سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری چهل و یکم

ببخشید اگر در روش اورژانسی قرص نوبت دوم،30مین دیرتر مصرف شده باشه (یعنی بجای 12ساعت بعد،12:30 بعد مصرف شود)مشکلی پیش نمیاد؟
خیر مشکلی نیست.
ببخشید اگر در روش اورژانسی قرص نوبت دوم،30مین دیرتر مصرف شده باشه (یعنی بجای 12ساعت بعد،12:30 بعد مصرف شود)مشکلی پیش نمیاد؟
ببخشید یه سوال دیگه: اگر تا چند ساعت یا چند دقیقه مصرف قرص نوبت دوم به تعویق افتاد مشکلی نداره؟
سلام من باید 13/3 پریود میشدم و روز قبل ان یعنی 12/3 با نامزدم رابطه داشتم ولی عمل دخول انجام ندادیم و برای اینکه من خیلی مگران بودم 24 ساعت بعد یعنی 13/3 شروع به خوردن قرص اچ دی کردم هر 12 ساعت 2 عدد تا سه روز ولی هنوز پریود نشدم چرا؟و خیلی نگرانم مشکلی پیش نمیاد؟
شما در دوران بی خطر رابطه داشتین و نیازی به اجرای روش اورژانسی نبوده.
قرصا رو اشتباه مصرف کردین.
نحوه ی مصرف صحیح قرص HD جهت اجرای روش اورزانسی:

مصرف 2 عدد با هم تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه و 2 عدد دیگه 12 ساعت بعد.

اون همه قرصی که مصرف کردین اونم از نوع HD، بالانس هورمونیتونو به شدت به هم ریخته و پریودتون عقب جلو میشه.
نگران نباشین بارداری کاملا منتفیه. استرس نداشته باشین تا پریودتون برگرده.

در ضمن توصیه می کنم جهت اجرای روش اورژانسی از قرص لوونوژسترول استفاده کنین هم نحوه ی مصرفش آسونه و هم عوارضش خیلی کمتره.

همسرم 2 دوره از قرص یاسمین استفاده کرده دوره سوم رو با 2 روز تاخیر شروع کرد . نوبت خوردن قرص ها 11 شب است . قرص سوم را شب یادش رفت و صبح اول وقت خورد . و قرص ششم را اون شب کلا یادش رفت و شب هفتم را 2 قرص مصرف کرد . همون شب رابطه بدون جلوگیری داشتیم و منی من روی واژن همسرم ریخت . ایا استفاده از قرص LNG لازم است ؟
بارداری با توجه به شرایط منتفیه
نیازی هم به مصرف رص ندارن جهت جلوگیری
1. فرض کنیم فردا قراره رابطه ای داشته باشیم اگر امروز و فردا قرص ضد بارداری خورده شود مثمر ثمر خواهد بود یا حتما باید از ماه قبل شروع شود ؟
2. بهترین قرص ضد بارداری که کمترین عوارض رو داشته باشه رو بفرمایید ؟
3. اینجور که متوجه شدم ال دی – اچ دی – نورژسترول – یاسمین قرص هایی هست که یافت میشوند آیا به غیر از اینها قرص های دیگری هم هستند ؟
4. بهترین و مطمین ترین راه (غیر از کاندوم) برای جلوگیری از بارداری چیست ؟
1. اولا مصرف قرص (فرض کنیم LD) باید از روز پنجم پریود خانم شروع بشه.
دوما اگه مصرف برا اولین دفعه صورت می گیره تاکید میشه از یه روش جلوگیری دیگه (مثلا کاندوم) استفاده بشه.
2. بهترین قرص رو نمیشه تعیین کرد ممکنه یکی به LD حساس باشه یکی به HD یکی به Yasmin و … . همه این قرصا با ضریب تاثیر 98 درصد از بارداری جلوگیری میکنن و میشه مثلا با LD شروع کرد اگه خانم حساس بود بعد مثلا Yasmin و …
3. TF ،Yaz، سپروترون کامپاند و …
4. اینم معیار مشخصی نداره مثلا یکی که کم خونی داره تزریق آمپول بهترینه و …
ولی کلی بخوام بگم مصرف قرص (بدون فراموش شدن قرصا) بهتره.
من 5 روز پیش در رابطه با همسرم ( با استفاده از کاندوم ) متوجه شدم مقداری از منی من از زیر کاندوم به بیرون تراوش کرد و در حین ادامه رابطه داخل واژن همسرم وارد شد . البته همسرم این چند روز دوره پیریدوشه یعنی دقیقا 3 الا 4 روز بعد از رابطه. منم از اینکه کاندوم از مواد ضد منی برخوردار بوده یا نه اطلاعی ندارم. آیا نیاز به خوردن قرص یا مراجعه به دکتر هست ؟
اگه پریود همسرتون منظمه، احتمال بارداری خیلی کمه.
5 روز بعد رابطه قرصی برا جلوگیری از بارداری وجود نداره.
مصرف قرص به روش اورژانسی تا 72 ساعت بعد رابطه میتونه استفاده بشه.
سلام اقای دکتر چند تا سوال داشتم .یکی اینکه چه موقع رابطه داشته باشی بارداری صورت نمی گیره و چه زمان صورت میگیره؟اگر پریودی 5 روز باشه و روز 6 هم لکه بیاد و روز 8 هم تموم باشه وپاک باشی و روز 6 رابطه داشته باشی و دوخول انجام نشه . چی میشه اتفاقی نمی افته؟
1. اگه پریودتون منظمه تقویم تخمک گذاری سایتو دانلود کنین تا زمان های safe (بی خطر) سیکلتونو پیدا کنین. مثلا اگه یه خانمی سیکل ماهانش 28 روز باشه معمولا روز 14 پریود زمان تخمک گذاریه و سه روز قبل و سه روز بعد اون یعنی بین روزهای 11 – 17 روزهای پرخطر محسوب میشه و هر چی از این روزها فاصله بگیریم زمان امن تر میشه.

