برخی از زوجین برای کم شدن درد پارتنر خود از اسپره لیدوکایین استافده میکنند .  کرم و اسپری لیدوکایین بی حس کننده هستند و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند هم خانمها اما توصیه می شود با روشهای غیر دارویی سعی کنید از درد رابطه کم کنید .
مثلا آمادگی ذهنی و جسمی خودتون رو بالا ببرید . یعنی از لحاظ ذهنی و جسمی بخوبی تحریک شوید در این صورت خود بخود درد کمتری وجود دارد و این ترس رو که لزوما اولین رابطه ها روابط دردناکی هستند فراموش کنید …
در نهایت اسپری و کرم رو در قسمت کلیتوریس بکار نبرید و میزان و مقدار مصرفش استاندارد خاصی ندارد و با یکی دو بار استفاده دستتان می آید چقدر استفاده کنید . در صورت نداشتن حساسیت خطر خاصی هم ندارد
باز هم تاکید می شود خودتان را به این مواد عادت ندهید . رابطه جنسی بجز در موارد خاص نباید دردناک باشد.

تاثیر اسپری تاخیری بر نطفه

اسپرم مردان از مهم ترین عوامل موثر در باروری است و بنابراین، سلامت و کیفیت آن بسیار مهم است. اسپرم، بر عمل لقاح بسیار تاثیر گذار بوده و چنانچه کیفیت لازم را نداشته باشد، قادر به حرکت مناسب در دیواره رحم نیست.

در نتیجه ممکن است باعث ناباروری مردان شود. استفاده از اسپری تاخیری به طور مداوم می تواند بر اسپرم و در نهایت نطفه تاثیر گذار باشد. به همین دلیل توصیه می شود در استفاده از این محصول کاملا مراقبت شود.

مصرف اسپری تاخیری برای جنین ضرر دارد؟

سلامت مادر در دوران بارداری بسیار مهم است، با توجه به این که کودک به انواع مواد مغذی، مواد غذایی و اکسیژن نیاز دارد، بنابراین، هر چیزی که ممکن است سلامت مادر باردار را به خطر بیندازد ممکن است منجر به اثرات مضر روی نوزاد شود.

زیرا نوزاد در حال رشد است و نیازمند تامین مواد مغذی است. اسپری های تاخیری هم می تواند اثر نامطلوبی بر جنین داشته باشد، زیرا حاوی موادی است که ممکن است برای جنین ایمن نباشد.

مصرف اسپری تاخیری در بارداری

سوال این است که آیا استفاده از اسپری تاخیری در حین بارداری ایمن است یا خیر؟

باید گفت که متاسفانه استفاده از اسپری تاخیری در دوران بارداری برای جنین ایمن نیست و با توجه به این که اکثر اسپری های تاخیری از مواد مختلفی ساخته شده اند، ممکن است اثرات مضر داشته باشند. بنابراین در این دوران باید از برخورد با محصولات و مواد شیمیایی با احتیاط رفتار کنید.

مطالعات متعددی در مورد اثرات اسپری های تاخیری نشان داده است که مصرف اسپری تاخیری در دوران بارداری ممکن است با افزایش نقایص زایمان همراه باشد.در این دوران بهتر است از هر گونه ماده شیمیایی و یا اسپری های تاخیری که ممکن است سلامت جنین و یا مادر را به خطر اندازد دوری کنید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

هر مردی ممکن است دچار مشکلات انزال زودرس باشد. انزال زودرس اغلب باعث عدم اعتماد به نفس، عدم لذت بردن از رابطه جنسی و در نهایت منجر به نارضایتی شریک زندگی شود.

به طور کلی، مردان با این مشکل، در معرض استرس بالایی قرار می گیرند و یا اینکه ممکن آسیب پذیر تر شوند. اسپری تاخیری یکی از محصولات مناسب برای رفع مشکل زود انزالی است.

برای استفاده از اسپری تاخیری مراحل زیر را دنبال کنید:

1- بطری اسپری را آماده کنید و چند بار قبل از استفاده آن را تکان دهید. چندین بار روی پمپ اسپری فشار وارد آروید. پس از خارج شدن ماده اسپری، از سالم بودن آن مطمئن می شوید.

2- اسپری را روی یک منطقه حساس در آلت تناسلی اعمال کنید. معمولا، بالاترین سطح آلت تناسلی از حساسیت بالاتری برخوردار است.

3- مقدار دوز خود را تعیین کنید. در ابتدا بهتر است با اسپری با دوز پایین شروع شود، اما ممکن است بعضی از مردان با 3-4 بار اسپری زدن، شروع به کار کنند. توصیه می شود از دوز 4 اسپری در یک جلسه تجاوز نکنید.

4- راه مناسب استفاده را پیدا کنید. برخی از مردان ممکن است به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشند تا اسپری محلول را مستقیما در ناحیه آلت تناسلی خود اعمال کنند، در حالی که راه دیگری برای اسپری کردن، اسپری کردن روی انگشتان دست و سپس آغشته کردن آلت تناسلی است.

5- بهتر است 5 تا 10 دقیقه صبر کنید. این زمان اجازه می دهد تا اسپری، جذب پوست شده و عملکرد آن بهتر شود. زمان صرف شده برای نزدیک شدن و صمیمی بودن با شریک زندگی خود باید کافی باشد تا بتواند اثر دهی بهتری داشته باشد.

6- اگر بعد از 5-10 دقیقه زمان انتظار، هنوز عضلات آلت تناسلی بی حس نشده باشد، بهتر است مجددا اسپری را اعمال کرده و پس از گذشت زمان مورد نظر وارد عمل نزدیکی شوید.

7- در این زمان، آلت تناسلی بی حس و آماده شده و شما به راحتی می توانید رابطه زناشویی طولانی تری داشته باشید. یادتان باشد با تنظیم دوز مناسب استفاده کنید.