وقتی اسم از سینه بند می آید ، تقریبا همه ی ما ، تصور لباسی زنانه را می کنیم . حتی اگر بگوییم سینه بند ورزشی مردانه ، باز هم کمتر کسی نوع آن را در ذهن خود تصور خواهد کرد .

سوال این است که آیا آقایان نیازی به استفاده از سینه بند ورزشی مردانه دارند ؟ پاسخ های متفاوتی ممکن است به این سوال داده شود ، کوتاه ترین پاسخ این است که : بله ، استفاده از سینه بند ورزشی مردانه ، برای عده ای از آقایان ، لازم و ضروری است .

انواع سینه بند مردانه :

۱- سینه بند مردانه طبی
عده ای از آقایان ، ممکن است پس از عمل جراحی و یا آسیب دیدگی های مختلف، نیاز به این نوع از سینه بندها داشته باشند ، که برای کمک به بهبود آن آسیب و جلوگیری از آسیب های احتمالی بعدی ، برای مدتی ، باید استفاده شوند و نبایدخودسرانه و نا آگاهانه ، از باندهای کشی ، و یا گزینه های غیر استاندارد دیگر ، استفاده کرد .

این نوع سینه بندها ، در انواع مختلف و با توجه به نیاز هر بیمار توصیه می شوند .

عده ای از آقایان هم ، ممکن است به دلیل مشکلات هورمونی با بزرگ شدن سینه ، مواجه شوند ، که در کنار درمان بیماری خود ، برای کمک به تسریع درمان و حفظ اعتماد به نفس خود ، از سینه بند مردانه استفاده می کنند .

و یا عده ای از آقایانی که بدنسازی و پرورش اندام کار کرده و مواد هورمونی استفاده می کنند با احتمال بزرگ شدن سینه ها روبرو هستند ، که گاهی مجبور به استفاده از سینه بند ورزشی مردانه و استروژن هم خواهند شد .

۲- سینه بند ورزشی مردانه

بعضی از مردها هم برای این که ورزشی سودمندتر و لذت بخش را تجربه کنند ، نیاز به استفاده از سینه بند ورزشی مردانه  دارند . حتما شما هم دیده اید که بسیاری از بازیکنان معروف فوتبال از سینه بند های ورزشی استفاده میکنند. این سینه بند ها علاوه بر حفظ سلامتی آنان و جلوگیری از صدمه دیدن در هنگام بازی، این امکان را به سایرین میدهد که عملکرد مختلف بازیکنان را بررسی کنید.

دستگاه بسیار کوچکی ، به نام ردیاب ورزشی ( GPSports SPI HPV) در قسمت پشت این سینه بند ها وجود دارد، که به منظور جمع آوری داده هایی از ورزشکار ، همراه او قرار داده می شود.

با توجه به هدف ، دارای GPS، شتاب سنج ، ارتباط بی سیم و … هستند که به صورت خودکار ، داده ها را تجزیه و تحلیل کرده و اطلاعات عملی در مورد عملکرد بازیکن ارائه می دهد .

همچنین اطلاعاتی مانند ضربان قلب ، مسافت طی شده خستگی و سایر آمارهایی که یک مربی برای ارزیابی دقیق از عملکرد بازیکن ها نیاز دارد ، را در اختیار وی ، قرار می دهند .پ

3- سینه بند مردانه گنی

غیر از سینه بندهای طبی و ورزشی ، دسته ی دیگری از سینه بندها نیز ، وجود دارند که برای حفظ زیبایی اندام و افزایش اعتماد به نفس در فرد ، مورد استفاده قرار می گیرند .

این دسته از سینه بندهای مردانه توسط آن عده از آقایان ، مورد استفاده قرار می گیرند که یا بسیار چاق هستند ، یا سینه های بزرگ و افتاده ای دارند ویا این که دارای نوک سینه ی برجسته هستند .

بنا براین ، به هر دلیل ، از به نمایش در آمدن سینه های خود ، از روی لباس هایشان ، رضایت نداشته و در پی راهی برای کمتر دیده شدن آن ها هستند .

 

ویزگی های سینه بند مردانه ی مناسب :

۱-بهتر است ، سینه بندی که انتخاب می کنید ، بدون کاپ و پد باشد تا سینه های شما را بزرگ تر و برجسته نشان ندهند.

۲-تا جایی که ممکن است فاقد دوخت و درز باشند .

۳-بجای بندهای باریک ، دارای بندهای پهن تری باشند تا هم راحت تر بوده و هم محافظت بهتری داشته باشند .

۴-حتی الامکان ، در طرح و رنگ ساده باشند .در دو رنگ سفید و مشکی تیه شوند که از زیر لباس های روشن ، رنگ سفید را پوشیده و رنگ مشکی را هم از زیر لباس های تیره استفاده کنند .

۵- در تهیه آن از الیاف با کیفیت و طبیعی استفاده شده باشد تا بتواند ضمن کنترل تعریق شما ، از از رطوبت و عرق زیاد و آسیب های پوستی در نوک سینه جلو گیری کند .

۶- پوشانندگی آن بیشتر باشد ، تا هم قدرت نگهدارندگی و پشتیبانی بیشتری داشته باشد و هم راحت تر از سینه بندهای کوچک و مختصر هستند .

 

مزایای پوشیدن یک سینه بند مردانه ی مناسب :

۱-بهترین گزینه برای جلو گیری از حرکت بیش ازحد و شدید سینه ، در مردها است و کمک می کند که از کشیدگی و پاره شدن رباط ها در اطراف سینه ، جلو گیری شود و از افتادگی سینه ها هم به طور قابل توجهی پیش گیری می کند . و نیز از سینه ها و بافت اطراف آن ها پشتیبانی می کند .

۲-پیشرفت های فنی جدیدی که در صنعت پارچه بافی ، حاصل شده است ، به تولید محصولاتی منجر شده است که کنترل تعریق بدن را در دست دارند. همچنین سینه بندهای با کیفیت مردانه به طرز چشم گیری به جذب عرق و جریان هوا در پوست ، کمک می کنند .

۳- احساس راحتی و آزادی عمل به شما میدهند .

۴- برخی از سینه بندهای ورزشی مردانه ، طوری طراحی شده اند که شما نیازی به همراه داشتن کیف و غیره ندارید و حتی دارای پخش کننده های کوچک MP3 هستند .