2. در صورتی که پریود منظم باشه روز 6 پریود روز بی خطری محسوب میشه و قاعدتا تخمکی وجود نداره. با توجه به اینکه میگین دخول هم انجام نشده دیگه رابطه از نظر رخ ندادن بارداری خیلی مطمئن تر میشه.
فقط نکته اینه که در زمان خونریزی رابطه بدون دخول ایرادی نداره ولی اگه قرار شد دخول هم باشه از کاندوم استفاده شه تا عفونت منتقل نشه.

من با همسرم رابطه داشتم امروز قبل رابطه واسه اطمینان 2 عدد لونوژرسترل خوردم بار دوم منی تقریبا داخل ریخته شد 1 ریع بعد 1 لونوژرسترل و 11 ساعت بعد یکی دیکه
پریودم منظمه 30 روز به 30 روز است و 2 روز مونده تا پریود شم احتمال بارداری است؟
من متوجه نشدم دو بار رابطه داشتین؟
چرا قبل رابطه قرص خوردین؟

به هر حال …

با توجه به اینکه پریودتون منظمه و رابطه تون در زمان بی خطر بوده، بارداری منتفیه و نیازی به مصرف قرص نبوده.

نحوه ی مصرف قرص لوونورژسترول جهت اجرای روش اورژانسی:

1. مصرف 1 عدد تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه و 1 عدد دیگه 12 ساعت بعد.
2. مصرف 2 عدد با هم تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه.

پ.ن: روش دوم بیشتر توصیه میشه.

در مورد لوونورژسترول یکجا نوشته شده یکی بعد از رابطه و بعدی 12 ساعت بعد ولی یکجا دیگه خوندم هر دو با هم بعد از رابطه باید مصرف شوند , کدام صحیح هست ؟
بعد اینکه بهتر نیست مثلا یک یک ربع قبل از شروع رابطه این قرص مصرف بشه که مطمین تر باشه ؟(این رو متوجه شدم که استفاده از این قرص محدودیت شدیدی داره) چرا توصیه شده که در ماه یکبار از این روش بیشتر استفاده نشه ؟
تقریبا یک هفته قبل از پریود و یک هفته بعد از اتمام پریود ریسک کمتری برای بارداری وجود داره به جهت اینکه دوره تخمک گذاری شروع نشده آیا اگر در این تایم رابطه صورت بگیره و از لوونورژسترول نیز استفاده بشه احتمال بارداری به صفر میرسه ؟ و میشه قطعی گفت در این مورد و با این شرایط امکان حاملگی وجود نخواهد داشت ؟
1. نحوه ی مصرف قرص لوونورژسترول به هر دو روش صحیحه ولی اینکه هر دو با هم استفاده بشه بیشتر توصیه میشه.

