یکی از بزرگترین مشکلات امروز جامعه ما اوضاع نابسامان جامعه و ترویج فرهنگ اروپایی به صورت ناقص در میان جامعه است. این امر سبب شده تا خیانت ها افزایش پیدا کند و بسیاری از زوجین به همسر خود شک داشته باشند. در این مقاله با وبسایت شب جمعه همراه باشید تا این مهم را با شما در میان بگذاریم.

خیانت

رفتارهای بسیاری وجود دارد که می‌تواند نشانه برقراری رابطه نامشروع باشد.

بااین حال ممکن است همسرتان این رفتارها را از خود نشان دهد، بدون آن که واقعاً به شما خیانت کرده باشد.

واقعیت این است که آنچه نشانه‌ی هشدار در یک رابطه محسوب می‌شود، ممکن است در رابطه‌ی دیگری اصلاً نگران کننده نباشد.

اگر می‌خواهید از بابت خیانتکار بودن یا نبودن همسرتان مطمئن باشید تنها به علائم اهمیت ندهید.

پیش از آن که شک و تردید شما روابطتان را تحت تأثیرات منفی خود قرار دهد به یک مشاور مراجعه نمایید تا به شما کمک کند از این شرایط با راهکارهایی علمی و امتحان شده بیرون بیایید.

زنان به علت‌های مختلف ممکن است تغییر رفتار یا روحیه داشته باشند پس زود قضاوت نکنید.

در برخورد با نشانه‌های خیانت همسر خود نگاهی منطقی داشته باشید نه هیجانی، بسیاری از مردان به محض مشاهده علائمی شک برانگیز از همسرشان به شدت تحت تأثیر هیجانات و احساسات منفی آنی خود قرار می‌گیرند و واکنشی از خود نشان می‌دهند که حتی اوضاع را بدتر می‌کند.

گاهی مشورت با دوستان و آشنایانی که بدون داشتن علم و تجربه لازم پیشنهاداتی غیرمعقول ارائه می‌دهند نیز بر کیفیت روابط آن زوج تأثیر گذاشته و ممکن است زندگی مشترک را به سمت طلاق بکشاند.

احتمال خیانت زنان در این شرایط بالاتر است

– درحال گذراندن دهه سوم از زندگی

به گفته متخصصان حوزه خیانت، آمار خیانت در زنانی که در اواسط دهه سوم زندگی خود هستند و حدود ۷ سال از ازدواج شان می گذرد، بالاست.

– شاغل بودن

احتمال خیانت زنان شاغل از زنان خانه دار بیشتر است. و به گفته دکتر شرلی گلس – متخصص در حوزه خیانت زنان – احتمال خیانت این زنان با مردان همکار خود بیشتر است. این مسئله تا حدودی به موقعیت ربط دارد.

– داشتن درآمد بالا

این مسئله درمورد مردان نیز صدق می کند. طبق آمار افرادی که درآمد بالایی دارند بیشتر احتمال خیانت کردن شان وجود دارد زیرا می توانند برای برخی مسائل هزینه کنند.

– ازدواج دوم

به گفته دکتر بونی ایمر ویل، طلاق و خیانت در ازدواج های دوم از ازدواج اول بیشتر است.

– رابطه خارج از ازدواج داشتن یکی از والدین

احتمال دارد فرزندان افراد خیانتکار، سابقه خانواده خود را تکرار کنند.

– خوشبخت نبودن با شما

از میان نمونه ۵۴۴ نفری که به همسران خود خیانت کرده بودند، احتمال خیانت در زنانی که می گویند خیلی خوشبخت نیستند، چهار برابر زنانی است که می گویند خیلی خوشبخت هستند. و حدود نیمی از زنان فکر می کنند اگر ازدواجی دچار مشکل باشد، خیانت هیچ ایرادی ندارد: او فقط به خاطر بچه ها در این ازدواج مانده است!

– اعتقاد نداشتن به دین و مذهب

با استناد به تحقیقات، احتمال خیانت در زنانی که هرگز به مکان های مذهبی نمی روند، ۲.۵ برابر زنانی است که بیش از یک بار در هفته به چنین مکان هایی می روند.

– عزت نفس پایین

با استناد به مطالعه ای که توسط دکتر دیوید ام. باس – روانشناس فرگشتی – انجام شد، از نظر زنانی که خیانت می کنند، یکی از خوبی های رابطه، بالا بردن اعتماد به نفس است.

– خودشیفته بودن

مطالعات نشان می دهند احتمال خیانت در زنانی که خودشیفته بوده و به دنبال تنوع و هیجان جنسی هستند، از زنانی که چنین ویژگی های شخصیتی ندارند، بیشتر است. همچنین با استناد به مطالعه انجام شده توسط دکتر دیوید اشمیت، استادیار روانشناسی در دانشگاه بردلی در پئوریا، ایلینوی، زنانی که برون گرا هستند و رفتار دوستانه دارند بیشتر از بقیه، چنین پیشنهادهایی را دریافت می کنند.

– زیبا بودن

درمانگر ازدواج، دکتر پپر شوارتز، در کتاب خود « هر چیزی که درمورد عشق و رابطه جنسی می دانید اشتباه است» می گوید، چنین زنانی، احساسات زیادی را دریافت می کنند و به دوست داشته شدن عادت دارند.

– دوره تخمک گذاری

تحقیق جدیدی که توسط دکتر استیون گنگستند در دانشگاه نیومکزیکو انجام شد، نشان می دهد که رویاپردازی های جنسی زنان درمورد مردان دیگر، در دوران تخمک گذاری دو برابر می شود. به عبارت دیگر، زن به این فکر می کند که رییسش می تواند پدر فرزند بعدی اش باشد!! البته خیلی نباید نگران این مسئله باشید.

هرچند که نشانه های خیانتی که از آن ها صحبت خواهد شد دلیل صد در صدی برای خیانت یک فرد نیست و همچنین دلیلی برای شکاک شدن نمی باشد.