همجنس گرایی

همجنس‌گرایی یکی از گرایش‌های جنسی است که ویژگی آن تمایل زیبایی‌شناختی، عشق رمانتیک، کشش عاطفی و تمایل جنسی فردی است که تنها متوجه جنس همگون با خود او است. همجنس‌گرایی همراه با دو گرایش دگرجنس‌گرایی و دوجنس‌گرایی، سه گرایش اصلی جنسی را تشکیل می‌دهند. به فردی که به جنس دیگر گرایش داشته باشد «دگرجنس‌گرا» و به افرادی که هم به جنس دیگر و هم به افراد همجنس با خود تمایل دارند، «دوجنس‌گرا» می‌گویند.

رفتار همجنس‌گرایانه به برقراری رابطهٔ جنسی با فردی همجنس اطلاق می‌شود. همجنس‌گرا به افرادی گفته می‌شود که ترجیح می‌دهند مدّتی طولانی به فعالیت جنسی با افراد همجنس خود بپردازند. برای توصیف سبک زندگی همجنس‌گرایانه، از اصطلاح «همجنس‌خواه» استفاده شده‌است، زیرا باور بر این است که این اصطلاح نسبت به اصطلاح همجنس‌گرا، بار منفی کمتری دارد. افراد زن و مردی که می‌خواهند جهت‌گیری جنسی همجنس‌گرایانه خود را به‌طور علنی ابراز کنند، معمولاً از اصطلاح همجنس‌خواه استفاده می‌کنند.

امروزه برای اشاره به افراد همجنس‌گرای مرد، از گی که از واژهٔ انگلیسی Gay آمده‌است و برای همجنس‌گرایان زن، معمولاً واژه لزبین یا لِز که از واژهٔ انگلیسی Lesbian آمده، استفاده می‌شود. در زبان فارسی در گذشته به همجنس‌گرایان زن، «طَبَق‌زن» گفته می‌شده که به عمل طَبَق‌زنی اشاره داشته‌است. این اصطلاح امروزه در زبان فارسی به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اقدامات عملی برای زنی که شوهرش گی (گرایش جنسی مرد به مرد) است

در اکثر موارد، اگر همسرتان تمایلات همجنسگرایی اش را از شما مخفی کرده است، به این خاطر است که همجنسگرا است و نمی داند که چگونه این مساله را برای شما یا هر شخص دیگری در زندگی اش بازگو کند.

این مساله که زندگی را با اهداف خوبی ساخته اید که اکنون تحقق آن دشوار است، آسان نیست. وقتی از خودتان سوال هایی مانند «چگونه می توانم تشخیص دهم که همسرم همجنسگرا است؟» می پرسید، نیاز است که با دقت همسرتان را کنترل کنید و علائم احتمالی همجنسگرایی را در رفتار و رویکردهای او مشاهده کنید.

و اگر متوجه علائمی شده اید که همسرتان همجنسگرا (گِی) است، پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و با او صحبت کنید. کاملا محتمل است که همسرتان به طور کامل همجنسگرایی اش را انکار کند، بدون اینکه به شما پاسخ رضایت بخشی بدهد. اگر در این موقعیت قرار گرفتید، خودتان باید تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید.

برای خرید وکیوم کلیک کنید.

اگر میتوانید زندگی خود را حفظ کنید

اگر می توانید ازدواج خود را با همسری حفظ کنید که می دانید همجنسگرا است، برخی از مشاوره های یک شخص ممکن است به شما در انجام این کار کمک کند تا بتوانید راه صحیحی را برای ادامه دادن زندگی پیدا کنید.

اگر همسرتان اعتراف کرد که همجنسگرا است، مهم است که بدانید او این زندگی را برای صدمه زدن به شما انتخاب نکرده است.

به خاطر داشته باشید که ممکن است حس از دست دادن و شکستن قلب خود را تجربه کنید، که نیاز به التیام دارد؛ اما شاید بتوانید با کمک هم، کمی حمایت و مشاوره برای کمک به کنترل این موقعیت در عشق و مهربانی پیدا کنید.

بنابراین، دفعه بعدی که در ذهن خود این شک را دارید، فقط شریک زندگی تان را بررسی کنید.

تاریخچه جست و جوهای او در کامپیوترش را مشاهده کرده و اطلاعاتی در مورد دوستانش کسب کنید و علائمی در مورد همجنسگرایی همسرتان پیدا خواهید کرد. هنگامی که تردید شما به یقین تبدیل شد، باید اقدامات بعدی خود را با دقت برنامه ریزی کنید، زیرا اینها موارد حساسی هستند که باید به آنها رسیدگی شود.