2. روش اورژانسی برا بعد رابطه استفاده میشه نه قبلش. کلا روش اورژانسی حالا با هر قرصی که میخواد اجرا بشه در هر سیکل خانم یه بار مجازه و در سال 5 – 6 بار و دلیلشم به خاطر اختلال هورمونی شدیدیه که ایجاد میکنه.

3. یک هفته قبل پریود و یک هفته بعد اتمام پریود صحیح نیست.
اگه یک هفته بعد اتمام پریود بخوایم حساب کنیم که دقیقا میشه زمان تخمک گذاری!!!
زمان های safe رو از نرم افزار تقویم تخمک گذاری سایت پیدا کنین. برا دانلود اینجا کلیک کنین.
در کل با اجرای روش اورژانسی با ضریب تاثیر 99 درصد از بارداری جلوگیری میشه.

راستی تو پست قبلیم یه اشتباه تایپی وجود داره و قرص TP (تری فازیک) درسته.

من 3ماه پیش زایمان کردم و تا به حال پریود نشدم .. میخواهم از قرص لاینسترنول استفاده کنم ولی روی جلد نوشته از روز اول قاعده گی…می شه بگید چطوری استفاده کنم و از این قرص به صورت اورژانسی هم میشه استفاده کرد؟؟؟ من بچه ام را شیر میدهم…
نیاز نیست تا زمان پرید صبر کنید چون شما شاید نشید فعلا یه آزمایش بارداری بدید منفی بود میتونید شروع کنید اما حتما باید فقط خودت به بچه شیر بدی یعتی شیر خشک حتی یک وعده ندی و در ضمن وزن شما کمتر از 70 کیلو باشدو همچنین این قرص برای اورژانس اصلا استفاده نمیشه
من تقریبا 1 ماه میشه که رفتم سونوگرافی و مشخص شد که در تخمدان چپم کیست کوچیک دارم و دکتر بهم قرص اچ دی داده از روز اول پریود بخورم پریود قبلیم 30 اردیبهشت بود و این ماه 26 خرداد پریود شدم و از همون روز شروع کردم به قرص خوردن ولی پریودم 1 روزه قطع شد و تا امروز 10 روز شده که دارم قرص می خورم و همش زیر دلم تقریبا درد میکنه یعنی حالت های پریودو دارم میخواستم بدونم اینجوری میشه؟
به علت سطح بالای هورمون اچ دی و اینکه فقط خونریزیتون یک روزه بوده وباقی خونریزی قطع شده یتونه این اتفاق بیوفته اما در کل اگر دردش اذیتتون میکنه میتونید به دکتر مراجعه کنید و ایشون بررسی کنن چون معمولا درمان رو با ال دی شروع میکنن چون کمی عوارض اچ دی بیشتر و کمتر ازش استفاده میکنن.دوست عزیز اگر درد ناحیه بالای شکم داشتید ججزو موارد خیلی مهمه که باید حتما و حتما به پزشک مراجعه کنید و مصرف قرص رو قطع کنید.بروشور رو مطالعه کنید و به نظرم با پزشکتون مجدد مشاوره کنید که اگر صلاح میبینن از ماه بعد ال دی استفاده کنید.
پس از نزدیکی همسرم قرص اورژانسی لونژیل استفاده کرده است قرص اول پس از نزدیکی و قرص دوم به جای 12 ساعت 14 ساعت بعد استفاده شده است و الان 9 روز می گذرد و پریود نشده است لازم به ذکر ِ که در این ماه از این قرص استفاده نکرده است و به دلیل امتحانات استرس زیادی داشته است
در حال حاضر قدم بعدی چیست؟ و باید چکار کرد تا مطمین شویم باردار نیست؟
روش اورژانسی رو به طور 100 درصد دقیق، اجرا نکردین ولی بی تاثیر هم نخواهد بود فقط شاید از ضریب تاثیرش کاسته شده باشه.

