینی.بی بی چک هم امروز استفاده کردم اما منفی بود.لطفا جواب بدبد دارم میمیرم از استرس
سوالتون رو درست متوجه نشدم
اگر در این سیکلتون فقط یکبار از روش اورژانسی استفاده کرده اید که جای نگرانی نیست
بهتره روش مطمعن دیگری رو برای جلوگیری انتخاب کنید.مثل کاندوم یا قرص های پیشگیری
من برای ماه دوم دارم از قرص یاسمین استفاده میکنم.اخیرا دچار نفخ شدید و کمی حالت تهوع و بدمزگی دهان شدم. آیا از عوارض این قرصه؟ ممنون
دوست من اگه قرار باشه عوارض قرص خودشونو نشون بدن باید در ابتدای مصرف باشه نه الان که 2 ماهه دارید استفاده میکنید. در ابتدای مصرف هیچ کدوم از عوارض بروز نکرد؟ تازگی ها داروی جدیدی نخوردین؟ ممکنه این مسائل همون عوارض قرص باشه ممکن هم هست نباشه. به نظر من بهتره به پزشک مراجعه کنید.
من 2 ماهه ازدواج کردم. 40 روز پیش از روش جلوگیری 4 تا hd د ر12 ساعت(2تادر هر بار) به خاطر یه تصور اشتباه بدون مشورت پزشک استفاده کردم. پریود منظم 21 روزه داشتم ولی با مصرف قرصها که در روز آخر پریودم بود بعد از 1 هفته پریود شدم. بعد حالا 15 روزه لکه بینی دارم و 27 روزه که پریود نشده ام .آیا باید به پزشک مراجعه کنم. یا خودبخود منظم میشه و باید منتظر پریود شدن باشم.مرسی
دوسته من بعد مدتی به حالت اولش برمیگرده ؛ اگه منظم نشد به پزشک مراجعه کن…
من حدود 10 روز پيش با همسرم نزديكي داشتم انزال روي كمرم ريخته شد و من براي اطمينان 2 قرص اچ دي خوردم و به عات حالت تهوع شديد از خوردن 2 قرص ديگر اجتناب كردم بعد از 3 4 روز ترشحات قهوهاي داشتم كه به تازگي كم شده استومي خواستم علتشو به من بگيد و براي اطمينان چي كار كنم؟
ممنون مي شم
دوسته من اگه مطمئنید منی روی کمر ریخته شده نیازی به مصرف قرص نبوده ، به احتمال بالا این ترشحات به دلبله مصرف قرصاست…
من 20 تیر آخرین روز پریودم بود . بعد از آن در روزهای متناوب رابطه جنسی داشتیم که یکی دوبار بدون پیشگیری شد و آخرین رابطه بدون پیشگیری من 4 مرداد بود و قطع کردم . من 40 ساله هستم و یک پسر 17 ساله دارم و با شوهرم راضی به داشتن فرزند دیگری نیستیم. baby test کردم مثبت بود . دیروز 4 قرص LD یاسمین رو ساعت 7 خوردم و امروز صبح ساعت 7 نیز 4 قرص دیگه از همین نوع خوردم. از کورتاز می ترسم وبه همین دلیل دکتر نرفتم آیا راهی پیشنهادمی کنید . ممکن است جنین با توجه به تاریخی که در اختیار دارید چند روزه باشد؟از شما خواهش می کنم سوال من رو پاسخ بدید که تا زوده کاری بکنم
با سپاس فراوان
دوست عزیز،اولاً کاری است که شده!! حالانباید با مصرف بی رویه قرص و دارو، به خودتون آسیب بزنید!! لذا بهتره که در اولین فرصت ممکن با مراجعه به متخصص زنان، در این مورد مشاوره کنید!! بعید میدونم کسی بتونه کمکی از این راه(فضای مجازی اینترنت) براتون انجام بده!! پس تا دیر نشده حتماً به پزشک مربوطه مراجعه کنید.ضمناً اگر با توجه به تشخیص ایشون و بنا به توان جسمی و یا معذوریتهای فیزیکی ،این مجوز رو دادن که باید کورتاژی صورت بگیره !!! امروزه با پیشرفتهای علمی، با کمترین درد و عوارض اینکار انجام میشه لذا از این امر نهراسید.
موفق باشید.
من 2دوره دزوسپتیومصرف کردمونامزدهستم فعلا
حالا سوال من اینه:تو این 4روز فاصله تا پریودی که من قرصی مصرف نمیکنم درصورت داشتن رابطه و دخول کامل وریختن منی احتمال حاملگی وجود داره؟ تاثیر قرص ها برای زمانی هست که قرص خورده میشه؟؟یا درطول7روز استراحت هم تاثیر ضدحاملگی داره؟؟؟
***********************************
برای گواهی سلامت پیش ماما رفتم و گفت پرده ام حلقوی متوسطه با خونریزی کم.
اما اینجا خوندم حلقوی خونریزی نداره.
1بارهم نامزدم خواست دخول کنه اما به دلیل درد خیلی زیاد نزاشتم
اما نامزدم گفت بیشتر التش داخل شده درد داشت اما خونریزی نه
ممکنه پرده پاره شده باشه؟؟؟
1- قرصهای ضد بارداری جلوی تخمک گذاری رو میگیرند، در نتیجه در هنگام مصرف تخمکی وجود ندارد که لقاح صورت گیرد (شامل روزهای استراحت هم میشه)، در مورد قرصی که مصرف میکنید نکته ای هست که باید به آن توجه کنید:
دزوسپتیو: تولید شرکت ایران هورمون و دارای دزوژسترل است، دزوژسترل یک اتینیل پروژستین بسیار مشابه پروژسترون است، متاسفانه این ماده باعث ایجاد لخته های خونی در مصرف کنندگان میشود و از ۲۰۰۷ توسط سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا ممنوع شده، اما متاسفانه در ایران بعنوان داروی ایمن مصرف می شه! بهتون پیشنهاد میکنم که از قرص دیگری برای پیشگیری استفاده کنید.2- پرده حلقوی هم میتونه همراه خونریزی باشه، بله امکان پارگی پرده هست.

من 29 سال دارم و8ماه است كه عقد كردم من حدود 7سال با تجويز پزشك قرص سپروترون كامپاند مصرف كردم وبعد از قطع قرص حدود دوسال پريود نشدم اكنون حدود دوسال است كه قاعدگي دارم ولي تقريبا نامنظم است (تاخير حدودا 5روز )وبعضي ماهها قاعدگي نداشتم اكنون سه ماه است كه پريودمي شوم 15 يابيشتر طول مي كشد جديدا به سونوگرافي رفتم گويا كيست نداشتم و دكتر گفت تنبلي تخمدان دارم آيا اين تنبلي برطرف مي شود تا چه مدت با تجويز چه قرصي
شما ننوشتید که به چه علت 7 سال قرص مصرف می کردید؟ چون ممکنه این موضوع با تنبلی تخمدان مرتبط باشه.درمان افراد مبتلا به بيماري تنبلي تخمدان وابسته به نياز آنها بوده و داراي ۳ جنبه اصلي است، که هريک درمان خاص خود را دارد، شامل: پرمويي ، آکنه ، عدم تخمک گذاري مزمن و در نتيجه وجود ممتد استروژن و ضخيم شدن لايه دروني رحم (آندومتر).

من 6 ساله که قرص ld مصرف کردم 12 سال قبل زایمان داشتم الان می خواستم حامله شوم تست های پاپ اسمیر و سونوگرافی رحم و تخمدان نرمال بود 2 ماهه که مصرف قرص رو قطع کردم می خواستم بدونم به خاطر سنم که 34 ساله چه طوری میشه سریع حامله شد؟ دارویی وجود داره؟
ایا شما 6 سال بطور مداوم از قرص برای پیشگیری استفاده میکردید؟؟؟ایا خدای ناکرده به مشکلی بر نخوردید ؟؟؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم باید هر 6 ماه یکبار روش جلوگیری عوض بشه چون باعث تنبلی تخمدان میشه…………..حالا با این اوصاف من به تناقض رسیدم که ایا مصرف مداوم قرصها باعث تنبلی تخمدان میشه یا نه !!!!!!!؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند در مورد این قضیه، ما رو هم توجیه کنن
ممنون
در مورد سوالتون هم فکر نمیکنم داروی خاصی وجود داشته باشه
موفق باشید
من 22 سال سن دارم , 1 سال هست که ازدواج کردم
بعد از ازدواج متوجه شدم که پوستم به گرما بسیار حساس شده
به نحوی که با آب گرم پوستم قرمز می شه , ورم می کنه و سوزش و خارش می گیره
اگر چند دقیقه زیر نور آفتاب باشم پوست صورتم قرمز می شه
سوالم این هست که ممکنه عوارض قرص های پیشگیری باشه ؟
لطفاً راهنمایی کنید
دوست عزیز، از عوارض مصرف قرص های ضد بارداری ( contraceptive) میتوان به : گرگرفتگی، حالت تهوع، لکه های پوستی، چاقی، حساسیت پوستی، سر گیجه وگاهی عوارض پوستی شدید اشاره کرد که احتمالا پوست شما هم به مصرف این قرص ها حساسیت نشان داده است پس بهتره بلافاصله فقط به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا درمان مناسب رو دریافت کنید.
من مدته 2 ماه میشه که از قرص ضد بارداری یاسمین استفاده می کنم روز 27 مرداد بسته دوم رو تموم کردم حدود 3 ساعت پیش عادت شدم و امشب به اشتباه 1 قرص یاسمین خوردم حالا این قرص باعث میشه خونریزیم بند بیاد؟
سوال بعدیم اینه که این ماه می تونم به روال همیشه قرص بخورم ؟ یا اینکه به خاطر این یه قرص عادتم بهم میریزه؟ یا اصلا” این ماه قرص مصرف نکنم؟
ممنون اگه جواب بدید
نه دوست عزیز اون یه دونه قرص مشکلی برای پریودتون پیش نمیاره اما سعی کنید دیگه این اشتباه رو تکرار نکنید.
شما به روال عادی مصرف قرصتون ادامه بدید و خللی در اون ایجاد نکنید. مشکلی نیست نگران نباشید.
موفق باشید…
آیا تغییر نوع قرص های پیشگیری باید به صورت خاصی باشه؟ من تا الان قرص ld مصرف میکردم اما میخوام از ماه بعد قرص marlvelon استفاده کنم. آیا مصرف این قرص اثر داروی قبلی رو از بین میبره و باز تا حداقل یک ماه باید از روش های دیگه پیشگیری استفاده کرد؟
تاثیرش رو از بین نمیبره .
موفق باشید…
آیا بعد از قطع کامل مصرف قرص های ld طبیعی است که ترشحات بدن زیاد بشه و سینه ها حساس بشن، هیچ رابطه ای هم در چند ماه گذشته نداشتم؟(3 هفته از قطع قرص ها گذشته ترشحات سفیدو یا شیری و بدون بو هستند و با اینکه از زمان تخمک گذاری گذشته باز هم زیادتر از حالت معمول هستند).
این علائم ممکنه علائم نزدیک شدن به پریودتون باشه. چون مصرف رو قطع کردید احتمال داره که زودتر پریود شید.
موفق باشید…
آیا تغییر نوع قرص های پیشگیری باید به صورت خاصی باشه؟ من تا الان قرص ld مصرف میکردم اما میخوام از ماه بعد قرص marlvelon استفاده کنم. آیا مصرف این قرص اثر داروی قبلی رو از بین میبره و باز تا حداقل یک ماه باید از روش های دیگه پیشگیری استفاده کرد؟
سلام طرز مصرف مارولون با ال دي فرقي نميكنه فاصله ي دوبسته از 7روز بيشترنبايدباشه واثر ال دي كم نميشه
میشه این سوال منو زود جواب بدید ممنون میشم….من یه رابطه روز 9 پریودیم داشتم داشتم و شک دارم که منی به واژن رسیده یا نه …آیا مصرف قرص ضروریه با اینکه روز 9 پریودی بوده؟البته من 2 قرص اول رو خوردم و دو قرص بعدی را نیم ساعت دیگه باید بخورم ولی میخوام بدونم بخورم یا نه چون واقعا با خوردن قرص حالم بد میشه
اگر دوره پریود نا منظم دارین احتمال بارداری وجود داره.به نظر من روزه شک دار نگیرید و قرص بخورین. یا 2 تا hd اول و 12 ساعت بعد 2 تای دیگه یا 4 تا ld و 12 ساعت بعد 4تای دیگه.البته اگر پریود منظم دارین و 28 روزه هست در روز 9 احتمال بارداری ضعیف هست.

من دیروز با نامزدم رابطه داشتم و بلافاصله 4تا قرص ال دی خوردم ولی بعدش بازم رابطه داشتیم و 12ساعت بعد از مصرف قرصا بازم 4تا ال دی خوردمالبته دخول نداشتیم فقط احتمال میدم مایع به دهانه واژن رسیده باشه!

