طوقتی شما باردار می شوید، خوشحال هستید اما از آن مهمتر و یا جذاب تر این است که بدانید جنین داخل شکم شما یک دختر خوشگل است و یا یک پسر بانمک. داشتن یک شازده بازیگوش هم برای خودش نعمتیست که خیلی از پدر و مادرها برای داشتنش لحظه شماری می کنند. در این مقاله 13 علامت اولیه در بارداری شما را بیان می کنیم که به شما می گوید پسردار می شوید.
ضربان قلب، رنگ ادرار، وضعیت شکم در بارداری و حتی سرد بودن پاها جزو این علایم است، اما اگر اعتقادی به این علایم ندارید می توانید از روش های پزشکی مانند سونوگرافی بهره بگیرید.

علامت اولیه در حاملگی پسر

علامت 1) میزان ضربان قلب در دوران حاملگی
احتمالا ضربان قلب جنین توسط پزشک اندازه گیری می شود. اگر این ضربان زیر 140 بار در دقیقه باشد. جنین شما پسر خواهد بود.
علامت2) رنگ ادرار در حاملگی پسر
رنگ ادرار در دوران حاملگی تغییر می کند و رنگی شدن ادرار به شما می گوید که شما پسردار می شوید. مطالعات نشان می دهد که ادرار تیره نشان دهنده پسردار شدن و ادرار روشن نشانه دختردار شدن شما است.
علامت 3) آکنه در حاملگی پسر
در دوران حاملگی به دلیل تغییرات هورمونی و عدم تعادل شما دچار تغییرات پوستی می شوید که اگر جنین شما پسر باشد، با احتمال بیشتری صورت شما شروع به جوش و آکنه زدن می کند.
علامت 4) تغییرات سینه در حاملگی پسر
در دوران بارداری سینه برای تولید شیر بزرگتر می شود. بطور معمول، سینه چپ در خانم ها بزرگتر از سینه راست است. درحالیکه اگر شما جنین پسر در شکم داشته باشید سینه سمت راست بزرگتر می شود.
علامت 5) سرد بودن پاها
سرد بودن پاها در صورتی که قبلا این جور نبوده است می تواند نشانه حاملگی شما و پسر بودن جنین است.
علامت 6) وضعیت شکم در حاملگی پسر
وضعیت شکم نشانه خوبی برای تشخیص دختر و یا پسر بودن جنین شما می باشد. وقتی جنین در قسمت پایین شکم قرار دارد یعنی شما پسردار می شوید.

علامت7) رشد موی سر در حاملگی
رشد موی سر یکی دیگر از علائم جالب در بارداری است که اگر رشد موی سر شما نسبت به گذشته بیشتر شده باشد جنین شما پسر خواهد بود.
علامت8) ویار غذایی در حاملگی
اگر جنین شما پسر باشد تمایل غذایی شما به سمت غذاهای ترش و شور یکی از علائم نشان دهنده پسر دار شدن شما خواهد بود.
علامت9) وضعیت خوابیدن در حاملگی
در طول دوران بارداری شما مدام احساس خستگی و نیاز به خواب دارید. اگر شما بیشتر به سمت چپ می خوابید احتمالا شما دارای نوزاد پسر خواهید شد.
علامت 10) خشک شدن دست ها در حاملگی
خشکی پوست دست و ترک ترک شدن آن معمولا نشانه خوبی از بارداری جنین پسر است.
علامت 11) عدم داشتن بیماری صبحگاهی
اگر شما علائم حالت تهوع و بیماری صبحگاهی را ندارید، این بدان معنی است که جنین شما احتمالا پسر خواهد بود.
علامت 12) وزن گیری زیاد
اگر شما دارای جنین پسر باشید. احتمالا وزن گیری زیادی در دوران حاملگی خواهد داشت. در مادرانی که جنین پسر دارند معمولا چربی در ناحیه معده تجمع می کند و در مادرانی که جنین دختر دارند معمولا این چربی در ناحیه صورت خواهد بود.
علامت 13) شخصیت شما
تحقیقات نشان می دهد مادرانی که روحیه مردانه دارند، ترشح تستوسترون در این افراد بالا است و این مادران بیشتر دارای جنین پسر می شوند.

 

یکی از سوالاتی که در دوران بارداری ذهن مادر و اطرافیانش را مشغول می کند این است که فرزند دختر است یا پسر که با روش های خانگی جهت تشخیص جنسیت جنین می توانید به این سوال پاسخ دهید.
دوران بارداری دوران بسیار شیرینی است که در چند هفته اول بارداری می توانید با انجام روش های خانگی تشخیص دهید که فرزند توراهی تان پسر است یا دختر، در ادامه مطلب شما را با روش های خانگی جهت تشخیص جنسیت جنین آشنا خواهیم کرد.
اولین سوالی که از زنان باردار پرسیده می شود این است که جنین دختر است یا پسر که با روش های خانگی می توانید در چند هفته اول بارداری این سوال را پاسخ دهید.

