اثر کاندوم های زنانه در پیشگیری از بیماریهای جنسی کمتر است

هرگز نباید کاندوم زنانه و مردانه را همزمان استفاده کرد زیرا احتمال پارگی کاندوم و انتقال ترشحات بالا می‌رود. برای جلوگیری از انتقال ویروس‌هایی مانند اچ‌آی‌وی، هپاتیت نوع ب و ث جنس کاندوم باید لاتکس یا پلی‌یورتان باشد.

 

اثر کاندوم زنانه در حفاظت از انتقال بیماری های جنسی نسبت به کاندوم مردانه کمتر است اما در هر حال کاندوم زنان نسبت به ویروس های ایدز، سیتومگالوویروس و هپاتیت B غیر قابل نفوذ است. شانس جابجایی و لیز خوردن کاندوم های زنانه کمتر ازکاندوم مردانه است (3% در مقابل 8-3%) اما متاسفانه میزان حاملگی با آن بیشتر از کاندوم مردانه است.

کاندوم مردانه و زنانه هر دو برای استفاده دارای شرایطی هستند که باید به دقت رعایت شوند.

نکات مهم در هنگام استفاده از کاندوم

• کاندوم ها را دور از حرارت، نور و رطوبت نگهداری نمایید تا لاتکس کاندوم خاصیت خود را از دست ندهد و با نزدیکی پاره نشود.

• از هر کاندوم یکبار استفاده کرده و از مصرف مجدد آن خود داری نمایید زیرا در این صورت احتمال حاملگی افزایش می یابد.

 

• قبل از استفاده از کاندوم به تاریخ انقضای آن توجه نمایید و از مصرف کاندوم های تاریخ گذشته و یا کاندوم هایی که چسبناک و یا شکننده اند خودداری نمایید.

 

• پس از استفاده کاندوم مصرف شده رادر یک قطعه کاغذ باطله پیچیده و در کیسه زباله بیندازید.

• هنگام استفاده از کاندوم برای نرم کردن آن از روغن، وازلین و یا مواد مشابه استفاده نکنید زیرا این مواد به کاندوم آسیب رسانده و باعث خراب شدن آن می شوند و در این صورت احتمال حاملگی با کاندوم افزایش می یابد.

• هر چند این روش پیشگیری از بارداری روش موثری است ولی احتمال حاملگی با آن از قرص بیشتر است.

خرید کاندوم سیلیکونی ژله ای کاندوم سیلیکونی

کاندوم های خاردار

کاندوم خاردار و استفاده از کاندوم به سه هزار سال پیش باز می گردد. برای اولین بار مصریان از این محصول کمک گرفتند تا بیماری های شایعی که در آن زمان آزار افراد را فراهم می کرد از سر راه برداشته شود. آیا درباره استفاده از کاندوم خاردار کنجکاو هستید؟ با خواندن این مقاله شب جمعه شریک زندگی خود را شگفت زده کنید و روابط خود را بهبود ببخشید.

در ابتدا از روده گوسفند، غشاهای حیوانی و غلاف های پارچه ای برای این امر استفاده می کردند. از سال ۱۸۰۰ میلادی این محصول با نمونه های بسیار متنوعی روبرو گردید و استقبال از آن نیز با رشد بالایی روبرو شد. کاندوم های لاستیکی برای اولین بار در این سال وارد بازار شدند. از سال ۱۹۳۰ به بعد کاندوم های با جنس لاتکس در دسترس قرار گرفتند و تا به امروز استفاده از این محصول همچنان دنبال می شود.

  • کاندوم کتانی
  • کاندوم اسپرم کش
  • کاندوم با روده حیوانات
  • کاندوم لاستیکی
  • کاندوم لاتکس طبیعی
  • تنها بخشی از نمونه کاندوم های است که پادشاهان و اقشار متوسط و فقیر جامعه در گذشته از آن استفاده می کردند.

کاندوم خاردار چیست؟

کاندوم خاردار چیست؟ یا کاندوم خاردار برای چیست؟ این سؤالی است که شاید بسیاری از شما از خود بپرسید. در ابتدا باید بگویم کاندوم ها نمونه های بسیار متنوعی دارند و کاندوم خاردار یکی از صدها نمونه این محصول است. کاندوم این روزها در یک دسته بندی کلی به دو دسته زنانه و مردانه طبقه بندی می شود؛ اما تفاوت در سبک و طرح آن امری است که این روزها بر اساس سلیقه و نیاز مشتریان این محصول را با تنوع بسیاری روبرو کرده است.

کاندوم مردانه
کاندوم زنانه

کاندوم خاردار برای چه کسانی مناسب تر است؟

کاندوم خاردار مردانه برای زوجینی استفاده می‌شود که سالیان متمادی از زندگی مشترک آن‌ها گذشته است. خانم‌های که بارداری‌های متعددی را تجربه کرده‌اند و دهانه رحم آن‌ها حالت گشادتری را به خود گرفته است، می‌توانند از همسر خود برای لذت جنسی بیشتر بخواهند از کاندوم خاردار استفاده کنند. عموماً زوج‌های جوان به این محصول نیازی ندارند؛ زیرا خارهای روی آن سبب تحریک پذیری بیشتری می‌شود که شاید استفاده بیش از حد از آن، زن را از ارگاسم در سنین بالا محروم کند.

برخی از کاندوم‌های خاردار با خارهای درشت و برخی دیگر از خارهای کوچک‌تری طراحی و تولید شده‌اند. اگر دیر به ارگاسم می‌رسید پیشنهاد می‌کنیم از دانه‌های ریز آن و اگر دهانه رحم شما بیش از حد به دلیل زایمان‌های طبیعی گشاد شده است از دانه درشت آن می‌توانید استفاده کنید.