این تاخیر میتونه به خاطر
1. همین استرس امتحانات و
2. عوارض قرص باشه.

میتونین برا اطمینان از بارداری یا عدم بارداری برین آز بتا (آز خون) بدین.

من در دوره قبل روز 15 ام از قرص های ال دی به روش اورزانسی استفاده کردم و 28 روزه پریود شدم.مثل همیشه بود و سینه هام هم قبلش درد گرفت.
الان 26 روز از از اولین روز پریودم می گذره و سینه هام درد نگرفته.معمولا یه هفته قبل از پریود شدنم درد می گرفت و 29-31 پریود می شدم.
آیا ممکنه قرصهایی که تو دوره ی قبلی مصرف کردم هنوز روم تاثیر داشته باشه؟ چرا هنوز سینه هام درد نگرفته؟
علایم پریودی ممکن هستش در هر دوره فرق کنه
در دوره قبل هم چون پریود شدید بارداری رخ نداده
احتمالا بخاطر مصرف قرص کمی نظم پریودیتون بهم بخوره که در سری های بعد به حالت طبیعی خودش برمیگرده
در رابطه های پر خطر بعدی هم می تونید از کاندوم استفاده کنید که هم مطمئن هست و هم عوارض اینچنینی نداره
دو تا سوال داشتم و اولی اینکه ایا استفاده از روش اورژانسی در دو روز متوالی پشت سر هم کار اشتباهیه؟ البته روز اول من شک داشتم که اتفاقی افتاده و احتمال حاملگی هست پس دوتا قرص یاسمین خوردم ( فقط دوتا و 12 ساعت بعدی رو نخوردم) و بعد از دو روز و نزدیکی دویاره اینبار همسرم شک داشت که چیزی داخل واژن ریخته شده ، این بار از روش اورژانسی استفاده کردم و 4تا قرص یاسمین روز بعد و 12 ساعت بعدی 4 تای دیگه رو خوردم و تا زمان معمول پریودم 10 روز مونده. ایا الان باز هم احتمال داره که حامله باشم؟؟ سوال دوم اینکه تست های خانگی (baby check) معمولا چند روز بعد از نزدیکی احتمال درست حامله بودن یا منتفی بودن اون رو نشون میده؟یعنی این تست ها چند روز بعد از نزدیکی جواب درست رو میده؟
اول اینکه بهتره برای پیشگیری از بارداری از قرص های ضد بارداری یا کاندوم استفاده کنید
در هر دوره یکبار از روش اورژانسی استفاده نمیشه
روش اورژانسی رو درست انجام ندادید
بی بی چک هم بعد از سه هفته از رابطه یا یک هفته بعد از تاخیر پریود میشه بهش اطمینان کرد.
به هر حال اگه پریودیتون عقب افتاد بهتره برای اطمینان آز خون بتا بدید و در دوره های بعدی از روش های مطمئن استفاده کنید
من برای پیش گیری اورژانس از یه پزشک مشورت گرفتم و ایشون به من گفتن که در طول 48 ساعت، 8تا قرص ال دی با فاصله های 12 ساعته بخورم، در هر نوبت هم 2تا قرص ال دی
اما وقتی توی اینترنت سرچ کردم دیدم همه جا نوشتن اچ دی رو در هر نوبت 2تا و ال دی رو 4 تا بخورین.
من وقتی اینو خوندم که قبلش 2تا ال دی خورده بودم، به همین دلیل هم دوباره 2تا ال دی دیگه (با فاصله ی 2 ساعت و ربع با قبلی) خوردم
می خواستم بدونم آیا اثرش رو میذاره این جوری؟
الآن من باید چی کار کنم که احتمال حاملگی کم بشه؟
چقدر احتمال حاملگی هست؟ (البته منی همسرم فقط روی واژن ریخت نه تووش و من سریع شستمش)
قرص های مورد استفاده و نحوه مصرف آن:
مصرف اولين دوز اين روش بايد حداكثر در فاصله زماني 72 ساعت از تماس جنسي مشكوك صورت گيرد. اگر بيش از 72 ساعت از زمان نزديكي مشكوك نگذشته باشد، داوطلب مي‌تواند با به كار بستن يكي از روش‌هاي زير از حاملگي ناخواسته جلوگيري نمايد:‌