میخواستم ببینم بخاطر اون رابطه که بین مصرف دو سری قرص داشتیم احتمال بارداری وجود داره و بازم باید ال دی (سری سوم) بخورم؟

خیر لازم نیست دیگه قرص بخورید.
در صورتي كه قرص لونژيل مصرف بشه..براي جلوگيري از بارداري…يعني بلافاصله بعد از نزديكي (در صورت پاره شدن كاندوم) و در صورتي كه مايع من درون واژن ريخته نشده باشه ..جند روز بعد خونريزي شروع ميشه..؟؟
معمولا 7 تا 10 روز بعد از مصرف دومین قرص پریود اتفاق میفته.البته ممکنه زودتر هم اتفاق بیفته
بعد از استفاده از روش اورژانسی زن باید بلافاصله پریود شود یا در همون تاریخه قبلیه پریودیش پریود شود ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
زمان معینی برای پریود شدن وجود نداره و تاخیر هم طبیعیه.
من مدت ۲سال قرص سیپروترون کامپاند مصرف می کردم دو ماه است که قطع کرده ام ‍پس از آن پریودم به شکل لکه های قهوه ای رنگ شده آیا طبیعی است یا احتمال بارداری وجود دارد؟
هر دو ماه به صورت لکه های قهوه ای رنگ بوده یا فقط این ماه؟
میخواستم بدونم اگه بعد از رابطه از لونژیل استفاده بشه در چه صورتی پریود اتفاق می افته چون من بعد از هر رابطه به شریکم قرص لونژیل میدهم برای اطمینان ولی بعضی وقتها پریود میشه بعضی وقتها نمیشه…
دوست من کارتون خیلی اشتباهه. یعنی چی بعد از هر رابطه به نامزدتون لونژیل میدید؟ اولا که روش اورژانسی در هر دوره پریود 1 بار باید انجام بشه نه بیشتر. ثانیا شما پدر هورمون های نامزدتون رو درآوردید با این کار. یه کم تو رابطه به ایشون فکر کنید و محافظت داشته باشید که کار به اینجا نکشه. فعلا برای این که بالانس هورمونی ایشون نرمال بشه تا چند ماه از روش اورژانسی استفاده نکنید. اگه خیلی نگرانید بگید به طور مرتب قرص بخورن یا شما روش فیزیکی رو استفاده کنید (کاندوم). بیشتر احتیاط کنید.
موفق باشید…
من دوره اول قرص ال دی رو که مصرف کردم دو قرص مونده رابطه مشکوک داشتم که از روش اورژانش استفاده کردم و 5 روز بعد پریود شدم وقتی بسته دوم قرص رو شروع کردم روز 11 پریودم با توجه به ترس از باردار شدن باز هم همسرم از کاندوم استفاده میکرد که متاسفانه در اومد و من احتمال میدم پیش منی وارد واژنم شده باشه اما چون در ماه دوم مصرف قرص بودم از روش اوژانس استفاده نکردم
حالا که بسته دوم قرص تمام شده من بعد از 2 روز پریود شدم که البته خون خیلی کم دیدم و فقط لکه های قهوه ای تیره و مدت دوره پریود من معمولا 7-8 روزه که این بار بعد از 5 روز تمام شد
با توجه به اینکه سال قبل هم قرص مصرف کردم و میزان خونریزیم تغییری نمی کرده الان دچار شک شدم که میزان و مدت کم خونریزیم به چه دلیلی هست و آیا احتمال بارداری وجود داره؟
با توجه به شرایط فوق و مصرف قرصها و پریود شدنتون بارداری کاملا منتفیه
من یه مدت که از قرص HD استفاده می کنم تمام عوارض که داره مثل مو های زائد و چاقی برام پیش اومده
اگه قرص به LD تغییر بدم عوارض کمتر میشه؟
چون قبلا HD مصرف کردم کم کردن دوز دارو احتمال بارداری بیشتر نمی کنه؟؟
بهتره با یه پزشک متخصص مشورت کنید
اما قرص های یاسمین هم هستند که عوارض کمتری دارند
من 6 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم من همیشه 7 روز بعد از قطع قرص پریود میشدم یعنی بسته بعدی رو روز اول پریودم شروع می کردم،با این اوصاف اشتباه مصرف کردم؟پس چرا همزمان با شروع بسته بعدی ریود میشدم؟
نه دوست من شما کاملا صحیح مصرف کردید. این مسئله هم مربوط به روند طبیعی بدنتونه.
اگر داروي لونژيل به طور صحيح استفاده بشه (يعني مصرف قرص اول سپس 12 ساعت بعد دومي) حتما فرد بايد 7-14 روز بعد خونريزي داشته باشه يا خير؟؟ مثلا اگه در دوران اواخر پريودي كه خونريزي تموم شده استفاده بشه
بعدش فرد حتما بايد خونريزي داشته باشه؟؟با توجه به اينكه علايم قرص وجود داره (مثل غليظ شدن مخاط رحم..كمر درد..) اما خونريزي انجام نشده(طي 15روز تا به حال)

بله باید خونریزی اتفاق بیفته اما با توجه به مصرف اورژانسی قرص که دوز بالایی هم داره این تاخیر طبیعیه ولی مدتش یه کم زیاد شده. اگه تا روز 16 هم پریود نشدید به متخصص زنان مراجعه کنید.
موفق باشید…
من از قرص ld استفاده میکنم. دیروز مجبور شدم 2 تا از دندون عقلامو بکشم و دکتر برام آموکسی سیلین تجویز کرده که باید هر 8 ساعت بخورم.من توی سایت جستجو کردم ولی ندیدم جزو آنتی بیوتیکهایی باشه که در کاهش اثر قرص ضدبارداری نقش داره. پست آقای دکتر رو هم خوندم ولی آموکسی سیلین توش نبود. کسی اطلاعی داره که این قرص اثر قرص رو کم میکنه یا نه؟
قرص های ضدبارداری حاوی استروژن هستند و آموکسی سیلین ممکن است از اسرشون کم کنه بهتر است بعد از مصرف دوره آنتی بیوتیکتون از ضدبارداریها استفاده کنید
من براي جلوگيري از پريود شدن در ايام عيد ،از قرص
ضدبارداري استفاده كرده ام.بعد از مصرف 10 عدد از قرص ها ، جوش هاي قرمز ريزي روي بازو و بالاي سينه ام زده است .
اگر مصرف قرص ها را قطع كنم آيا به سرعت به حالت قبل بر مي گردم؟؟آيا ممكن است بعد از قطع مصرف بلافاصله پريود شوم؟؟
در صورت امكان زودتر پاسخ دهيد تا من تصميم بگيرم كه به خوردن ادامه بدهم يا آن راقطع كنم
با تشكر
1 -مطمئنا بعد از قطع مصرف این قرص ها در عرض 7-10 روز شاهد لکه بینی هایی خواهید بود .
2- مصرف قرص های ضد بارداری میزان استروژن و پروژسترون رو در بدن بالا میبره که با افزایش سطح استروژن در بدن سطح چربی هم بالا میره و اون چربی ها در پوست تجمع پیدا میکنن که اگر راه خروج به بیرون پوست رو نداشته باشن به صورت جوش ظاهر میشن پس منشا جوش های شما این قرص هاست که با قطع مصرفشون 4-5 روز بعد تا حد قابل توجهی کاهش پیدا میکننو قطعا 1یکی دو روزه برطرف نمیشن.
من 17 سالمه و با حرف زدن با نامحرم تحریک میشم 1نفر قرص فلوکستین 10 را یشنهاد کرده اما نخوردم باید چیکار کنم؟ با 1 پسرم اشنا شدم برای ازدواج که فعلا بین خودمون زن و شوهریم اما از من رابطه جنسی میخواد باید چیکار کنم ؟
قرص فلوکسیتین نشاط آور هست و برای افسردگی تجوبز میشه نه حالت شما، در ضمن اکثر افراد عادی در مجاورت با نامزدشون تحریک میشن، حتی با فکر کردن بهش یا موارد مشابه، پس این مشکلی نمیتونه باشه
شما 17 سالته، زیاد به حرفایی که میشنوی اعتماد نکن، یعنی چی بین خودتون زن و شوهرید!!!!
اگه از لحاظ خانوادگی مشکل ندارید، پیشگیری صحیح هم بکنید،و اگه فردا روزی اون آقا پسر گذاشتن رفتن که احتمالش بسیار بالاست، بکارت از دست رفته باعث مشکلتون نمیشه ، بهش اجازه بدین.
اینو دوستانه بهتون میگم الان شما فقط باید درستو بخونی و دنبال موفقیت باشی ، اگه هم با کسی دوست میشی فقط برای خوشگذرانی و اوقات فراقت باشه نه رابطه جنسی. اون کارو موکول کن به زمانی که قدرت انتخاب هاتون بالا رفته باشه.
من مدت 6 ساله که قرص والپروات سدیم می خوریم
از دو ماه پیش شروع به خوردن قرص ضدبارداری کردم. ماه اول یاسمین خوردم و از این ماه به جای اون قرص یاز رو شروع کردم
از دکتر که پرسیدم گفت این دوتا قرص تداخل دارویی ندارن، ولی من یه جا خوندم که قرص های ضد تشنج بعضی هاشون ممکنه اثر قرص ضدبارداری رو کم کنه.
جای دیگه ای هم خوندم قرص والپروات چون حاوی آنزیم های القا کننده کبدی نیست، به همین دلیل قرص ضد بارداری ترکیبی با مقادیر کم استروژن می تونه مناسب باشه
راستش گیج شدم! اگه ممکنه بگین آیا قرص والپروات تاثیر قرص ضدبارداری که می خورم رو کم میکنه؟
ممنون
اگر داروهاي ضد صرع مصرف شده، حاوي آنزيمهاي القا كننده كبدي نباشد، قرص هاي ضد بارداري تركيبي با مقادير كم هورمون استروژن، معمولا اثر خوبي خواهند داشت. داروهاي ضد صرعي كه آنزيمهاي القا كننده ندارند، شامل: سديم والپروات)اپيليم)،ویگاباترين (سابريل)، كلوبازام (فريزيوم)، گاباپنتين (نورونتين(، اتوسوكسيميد (زارونتين)، توپيرامات (توپاماكس) و پيراستام (نوتروپيل) هستند
من یه رابطه ی مشکوک با نامزدم داشتم که به صورته ایستاده بود از پشت بدونه دخول فقط بالا پایین میکردم که منی به روی کمرش و بین دو باسنش ریخته شد و احتماله سرازیر شدن با توجه به ایستاده بودن و رسیدن به واژن زیاده بعد از رابطه تقریبا سه ساعت بعد چون نمیدونستیم به جای 4 تا 2 تا قرص ال دی و شب هم 2 تای دیگه خورد بعد از مطالعه فهمیدیم که باید 4 تا دو نوبته 12 ساعته بخوره بعد از شبه ساعته 9 4 تا ال دی و 9 صبحه فردا 4 تا ال دی خورد که یکمی کمتر از دوساعت بعد از نوبته دوم بالا آورد باید نوبته دوم تکرار بشه؟؟؟ در ضمن پریودش منظم هست و 10 هر ماه تا 17 پریود میشن و تقریبا یه روز یا دو روز بعد از اتمام پریودش ارتباط داشتیم میخاستم بدونم با این اوصاف آیا احتماله بارداری وجود داره؟؟؟؟؟
چون قبل از دوساعت بالا آورده امکان اینکه قرص بطور کامل جذب نشده باشه هست س باید دوباره مصرف کنه. در این صورت بارداری منتفیه!
در پناه حق
اگه فرض رو بر این بگیریم که منی به واژن رسیده باشه با این تفاصیر که
1-دو روز بعد از اتمام پریود بوده
2-سه ساعت بعد دو عدد قرصه ال دی و 12 ساعت بعد دوتای دیگه بعد فرده شب بعد از رابطه ساعت 9 4 عدد قرص ال دی و 12 ساعت بعد 4 تای دیگه مصرف شده
3-پریود منظم بوده 10 تا 17 هرماه
4-هیچگونه دخولی نبوده و ایستاده بوده و منی به روی کم و بین دو باسن ریخته شده چون ایستاده بوده احتماله رسیدن به واژن خیلی زیاده
آیا احتماله بارداری وجود داره؟؟؟؟خواهشا جواب بدین
خیر خانم وجود نداره، اینقدری که شما بالانس هرمونیتون رو به هم زدید امکان نداره در ضمن شما که پریودتون با حساب حرفا تون 30 روزه هست اصلا روز نهم امکان تخمک گذاری نبوده که مسئله دیگه ای باشه
من برای ماه دوم هست که برای جلوگیری از بارداری از قرص ال دی استفاده میکنم……….میخوام بدونم با توجه به مصرف ال دی ایا در دوران پر خطر هم از بارداری جلوگیری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟تاکید اینکه برای ماه دوم هست که استفاده میکنم….یعنی یک بسته کامل و از بسته دوم 3 شب تا امشب واز شب پنجم پریود. شروع میکنم…….ایا با این تفاسیر در دوران پرخطر از بارداری من جلوگیری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله با مصرف قرص های ضدبارداری از تخمک گذاری جلوگیری میشه بنابراین روزهای پرخطری وجود نداره که بخواد بارداری رخ بده.
موفق باشید…
من دختري 24 ساله هستم
به علت نا منظم شدن زمان پريودم دكترم به من قرص مدروكسي پروژسترون داد كه هر روز 2 تا بخورم
نمي دونستم كه بايد فقط تا 10 روز اين قرص ها رو مصرف كنم تا 15 روز يعني تا 29 پريودي مصرف كردم
الان چند روز كه از تمام شدن قرصام ميگذره ولي پريود نشدم
مي خواستم ببينم ممكنه مشكلي پيش بياد ؟
من كي پريود مي شم ؟
به دلیل این که تا نزدیکی روز پریودتون مصرف کردید ممکنه چند روز پریودتون عقب بیفته اما مشکل خاصی به وجود نمیاد نگران نباشید.
از این به بعد در مصرف داروهاتون دقت کنید تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاد…
ببخشید اگر در روش اورژانسی قرص نوبت دوم،30مین دیرتر مصرف شده باشه (یعنی بجای 12ساعت بعد،12:30 بعد مصرف شود)مشکلی پیش نمیاد؟
خیر مشکلی نیست.
ببخشید اگر در روش اورژانسی قرص نوبت دوم،30مین دیرتر مصرف شده باشه (یعنی بجای 12ساعت بعد،12:30 بعد مصرف شود)مشکلی پیش نمیاد؟
ببخشید یه سوال دیگه: اگر تا چند ساعت یا چند دقیقه مصرف قرص نوبت دوم به تعویق افتاد مشکلی نداره؟
سلام من باید 13/3 پریود میشدم و روز قبل ان یعنی 12/3 با نامزدم رابطه داشتم ولی عمل دخول انجام ندادیم و برای اینکه من خیلی مگران بودم 24 ساعت بعد یعنی 13/3 شروع به خوردن قرص اچ دی کردم هر 12 ساعت 2 عدد تا سه روز ولی هنوز پریود نشدم چرا؟و خیلی نگرانم مشکلی پیش نمیاد؟
شما در دوران بی خطر رابطه داشتین و نیازی به اجرای روش اورژانسی نبوده.
قرصا رو اشتباه مصرف کردین.
نحوه ی مصرف صحیح قرص HD جهت اجرای روش اورزانسی:مصرف 2 عدد با هم تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه و 2 عدد دیگه 12 ساعت بعد.

