معنی شوگر ددی و شوگر مامی چیست؟

شوگر ددی (Sugar daddy) و شوگر مامی (Sugar mummy) به ترتیب مرد مسن و زن مسن پولدار هستند که با دختر یا پسر جوان‌تر از خود وارد رابطه می‌شوند. طرف مقابل آنها شوگر بیبی نامیده می‌شود.

در کشور های غربی سایت های زیادی برای پیدا کردن و آشنایی با شوگرددی ها و بیبی ددی های فعالیت می کنند و سالیانه میلیارد ها دلار درآمد دارند . دولت های غربی هم در مقابل این فساد اجتماعی حق السکوت ( مالیات ) دریافت میکنند. برخی از این سایت ها تعداد اعضایشان از چند میلیون نفر هم عبور کرده است و با تبلیغات گسترده در آینده رقیب فیسبوک و اینستاگرام خواهند شد.

البته بخش زیادی از فعالین حال حاضر شبکه های اجتماعی معروف، مثل فیسبوک و اینستاگرام به همین نوع کار ها مشغول هستند.

به صورت خلاصه می‌تواند گفت که مشکلات مختلفی مانند بدهی‌های مربوط به وام‌های دانشجویی در کشورهایی مانند آمریکا باعث شده‌اند تا دختران جوان از طریق شوگر ددی‌ها (Sugar Daddy) و برخی پسران هم به کمک شوگر ماما‌ها (Sugar Momma) مبالغی که به وام‌دهنده‌ها بدهکار هستند را پرداخت کنند.

به این افراد جوان که از طریق وب سایت‌های مخصوصی با سرمایه‌گذاران جنسی خود آشنا می‌شوند، اصطلاحا شوگر بیبی (Sugar Baby) گفته می‌شود و آمار به دست آمده از کاربرانی که در این تارنما ثبت‌ نام کرده‌اند نشان می‌دهد که چیزی در حدود ۲.۵ میلیون شوگر بیبی در سال ۲۰۱۶ دانشجو بوده و به دنبال یک حمایت کننده مالی برای تامین هزینه‌های دوران تحصیل و جبران کردن وام‌های گرفته‌شده هستند.

شوگر بیبی‌ها در ازای دریافت مبالغ مختلف موظف می‌شوند که حمایت کننده خود را در رویدادها، میهمانی‌ها و مراسم مختلف همراهی کنند، با او به نوعی زندگی کرده و در اکثر موارد نیازهای جنسی طرف مقابل را برطرف کنند. البته به طور کلی تعداد شوگر ددی‌ها از زنان ثروتمندی که به دنبال یک همراه جوان‌تر هستند، بیشتر بوده و به همین خاطر اکثر بررسی‌های انجام‌شده و اطلاعات منتشرشده به این مردان نسبتا مسن و متمول مربوط می‌شود.

شوگر ددی های معروف تاریخ!

پیش از آنکه به مزایا و معایب این مفهوم بپردازیم، بد نیست با شوگر ددی های معروف تاریخ آشنا شوید!

آلن تیک: بازیگر معروف سینما و تلویزیون آمریکا

جان اف کندی: یکی از رئیس جمهورهای سابق آمریکا

دونالد ترامپ: رئیس جمهور حال حاضر آمریکا

کلینت ایستوود: هنرپیشه، کارگردان و تهیه‌کننده سرشناس آمریکایی

چارلی شین: بازیگر معروف سینمای آمریکا

رازهای شوگر ددی یعنی چی و چیست؟

بیشتر شوگر ددی ها می خواهند احساس کنند که شوگر بیبی جذب آنها شده است. بنابراین حتی اگر از نظر عاطفی یا جسمی به آنها جلب نشوند، باید به صورت ساختگی این توجه را ابراز کنند.

خانم های جوان اذعان داشته اند که اکثر شوگر ددی ها اصلا درخواست محبت ساختگی ندارند.

همیشه با شوگر ددی ها چه مقدار تماس فیزیکی دارید؟

این به ددی و شوگر بیبی بستگی دارد و همچنین به میزان پول پرداختی. تصور می شود معمولا ددی ها میخواهند رابطه شان مساوی با پرداخت هزینه برای دوست دخترشان باشد.

رابطه با شوگر ددی ها از گرفتن دست تا آغوش گرفتن و کامل شدن رابطه متغیر است.

سقط جنین گسترده با رواج شوگرددی

با گسترش پدیده شوگرددی در هر جامعه ای ، بخصوص جوامع غیر مذهبی موضوع سقط جنین هم گسترش پیدا میکند زیرا شوگرددی ها به هیچ عنوان حاضر به داشتن فرزند در روابط خود نیستند ، و هر اندازه لازم باشد هزینه می کنند تا فرزند خود را از بین ببرند.

مزیت ها و معایب ارتباط با شوگر ددی

دختری که از لحاظ جذابیت جنسی کم و کسر ندارد اما با مشکل مالی روبروست، ممکن است بخواهد برای خودش یک شوگر ددی دست و پا کند. این کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

مزیت‌ها: کسب درآمد هدف اصلی و مزیت این رابطه است. بسته به میزان تعهدات، یک مرد مسن پولدار که هدیه‌های گرانبها برای دختری جوان می‌خرد و او را به مسافرت‌های خارجی می‌برد، مزیت محسوب می‌شود و برای بعضی از دختران رؤیایی است. یکی دیگر از مزیت‌های ارتباط با شوگر ددی کسب تجربه و رشد و تکامل شخصیتی و عاطفی است. دختر جوان می‌تواند تجربه‌های زندگی شوگر ددی را از او بیاموزد و در رابطه‌های عاطفی بعدی موفق‌تر عمل کند. شوگر ددی چون از لحاظ سنی به‌اصطلاح سرد و گرم چشیده است، درک بالاتری از خواسته‌ها، تمایلات جنسی و رفتار دختر دارد.

معایب: شوگر ددی به دنبال رابطه جنسی است و می‌خواهد آن را با پول بخرد در حالی‌که دختران جوان تمایلات عاطفی دارند. شوگر ددی از جوانی و بدن و انرژی شوگر بیبی لذت می‌برد، در مقابل نمی‌تواند او را از لحاظ عاطفی تأمین کند. بعید نیست که دختران از ارتباط با شوگر ددی خسته و ناامید شوند مگر آنکه بخش زیادی از احساسات خود را به‌خاطر پول کنار بگذارند. ارتباط با شوگر ددی اگر خارج از حیطه ازدواج باشد یا حتی ازدواجی که مرد حاضر به فرزندآوری نباشد، فرصت مادر شدن را از شوگر بیبی می‌گیرد و ممکن است حین رابطه با شوگر ددی، سال‌های ایده‌آل برای بچه‌دار شدن را از دست بدهد.

 

شایان به ذکر است که در فرهنگ ما به دلیل معایب زیادی که این نوع رابطه دارد، اصلا پیشنهاد نمیشود و برخورد جامعه با همچین افرادی مثبت نمیباشد.