تست سیر
بوته سیر را بخورید اگر پوست شما برای مدت طولانی بوی بدی بدهد جنین پسر است و اگر هیچ بوی بدی ندهد فرزند دختر است البته استفاده از تست سیر به منظور تشخیص جنسیت جنین برای افرادی که از سیر متنفرند مناسب نیست.

تشخیص جنسیت جنین با جوش شیرین
یکی دیگر از روش های مشخص کردن جنسیت جنین استفاده از جوش شیرین می باشد بنابراین ادرارتان را داخل یک فنجان شفاف که دارای دو قاشق غذا خوری جوش شیرین باشد بریزید اگر مخلوط مانند نوشابه گازدار شد فرزند پسر است اما اگر مخلوط صاف باقی ماند دختر می باشد.

میزان رشد موی پا
میزان رشد موهای پا، یکی دیگر از روش های تشخیص جنسیت جنین می باشد بنابراین اگر رشد موی پاها سریع باشد فرزند پسر است ولی اگر رشد آن مانند دوران قبل از بارداری است این به این معناست که فرزند دختر خواهید داشت.

سابقه خانوادگی شما و همسرتان
به دلیل اینکه جنسیت نوزاد توسط اسپرم تعیین می شود برخی از افراد معتقدند با سابقه خانوادگی شریک زندگیتان می توانید متوجه شوید که فرزند دختر است یا پسر.

اندازه سینه ها
یکی از روش های مشخص کردن جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری سایز سینه می باشد که اگر سینه چپ تان بزرگتر از سینه راست باشد دختر دار می شوید و برعکس یعنی فرزند تان پسر است.

رنگ نوک پستان
طبق روایات قدیم اگر متوجه این شده اید که رنگ نوک پستان تان خیلی تیره تقریبا قهوه ای شده است این یعنی که فرزند پسرخواهید داشت.

خط های تیره روی شکم
از روش های دیگری که به تشخیص جنسیت جنین کمک می کند خطوط تیره روی شکم می باشد که اگر یک خط تیره عمودی تا ناف روی شکم تان باشد یعنی قرار است دختر دار شوید و اگر همین خط از ناف عبور کند یعنی جنین پسر است.

تشخیص جنسیت جنین با کلم قرمز
کلم قرمز را خرد کنید سپس تکه هایش را داخل یک کاسه قرار دهید و آب جوش بر روی تکه های کلم قرمز بریزید به گونه ای که همه مواد را پوشش دهد و ده دقیقه صبر کنید سپس آب را داخل یک شیشه شفاف بریزید و مقدار کمی ادرارتان را به آن اضافه کنید، اگر به رنگ بنفش تغییر کند پسر دار می شوید و اگر به رنگ صورتی تغییر پیدا کند دختر دار خواهید شد.

حالت تهوع صبحگاهی
اگر در صبح دچار حالت تهوع بدی می شوید فرزندتان دختر خواهد بود، وجود دختر در شکم به دلیل اینکه مقدار استروژن در بدن افزایش می یابد اغلب با حالت تهوع ظاهر می شود اما با این وجود خیلی از زنان باردار بوده اند که حالت تهوع داشته اند اما صاحب فرزند پسر شده اند بنابراین این روش برای تعیین جنسیت جنین دقت چندانی ندارد.

تغییرات خلق و خو در دوران بارداری
اگر در مدت بارداری عصبانی هستند و نمی توانید خونسرد و آرام باشید احتمال این است که شما فررزند دختر خواهید داشت بسیار زیاد است اما اگر ریلکس و آرام باشید پسر دار خواهید شد.

تست انگشتر
از روش های دیگر که به تشخیص جنسیت جنین کمک می کند استفاده از تست انگشتر می باشد حلقه را به یک نخ بلند ببندید سپس آن را بالای شکم تان قرار دهید اگر حلقه مانند یک آونگ حرکت کرد پسر دار خواهید شد و اگر به صورت دایره ای حرکت کند فرزند شما دختر است.

نحوه خوابیدن
به عقیده مادر بزرگ ها اگر خانم بارداری به سمت چپ بخوابد یعنی پسر در شکم دارد و اگر به سمت راست بخوابد فرزند دختر خواهد داشت.

به هم ریختن معده
به عقیده مادربزرگ ها اگر مادری قرار است دختر دار شود اوضاع معده اش نا به سامان تر می شود و بدحالی بیشتری را تجربه می کند.