اون همه قرصی که مصرف کردین اونم از نوع HD، بالانس هورمونیتونو به شدت به هم ریخته و پریودتون عقب جلو میشه.
نگران نباشین بارداری کاملا منتفیه. استرس نداشته باشین تا پریودتون برگرده.

در ضمن توصیه می کنم جهت اجرای روش اورژانسی از قرص لوونوژسترول استفاده کنین هم نحوه ی مصرفش آسونه و هم عوارضش خیلی کمتره.

همسرم 2 دوره از قرص یاسمین استفاده کرده دوره سوم رو با 2 روز تاخیر شروع کرد . نوبت خوردن قرص ها 11 شب است . قرص سوم را شب یادش رفت و صبح اول وقت خورد . و قرص ششم را اون شب کلا یادش رفت و شب هفتم را 2 قرص مصرف کرد . همون شب رابطه بدون جلوگیری داشتیم و منی من روی واژن همسرم ریخت . ایا استفاده از قرص LNG لازم است ؟
بارداری با توجه به شرایط منتفیه
نیازی هم به مصرف رص ندارن جهت جلوگیری
1. فرض کنیم فردا قراره رابطه ای داشته باشیم اگر امروز و فردا قرص ضد بارداری خورده شود مثمر ثمر خواهد بود یا حتما باید از ماه قبل شروع شود ؟
2. بهترین قرص ضد بارداری که کمترین عوارض رو داشته باشه رو بفرمایید ؟
3. اینجور که متوجه شدم ال دی – اچ دی – نورژسترول – یاسمین قرص هایی هست که یافت میشوند آیا به غیر از اینها قرص های دیگری هم هستند ؟
4. بهترین و مطمین ترین راه (غیر از کاندوم) برای جلوگیری از بارداری چیست ؟
1. اولا مصرف قرص (فرض کنیم LD) باید از روز پنجم پریود خانم شروع بشه.
دوما اگه مصرف برا اولین دفعه صورت می گیره تاکید میشه از یه روش جلوگیری دیگه (مثلا کاندوم) استفاده بشه.
2. بهترین قرص رو نمیشه تعیین کرد ممکنه یکی به LD حساس باشه یکی به HD یکی به Yasmin و … . همه این قرصا با ضریب تاثیر 98 درصد از بارداری جلوگیری میکنن و میشه مثلا با LD شروع کرد اگه خانم حساس بود بعد مثلا Yasmin و …
3. TF ،Yaz، سپروترون کامپاند و …
4. اینم معیار مشخصی نداره مثلا یکی که کم خونی داره تزریق آمپول بهترینه و …
ولی کلی بخوام بگم مصرف قرص (بدون فراموش شدن قرصا) بهتره.
من 5 روز پیش در رابطه با همسرم ( با استفاده از کاندوم ) متوجه شدم مقداری از منی من از زیر کاندوم به بیرون تراوش کرد و در حین ادامه رابطه داخل واژن همسرم وارد شد . البته همسرم این چند روز دوره پیریدوشه یعنی دقیقا 3 الا 4 روز بعد از رابطه. منم از اینکه کاندوم از مواد ضد منی برخوردار بوده یا نه اطلاعی ندارم. آیا نیاز به خوردن قرص یا مراجعه به دکتر هست ؟
اگه پریود همسرتون منظمه، احتمال بارداری خیلی کمه.
5 روز بعد رابطه قرصی برا جلوگیری از بارداری وجود نداره.
مصرف قرص به روش اورژانسی تا 72 ساعت بعد رابطه میتونه استفاده بشه.
سلام اقای دکتر چند تا سوال داشتم .یکی اینکه چه موقع رابطه داشته باشی بارداری صورت نمی گیره و چه زمان صورت میگیره؟اگر پریودی 5 روز باشه و روز 6 هم لکه بیاد و روز 8 هم تموم باشه وپاک باشی و روز 6 رابطه داشته باشی و دوخول انجام نشه . چی میشه اتفاقی نمی افته؟
1. اگه پریودتون منظمه تقویم تخمک گذاری سایتو دانلود کنین تا زمان های safe (بی خطر) سیکلتونو پیدا کنین. مثلا اگه یه خانمی سیکل ماهانش 28 روز باشه معمولا روز 14 پریود زمان تخمک گذاریه و سه روز قبل و سه روز بعد اون یعنی بین روزهای 11 – 17 روزهای پرخطر محسوب میشه و هر چی از این روزها فاصله بگیریم زمان امن تر میشه.2. در صورتی که پریود منظم باشه روز 6 پریود روز بی خطری محسوب میشه و قاعدتا تخمکی وجود نداره. با توجه به اینکه میگین دخول هم انجام نشده دیگه رابطه از نظر رخ ندادن بارداری خیلی مطمئن تر میشه.
فقط نکته اینه که در زمان خونریزی رابطه بدون دخول ایرادی نداره ولی اگه قرار شد دخول هم باشه از کاندوم استفاده شه تا عفونت منتقل نشه.

من با همسرم رابطه داشتم امروز قبل رابطه واسه اطمینان 2 عدد لونوژرسترل خوردم بار دوم منی تقریبا داخل ریخته شد 1 ریع بعد 1 لونوژرسترل و 11 ساعت بعد یکی دیکه
پریودم منظمه 30 روز به 30 روز است و 2 روز مونده تا پریود شم احتمال بارداری است؟
من متوجه نشدم دو بار رابطه داشتین؟
چرا قبل رابطه قرص خوردین؟به هر حال …

با توجه به اینکه پریودتون منظمه و رابطه تون در زمان بی خطر بوده، بارداری منتفیه و نیازی به مصرف قرص نبوده.

نحوه ی مصرف قرص لوونورژسترول جهت اجرای روش اورژانسی:

1. مصرف 1 عدد تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه و 1 عدد دیگه 12 ساعت بعد.
2. مصرف 2 عدد با هم تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه.

پ.ن: روش دوم بیشتر توصیه میشه.

در مورد لوونورژسترول یکجا نوشته شده یکی بعد از رابطه و بعدی 12 ساعت بعد ولی یکجا دیگه خوندم هر دو با هم بعد از رابطه باید مصرف شوند , کدام صحیح هست ؟
بعد اینکه بهتر نیست مثلا یک یک ربع قبل از شروع رابطه این قرص مصرف بشه که مطمین تر باشه ؟(این رو متوجه شدم که استفاده از این قرص محدودیت شدیدی داره) چرا توصیه شده که در ماه یکبار از این روش بیشتر استفاده نشه ؟
تقریبا یک هفته قبل از پریود و یک هفته بعد از اتمام پریود ریسک کمتری برای بارداری وجود داره به جهت اینکه دوره تخمک گذاری شروع نشده آیا اگر در این تایم رابطه صورت بگیره و از لوونورژسترول نیز استفاده بشه احتمال بارداری به صفر میرسه ؟ و میشه قطعی گفت در این مورد و با این شرایط امکان حاملگی وجود نخواهد داشت ؟
1. نحوه ی مصرف قرص لوونورژسترول به هر دو روش صحیحه ولی اینکه هر دو با هم استفاده بشه بیشتر توصیه میشه.2. روش اورژانسی برا بعد رابطه استفاده میشه نه قبلش. کلا روش اورژانسی حالا با هر قرصی که میخواد اجرا بشه در هر سیکل خانم یه بار مجازه و در سال 5 – 6 بار و دلیلشم به خاطر اختلال هورمونی شدیدیه که ایجاد میکنه.

3. یک هفته قبل پریود و یک هفته بعد اتمام پریود صحیح نیست.
اگه یک هفته بعد اتمام پریود بخوایم حساب کنیم که دقیقا میشه زمان تخمک گذاری!!!
زمان های safe رو از نرم افزار تقویم تخمک گذاری سایت پیدا کنین. برا دانلود اینجا کلیک کنین.
در کل با اجرای روش اورژانسی با ضریب تاثیر 99 درصد از بارداری جلوگیری میشه.

راستی تو پست قبلیم یه اشتباه تایپی وجود داره و قرص TP (تری فازیک) درسته.

من 3ماه پیش زایمان کردم و تا به حال پریود نشدم .. میخواهم از قرص لاینسترنول استفاده کنم ولی روی جلد نوشته از روز اول قاعده گی…می شه بگید چطوری استفاده کنم و از این قرص به صورت اورژانسی هم میشه استفاده کرد؟؟؟ من بچه ام را شیر میدهم…
نیاز نیست تا زمان پرید صبر کنید چون شما شاید نشید فعلا یه آزمایش بارداری بدید منفی بود میتونید شروع کنید اما حتما باید فقط خودت به بچه شیر بدی یعتی شیر خشک حتی یک وعده ندی و در ضمن وزن شما کمتر از 70 کیلو باشدو همچنین این قرص برای اورژانس اصلا استفاده نمیشه
من تقریبا 1 ماه میشه که رفتم سونوگرافی و مشخص شد که در تخمدان چپم کیست کوچیک دارم و دکتر بهم قرص اچ دی داده از روز اول پریود بخورم پریود قبلیم 30 اردیبهشت بود و این ماه 26 خرداد پریود شدم و از همون روز شروع کردم به قرص خوردن ولی پریودم 1 روزه قطع شد و تا امروز 10 روز شده که دارم قرص می خورم و همش زیر دلم تقریبا درد میکنه یعنی حالت های پریودو دارم میخواستم بدونم اینجوری میشه؟
به علت سطح بالای هورمون اچ دی و اینکه فقط خونریزیتون یک روزه بوده وباقی خونریزی قطع شده یتونه این اتفاق بیوفته اما در کل اگر دردش اذیتتون میکنه میتونید به دکتر مراجعه کنید و ایشون بررسی کنن چون معمولا درمان رو با ال دی شروع میکنن چون کمی عوارض اچ دی بیشتر و کمتر ازش استفاده میکنن.دوست عزیز اگر درد ناحیه بالای شکم داشتید ججزو موارد خیلی مهمه که باید حتما و حتما به پزشک مراجعه کنید و مصرف قرص رو قطع کنید.بروشور رو مطالعه کنید و به نظرم با پزشکتون مجدد مشاوره کنید که اگر صلاح میبینن از ماه بعد ال دی استفاده کنید.
پس از نزدیکی همسرم قرص اورژانسی لونژیل استفاده کرده است قرص اول پس از نزدیکی و قرص دوم به جای 12 ساعت 14 ساعت بعد استفاده شده است و الان 9 روز می گذرد و پریود نشده است لازم به ذکر ِ که در این ماه از این قرص استفاده نکرده است و به دلیل امتحانات استرس زیادی داشته است
در حال حاضر قدم بعدی چیست؟ و باید چکار کرد تا مطمین شویم باردار نیست؟
روش اورژانسی رو به طور 100 درصد دقیق، اجرا نکردین ولی بی تاثیر هم نخواهد بود فقط شاید از ضریب تاثیرش کاسته شده باشه.این تاخیر میتونه به خاطر
1. همین استرس امتحانات و
2. عوارض قرص باشه.

