اندازه گیری میزان شهوت

اما شهوت توسط اصطلاحات آن قابل درک است. نشانه های حشر در زنان

به عنوان مثال، شهوت کم به معنای علاقه کمتر یا میل به داشتن رابطه جنسی نیست.شهوت مردان به دو ناحیه مغز مرتبط است.

این دو قسمت مغز نقش مهمی را در شهوت و عملکرد جنسی زنان نیز ایفا می کند.
اهمیت این مناطق بسیار زیاد است که زنان با تفکر یا رویای یک تجربه جنسی می توانند به راحتی به اوج لذت برسند.
شهوت بیش از حد یا تحریک شدن زیاد در زنان و مردان یک مشکل است که می تواند تا حد زیادی بر زندگی و کار فرد تاثیر بگذارد و در نتیجه فعالیت جنسی بیش از حد است.
این وضعیت در مردان با نام های مختلف، از جمله اعتیاد جبری یا جنسی و همچنین شهوت بالا در زنان و جنون انتحاری شناخته شده است. اما نشانه ها یکسان هستند.

فعالیت جنسی در زنان

انگیزه قوی برای داشتن رابطه جنسی وجود دارد، در حالی که فعالیت جنسی ممکن است . با ارگاسم ارتباط نداشته باشد جنسیت خارج از کنترل است که به طور مداوم یکی از طرفین را در معرض خطر بیماری های منتقله از راه جنسی تهدید می کند.

استفاده از رابطه جنسی به عنوان راهی برای فرار از احساس افسردگی، اضطراب، تنهایی و استرس وجود دارد. با توجه به عواقب احتمالی برای فرد و خانواده، رفتارهای جنسی و رفتارهای پرخطر که توسط جامعه پذیرفته نمی شوند.

نوک سینه ها

تقریباً تمام زنها موافق هستند که نوک سینه را میتوان از جمله حساس ترین نقطه بدن زن و از تحریک کننده ترین قسمتها دانست. ولی به شرطی که همسرشان بداند چه طور با آن ها زنش را تحریک کند. خيلي از آقایان بر اساس تجربه به مرور زمان امکان دارد یادبگیرند که چه طور نوک سینه همسرشان را تحریک کنند ولی خيلي ها هم اصلاً نمی دانند چه طور این کار را بکنند.

 

یکی از ظریفترین و مهم ترين رفتارهای مردها در رابطه زناشویی همین هست. زن ها امکان دارد گاهی از خشونت و رابطه های جنسی خشن لذت ببرند ولی کم تر زنی است که دوست داشته باشد همیشه این چنین روابط جنسی خشن داشته باشد. تحریک نوک سینه زنان نیاز به ملایمت و حرکات ظریف دارد. حرکت آهسته دورانی زبان بر روی نوک پستان براي زنان بسیار لذتبخش تر هست تا این که مانند یک بچه شیرخواره با پستان مادر رفتار شود.

علل دقیق شهوت

دلایل شهوت بالا مهم هستند.

علت دقیق شهوت بیش از حد ناشناخته است، اما تحقیقات نشان می دهد که احتمالا بین شهوت و سایر مشکلات سلامت روانی و جسمی وجود دارد. هر یک از بیماری های زیر ممکن است علت تحریک شدن زیاد باشد :

علامت این وضعیت اختلال روانی و اجتماعی یک تغییر شدید در خلق از مانیا به افسردگی است.
شهوت بیش از حد می تواند یکی از علائم و نشانه های فاز مانیا باشد.
وقتی اختلال دوقطبی تحت کنترل است، سطح بالایی از شهوت نیز مهار می شود.
در افرادی که مبتلا به زوال عقل هستند، ظهور رفتار های نامناسب جنسی مانند برهنه شدن.
استفاده از کلمات دستور العمل، خودارضایی یا دعوت از افراد دیگر به رابطه جنسی، عادی است.