-1 قرص hd ، 2 عدد در اولين فرصت و دو عدد 12 ساعت بعد‌
-2 قرص ld ، 4 عدد در اولين فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد‌
-3 قرص تري‌فازيك، 4 عدد قرص سفيد در اولين فرصت و چهار عدد قرص سفيد 12 ساعت بعد (قرص‌هاي مرحله سوم)‌
همسر من حدود 2 ماه پیش ازروش اورژلنسی استفاده کرده و 2 بار پریود شده.هرکدامحدود 22 روز و الان بعد از 10 روز از آخرین پریود لکه بینی دارن.دلیل اینها همان روش اورژانسی هست یا چیزه دیگری؟
دلیلش مصرف قرصهاست
نگران نباشید
من حدود 2 ماه پیش رابطه پر خطر داستم و از روش اورژانسی به درستی(2 قرص hd 2 ساعت بعد از رابطه و 2 قرص دیگر 12 ساعت بعد از آن) استفاده کردم.و یک هفته زودتر از موعد پریود شدم اما با درد و خونریزی کمتر همراه بود،2 هفته بعد از پاک شدن دوباره به همان شکل پریود شدم و 10 روز بعد از آن لکه بینی داشتم و تا کنون که روز 26 است پریود نشدم،دلیل پریود نشدن و لکه بینی چیست؟احتمال بارداری منتفیه دیگه؟
آره بارداری منتفیه.
لکه بینی و تاخیر در پریود به خاطر عوارض مصرف همون قرص اچ دیه که اثرش حداقل تا یه سیکل وجود داره.
اگه تاخیر در پریود بیش تر از 10 روز شده به پزشک مراجعه کنین.
این رو هم بدونین که قرص اچ دی نسبت به بقیه ی قرصای اورژانسی دوز بالاتری داره و عوارضش هم بیشتره.
میخواستم بدونم بعد از استفاده از روش اورژانسی چه تغییری در پریودی بعدی حاصل میشه؟(در میزان خون،غلظت …)
معمولا خونریزی دوره بعد شدیدتر خواهد بود اما در برخی از خانمها هیچ فرقی نمیکند
ولی در 70%موارد خونریزی تاریخش تغییر پیدا میکند که ناشی از تغییرات شدید هورمونی است
نامزد من در کودکی به کم کاری کلیه دچار شده و الان هم این مشکل رو تا حدی داره ، ما روش جلوگیری رو آمپول در نظر گرفتیم ولی با تحقیق متوجه شدیم برای بیماریشون ضرر داره ، میشه روشی بی غیر از اتغمال کاندوم رو معرفی کنید؟
ببنید روشهای پیشگیری دارای شرایط منع مصرف مطلق و منع مصرف نسبی هستن که در کتاب دستورالمعل کشوری روشهای پیشگیری هم به طور کامل بهشون اشاره شده که میتونید با مراجعه به یک پزشک و یا ماما از اونها در این زمینه مشاورهر کامل بگیرید.
اما با نگاهی که من به موارد انداختم منع مصرف مطلقی برای کم کاری کلیه ذکر نشده و هم چنین برای قرصهای ترکیبی هم همین طور.اما مساله اینجاست که چون شما نامزد هستید یا بهتره بگم فرزند ندارید روش آمپول یک ماهه و کاندوم و قرص و طبیعی میمونه که فقط میتونید به کار ببرید و سایر روشها برای زوجین بدون فرزند معمولا توصیه نمیشه.
پس توصیه میکنم اگر رابطه شما در دفعات کمه پس از روش کاندوم استفاده کنید تا به ایشون هم حداقل الان فشاری وارد نشه اما اگر دفعات رابطه زیاده پس با مشورت با یه پزشک یا قرص و یا آمپول رو شروع به استفاده کنید تا ببنید آیا با ایشوون سازگار هست یا نه.دوست عزز منظورم هم از آمپول،آمپول یک ماهه دسفرول است و نه سه ماهه که عوارضش بیشتره.