میتونین برا اطمینان از بارداری یا عدم بارداری برین آز بتا (آز خون) بدین.

من در دوره قبل روز 15 ام از قرص های ال دی به روش اورزانسی استفاده کردم و 28 روزه پریود شدم.مثل همیشه بود و سینه هام هم قبلش درد گرفت.
الان 26 روز از از اولین روز پریودم می گذره و سینه هام درد نگرفته.معمولا یه هفته قبل از پریود شدنم درد می گرفت و 29-31 پریود می شدم.
آیا ممکنه قرصهایی که تو دوره ی قبلی مصرف کردم هنوز روم تاثیر داشته باشه؟ چرا هنوز سینه هام درد نگرفته؟
علایم پریودی ممکن هستش در هر دوره فرق کنه
در دوره قبل هم چون پریود شدید بارداری رخ نداده
احتمالا بخاطر مصرف قرص کمی نظم پریودیتون بهم بخوره که در سری های بعد به حالت طبیعی خودش برمیگرده
در رابطه های پر خطر بعدی هم می تونید از کاندوم استفاده کنید که هم مطمئن هست و هم عوارض اینچنینی نداره
دو تا سوال داشتم و اولی اینکه ایا استفاده از روش اورژانسی در دو روز متوالی پشت سر هم کار اشتباهیه؟ البته روز اول من شک داشتم که اتفاقی افتاده و احتمال حاملگی هست پس دوتا قرص یاسمین خوردم ( فقط دوتا و 12 ساعت بعدی رو نخوردم) و بعد از دو روز و نزدیکی دویاره اینبار همسرم شک داشت که چیزی داخل واژن ریخته شده ، این بار از روش اورژانسی استفاده کردم و 4تا قرص یاسمین روز بعد و 12 ساعت بعدی 4 تای دیگه رو خوردم و تا زمان معمول پریودم 10 روز مونده. ایا الان باز هم احتمال داره که حامله باشم؟؟ سوال دوم اینکه تست های خانگی (baby check) معمولا چند روز بعد از نزدیکی احتمال درست حامله بودن یا منتفی بودن اون رو نشون میده؟یعنی این تست ها چند روز بعد از نزدیکی جواب درست رو میده؟
اول اینکه بهتره برای پیشگیری از بارداری از قرص های ضد بارداری یا کاندوم استفاده کنید
در هر دوره یکبار از روش اورژانسی استفاده نمیشه
روش اورژانسی رو درست انجام ندادید
بی بی چک هم بعد از سه هفته از رابطه یا یک هفته بعد از تاخیر پریود میشه بهش اطمینان کرد.
به هر حال اگه پریودیتون عقب افتاد بهتره برای اطمینان آز خون بتا بدید و در دوره های بعدی از روش های مطمئن استفاده کنید
من برای پیش گیری اورژانس از یه پزشک مشورت گرفتم و ایشون به من گفتن که در طول 48 ساعت، 8تا قرص ال دی با فاصله های 12 ساعته بخورم، در هر نوبت هم 2تا قرص ال دی
اما وقتی توی اینترنت سرچ کردم دیدم همه جا نوشتن اچ دی رو در هر نوبت 2تا و ال دی رو 4 تا بخورین.
من وقتی اینو خوندم که قبلش 2تا ال دی خورده بودم، به همین دلیل هم دوباره 2تا ال دی دیگه (با فاصله ی 2 ساعت و ربع با قبلی) خوردم
می خواستم بدونم آیا اثرش رو میذاره این جوری؟
الآن من باید چی کار کنم که احتمال حاملگی کم بشه؟
چقدر احتمال حاملگی هست؟ (البته منی همسرم فقط روی واژن ریخت نه تووش و من سریع شستمش)
قرص های مورد استفاده و نحوه مصرف آن:
مصرف اولين دوز اين روش بايد حداكثر در فاصله زماني 72 ساعت از تماس جنسي مشكوك صورت گيرد. اگر بيش از 72 ساعت از زمان نزديكي مشكوك نگذشته باشد، داوطلب مي‌تواند با به كار بستن يكي از روش‌هاي زير از حاملگي ناخواسته جلوگيري نمايد:‌
-1 قرص hd ، 2 عدد در اولين فرصت و دو عدد 12 ساعت بعد‌
-2 قرص ld ، 4 عدد در اولين فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد‌
-3 قرص تري‌فازيك، 4 عدد قرص سفيد در اولين فرصت و چهار عدد قرص سفيد 12 ساعت بعد (قرص‌هاي مرحله سوم)‌
همسر من حدود 2 ماه پیش ازروش اورژلنسی استفاده کرده و 2 بار پریود شده.هرکدامحدود 22 روز و الان بعد از 10 روز از آخرین پریود لکه بینی دارن.دلیل اینها همان روش اورژانسی هست یا چیزه دیگری؟
دلیلش مصرف قرصهاست
نگران نباشید
من حدود 2 ماه پیش رابطه پر خطر داستم و از روش اورژانسی به درستی(2 قرص hd 2 ساعت بعد از رابطه و 2 قرص دیگر 12 ساعت بعد از آن) استفاده کردم.و یک هفته زودتر از موعد پریود شدم اما با درد و خونریزی کمتر همراه بود،2 هفته بعد از پاک شدن دوباره به همان شکل پریود شدم و 10 روز بعد از آن لکه بینی داشتم و تا کنون که روز 26 است پریود نشدم،دلیل پریود نشدن و لکه بینی چیست؟احتمال بارداری منتفیه دیگه؟
آره بارداری منتفیه.
لکه بینی و تاخیر در پریود به خاطر عوارض مصرف همون قرص اچ دیه که اثرش حداقل تا یه سیکل وجود داره.
اگه تاخیر در پریود بیش تر از 10 روز شده به پزشک مراجعه کنین.
این رو هم بدونین که قرص اچ دی نسبت به بقیه ی قرصای اورژانسی دوز بالاتری داره و عوارضش هم بیشتره.
میخواستم بدونم بعد از استفاده از روش اورژانسی چه تغییری در پریودی بعدی حاصل میشه؟(در میزان خون،غلظت …)
معمولا خونریزی دوره بعد شدیدتر خواهد بود اما در برخی از خانمها هیچ فرقی نمیکند
ولی در 70%موارد خونریزی تاریخش تغییر پیدا میکند که ناشی از تغییرات شدید هورمونی است
نامزد من در کودکی به کم کاری کلیه دچار شده و الان هم این مشکل رو تا حدی داره ، ما روش جلوگیری رو آمپول در نظر گرفتیم ولی با تحقیق متوجه شدیم برای بیماریشون ضرر داره ، میشه روشی بی غیر از اتغمال کاندوم رو معرفی کنید؟
ببنید روشهای پیشگیری دارای شرایط منع مصرف مطلق و منع مصرف نسبی هستن که در کتاب دستورالمعل کشوری روشهای پیشگیری هم به طور کامل بهشون اشاره شده که میتونید با مراجعه به یک پزشک و یا ماما از اونها در این زمینه مشاورهر کامل بگیرید.
اما با نگاهی که من به موارد انداختم منع مصرف مطلقی برای کم کاری کلیه ذکر نشده و هم چنین برای قرصهای ترکیبی هم همین طور.اما مساله اینجاست که چون شما نامزد هستید یا بهتره بگم فرزند ندارید روش آمپول یک ماهه و کاندوم و قرص و طبیعی میمونه که فقط میتونید به کار ببرید و سایر روشها برای زوجین بدون فرزند معمولا توصیه نمیشه.
پس توصیه میکنم اگر رابطه شما در دفعات کمه پس از روش کاندوم استفاده کنید تا به ایشون هم حداقل الان فشاری وارد نشه اما اگر دفعات رابطه زیاده پس با مشورت با یه پزشک یا قرص و یا آمپول رو شروع به استفاده کنید تا ببنید آیا با ایشوون سازگار هست یا نه.دوست عزز منظورم هم از آمپول،آمپول یک ماهه دسفرول است و نه سه ماهه که عوارضش بیشتره.
پريودم 2 ماه عقب افتاده بود .رفتم دكتر.گفت به خاطر كيسته.قرص ال دي تجويز كرد.گفت بسته ي اولو بخور تموم شد واستا پريود بشي بعد بسته ي بعدي رو شروع كن.گفت ممكنه حتي وقتي قرص رو ميخوري هم پريود بشي اما مصرفت رو قطع نكن ادامه بده.
من دو هفته قرص رو خوردم.از هفته ي آخر مصرف قرص دچار لكه بيني شدم.لكه بيني كه روز به روز شديد تر شد تا اينكه به محض قطع كردن قرص دچار پريود شديدي شدم.انگار هرچي اين چندماه جمع شده بود ميخواست تو اين پريود بياد!درد شديدي هم داشتم !
طبق توصيه ي دكتر كه گفت وقتي پريود شدي مصرف بسته ي بعدي رو سروع كن.چون از فرداي قطع قرص پريودم شروع شد پنج روز شمردم از شب پنجم بسته ي جديدي رو شروع كردم(دكتر طوري گفت كه انگار بايد مصرف بسته ي اولو ناديده ميگرفتم چون ميدونم كه قانونا بايد 7 روز بين دو بسته فاصله باشه)
خلاصه الان سه شبه قرص ميخورم ولي فقط يكمي خونريزيم كمتر شده و همچنان پريودم.يك هفته لكه بيني داشتم در آخر مصرف بسته ي قرص قبلي بعد اون هم 8 روزه پريودم قطع نميشه.خيلي نگرانم و استرس دارم.پريود ميشم يه جور استرس نميشم يه جور!
در مورد خونریزی های دامنه دار مراجعه به پزشک ضروریه.
معمولاً مصرف مفنامیک اسید برای کاهش خونریزی موثره اما بایستی با تجویز پزشک باشه.
به یه متخصص دیگه مراجعه کنین.
من دو هفته دیگه عروسیمه . از یک ماه قبل یه بسته قرص ال دی خوردم و بعدش پریود شدم ولی یادم رفت که هفت روز بعد از تموم شدن بسته اول ، بسته دوم رو شروع کنم . و 9 روز بعد که روز 5 پریودم میشد بسته دوم رو شروع کردم . الان من ایمن شدم یا بسته قبلی که خوردم اثری نداشته و باید بعد از عروسیم از یه روش کمکی هم استفاده کنم؟
قرصها را با دوروز تاخیر خوردید ولی تا دو هفته دیگه زمان تخمکگذاری شما رد شده پس نگران نباشید
من يه بار سوالم اينجا مطرح كردم اما به يه مشكلي بر خوردم
بعد از رابطه اي كه درست يه روز بعد پريوديم بود من قرص HD مصرف كردم اما نوبت دوم كه خوردم 3 ساعت بعد حالت تهوع بهم دست داد
يه هفته بعد رابطه ام دوباره پريود شدم اما ديگه 7 روز نبود به مدت 3 روز بوده الان بعد از 3 هفته از رابطه علائمي دارم كه نيمدونم براي حاملگي هست يا پريودي
اين قرص ها باعث اختلال تويه هرمون هام شدن؟ من پريودي منظمي داشتم
بارداری در مورد شما منتفیه.
اختلال در پریود از عوارض مصرف قرص اورژانسیه.
یکی دو سیکل که بگذره اوضاع بهتر میشه.
من 24 ساله هستم
18 مرداد پریود شدم
3 شهریور ( ظهر ) نزدیکی داشتم ( من باکره هستم و دخول صورت نگرفته حتی مطمئن نیستم که منی روی آلت من ریخته باشه ) اما خوب برای پیشگیری از هر مسئله ای من 5 شهریور ( ساهت 9 صبح ) یک دونه قرص لوونورژسترل 0.75 خوردم . و باید 12 ساعت بعد هم بخورم که هنوز نشده 12 ساعت .. ( توی کاغذ راهنما زده بود 1 دونه بخورید نه 2 تا )
سوالات من :
1 – من با قرص اول حالت تهوع نداشتم آیا با خوردن دومی تهوع امکانش هست ؟
2 – خوردن 2 تا قرص کافیه به فاصله 12 ساعت ؟
و اینکه من باید برای یه عمل جراحی آزمایش خون بدم شاید 1 هفته یا 2 هفته بعد ..
3 – خواستم ببینم توی اون آزمایش معلوم میشه من قرص ضد بارداری خوردم یا نه ؟؟؟؟ منظورم اینه اثر قرص هنوز هست یا نه ؟؟

1. با اینکه عوارض قرص لونژیل (من جمله همین حالت تهوع) از بقیه ی قرص ها کمتره اما نمیشه گفت امکان حالت تهوع نیست.
البته این نکته رو باید بدونین
در صورتی که تا قبل از 2 ساعت از مصرف قرص دوم استفراغ رخ داد قرص (نوبت دوم) بایستی مجددا مصرف شه.
2. آره کافیه.
3. قرص لونژیل یه قرص ترکیبیه و در هورمون های استروژن و پروژسترون تغییر ایجاد میکنه و در فاکتورهای آزمایش خون مانند گلبول قرمز، گلبول سفید و پلاکت های خون تاثیری نداره. ولی پزشکتون مطلع باشه که قرص مصرف کردین، بهتره.

