نشانه های خیانت در مردان چیست؟

پی بردن به دلایل خیانت مردان به شما کمک می کند تا در صورت محرز شدن نشانه ها، رنج کمتری در برخورد با خیانت مردان احساس کنید. در ادامه مهترین علائم و نشانه های خیانت در مردان را شرح داده‌ایم.

1-بی تفاوتی

بی تفاوتی البته تعاریف مختلفی را در بر می‌گیرد. اما در اصل بی تفاوتی را می‌توان به صورت نادیده گرفتن عواطف و نیازهای همسر و همچنین سردی با او در نظر گرفت. ممکن است بی تفاوتی در طول زندگی در مقاطعی رخ دهد. این حالت‌های بی تفاوتی می‌تواند به دلیل افسردگی، اضطراب و یا بیماری‌های مختلف جسمانی اتفاق افتد. پس مهم است قبل از اینکه شوهرتان را به خیانت محکوم کنید، از علت بی تفاوتی او اطمینان حاصل کنید.

2- سردی در روابط جنسی

روابط جنسی در زندگی زناشویی معمولا در ابتدای ازدواج بسیار زیاد است و به تدریج به یک حالت تعادل می‌رسد. این حالت تعادل بیانگر یک نظم و ثبات در زندگی است. اگر فردی بدون دلایل روانی و جسمی، شروع به نشان دادن سردی در روابط جنسی کند می‌توان آن را نشانه ای از خیانت در مردان در نظر گرفت.

3-رفتارهای مخفیانه

مخفی کاری مدوام و بیش از اندازه می‌تواند نشانه داشتن روابط موازی باشد. این مخفی کاری می‌تواند به صورت تلفن‌های مرموز و پیام‌هایی باشد که مخاطبین آن معمولا شناخته شده نیستند تا دیر آمدن‌های شبانه، ماموریت‌های کاری و کل فعالیت‌هایی باشد که شوهرتان بدون مشورت شما انجام می‌شود.

4- بیماری‌های مقاربتی

ابتلای ناگهانی به بعضی از بیماری‌های مقاربتی مثل هرپس، زگیل تناسلی و بعضی از تبخال‌ها می‌تواند بیانگر این باشد که فرد دارای روابط فرازناشویی است. این بیماری‌ها معمولا در طول زندگی فرد وجود دارند و منتظر می‌مانند تا سیستم ایمنی فرد تضعیف شود و خود را نشان دهند. حال اگر فردی بیماری را از قبل نداشته باشد و ناگهان مبتلا شود می‌توان آن را نشانه ای از ارتباط جنسی با فرد دیگر در نظر گرفت.

5-محبت یا خشم غیر متعارف

ارتباط خارج از چهارچوب می‌تواند باعث خشم یا ناراحتی فرد و احساس گناه او شود. این احساس گناه را افراد به فراخور شخصیت خود به شکل‌های گوناگون نشان می‌دهند. گاهی پس از رابطه جنسی فرد به شدت احساس گناه کرده و برای جبران به شکلی اغراق آمیز به شریک خود محبت می‌کند. از دیگر سو نیز ممکن است فرد احساس گناه خود را به گردن دیگری انداخته و با پرخاش به همسر سعی در کم کردن اضطراب خود داشته باشد.

6-  احساس انرژی و شادابی غیر معمول

فرد ممکن است به دلیل شروع رابطه جدید احساس خوبی دارد و مانند یک نوجوان می‌تواند احساس قوی بودن کند و از پس مشکلات برآید. این شادی با حالت‌های روزمره فرد سنخیتی ندارد و متفاوت است. در این مواقع بیشتر از پیش به تیپ و ظاهر خود اهمیت می‌دهد؛ به طور کلی متوجه تغییرات بارز رفتاری و شخصیتی در او می‌شوید.