پريودم 2 ماه عقب افتاده بود .رفتم دكتر.گفت به خاطر كيسته.قرص ال دي تجويز كرد.گفت بسته ي اولو بخور تموم شد واستا پريود بشي بعد بسته ي بعدي رو شروع كن.گفت ممكنه حتي وقتي قرص رو ميخوري هم پريود بشي اما مصرفت رو قطع نكن ادامه بده.
من دو هفته قرص رو خوردم.از هفته ي آخر مصرف قرص دچار لكه بيني شدم.لكه بيني كه روز به روز شديد تر شد تا اينكه به محض قطع كردن قرص دچار پريود شديدي شدم.انگار هرچي اين چندماه جمع شده بود ميخواست تو اين پريود بياد!درد شديدي هم داشتم !
طبق توصيه ي دكتر كه گفت وقتي پريود شدي مصرف بسته ي بعدي رو سروع كن.چون از فرداي قطع قرص پريودم شروع شد پنج روز شمردم از شب پنجم بسته ي جديدي رو شروع كردم(دكتر طوري گفت كه انگار بايد مصرف بسته ي اولو ناديده ميگرفتم چون ميدونم كه قانونا بايد 7 روز بين دو بسته فاصله باشه)
خلاصه الان سه شبه قرص ميخورم ولي فقط يكمي خونريزيم كمتر شده و همچنان پريودم.يك هفته لكه بيني داشتم در آخر مصرف بسته ي قرص قبلي بعد اون هم 8 روزه پريودم قطع نميشه.خيلي نگرانم و استرس دارم.پريود ميشم يه جور استرس نميشم يه جور!
در مورد خونریزی های دامنه دار مراجعه به پزشک ضروریه.
معمولاً مصرف مفنامیک اسید برای کاهش خونریزی موثره اما بایستی با تجویز پزشک باشه.
به یه متخصص دیگه مراجعه کنین.
من دو هفته دیگه عروسیمه . از یک ماه قبل یه بسته قرص ال دی خوردم و بعدش پریود شدم ولی یادم رفت که هفت روز بعد از تموم شدن بسته اول ، بسته دوم رو شروع کنم . و 9 روز بعد که روز 5 پریودم میشد بسته دوم رو شروع کردم . الان من ایمن شدم یا بسته قبلی که خوردم اثری نداشته و باید بعد از عروسیم از یه روش کمکی هم استفاده کنم؟
قرصها را با دوروز تاخیر خوردید ولی تا دو هفته دیگه زمان تخمکگذاری شما رد شده پس نگران نباشید
من يه بار سوالم اينجا مطرح كردم اما به يه مشكلي بر خوردم
بعد از رابطه اي كه درست يه روز بعد پريوديم بود من قرص HD مصرف كردم اما نوبت دوم كه خوردم 3 ساعت بعد حالت تهوع بهم دست داد
يه هفته بعد رابطه ام دوباره پريود شدم اما ديگه 7 روز نبود به مدت 3 روز بوده الان بعد از 3 هفته از رابطه علائمي دارم كه نيمدونم براي حاملگي هست يا پريودي
اين قرص ها باعث اختلال تويه هرمون هام شدن؟ من پريودي منظمي داشتم
بارداری در مورد شما منتفیه.
اختلال در پریود از عوارض مصرف قرص اورژانسیه.
یکی دو سیکل که بگذره اوضاع بهتر میشه.
من 24 ساله هستم
18 مرداد پریود شدم
3 شهریور ( ظهر ) نزدیکی داشتم ( من باکره هستم و دخول صورت نگرفته حتی مطمئن نیستم که منی روی آلت من ریخته باشه ) اما خوب برای پیشگیری از هر مسئله ای من 5 شهریور ( ساهت 9 صبح ) یک دونه قرص لوونورژسترل 0.75 خوردم . و باید 12 ساعت بعد هم بخورم که هنوز نشده 12 ساعت .. ( توی کاغذ راهنما زده بود 1 دونه بخورید نه 2 تا )
سوالات من :
1 – من با قرص اول حالت تهوع نداشتم آیا با خوردن دومی تهوع امکانش هست ؟
2 – خوردن 2 تا قرص کافیه به فاصله 12 ساعت ؟
و اینکه من باید برای یه عمل جراحی آزمایش خون بدم شاید 1 هفته یا 2 هفته بعد ..
3 – خواستم ببینم توی اون آزمایش معلوم میشه من قرص ضد بارداری خوردم یا نه ؟؟؟؟ منظورم اینه اثر قرص هنوز هست یا نه ؟؟