29 سال دارم و 3 سال هست ازدواج کردم و 6 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم که پزشک برای درمان موهای زاید و اینکه هورمون شیر بالا بودتجویز کرد الان بسته قرصم تمام شده و ضمنا قصد جلوگیری از بارداری دارم خواستم بپرسم میتونم از روز 5 قاعدگی باز همین قرص رو ادامه بدم با توجه به اینکه 6 ماه مرتبا مصرف کردم
بهتره برای جلوگیری اگه میخواید قرص مصرف کنید از قرص یاسمین استفاده کنید.
از روز اول پریود مصرف قرص یاز رو شروع کردم.هر شب هم در یک محدوده زمانی خوردم ( بین ساعت 11 تا 12 شب )
این طرز مصرف هم جز جلوگیری حساب میشه؟
یعنی اگر من با این شرایط مصرف رابطه داشته باشم و منی وارد واژن بشه احتمال بارداری نیست یا هست؟اگر قرص مصرف بشه دیگه دوران پرخطر و کم خطر منتفی میشه ؟یا بازم باید دقت بشه؟

اگر قرصها بموقع مصرف شن و مرتب یکی از روشهای جلوگیری محسوب میشه و منی هم وارد واژن شه خطری نداره
با مصرف قرص دوران پر خطر منتفی میشه
من با دوست پسرم یکبار رابطه جنسی داشتم . اما از عقب ولی منی ایشون به انتهای واژن و روی مقعد من ریخت من سریع پاکش کردم و بعد از رابطه دو قرص اتیسترون مصرف کردم اما هنوز میترسم . احتمال حاملگی یا انتقال بیماری که نمی باشد ؟
به لحاظ نوع رابطتتون که احتمال بارداری وجود داره و صفر نیستش
اما اگه روش اورژانسی رو صحیح و در زمان مناسب انجام داده باشین مشکلی ایجاد نمیشه
من 1 ساله ازدواج کردم و تا الان از کاندوم و ژل روان کننده استفاده کردیم ولی بعد از 5-6 ماه دچار سوزش و زخم موقع نزدیکی شدم به دکترمراجعه کردم قرص و امپول و ژل دادن موقتا خوب شد
اما الان 2-3 ماهه که دوباره مشکل دارم موقع نزدیکی خیلی عذاب میکشم.همسرم منو میبینه میگه اصلا نمیخوام الان یادم نمیاد آخرین رابطه ام کی بوده؟
2-3 روز پیش رفتم دکتر بهش گفتم یه ژل واژینال داد که دارم هرشب استفاده مبکنم.
بهش گفتم میخوام روش قرص رو پیش برم گفت بخور خوبه. هیچ توضیحی نداد.
حالا دوباره باید برم تشخیص بده چه قرصی خوبه برام؟یا خودم شروع کنم؟ اینکه میگن برای هر شخص متفاوته درسته؟ چی بخورم؟ ایرانی بهتره یا خارجی؟عوارض کدوم کمتره؟
اینکه مصرف قرص ضد بارداری هم با تجویز پزشک باشه خوبه ولی
خودتون هم می تونین قرص رو تهیه و مصرف کنین.
می تونین قرص LD رو شروع کنین اگه حساسیت (لکه بینی، تهوع و …) نداشتین ادامه بدین در غیر اینصورت عوضش کنین و مثلاً یاسمین مصرف کنین.
قرص یاسمین محصول شرکت آلمانه و قرص خوبیه اما باز هم فیدبکش در افراد متفاوته.
یک ماما به من گفت قرص پیشگیری که لکه بینی میدهد به علت این است که دوز آن برای بدن شما کم است پس احتمال حاملگی دارد! و باید قرص را عوض کنید
ولی این طور که من فهمیدم در عوارض همه قرصها لکه بینی در چند بسته اول طبیعی است
آیا نظر این ماما درست است و باید قرص را عوض کرد و احتمال بارداری وجود دارد؟
به نظر من قرصتون رو عوض نکنید و به مصرف همون قرص ادامه بدین
مطمئنا بدنتون بعد از چند وقت از لحاظ فیزیولوژیکی سازگاریش با قرصتون رو به دست میاره و مشکلتون مرتفع میشه
اعتقاد من اینه که اینجوری عوارضش هم براتون کمتر میشه
نامزد دوست من 50 ساعت پيش با دوستم رابطه جنسی داشته و تمام ابشو داغله دوستم ريخته دوستم 2 تا بسته قرص اورژانسي خورده اما خيلي ميترسه حامله شه چون ميگه دوره تخمك گذاريش بوده ميتونيد كمكش كنيد بايد چيكار كنه ؟

۲ تا بسته قرص!!؟
دوست خوبم، من نمیدونم دوست شما چه قرصی خوردن و چه جوری مصرف کردن؟
این روش صحیح مصرف قرص به صورت اورژانسیه:

قرص ال دی: مصرف ۴ قرص در نوبت اول و ۴ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
قرص اچ دی: مصرف ۲ قرص در نوبت اول و ۲ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
قرص لوونورژسترول: دو روش داره

۱. مصرف ۱ قرص در نوبت اول و ۱ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
۲. مصرف ۲ قرص با هم

دو قرص اول با ضریب تاثیر ۹۷ درصد و قرص لوونورژسترول با ضریب اطمینان ۹۹ درصد از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
من همیشه توصیه میکنم از قرص لونورژسترول و از روش دومش استفاده کنین هم عوارضش کمتره و هم مصرفش آسونتره.
شما هم ابتدا ببینین اسم قرص چی بوده بعد اگه دیدین که مصرف قرص ها به صورت فوق بوده نیازی به مصرف مجدد نیست.

من و همسرم در تاریخ 6.28 نزدیکی داشتیم و متاسفانه به دلیل پارگی کاندوم مایع منی به صورت کامل داخل واژن همسرم ریخته شده
6 ساعت پس از رابطه 2 قرص hd مصرف کردن ولی نوبت دوم به دلیل نا مساعد بودن حال ایشون 4 ساعت به تاخیر افتاد
با توجه که همسرم در روزه 6.9 پریود شدن
می خواستم بدونم روش ارژانسی ما تا چه حد کارسازه
الان تمامی الائم پریود را دارند ولی از خود پریود خبری نیست
رابطه ی شما در روز ۲۰ ام سیکل همسرتون بوده که روز پرخطری نیست اما بی خطر هم نیست.
روش اورژانسی رو صحیح استفاده نکردین و یه کوچولو از ضریب تاثیرش کم میشه.
با توجه به مجموع شرایط، احتمال بارداری کمه و تست بتا مشخص میکنه که بارداری رخ داده یا نه.
من میگم میتونین منتظر پریود بمونین و اگه رخ نداد اونوقت تست بدین.
فرق لونژیل با HD & LD چیه؟
کدوم موثر تر است؟
برای جلوگیری از بارداری ناخواسته از لونژیل استفاده شده که شامل
دو قرص با دز 75 میلی گرم میباشد که یکی از آنها مصرف شده، آیا لازم هست برای اطمینان بیشتر از
قرصهای HD & LD استفاده کرد؟
اگر لازم هست از کدامیک و چندتا مصرف شود؟
لطفا خیلی زود پاسخ بدین.ممنون
قرص لونژیل هم مانند مابقی قرصهای زدبارداری عمل میکند و تفاوت چشکگیری ندارد
اگر از قرص به درستی استفاده شود دیگر نیازی به ال دی و این چیزا نیست
این 100 بار روش اورژانسی عبارت است از :
4 تا ال دی یا 2 تا اچ دی مصرف شه و بعد 12 ساعت 2 تا اچ دی و یا 4 تا ال دی دیگر
روش اورژانسی تا 72 ساعت جوابگو مساله است
مصرف لونورژسترول باید تا 72 ساعت بعد از رابطه یعنی :اولین قرص تا 72 ساعت و قرص بعدی 12 ساعت بعد؟ .. اگه مصرف قرص بعدی خارح از 72 ساعت بود چی؟؟
72 ساعت یعنی شما از زمان نزدیکی فقط 72 ساعت زمان دارید که پیشگیری کنیدویعنی باید هر دو قرص به فاصله 12 ساعت از هم و قبل از 72 ساعت مصرف شه.هرچه زودتر یهتر.بعد از 72 ساعت اثری نداره.حتی توصیه شده توی 24 ساعت اول مصرف شه تا اثرش بیشتر باشه و مطمئن تر
طریقه مصرف سیپروترون کامپاند چیست؟اگر برای اولین بار شروع کنیم آیا باید در روز 5 پروید شروع شود تا 21 روز و 1 هفته استراحت و حالا بسته دوم را کی باید شروع کرد؟ دقیقا روز هشتم بدون توجه به زمان پروید بعدی یا دوباره از روز 5 پروید؟
اين دارو در دوره اول نيز از روز 5 قاعدگي شروع ميشه
به مدت 21 روز
و 7روز پس از قطع دارو مصرف بسته جديد آغاز ميشه.بايد توجه داشته باشيد كه در دو هفته اول مصرف اين دارو ( در دوره اول ) روش جلوگيري از بارداري ديگري هم استفاده شود .
(البته اگر مصرف اين دارو به جهت جلوگيري از بارداريه …چون اين دارو انديكاسيون هاي ديگري هم داره .)
و دو توصيه :
اين دارو بايد در ساعت معين مصرف بشه .
و ترجيحا پس از غذا .

نامزدم 12 روز بعد از استفاده از روش اورژانسي (قرص لونورژسترول) يكبار دچار لكه بيني شد .. و تا به حال اتفاقي ديگه اي نيفتاده … اين لكه بيني ميتونه از عوارض قرص باشه؟؟؟
بله روش اورژانسي وضعيت قاعدگي رو دچار اختلال ميكنه.نگران نباشيد.
من دوره قبل بعد روز 5 شروع به خوردن قرص کردم ال دی
و این دوره از روز 4 که حدودا میشه 9 روز بعد از اخرین قرص بازم شروع بع مصرف قرص کردمسوال من این است ایا رابطه محافظت نشده برای ما دچار مشکل نمیشه ؟؟؟؟؟
یعنی همسرم می تونه راحت باشه ؟؟؟؟؟

