فواید پوشیدن شورت چیست؟

در واقع برای رسیدن به جواب های اصلی در این باره باید عوارض نپوشیدن شورت را در نظر بگیریم. شورت یک زیر مجموعه از دسته های لباس زیر است و علاوه بر محافظت نواحی حساس تحتانی بدن، وظیفه جذب رطوبت بدن و خشک نگاه داشتن آن را دارد، اما اگر بخواهیم به طور کلی درباره کاربردهای این زیر پوش صحبت کنیم باید عوارض عدم استفاده از شورت را مد نظر قرار دهیم.

وظیفه اصلی و فواید پوشیدن شورت چیست؟

اگر یک فلاش بک به زمان گذشته بزنیم، می بینیم انسان ها از گذشته های دور نواحی حساس بدن را می پوشاندند و همه انسان ها تن پوشی همانند شورت برای خود می ساختند حتی انسان های اولیه! وظیفه شورت در درجه اول محافظت از نواحی حساس تناسلی است و در درجه دوم جذب رطوبت و ترشحات نواحی تناسلی و خشک نگاه داشتن این نقاط بدن است. پوشیدن شرط الزام نیست اما استفاده از آن مزایای زیادی خصوصا برای خانم ها دارد.

عوارض نپوشیدن شورت چیست؟

بگذارید این طور شروع کنیم: شما لباس های زیر خود را زود به زود تعویض می کنید، یا حداقل یک روز در میان شورت خود را تعویض می کنید. این یعنی سطوحی که میزبان خوب و مغذی برای رشد باکتری ها هستند را زود به زود عوض می کنید و سطوح تمیز جایگزین می شود، حالا فکر کنید شما اصلا از شورت استفاده نمی کنید و مثلا هر روز شلوار جین تان را می پوشید و به بیرون از خانه می روید.

شما هر چند وقت یکبار شلوار جین خود را می شوئید؟ درست است که شلوارتان را عوض می کنید اما هر کدام را چند وقت به چند وقت شست و شو می دهید؟ هر بار لباس به تن می کنیم رطوبت بدن روی آن می نشیند و این عمل تکرار می شود و جایگاه فوق العاده مناسبی برای باکتری های عزیز فراهم می شود. البته این مورد برای مردان خطری کمتری نسبت یه خانم ها دارد اما بازهم هر چقدر کم اما مضرات خودش را هم دارد.

خیلی از خانم ها زیاد از شورت استفاده نمی کنند و مثلا هنگام رجوع به توالت، با دستمال خود را خشک می کنند. این عمل و استفاده از دستمال توالت که عمدتا از خمیر کاغذ تولید می شوند موجب خارش و حساسیت های تناسلی می شود، خیلی ها می گویند از دستمال نخی و پنبه ای استفاده می کنند زیرا که احساس خیسی بعد از توالت و شستن نواحی تناسلی خوششان نمی آید اما تکرار مداوم این کار هم می تواند موجب خشکی و خارش پوست در این نواحی شود.

چه نوع شورتی به تن کنیم؟

در آقایان: شورت از کیسه بیضه محافظت می کند، این ناحیه را خشک نگاه می دارد و نیاز است تا شورتی تهیه کنید که از جنس نخ یا پنبه باشد تا هم وظیفه خود را به خوبی اجرا کند و هم اینکه با منافذی که این پارچه ها دارند هوا هم در این نواحی جریان داشته باشد، شورت های تنگ نپوشید زیرا که به کیسه بیضه فشار می آورند و دمای این ناحیه را بالا می برند و کیسه بیضه هم به شدت به دما حساس است.

در خانم ها: خانم ها باید بیشتر در این مورد دقت به عمل آورند زیرا که نواحی تناسلی خانم ها حساس تر از آقایان است. بهتر است از شورت هایی با رنگ های روشن استفاده کنید تا اگر همیشه متوجه تغییر رنگ ترشحات باشید، حداقل روزی یک بار شورت خود را تعویض کنید و هم چنین از شورت های فانتزی ( که بیشتر جنس پلاستیکی و غیر طبیعی دارند مانند شورت لامبادا ) به مدت طولانی استفاده نکنید. شورت های تنگ و چسبان نپوشید.

فواید و مضرات شورت اسلیپ(slip panties)

یکی از پر مصرف‌ترین انواع لباس زیر، شورت‌های اسلیپ است. به دلیل آن که این دسته از لباس زیر ران‌ها را پوشش نمی‌دهند، راه رفتن و حرکت را برای افراد راحت‌تر می‌شود. به همین سبب شورت‌های اسلیپ در گروه لباس زیرهای محبوب آقایان و خانم‌ها قرار دارند.

شورت اسلیپ اولین بار توسط کدام کمپانی طراحی شده است؟

چرا تا این اندازه محبوب و پر مصرف است؟ آیا پوشیدن آن ضرر یا منفعت خاصی برای بدن دارد یا خیر؟ با مطالعه این مطلب به تمام پرسش‌های فوق پاسخ داده خواهد شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کدام کمپانی شورت اسلیپ را طراحی کرد؟ شاید تا پیش از ژانویه سال ۱۹۳۵ میلادی هیچ کس حتی به فکرش هم نرسیده بود که می‌شود به جای آن لباس‌زیرهای دست و پا گیر با پاچه‌های بلند و شل، لباس زیری به تن کرد که علاوه بر راحتی، مدرن و جذاب نیز باشد. اما شرکتی به عنوان کوپرز Coopers که در ایالت شیکاگوی آمریکا در حال طراحی و تولید انواع لباس، اعم از لباس زیر بود، در همان سال شورت اسلیپ را طراحی و در فروشگاه مشهوری به نام مارشال فیلد Marshall Field عرضه کرد.

این لباس زیر که در آن زمان به شورت‌های بریف یا Brief مشهور بود به سرعت توانست در میان مصرف کنندگان محبوبیت خود را به دست آورد. طبق گزارش‌ها، این نوع لباس زیر در سه ماه اول ارائه خود در حدود ۳۰ هزار جفت فروخت. شورت اسلیپ به سرعت راه خود را به دیگر کشورها باز کرد. به طوری که در سال ۱۹۳۸ در بریتانیا، هر هفته حدود ۳ هزار جفت از این نوع لباس زیر به فروش می‌رسید. در سال ۱۹۴۸ شورت اسلیپ به قدری محبوب شد که دولت وقت بریتانیا به همه اعضای تیم ملی المپیک خود یک جفت از این لباس زیر را هدیه داد.

چرا شورت اسلیپ محبوب و پر مصرف است؟

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره شد، شورت اسلیپ به چند دلیل محبوب و پر مصرف است. اصلی‌ترین دلیل محبوبیت این لباس زیر راحتی آن است. شورت اسلیپ در حقیقت تنها کمر، باسن و آلت تناسلی را پوشش می‌دهد. به سبب نداشتن پوشش در قسمت ران، راه رفتن، دویدن و نشستن با شورت‌های اسلیپ راحت تر است.

دلیل دیگری که این گروه از لباس زیر ها را در زمره لباس زیرهای محبوب و پرمصرف قرار می‌دهد آن است که با شورت‌های اسلیپ پوشیدن شلوارهای تنگ بدون ترس از افتادن رد لباس زیر از پس شلوار، امکان‌پذیر شده است. شورت‌های اسلیپ به دلیل نداشتن قسمت ران، در بدن رول نمی‌شوند. این در حالی است که این لباس زیر پوشش و حمایت لازم را از باسن و دستگاه تناسلی دارد.