1. با اینکه عوارض قرص لونژیل (من جمله همین حالت تهوع) از بقیه ی قرص ها کمتره اما نمیشه گفت امکان حالت تهوع نیست.
البته این نکته رو باید بدونین
در صورتی که تا قبل از 2 ساعت از مصرف قرص دوم استفراغ رخ داد قرص (نوبت دوم) بایستی مجددا مصرف شه.
2. آره کافیه.
3. قرص لونژیل یه قرص ترکیبیه و در هورمون های استروژن و پروژسترون تغییر ایجاد میکنه و در فاکتورهای آزمایش خون مانند گلبول قرمز، گلبول سفید و پلاکت های خون تاثیری نداره. ولی پزشکتون مطلع باشه که قرص مصرف کردین، بهتره.

29 سال دارم و 3 سال هست ازدواج کردم و 6 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم که پزشک برای درمان موهای زاید و اینکه هورمون شیر بالا بودتجویز کرد الان بسته قرصم تمام شده و ضمنا قصد جلوگیری از بارداری دارم خواستم بپرسم میتونم از روز 5 قاعدگی باز همین قرص رو ادامه بدم با توجه به اینکه 6 ماه مرتبا مصرف کردم
بهتره برای جلوگیری اگه میخواید قرص مصرف کنید از قرص یاسمین استفاده کنید.
از روز اول پریود مصرف قرص یاز رو شروع کردم.هر شب هم در یک محدوده زمانی خوردم ( بین ساعت 11 تا 12 شب )
این طرز مصرف هم جز جلوگیری حساب میشه؟
یعنی اگر من با این شرایط مصرف رابطه داشته باشم و منی وارد واژن بشه احتمال بارداری نیست یا هست؟