دوست عزیز شما اشتباه قرص مصرف کردین.دوره اول درست بوده.از روز 5 پریود به مدت 21 روز.ولی دوره دوم را باید بعد از 7 روز استراحت آغاز میکردین نه 9 روز. چون با تاخیر قرص مصرف کردین بهتر هست تا یکی دو هفته احتیاط کنید . از این به بعد هم یادتون باشه قرصها رو درست مصرف کنید.
1.قاعدگی نامنظم 2.طول قاعدگی 28-40 3.طول خونریزی 7-8 روز 4.اخرین خونریزی
10/2 5.امیزش محافظت نشده و استفاده از روش اوورژانسی 7/3 6.تا امروز خونریزی انجام نشده . ایا ممکن است روش اورژانسی خونریزی را تا یک هفته به تاخیر بیندازد؟ ایا احتمال بارداری هست؟
متشکر
اگر روش اورژانسی درست مصرف شده باشه بارداری کاملا منتفیه
قرصهای ضد بارداری حتی میتونن تا ده ها روز تعویق ایجاد کنند که بستگی به شرایط هورمونیتون داره
می خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسی چه عوارضی داره؟
ما تازه ازدواج کردیم وخانمم که 22سال داره خیلی از استفاده از این روش ترس داره
شما همچنین سوالتونو مطرح کردید که فکر میکنم برای جلوگیری از قرص میخواهید استفاده کنید
اولا روش اورژانسی که میگید از اسمش معلومه و معمولا گاه گداری مصرف میشه مثلا سالی یا ماهی یه بار ولی اگز میخواهید به طور مدام از قرص استفاده کنید از یاسمین استفاده کنید که نسبت به ال دی و اچ دی عوارض کمتری داره
این قرصها تاثیر بسزایی روی هورمونهای خانمها میذاره و کمترین عوارضش تعویق پریودشون هست از دیگر عوارض هم میشه گفت به ایجاد لک در صورت یا در بعضی موارد پف کردن صورت و اینها اشاره کرد
در دوره اول مصرف قرص های LD بعد از گذشت 14 روز میتوان به اثر گذاریشون اطمینان داشت؟
البته از کاندوم استفاده میشه ولی کاندوم گاهی اوقات کمی آغشته به پبش آب میشه که با دستمال پاکش میکنیم.
و آیا فراموش کردن یک قرص و مصرف آن یعد از 3 ساعت از موعد تاثیر خاصی روی عملکرد داره؟
دوست عزیز در دوره اول مصرف قرص بهتر است تا یک ماه از یه روش دیگم برای احتیاط استفاده کرد ولی با این حال این قرصها بعد از یک هفته مصرف اثرشون رو نشون میدن.کاندوم روش خوبی هست که در ماه اول در کنار استفاده از قرص داشته باشین.
خیر 3 ساعت مشکلی ایجاد نمیکند ولی سعی کنید به موقع مصرف کنید.
من چند تا سوال داشتم اول اینکه اگر بخوام زود پریود شم چه کار کنم ؟ تاریخ پریودی ماه قبلم 18 خرداد بوده آیا الان می تونم از قرصهای جلوگیری استفاده کنم چون فراموش کردم مصرف کنم. اگه از الان مصرف کنم چه اتفاقی رخ میده؟ سوال دیگه ای که داشتم این بود که من با همسرم نزدیکی داشتیم اما همیشه از کاندوم استفاده می کردیم و منی هیچ وقت وارد نمی شد اما چند بار بدون کاندوم نزدیکی انجام شد و منی وارد شد بعد از نزدیکی دستشویی می رفتم و کاملا تمیز می کردم اما متوجه شدم که رحمم بوی بد می ده ، دلیل این چی می تونه باشه ؟ بعد از پریودی کمی بهتر شد اما کامل رفع نشد. یه سوزش هم در ناحیه ابتدای دهانه رحمم دارم.
برای زودتر پریود شدن یا بهتره بگیم به موقع شدن بهتره به پزشک مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرید و بفهمید این تعویقهای واسه چی هست ولی در کل معمولش با زدن چند آمپول پروژسترون مشکل حل میشه ولی بهتره تحت نظر پزشک قرار بگیرید
در مورد مواردی که گفتید بوی بد و سوزش از عوارض و احتمالات عفونت هست و باید به پزشک مراجعه کنید احتمال عفونت رحم وجود دارد
با توجه به اینکه من دوره اولمه قرصها رو صجیج میخورم، و از روز اول شروع کردم سیکلم احتمالا بشه 23 تا 24 روزه در حالیکه قبلا 30 تا 35 روزه بود، اما الان که 5 روز مونده به اتمام قرصها مثل حالت عادی دلدرد آرومی دارم و کمی احساساتی شدم، آیا این طبیعیه من در حالت عادی باید 2 هفته بعد پریود میشدم و یک هفته مونده این علانم رو داشته باشم
در ضمن در مورد برخورد دست آلوده به پیش آب به کاندوم نظرتون اینه که احتیاط کنم؟ این اتفاق روز 14 سیکل افتاد درحالیکه من قرص ها رو خوردم، و بازم احتمالش هست این جور بشه هر چند دقت میکنیمو تا بشه پاک میکنیم
طومار شد شرمنده.
بارها تو سایت گفته شده که استفاده از قرص های ضدبارداری باعث بهم ریختگی نظم قاعدگی میشه که معمولا بعد از چند دوره حل میشه. مخصوصا شما که دوره اولتونه میخورید پس نگران جلو عقب شدن پریود نباشید.
چون در پیشاب هم اسپرم وجود داره و با برخورد به دست منتقل میشه بهتره احتیاط کنید.
من خانومم برای بار اول شروع به مصرف ا ل دی‌ کردن و بعد مصرف ۱۴ عدد دیگه مصرف نکردن. ۷ روز بد در حالی‌ که ۲ روز بود پریود بودن دوباره شروع به مصرف کردن ، و الان ۷ روز است که دارن منظم دوباره مصرف می‌کنن. می‌خواستم ببینم ضریب امنیت الان کاهش پیدا کرده؟ آیا میتونیم بدون استفادهٔ کاندوم نزدیکی‌ داشته باشیم؟ بسیار متشکرم از راهنماییتون.
مصرف این قرصها برای پیشگیری از بارداری باید منظم باشد و برای بالا بردن ضریب اطمینان باید 1 ماه قبل ازرابطه حفاظت نشده باید قرص منظم مصرف شود و این نحوه از مصرف قرص علاوه بر اینکه باعث جلوگیری نمیشود

باعث برهم خوردن نظم هورمونی نیز میشود اگر قصد پیشگیری دارید حتما از یک روش کمکی استفاده کنید مثل کاندوم یا…

مي خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسي مي تونه قائدگي رو به تأخير بندازه؟ حداكثر تا چندروز؟
دوست گرامی، جواب شما، مثبته!! بله میتونه باعث تاخیر و یا حتی تعجیل بشه! ولی بسته به توان جسمی و تغذیه ای ، در افراد این تاخیر و یا تعجیل ها، متفاوته!! و نمیشه دقیقاً گفت چند روز!!!
من 3 ماهه که قرص های ضد بارداری ال دی رو میخورم . آخرین قرص از بسته مربوط به این ماه ( 21 امین قرص ) رو جمعه شب خوردم . و منتظر بودم تا 3-4 روز بعد پریود بشم. دیشب یعنی یکشنبه من و همسرم رابطه داشتیم و به طور کامل منی داخل واژن ریخته شد. حالا من سوالم اینه که با توجه به اینکه آخرین قرص رو شب جمعه خوردم مسکلی پیش میاد ؟ اصولا از فاصله اتمام بسته قرص تا شروع خونریزی ( من معمولا 3-4 روز بعدش ) باید جلو گیری کرد ؟ یا احتمال بارداری کاملا صفره؟
خطر بارداری واسه اشخاصیه که اولین ماه مصرف باشن شما که 3 ماه داره مصرف میکنید منتفیه بارداری
بعد از شروع مصرف قرص های ضد بارداری (یاسمین ال دی و…) برای اولین بار تا چه مدت باید از روش دیگه ای هم استفاده کرد؟ از کی باید مطمئن شد که مصرف قرصها به تنهایی مانع بارداری میشه؟
زمانی که برای اولین بار از قرص های ضد بارداری استفاده میکنید،تا یک هفته باید از سایر روشهای جلوگیری که شامل 1)استفاده از کاندوم 2)جلوگیری طبیعی
میباشد،استفاده کنید.بعد از اون نیازی به استفاده از هیچ روش جلوگیری نیست مگر در موارد فراموش کردن مصرف قرص یا موارد مربوط به مصرف آنتی بیوتیکها.
فراموش نکنید که از روز 5 قاعدگی باید مصرف قرصها رو شروع کنید.
می خواستم بدونم اگه از قرص ld در زمانی غیر از دوران قاعده گی ایم استفاده کنم آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
(هدف اصلی من تنظیم زمان پریودی ام است زیرادوره طبیعی پریودیم مصادف با روز عروسی ام است)
راستش من اين جمله رو درست متوجه نشدم —->
آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
اما ميتونم اين توضيح رو بدم كه:
در صوريتكه مصرف قرص در روزهايي به غير از روز هاي 1-5 باشه … بر اساس اينكه در چه روزي از سيكلتون هستين دوز دارو متفاوته …
مثلا اگر كسي 5 روز به پريود بخواد پريود نشه بايد دوز بيشتري دارو مصرف كنه …در صورتيكه مصرف قرص رو شروع كردين …ميتونين تا زماني كه ميخواين پريود نشين ادامه اش بدين
جشن عروسي يه شرايط خاصه … در غير اين صورت توصيه من خيلي علمي نيست ..
چون به صلاح نيست بيش از يك ماه دارو مصرف بشه

من یه دوره شروع قرص ال دی رو شروع کرئم البته قبله شروع کنم حدود 10 روز قبل رابطه ای داشتم که منی روی آلت ریخت باکره هستم 12 ساعت بعد 1 قرص اچ دی 12 ساعت دیگه 2 قرص اچ دی خوردم بعد از 5 6 روز خونریزی مثه درد بریود داشتم 5 روز طول کشید از روز 6 ام هم مصرف ال دی رو شروع کردم بدجور حالت تهوع و نفخ دارم و استرس اینکه نکنه حامله باشم نمی دونم به نظر شما مصرف قرص ربط داره به این موضوع؟یا مشکل جای دیگس؟اصلا بخورم بقیه ال دی هارو؟
شما باردار نیستی و لازم نیست اگه رابطه نداری قرص مصرف کنی
حالاته غیر عادیتم بخاطر قرصهاست
موفق باشید
من تاریخ آخرین پریودم 23 خرداد بوده و روز اول تیر نزدیکی مشکوک داشتم که بعد از 18ساعت 2قرص اچ دی و 12 ساعت بعدش هم 2قرص اچ دی مصرف کردم اما تهوع وعوارض شدیدی ندارم چندروزی است که خارش مختصرو ترشح سفید دارم و شکمم نبض دارد گاهی آیا ممکن است حامله شده باشم؟
با توجه به مصرف صحیح قرصها بارداری کاملا منتفیه
نگران نباشید
من قبلا یکبار از روش اورژانسی استفاده کردم و بعد از چند روز دچار خونریزی شدم. اینبار هم به دلیل اینکه رابطه حفاظت نشده داشتم از روش اورژانسی قرص Hd استفاده کردم. میخوام بدونم اگه مصرف قرص Hd رو به صورت هر شب یک دانه ادامه بدم امکان داره از خونریزی جلوگیری کنه یا اینکه این کار اثر روش اورژانسی رو از بین نمیبره؟
اگر روش اورژانسی را درست انجام داده اید، بارداری در شما منتفی است.
شما نمی بایست از خودتون روش اختراع کنید! اگر با توجه به روشهای استانداردی که در پست اول آمده است عمل کنید به خواسته خود می رسید.
من به خاطره کیست تخمدان از قرص یاسمین استفاده میکنم امروز روز 8 که قرص ها تموم شده و من هنوز پریود نشدم ایا بازم باید صبر کنم یا این که باید برم پیش دکتر؟
ممنون میشم از راهنماییتون.
خیر مشکلی نیست. اگه تا 10-14 روز بعد از قطع مصرف پریود نشدید اون موقع به پزشک مراجعه کنید.
موفق باشید.
در بین سوال و جواب های که در این بخش خوندم متوجه شدم که لزومی نداره تا همه افراد بعد از استفاده از روش اورژانسی بعد از چند روز پریود شن اما سوال من اینه که من قبلا یکبار از این روش استفاده کردم و بعد از 4-5 روز پریود شدم اما اینبار با اینکه 5 روز گذشته و بعضی از علائم پریودی رو دارم اما پریود نشدم آیا مشکلی هست؟
این رو هم بگم که قرص Hd رو به جای 2 نوبت سه نوبت خوردم که نوبت سوم فقط یک قرص بود.
با تشکر فراوان.
در صورت استفاده از روش اورژانسی به دلیل بر هم خوردت بالانس هورمونی در پریود تاخیر ایجاد میشه…..و ضمنا اینکه شما همینوطوری خودسر (جای دو نوبت 3 نوبت قرص خوردید) قرص مصرف کردید (چه یکی چه …)تاخیر طبیعیه…….از خوردن بی رویه قرص (اونم از این نوع) خودداری کنید
موفق باشید
طی مصرف قرص های LD به صورت معمولی ، هر زمانی مصرفشان رو قطع کنیم 3 تا 5 روز بعدش قاعدتا باید پریود شد؟
من امروز قرص 11 هم از بسته دوم رو خوردم، اگه نخورم دیگه باید تا 5 روز پریود شم؟( قبل از مصرف قرص ها 20 تا 23 اوم پریود میشدم)
قاعدتا باید اینطور باشه البته نه 3-5 روز بعدش بلکه 3-7 روز بعدش.
اما خیلی موارد دیده شده که بیشتر هم طول کشیده که طبیعیه ولی نباید بیشتر از 10-14 روز طول بکشه. اونم واسه اوائل مصرف نه کسی که عادت به مصرف داره.
من 2-3 روز مونده بود که پریود بشم با نامزدم نزدیکی داشتم که متاسفانه منی ایشون روی واژن من ریخته شد و من 2تا قرص لونژیل مصرف کردم و 12 ساعت یعد هم تکرارش کردم و چون خیلی نگران بودم همزمان هم 4 تا HDخوردم وهر 12 ساعت تکرارش کردم تا 72 ساعت. الان پریودیم 5 روز عقب افتاده و من خیلی نگرانم. ایا احتمال بارداری وجود داره؟ خیلی می ترسم لطفا راهنماییم کنید.چکار کنم؟
به نظر بنده با این مقدار قرصی که مصرف کردی طبیعی هست که بدن حالت تعادلش رو از دست بده خوردن hd به روش اورژانسی کفایت میکرده. آرامش خودت رو حفظ کن.
1- آیا ریختن مایع منی بالای آلت زن ( محل رویش مو) درصورتیکه با دستمال تمیز شود ولی بلافاصله حمام رفته باشیم باعث حاملگی میشود.؟
2- آیا خوردن قرص ضد حاملگی به منظور روش پیشگیری اورژانسی تاثیری روی نازا شدن دارد وپس از مصرف 4 ال دی و12 ساعت بعد4 ال دی دیگر کی پریود میشویم ؟
ج 1: بله احتمالش هست ولی خیلی احتمالش ضعیفه ، نزدیک به صفر…( خواهش میکنم ، البته ملتمسانه ؛ پستای قبلی رو یه نگاه بندازید بعد سوال کنید)
ج 2:تاثیری نداره ولی این قرص ها هم مثل دارو های دیگه عوارضه جانبیه خودشو داره
پریود شدنتون خدا میدونه…
من و نامزدم 12روز قبل با هم نزدیکی کاملا سطحی داشتیم از اونجا که مطمئن نبودم که منی روی واژنم ریخته شده یا نه بلافاصله 4 ال دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه و تا سه روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی خوردم من دوره های پریودم نامنظمه نزدیکی ما روز 8 پریودم بود. من جمعه گذشته یعنی 8 روز بعد از نزدیکی پریود شدم ولی فقط 3 روز بود من همیشه بین 7 تا 9 روز پریودم طول می کشه آیا احتمال بارداری در من هست آخه من خوندم بعضیا زمان بارداری هم پریود میشن. خیلی استرس دارم کمکم کنید
احتمال حذف شدن پست شما بالاست چون در جای دیگه ای باید مطرح میکردید…………شما پدر هورمونهاتونو در اوردید…….اگه تا الان سالم موندید برید خداروشکر کنید…………تا 3 روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی میشه 24 تا ال دی………نخود چی کشمش نیست که …….. بالانس هورمونیتون شدیدا به هم می ریزه و زمان پریودتونو اصلا نمیتونید حدس بزنید………..شما باردار نیستید………..پریود به معنی عدم بارداری است
موفق باشید و خوشبخت
سوال اول: من بعد از نزدیکی که داشتم فوری 4 تا قرص Ld مصرف کردم البته با توجه به اینکه آب منی داخل واژنم تخلیه نشد ولی از پیش آب و دارا بودن اسپرم ترسیدم واسه همین قرص هارو خوردم…
که 12 ساعت بعد دوباره باید 4 تا LD مصرف کنم… با توجه به این شرایط درست رفتار کردم… مشکلی پیش نمیاد؟سوال دوم اینکه من بعد از آخرین پریودی که داشتم 50-60 روز هست که پریود نشدم و رابطه جنسی هم نداشتم، بعد و قبل از پریودی که باردار باشم! ولی خیالاته دیگه به سر آدم میزنه بی بی چک هم گرفتم منفی بود…

