برای خرید کاندوم با قیمت مناسب و ارسال محرمانه کلیک کنید.

اول از همه باید اشاره کنیم که داشتن رابطه در دوران قاعدگی از نظر اسلام ناپسند شمرده شده است و ممکن است برای برخی این مسئله مهم باشد.

این روز ها در پیج اینستاگرام شب جمعه سوالات زیادی در رابطه با موارد زیر پرسیده شده است:

آیا می توان در دوران قاعدگی رابطه داشت؟

نزديكي در دوران پريودي با کاندوم؟
رابطه در پریودی ضرر داره؟
رابطه در پریودی فایده هم داره؟
اگر بخواهیم در دوران قاعدگی رابطه داشته باشیم، باید چه نکاتی رو رعایت کنیم؟
هنگامیکه در دوران قاعدگی رابطه داریم، باید جلوگیری هم داشته باشیم؟
بارداری در پریودی امکان داره؟
رابطه در دوران قاعدگی شانس ابتلا به بیماری های مقاربتی رو بالا میبره؟
چه نکاتی رو باید برای رابطه در زمان عادت ماهیانه رعایت کنیم؟
و …
همین سوالات باعث شد تا این مقاله را بنویسیم و به طور کامل در این باره صحبت کنیم. در ادامه با شب جمعه همراه باشید.

در سال هایی که قدرت باروری دارید، تقریبا ماهی یک بار پریود می شوید. به جز اینکه رابطه در پریودی باعث درد و ناراحتی می شود، هیچ دلیل دیگری برای نداشتن نزدیکی در این دوران وجود ندارد و برای هر دو طرف امن است.

داشتن رابطه جنسی در قاعدگی کاملا امن است، اما موجب خجالت زدگی و بهم ریختیگی دو طرف خواهد شد. مانند هر کدام از علائم پریودی؛ باید آمادگی تاثیرات رابطه در پریودی را نیز داشته باشید و در مورد آن با همسر خود صحبت کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

در این دوران بهتر است که بیشتر معاشقه داشته باشید و رابطه جنسی بدون دخول را تجربه کنید و همچنین توجه داشته باشید که حتما باید از روش های جلوگیری از بارداری نیز استفاده کنید. در این دوران بیشتر مستعد عفونت های منتقل شونده جنسی هستید و احتمال بارداری نیز وجود دارد و مطمئن باشید از روش های جلوگیری مناسبی استفاده می کنید.

مضرات رابطه در پریودی

اگرچه ممکن است رابطه در پریودی فوایدی داشته باشد، اما مضرات آن طوری هستند که احتمالا دوست نداشته باشید، رابطه داشته باشید. این مضرات عبارتند از:

بروز مشکلات بهداشتی

هنگامیکه در دوران قاعدگی رابطه دارید، ممکن است باعث بروز برخی از مشکلات بهداشتی شود. همواره این مسئله وجود دارد که ممکن است خونی شوید و این مشکل برای همسرتان نیز به وجود بیاید. اگر خونریزی شدیدی نیز داشته باشید، این مشکل ممکن است فراتر از حد انتظارتان برود و باعث شود هیچ موقع دیگر به رابطه در پریودی فکر نکنید!

بالا رفتن ریسک ابتلا به عفونت های منتقل شونده جنسی

بنابر اطلاعات مرکز جهانی جلوگیری و کنترل بیماری ها، رابطه در پریودی ریسک ابتلا به بیماری های منتقل شونده جنسی را افزایش می دهد. این ویروس ها ممکن است در خون قاعدگی وجود داشته باشند. به همین دلیل بهتر است که حتما از کاندوم استفاده کنید.

بوی بد

خون پریودی ممکن است بوی بدی داشته باشد. اگرچه ممکن است در همان لحظه این بو را حس نکنید، اما باید همواره این آمادگی را داشته باشید.

محدودیت پوزیشن های جنسی

اول از همه که امکان رابطه دهانی وجود ندارد. دوم اینکه به دلیل وجود جاذبه، اینکه در حالت ایستاده قرار بگیرید، ممکن است مشکل ساز باشد. بهترین حالت در این زمان، دراز کش است.

مزایای رابطه جنسی در پریودی:

تسکین دردهای پریودی بخصوص دلدرد

هنگامیکه درد پریودی دارید، قاعدتا از برخی از داروها استفاده می کنید. یک راه طبیعی وجود دارد که بتوانید درد هایتان را رها کنید. بله درست حدس زدید! به اورگاسم رسیدن! هنگامیکه به اورگاسم می رسید، عضلات رحم منقبض شده و سپس آزاد می شوند و شما را از دلدردهای پریودی خلاص می کنند. همچنین اورگاسم باعث ترشح هورمون اندروفین می شود که باعث می شود حس خوبی داشته باشید.

نیاز کمتر به روان سازی

هنگامیکه رابطه در پریودی دارید، نیازی به روانکاری نیست. چرا که خون به عنوان یک ماده روان کننده طبیعی عمل می کند. این موضوع یکی از بهترین مزیت های رابطه جنسی در پریودی است.

کاهش طول دوران قاعدگی

داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی، مدت زمان عادت ماهانه را می کاهد. منقبض شدن عضلات رحم در زمان اورگاسم باعث می شود تا دیواره فرو ریخته رحم در دوران قاعدگی زود تر ترمیم شود.

لذت بیشتر

برای بسیاری از بانوان، داشتن رابطه در دوران قاعدگی می تواند لذت بخش تر باشد. این نکته به دلیل تغییرات میل جنسی است که در طول سیکل قاعدگی رخ می دهد که این موضوع به به دلیل تغییرات هورمونی بدن زنان است.

کاهش سردرد پریودی

بنا بر مظالعات انجام شده در سال 2013 داشتن رابطه در پریودی می تواند میگرن و سردرد پریودی را کاهش دهد.

آیا بارداری در دوران قاعدگی امکان پذیر است؟

اگر چه احتمال بارداری در پریودی کم است، اما غیر ممکن نیز نیست.

باردار شدن کاملا به روز تخمک گذاری در سیکلتان بستگی دارد. روز تخمک گذاری در هر خانمی نسبت به دیگری متفاوت است. تنها در صورتی بارداری در دوران قاعدگی رخ می دهد که تخمک گذاری زودتر در سیکلتان اتفاق بیفتد یا اینکه پریودی بیش تر از حد معمول یعنی 5 روز طول بکشد.

نکته دیگر در رابطه با این موضوع، طول عمر اسپرم است. اسپرم ها می توانند 4 – 5 روز در رحم زنده بمانند. اگر رابطه را در انتهای پریودی داشته اید، اسپرم ممکن است تا زمان تخمک گذاری زنده بماند.