7-رفتار شوهرتان عجیب شده است

احتمالاً همسرتان را مانند کف دست می‌شناسید و می‌دانید که هنگامی که شاد، عصبانی، مضطرب، خسته، بی‌حوصله و حتی گرسنه است، چطور رفتار می‌کند. یکی از نشانه‌های بارز خیانت مردان متاهل تغییر کردن رفتارشان است و رفتارهای معمول و قابل پیش‌بینی مرد خیانتکار ناگهان صد و هشتاد درجه عوض می‌شود. برای مثال مردی که هنگام تماشای فوتبال چشم از تلویزیون برنمی‌داشت تا یک لحظه از بازی را هم از دست ندهد، الان هنگام یک مسابقه مهم به اتاق دیگری می‌رود و در را هم می‌بندد. یا مردی که عاشق مهمانی دادن بود، دیگر نمی‌خواهد که مهمان به خانه‌اش بیاید. همچنین ممکن است متوجه تغییرات جزئی، مانند تغییر زمان و محل شارژ کردن تلفن، مدت زمان ماندن در سرویس بهداشتی و طولانی شدن زمان کار و رفت و برگشت به محل کار و خانه، بشوید. ازآنجایی که رفتارهای معمول همسرتان را در موقعیت‌های گوناگون می‌شناسید و نکات دقیق و ظریفی را راجع به شخصیت او می‌دانید، هر رفتار خارج از قاعده‎ای می‌تواند زنگ خطری برای خیانت از طرف مرد باشد.

8-همسرتان بیشتر به ظاهرش اهمیت می‌دهد

تغییر رفتار یکی از علائم اصلی خیانت مردان است، اما تغییر ظاهری را باید نشانه بارزتر مردان خیانتکار قلمداد کرد. آیا شوهری که توجه چندانی به ظاهر خود نداشت، به یکباره عوض شده و بیش از حد به خود می‌رسد؟ آیا شوهرتان لباس مارک می‌خرد، ادکلن گران‌قیمت می‌زند و یا ورزش کردن و باشگاه رفتن را شروع کرده است؟ اگر همسرتان به تازگی بیش از حد به ظاهر خود می‌رسد، برای مثال موهایش را رنگ می‌کند، اسپری برنزه کننده می‌خرد، دندان‌هایش را سفید می‌کند و حتی جراحی پلاستیک انجام می‌دهد، این تغییر شخصیتی غیرمنتظره می‌تواند علامت گرم شدن سر شوهرتان در جای دیگری باشد. هرچند بعضی از این تغییرات در ابتدا مثبت به نظر می‌آید، اما اگر این توجه شدید به وضع ظاهری غیرمنتظره باشد و شوهرتان دلیل آن را توضیح نداده باشد، بهتر است به دلیل این تغییر رفتار مشکوک شوید.

9-شوهرتان بیش از حد از شما تعریف می‌کند

شاید غیرمنطقی به نظر برسد، اما یکی از نشانه‌های خیانت مردان تعریف کردن بیش از حد از همسرشان است. شاید این توجه، تعریف و تحسین بی‌سابقه در وهله نخست باعث شود که احساس بهتری پیدا کنید، اما زیاده‌روی در تعریف علامت خطر است. واقعاً چرا همسرتان ناگهان این‌قدر مهربان شده و باران تعریف و ستایش را بر سرتان می‌ریزد؟ آیا همسرتان همیشه این‌قدر زبان‌باز بوده و از کوچکترین لطف‌هایتان قدردانی می‌کرده است؟ علت این تعریف‌ کردن بیش از حد می‌تواند این باشد که همسرتان می‌خواهد حواس شما را پرت کند تا به خیانت کردن او مشکوک نشوید. شوهران خیانتکار در مقابل خانواده و دوستان نیز از این تاکتیک استفاده می‌کنند تا هیچ کس بویی از ماجرای پشت پرده نبرد. به علاوه می‌توان گفت که این تغییر شخصیتی گاهی از احساس گناه نشأت می‌گیرد. براساس نتایج یک پژوهش قریب به 66 % مردان خیانتکار با حس گناه دست به گریبان‌اند. بنابراین شوهر جفاپیشه سعی می‌کند تا احساس بد خود درباره خیانتش را با تحسین و ستایش مداوم همسرش سرکوب کند. اگر همسرتان بتواند شما و دوستان‌تان را درباره بی‌عیب و نقص بودن خود قانع کند، می‌تواند خودش را نیز متقاعد کند که همسر بسیار خوبی است.