بعد از اون مدت خونریزی خیلی خفیفی پیدا کردم خیلی خیلی کم…

حالا که رابطه داشتم مشکلی پیش میاد؟ چون خونریزی خفیفی داشتم…؟!

در مورده سوال اول ؛ درست رفتار کردی ،فقط 12 ساعت بعد یاد نره قرصا…
بنظرم من که مشکلی پیش نباید بیاد؛ حتی اگه منظورت از مشکل بارداری هم باشه چون روش اورژانسی درسته مشکلی بوجود نمیاد
و این تاخیر به هر دلیلی میتونه باشه…
من چندتا سوال داشتم.الان حدود 3ماه هست که ازدواج کردم و تا حداقل 3سال آینده هم قصد بچه دار شدن نداریم.پیش مشاور رفتم و گفتن که اشکالی نداره اگه 3سال متوالی قرص ضدبارداری مصرف کنم چون شوهرم از کاندوم خیلی بدش میاد ومیگه ترجیح میدم رابطه نداشته باشم به جای اینکه بخوام از کاندوم استفاده کنم و لذت نبرم.الان 3ومین بسته قرصم رو دارم مصرف میکنم.2ماه مارولون خوردم که احساس کردم خیلی داره چاقم میکنه و الان 11 روزه که دزوسپتیو رو شروع کردم. تواین مدت فقط 2بار حدود 1ساعت تا 1ساعت و نیم در خوردن قرص تاخیر داشتم.ولی امروز که 11روز گذشته لکه بینی درحد خیلی کم و 1سکه 2زاری و قهوه ای رنگ دیدم و زیر دلم هم تیر میکشه!میخواستم بدونم این برای چیه؟
و سوال دیگه:اینکه طبق گفته ی مشاور اگه تا 4 یا 5سال هم بخوام بچه دار نشم مشکلی نداره قرص بخورم؟
کدوم یکی از مارکهای قرص ضد بارداری عوارض کمتری داره و بهتره؟
احتیاجی هست مارک قرص رو بعد مدتی عوض کنم؟
من هیکلم خیلی خوب بوده الان 3کیلو وزن اضافه کردم اگه همینطور به مصرف قرصها ادامه بدم هی باید چاقتر شم؟
هر چند وقت 1بار باید معاینه پاپ اسمیر بدم؟الان که 3ماه گذشته باید برم؟
با مصرف قرصها دیکه کاملا” خیالمون راحت باشه که مشکلی پیش نمیاد؟چون ما اصلا” کمه کم تا 3سال دیگه شرایط بچه دار شدن نداریم چون میخوایم از ایران بریم و تا زندگیمون جا بیوفته نمیتونیم بچه دار بشیم.
از راهنماییتون ممنون
نحوه قرص ضد بارداری به این صورته که اگه 6 ماه مصرف کردی باید 6 ماه هم به بدنت استراحت بدی وگرنه امکان تنبلی تخمدان وجود داره ، بهتره در اینمورد حتما با یه متخصص مشورت کنید که بعدا” مشکل ساز نشه.قرص یاسمین نسبت به بقیه قرصها عوارض کمتری داره ولی اونم در موارد خاصی ممنوعیت مصرف داره

ما یک زوج جوان هستیم که چند روزی است با هم ازدواج کردیمهمسر من 15.5 سال سن دارد

دکتر گفته اند که با توجه به سنشان قرص های پیشگیری برایشان ضرر دارد

و باید از کاندوم استفاده شود

کاندوم هم که پاره می شود و تا حال چند بار پاره شده است

می خواستم ببینم این موضوع سن صحت دارد که نمی شود از قرص استفاه کرد

دوست عزیز،
1- با توجه به سن همسرتون، استفاده از قرص برای ایشون اصلاً توصیه نمیشه!!
2- از کاندومهای استاندارد استفاده کنید!!
3- طریقه استفاده از کاندوم رو بیشتر و بهتر فرا بگیرید!! زیرا همونطور که دوستمون اظهار کرده اند،حتی یک خراش کوچک در زمان استفاده و یا فشار بیش از حد ،بر روی این ابزار، احتمال پارگی رو بشدت بالا میبره!!
4- همسرتون ،حتماً تحت نظر پزشک زنان، دارو مصرف کنند!!
موفق باشید.
نامزد من برای اولین بار شروع کرده و طبق دستور از روز 5 ام پریودش از قرص های ضد حاملگی یاسمین استفاده می کنه امروز که سومین روزی بود که باید قرص رو می خورد ابتدا یک قرص خورد ولی بعد از 1 ساعت شک کرد که اون قرص رو خورده با نه واسه همین 1 قرص دیگه خورد
حالا اگه شکش درست بوده و فقط یک قرص خورده باشه که مشکلی پیش نمی آد ولی من احتمال می دم به خاطر وسواسی بودن نامزدم شکش بیجا بوده و امروز 2 تا قرص به جای 1 دونه خورده
ما طبق توصیه هایی که خوندیم طی 2 هفته اول خوردن قرص ها نمی خوایم نزدیکی کنیم حالا سوال من اینه :
اگه در یک روز به جای 1 قرص 2 تا مصرف بشه تاثیری در روند ضد بارداری داره و ما باید تا ماه بعد نزدیکی نکنیم ؟
و با توجه به اینکه 2 تا قرص خورده بعد از این طبق روال سابق قرص هارو بخوره یا تغییری توش بده ؟
درصورتی که مصرف یک قرص رو در زمان مققر فراموش کنند می بایست در زمان به یاد آوری یک قرص مصرف کنند ( البته این درصورتیه که مدت کمتر از 12 ساعت از زمان مصرف قرص اصلی گذشته باشه) . به هر حال مصرف دو قرص اشکالی ایجاد نمی کنه . فقط باید سعی کنن دوز های بعدی رو به موقع مصرف کنند تا این اتفاق زیاد تکرار نشه.
ما یک زوج جوان هستیم که چند روزی است با هم ازدواج کردیم
همسر من 15.5 سال سن دارد
دکتر گفته اند که با توجه به سنشان قرص های پیشگیری برایشان ضرر دارد
و باید از کاندوم استفاده شود
کاندوم هم که پاره می شود و تا حال چند بار پاره شده است
می خواستم ببینم این موضوع سن صحت دارد که نمی شود از قرص استفاه کرد(
خیلی ممنون از راهنماییتون
ولی اگر ما احساس کردیم که در رابطمون احتمال ورود اسپرم به داخل رحم بوده ( مثل پارگی کاندوم )
هیچ کاری نمی تونیم بکنیم ؟
روش اورژانسیی برای ما با توجه به سن وجود نداره ؟
حداقل سن برای استفاده از قرص چقدره ؟
ما واقعا از نظر روانی خیلی اذیت می شیم چون ما به تحصیل و سایر مشکلات نباید
تا چند سال بچه دار شیم
ضمن تبریک این وصلت فرخنده
دوست عزیز همونطور که دوستان هم فرمودن به علت پایین بودن سن همسر شما،ایشون نباید از قرصهای ضد بارداری استفاده کنند….چون مضراتی که این قرصها دارند به مراتب بیشتر از فوایدشان خواهد بود ……..یه راه وجود داره و اونم اینه که همونطور که دوستان گفتند از کاندوم مرغوب استفاده کنید و اگه باز هم مشکل حل نشد میتونید از دو کاندوم در آن واحد استفاده کنید…..به فرض بگیریم که روش اورژانسی رو بتونید استفاده کنید ……شما در هر دوره مجاز به یکبار استفاده از این روش هستید ……فقط یکبار………حتی اون یک باری هم که استفاده میشه تعادل هورمونی همسرتون به هم میخوره……..همسر شما هنوز در مرحله رشد هستند و استفاده از قرص ممکن است خدای ناکرده اثرات زیانباری روی همسر شما بگذاره……..پس میمونه کاندوم….که در بالا توضیح دادم………..متن زیر در مورد قرصهای پیشگیری از بارداری است:قرص هاي خوراكي پيشگيري از بارداري:

رایج‌ترین داروی هورمونی ضد بارداری می‌باشند که از استروئیدهای صناعی با ساختمانی شبیه به هورمون‌های طبیعی زنان یعنی استروژن و پروژسترون تشکیل می‌شوند این قرص‌ها به دو صورت ترکیبی (استروژن + پروژسترون) و یا فقط پروژسترون تشکیل شده‌اند. هورمون های دیگری که از مشتقات استروژن و پروژستین هستند نیز در ترکیب داروهای جدیدتر به کار می رود که بعضی مواقع اثربخشی مطلوب تری نسبت به قرص های قبلی دارند.
مصرف قرص در کشورهای توسعه یافته مقام اول را در فراوانی استفاده دارد مثلاً کانادا 86 و آلمان 94 درصد از قرص استفاده می‌کنند، در کشور ایران نیز قرص رتبه اول استفاده را دارد.
“مناسب ترين روش‌ پیشگیری در ابتداي ازدواج،استفاده از قرص هاي پیشگیری از بارداری مي باشد”
مكانيسم عمل قرص ها:

مهار تخمك گذاري

جلوگيري از نفوذ اسپرم به داخل رحم با ايجاد موكوس ضخيم سرويكس

ايجاد آندومتر نامطلوب براي لانه گزيني

جلوگيري از لقاح از طريق تأثير بر سرعت حركت تخمك با اثر پذيري بر حركت لوله‌های رحم

طرز مصرف: این قرص‌ها در بسته‌های 21 عددی عرضه می‌شوند
· اولين قرص پنج روز اول قاعدگي خورده مي شود(ترجیحاً بهتر است روز اول خورده شود).

بعد از 21 قرص 7 روز خورده نشود و بعد از 7 روز بدون توجه به روز قاعدگي بسته بعدي شروع شود.

يعني روز هشتم بسته بعدي شروع شود.

– توجه: تصویر کوچک شده است،
برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

توصيه ها:
· سعي شود قرص ها هر شب در ساعت معين خورده شود.
· بهتر است بعد از شام و قبل از خواب خورده شود تا هم تهوع و استفراغ كم شده و هم يادآوري روزانه آن آسانتر شود.
· معمولاً 3 تا 5 روز بعد از قطع دارو خونريزي ماهيانه رخ مي دهد. ولي اگر شروع قاعدگی خیلی به تآخیر افتاد می بایست برای رد حاملگی احتمالی آزمایش انجام شود
موارد منع مصرف قطعي:
افرادي كه مبتلا به مشكلات زير هستندنبايد از قرص ها ي تركيبي براي پيشگيري استفاده كنند:

بيماري‌هاي قلبي و عروقي وسابقه سكته هاي مغزي.

بيماري دريچه اي قلب.

بيماري كبدي،هپاتيت عفوني و اختلال واضح تست‌هاي كبدي.

سابقه زردي ، همزمان با مصرف قرص هاي تركيبي.

سرطان‌هاي وابسته به هورمون مثل: سرطان‌هاي پستان،رحم و..

خونريزي‌هاي غير طبيعي واژينال.

احتمال حاملگي.

سيگاري‌هاي بالاي 35 سال با مصرف بيش از 15 نخ سيگار در روز.

افزايش چربي‌هاي خون از نوع LDL.

موارد منع مصرف نسبي: افرادي كه مشكلات زير را دارند تحت نظر پزشك و با احتياط مي توانند از قرص هاي تركيبي براي پيشگيري استفاده كنند:
1. سردردهاي ميگرني و يا عروقي 2. صرع 3. فشار خون بالا و كنترل نشده 4. ديابت 5. سابقه ديابت حاملگي 6.بيماري كيسه صفرا 7. قبل از اعمال جراحي بزرگ 8. بيماري هاي مزمن كليوي9. وريدهاي واريسي 10. آسم
توجه : شرايط زير منعي براي استفاده از قرص ها نيست:
1. داشتن و يا نداشتن فرزند 2 . لاغري و چاقي 3. سابقه سقط و يا حاملگي ناموفق 4 . سيگاري بودن در سنين زير 35 سال
نكات مهم در مصرف قرص هاي تركيبي:

· در هفته اول از اولين دوره مصرف قرص بايد از روش ديگري مثل كاندوم استفاده كرد .
· قرص‌ها بايد به طور مرتب و ترجيحاً در زمان معيني مصرف شود، مصرف ناپيوسته مثلاً به صورت يك‌ماه درميان و يا دو ماه در ميان و غيره فاقد اثر مناسب و در صد شكست را افزايش مي دهد.
· در صورت فراموشي قرص به مدت يك شب ، تا نوبت بعدي هر وقت يادش آمد مي خورد و اگر يادش نيامد در نوبت بعدي 2 قرص باهم خورده مي شود.
· در صورت فراموشي دو شب ، در دو شب بعد از آن هر بار دو قرص و تا يك هفته از روش ديگري مثل كاندوم استفاده كند.
· در صورت فراموشي سه شب يا بيشتر ، مصرف بقيه قرص‌ها را ادامه داده و به مدت يك هفته از روش ديگري استفاده كند و بلافاصله بعد از اتمام اين بسته ، مصرف ً‌بسته بعدي را بدون فاصله هفت روزه شروع مي كند.
· لكه بيني همزمان با مصرف قرص در يكي دو ماه اول طبيعي است.
· تهوع و استفراغ و سردرد در يكي دو ماه اول طبيعي است در صورت ادامه تهوع و استفراغ از قرص ويتامين B6 استفاده شود.
· مصرف قرص محدوديت سني ندارد مگر موارد منع مصرف موجود باشد.
· باروري مجدد : تخمك گذاري معمولاً‌3 ماه بعد از قطع قرص بوجود مي آيد.
· پيگيري: 6ماه بعد از مصرف قرص جهت كنترل وزن،فشار خون،قند،كلسترول و تري گليسيريد به مركز بهداشتي مراجعه شود.
· مصرف قرص سرطان زا نيست.
· استفاده از قرص تأثيري در ناهنجاري‌هاي جنيني ندارد.
· بعضي از داروها اثر قرص‌هاي ضد بارداري را كاهش مي دهند مثل آمپي سيلين، تتراسايكلين،فني توئين و … بنابراین کسانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند باید در مورد کاهش اثر پیشگیری از بارداری آن دارو از پزشک خود سوال نمایند تا احیاناً دچار بارداری ناخواسته نشوند.
· بیماری‌های گوارشی با کاهش میزان جذب قرص ، اثربخشی آنرا کاهش می‌دهند.
· در صورت شک به بارداری مصرف قرص پیشگیری از بارداری باید قطع شود ولی مصرف سهوي در موقع حاملگي زيان جدی براي جنين ايجاد نمي كند.

در تمام دوره هاي سني قابل استفاده مي باشد (از نوجواني تا يائسگي).

قرص HD به علت اينكه حاوي مقدار بالاي هورمون استروژن است امروزه كمتر براي پيشگيري از بارداري استفاده مي شود.

· ميزان اثر: اگر درست استفاده شود تنها 1 در هزار شكست دارد.
قرص هاي شيردهي(پروژستروني) – لاينسترونول يا ميني پيل(Minipill):
اين قرص براي پيشگيري از بارداري در مادران شيرده كاربرد دارد و هيچ تاثيري روي ميزان شير ندارد. در افراد مبتلا به فشار خون و ديابت نيز مي توان از اين قرص استفاده كرد.
· بسته هاي قرص28 عدد است و روزانه یک قرص، بدون قطع كردن خورده مي شود.
· در 4 تا 6ماه بعد از زايمان اگر شيردهي كامل باشد مصرف مي شود در كساني كه شيردهي كامل ندارند موثر نمي‌باشد.
· حتماً در ساعات معين خورده شود مثلاً ساعت 8 شب
· شروع مصرف در شيردهي 6 هفته پس از زايمان است به شرط اينكه قاعدگي اتفاق نيفتاده باشد و تغذيه فقط با شير مادر باشد
· اگر قاعدگي اتفاق افتاد از روز اول قاعدگي شروع شود
· در صورت فراموشي اگرمصرف قرص كمتر از 3 ساعت فراموش شد قرص را خورده و قرص بعدي را در زمان خودش بخورد.
· اگر مصرف قرص بيش از سه ساعت فراموش شد قرص را خورده و قرص بعدي در زمان خودش و تا دو روز از روش كمكي ديگرمثل كاندوم استفاده كند.
قرص هاي تري فازيك:
قرص هايي هستند كه مقادير استروژن و پروژسترون متغير داشته و از تغييرات سيستم هورموني مشابه يك سيكل طبيعي بدن زنان پيروي مي كنند.

21 عددي است اولين قرص از روز اول قاعدگي شروع مي شود. توجه شود قرص ها رنگهاي مختلف هستند و هر كدام فقط در تاريخ خودش بايد خورده شود.

بعد از مصرف قرص بيست و يكم به مدت يك هفته مصرف قرص قطع شده و بعد از آن بسته بعدي دوباره شروع مي شود.

در صورت فراموشي يك قرص،به مدت كمتر از 12 ساعت ،آن قرص را خورده و بقيه را ادامه دهد.

فراموشي بيش از 12 ساعت ، قرص فراموش شده را نخورد و بقيه را ادامه دهد و از روش كمكي استفاده كند.

بقيه موارد مثل قرص‌هاي تركيبي است.

قرص مارولون(Marvelon):
این قرص جزو قرص‌های پیشگیری از بارداری ترکیبی مشابه قرص LD می‌باشد با این تفاوت که پروژسترون به کار رفته درآن متفاوت بوده (نسل سوم پروژسترون‌ها یا دزوژسترول) می‌باشد. به همین دلیل عوارضی آن کاهش یافته است. این قرص هلندی هم اکنون در کشور ایران هم تولید شده و از طریق داروخانه‌های خصوصی در دسترس است و جزو ارائه رایگان محسوب نمی‌شود.
نحوه مصرف این قرص مشابه قرص‌های ترکیبی از روز اول قاعدگی شروع می‌شود و هر روز در ساعت معین یک قرص خورده می‌شود. در صورت فراموش کردن يک دوز بلافاصله آنرا مصرف کرده واز دوبرابر کردن دوز بعدي پرهیز می‌شود. و در صورت فراموش کردن دودوز, فقط دوز آخري رامصرف کرده واز دوبرابر کردن دوز بعديپرهیز می‌شود.
– اگر از زمان مصرف آخرين دوز دارو بيش از 12 ساعت گذشته باشد به مدت 7 روز از يک روش ضد بارداري ديگر نيز استفاده می‌شود اگر اين 7روز مصادف با7روزشروع خونريزي وقطع دارو بود, بليستر بعدي را شروع کنيد.

قرص ضد بارداري ياسمين:
یکی از قرص‌های پر مصرف‌ پیشگیری از بارداری در دنیا می‌باشد،. این قرص هم جزو قرص‌های جدید و ترکیبی پیشگیری از بارداری است و چند سالی است که در اکثر کشورهای دنیا استفاده می‌شود. این قرص از (Ethinylestradiol 30 micrograms, drospirenone 3 mg) تشکیل شده و طرز مصرف آن مثل قرص‌های ترکیبی می‌باشد.

قرص های جویدنی پیشگیری از بارداری Sad chewable contraceptive) یا آدامس پیشگیری از بارداری آدامس پیشگیری از بارداری (FEMCON Fe) به صورت قرص‌هایی هستن که دارای 35 میکروگرم استروژن و 40 میکروگرم پروژسترون است هر بسته قرص 28 عددی می‌باشد که 21 عدد آن سفید رنگ و دارای ماده مؤثر پیشگیری از بارداری بوده و 7 عدد آن قهوه ای و دارای آهن می‌باشد مصرف آن به صورت روزی یک عدد ، جویده شده و بلعیده می‌شود ؛ بعد هم یک لیوان بزرگ آب نوشیده می‌شود نحوه مصرف و فراموشی و بقیه موارد تقریباً مثل قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری می‌باشد. قیمت این قرص‌ها حدود 40 دلار می‌باشد.(5 عددی)

لازم به توضیح است که هم اکنون حدود 30 نوع مختلف قرص‌های پیشگیری از بارداری در جهان رایج است که البته بعضی از آن‌ها پرمصرف می‌باشند.
فوايد مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري:
1- مؤثرترين روش پيشگيري مؤقت مي باشد
2- كاهش كم خوني بخصوص كم خوني فقر آهن
3- كاهش بارداري نابجا
4- كاهش دردهاي قاعدگي
5- كاهش كيست هاي تخمدان
6- كاهش ناراحتي هاي قبل از قاعدگي
7- كاهش سرطان‌هاي رحم و تخمدان (مصرف حداقل یک سال قرص، خطر سرطان را تا 50٪کاهش می‌دهد)
8- كاهش بيماريهاي پستان
9- منظم شدن سیکل‌های قاعدگی
10- كاهش بيماريهاي التهابي لگن
11- افزایش تراکم اسخوان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان
معايب مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري:
1. يادآوري روزانه مشكل است بعضي خانم‌ها فراموش مي كنند
2. لكه بيني
3. تهوع در ماه‌هاي اول
4. سردرد خفيف در ماه‌هاي اول
5. سفتي و دردناكي پستان‌ها در ماه‌هاي اول
6. افزايش اندك وزن
7. در عده كمي از افراد سبب تغيير خلق مي شود
8. در موارد بسيار نادري مي تواند باعث سكته مغزي و لخته خون شود اين مسئله بيشتر در زنان سيگاري و سن بالا و داراي فشارخون ديده مي شود.
توجه: در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر، همزمان با مصرف قرص به پزشک مراجعه شود:
1. درد شدید شکمی 2. درد شدید سینه، سرفه، تنگی نفس 3. سردرد شدید 4. مشکلات چشمی مثل دوبینی 5. زردی 6.دردشدید ساق پا یا ران

من حدودیکساله که از ال دی استفاده میکنم.تاحالافکرمیکردم باید این قرص رو بین روز اول تا پنجم مصرف کردولی مثل اینکه باید یا روز اول باشه یا پنج.درسته؟؟منتظرجواب سریعتون هستم.
بله یا روز اول یا روز پنجم.
موفق باشید.