اگر قرص مصرف بشه دیگه دوران پرخطر و کم خطر منتفی میشه ؟یا بازم باید دقت بشه؟

اگر قرصها بموقع مصرف شن و مرتب یکی از روشهای جلوگیری محسوب میشه و منی هم وارد واژن شه خطری نداره
با مصرف قرص دوران پر خطر منتفی میشه
من با دوست پسرم یکبار رابطه جنسی داشتم . اما از عقب ولی منی ایشون به انتهای واژن و روی مقعد من ریخت من سریع پاکش کردم و بعد از رابطه دو قرص اتیسترون مصرف کردم اما هنوز میترسم . احتمال حاملگی یا انتقال بیماری که نمی باشد ؟
به لحاظ نوع رابطتتون که احتمال بارداری وجود داره و صفر نیستش
اما اگه روش اورژانسی رو صحیح و در زمان مناسب انجام داده باشین مشکلی ایجاد نمیشه
من 1 ساله ازدواج کردم و تا الان از کاندوم و ژل روان کننده استفاده کردیم ولی بعد از 5-6 ماه دچار سوزش و زخم موقع نزدیکی شدم به دکترمراجعه کردم قرص و امپول و ژل دادن موقتا خوب شد
اما الان 2-3 ماهه که دوباره مشکل دارم موقع نزدیکی خیلی عذاب میکشم.همسرم منو میبینه میگه اصلا نمیخوام الان یادم نمیاد آخرین رابطه ام کی بوده؟
2-3 روز پیش رفتم دکتر بهش گفتم یه ژل واژینال داد که دارم هرشب استفاده مبکنم.
بهش گفتم میخوام روش قرص رو پیش برم گفت بخور خوبه. هیچ توضیحی نداد.
حالا دوباره باید برم تشخیص بده چه قرصی خوبه برام؟یا خودم شروع کنم؟ اینکه میگن برای هر شخص متفاوته درسته؟ چی بخورم؟ ایرانی بهتره یا خارجی؟عوارض کدوم کمتره؟
اینکه مصرف قرص ضد بارداری هم با تجویز پزشک باشه خوبه ولی
خودتون هم می تونین قرص رو تهیه و مصرف کنین.
می تونین قرص LD رو شروع کنین اگه حساسیت (لکه بینی، تهوع و …) نداشتین ادامه بدین در غیر اینصورت عوضش کنین و مثلاً یاسمین مصرف کنین.
قرص یاسمین محصول شرکت آلمانه و قرص خوبیه اما باز هم فیدبکش در افراد متفاوته.
یک ماما به من گفت قرص پیشگیری که لکه بینی میدهد به علت این است که دوز آن برای بدن شما کم است پس احتمال حاملگی دارد! و باید قرص را عوض کنید
ولی این طور که من فهمیدم در عوارض همه قرصها لکه بینی در چند بسته اول طبیعی است
آیا نظر این ماما درست است و باید قرص را عوض کرد و احتمال بارداری وجود دارد؟
به نظر من قرصتون رو عوض نکنید و به مصرف همون قرص ادامه بدین
مطمئنا بدنتون بعد از چند وقت از لحاظ فیزیولوژیکی سازگاریش با قرصتون رو به دست میاره و مشکلتون مرتفع میشه
اعتقاد من اینه که اینجوری عوارضش هم براتون کمتر میشه
نامزد دوست من 50 ساعت پيش با دوستم رابطه جنسی داشته و تمام ابشو داغله دوستم ريخته دوستم 2 تا بسته قرص اورژانسي خورده اما خيلي ميترسه حامله شه چون ميگه دوره تخمك گذاريش بوده ميتونيد كمكش كنيد بايد چيكار كنه ؟

۲ تا بسته قرص!!؟
دوست خوبم، من نمیدونم دوست شما چه قرصی خوردن و چه جوری مصرف کردن؟
این روش صحیح مصرف قرص به صورت اورژانسیه:

قرص ال دی: مصرف ۴ قرص در نوبت اول و ۴ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
قرص اچ دی: مصرف ۲ قرص در نوبت اول و ۲ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
قرص لوونورژسترول: دو روش داره

۱. مصرف ۱ قرص در نوبت اول و ۱ قرص دیگه ۱۲ ساعت بعد
۲. مصرف ۲ قرص با هم

دو قرص اول با ضریب تاثیر ۹۷ درصد و قرص لوونورژسترول با ضریب اطمینان ۹۹ درصد از بارداری جلوگیری خواهد کرد.
من همیشه توصیه میکنم از قرص لونورژسترول و از روش دومش استفاده کنین هم عوارضش کمتره و هم مصرفش آسونتره.
شما هم ابتدا ببینین اسم قرص چی بوده بعد اگه دیدین که مصرف قرص ها به صورت فوق بوده نیازی به مصرف مجدد نیست.

من و همسرم در تاریخ 6.28 نزدیکی داشتیم و متاسفانه به دلیل پارگی کاندوم مایع منی به صورت کامل داخل واژن همسرم ریخته شده
6 ساعت پس از رابطه 2 قرص hd مصرف کردن ولی نوبت دوم به دلیل نا مساعد بودن حال ایشون 4 ساعت به تاخیر افتاد
با توجه که همسرم در روزه 6.9 پریود شدن
می خواستم بدونم روش ارژانسی ما تا چه حد کارسازه
الان تمامی الائم پریود را دارند ولی از خود پریود خبری نیست
رابطه ی شما در روز ۲۰ ام سیکل همسرتون بوده که روز پرخطری نیست اما بی خطر هم نیست.
روش اورژانسی رو صحیح استفاده نکردین و یه کوچولو از ضریب تاثیرش کم میشه.
با توجه به مجموع شرایط، احتمال بارداری کمه و تست بتا مشخص میکنه که بارداری رخ داده یا نه.
من میگم میتونین منتظر پریود بمونین و اگه رخ نداد اونوقت تست بدین.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت