عواقب دلبستگی به مرد متاهل

شکست خود همراه با ویرانی خانواده طرف مقابل

جالب است که بدانید در بیش تر موارد، چنين رابطه ها و دوستی هایی به محض اگاهی همسر اول شکست می خورد و سبب ویرانی خانواده وی یا قطع رابطه با شخص دوم می شود و در موارد کمی که به ازدواج منجر می شود با سختی ها و سختی های زيادي روبرو می شود؛ بنابراین بهترین و عاقلانه ترین کار برای زنان، قطع رابطه با مردان متاهل و راههای کنترل احساسات و عواطف خودشان است.

شایسته است که سریعاً با قاطعیّت، بدون هیچگونه بهانه و ردپایی برای رابطه دوباره و حتی بدون معذرت خواهی، کسب حلالیت و حتی صحبت و بیان دلیلشان برای این جدایی، به چنين رابطه هایی پایان دهند. همچنين تمامی عواملی که احتمال میدهند آنها را وادار به فکر کردن در مورد مرد مورد علاقه شان یا برقراری رابطه مجدد می کند، از زندگیشان حذف و پاک کنند.

توهم عاشقی به جای علاقه

در مورد ایجاد علاقه به این مردان، باید بدانید که نه تنها اینگونه علاقه ها واقعی نیست بلکه در بیش تر موارد شکل گیری چنين علاقه هایی در زنان به علت نیاز به هم دل، وابستگی شدید و توهم است که بخاطر عواملی من جمله کم بود محبّت، عاطفه و تنهایی به وجود می آید و بطور طبیعی سبب وارد شدن ضرر های فراوانی هم به خود فرد و هم به خانواده مردان متاهل خواهد شد؛ به این ترتیب ضروری است که توجه بیشتری داشته باشید که این نوع احساسات، هیجانات و علاقه ها واقعی نیست و نخواهد بود.

بازنده دائمی

چنين رابطه هایی بی شک ، محکوم به شکست است مگر این که رسمی و شرعی شود که بعد از آن سختی ها و مشکلاتش، بیش تر و چند برابر ديگر ازدواج هاست. به این ترتیب و به خصوص به دخترهای مجرد سفارش می شود که هر چه سریعتر با بیان وضعیت و خصوصیت های خواستگار و همسر ایده آلشان به اطرافیان و دوستان در لابه لای صحبت ها و حرف هایشان بصورت غیرمستقیم، وضعیت را برای ورود و قبول خواستگار آماده کنند و خلاءهای فکری و عاطفیشان را بصورت درست و منطقی جواب دهند.

تنهاییتان بیشتر می شود

اگر برای فرار از تنهایی وارد رابطه با مرد متاهل شده اید باید بگوییم، از آنجایی که چنین رابطه از سوی هیچکس به جز شریک عاطفیتان حمایت نمیشود، احتمالا شما به شدت احساس تنهایی بیشتری خواهید داشت. در یک رابطه پنهانی و ممنوعه شما نمیتوانید احساسات، تجربیات و مشکلات رابطه تان را با کسی در میان بگذارید. اگر دلتنگ باشید باید مدت ها منتظر بمانید که او فرصت مناسب برای تماس با شما را پیدا کند و احتمالا بسیاری از مواقع نیازهای عاطفیتان بی پاسخ خواهد ماند.

علاقه و هیجان به زودی فروکش خواهد کرد

همانطور که گفتیم هیجان ایجاد شد در این روابط موقتی هستند و احتمال زیادی وجود دارد که پس از اینکه رابطه از فاز هیجان خارج شد علاقه و عشق در رابطه تان به شدت کاهش یابد یا حتی نابود شود. زمانی که رابطه برملا شود یا شما وارد یک رابطه رسمی شوید(مثلا با او صیغه کنید) یا او کلا از همسرش طلاق گرفت، احتمالا احساسات فروکش میکنند. اما دیگر راهی برای بازگردادن آبروی شما و خانواده از هم پاشیده شده او وجود ندارد.

دروغ، پنهان کاری و خیانت تکرار می شود

بهترین حالت ممکن که تصور میکنید احتمالا این است که مرد از همسرش به خاطر شما جدا شود و با شما ازدواج کند. اما به هرحال رابطه و ازدواج شما حاصل یک خیانت است. هیچ تضمینی نیست که در ازدواج شما این خیانت تکرار نشود. مردی که اکنون نمیتواند به همسر و خانواده اش متعهد بماند، در آینده نیز با کوچکترین مشکل به سمت زن دیگری خواهد رفت و پایبند نخواهد ماند. ضمن اینکه او اکنون برای خیانت پنهانیش باید هزاران دروغ به همسرش بگوید و پنهان کاری را خوب بلد باشد. آیا میتوانید به چنین مردی اعتماد داشته باشید؟

شما هرگز اولویت اول او نخواهید بود

در رابطه پنهانی با مرد متاهل محدودیت های زیادی وجود دارد. او نمیتواند توجه و وقت زیادی برای شما بگذارد. شما در بسیاری از مناسبت ها در کنار هم نخواهید بود، خیلی از مواقع به او احتیاج دارید ولی او نمیتواند در کنار شما باید. دلیل آن واضح است، ازدواج و خانواده رسمی و شرعی او، نسبت به یک رابطه عاشقانه شاید گذرا، اولویت و اهمیت بیشتری دارد. چرا که او در برابر شما از لحاظ قانونی، شرعی و اخلاقی هیچ تعهد و وظیفه ای ندارد.

حتی اگر صیغه  او شده باشید و رابطه تان را به نحوی شرعی کرده باشید، شما همیشه نفر دوم هستید و رابطه تان همواره در حاشیه زندگی او قرار خواهد داشت. درواقع در این رابطه شما امنیت، ثبات و آرامش نخواهید داشت. مخصوصا اینکه ممکن است همسر مرد بعد از با خبر شدن از موضوع برای نجات زندگی مشترکش تلاش کند.

آیا ارزشش را دارد! ؟

از دختران یا زنان مطلقه ای که با مردان متاهل رابطه دوستی برقرار نموده اند ، خواسته می شود که با واقع نگری به مسایل یادآوری شده، فکر کنند که آیا مردی متاهل و خانواده دار که مشخص نیست، عکس العمل اطرافیان و همسرش پس از آگاهی از این رابطه با شما چه باشد، صلاحیت یا ارزش این را دارد که شما به وی دل ببندید، علاقه پیدا کنید، خودتان را برای وی هزینه کنید، سرمایه گران مایه جوانیتان را برای وی نابود کنید و بخاطر او بهترین دوران زندگی تان را نابود کنید و فرصت و شانس ازدواج را از دست بدهید.

آدم ها مدام از اشتباهاتشان درس می گیرند و میتوانند این درس ها را به هم‌دیگر هم منتقل کنند. ولی بخاطر یک ارتباط کوتاه مدت عاشقانه، بااینکار همه زندگی تان را به خطر می اندازید. پس فهمیده باشید و از این ارتباط خارج شوید و ديگر هیچگاه هم پشت سرتان را نگاه نکنید. چنانچه میخواهید معنی و مفهوم عشق و زندگی را به خودتان خاطرنشان شوید، تنها کافی است بدانید که در همچنين رابطه ای آنرا پیدا نخواهید کرد.

چطور ارتباط با مرد متاهل را تمام کنیم؟

اگر در رابطه با مرد متاهل هستید و تصمیم گرفته اید از وی جدا شوید، احتیاج دارید که اصولی و به دور از احساسات عمل کنید. می دانم که پایان این ارتباط چه قدر برایتان میتواند دشوار باشد. در ادامه راهکارهایی را ارائه داده ام که میتواند مشقت های آنرا راحت تر کند.

صحبت و گفت و گو را تمام کنید.

به چه دلیل تصمیم گرفتید ارتباط با یک مرد متاهل را تمام کنید؟ حتی اگر نمی دانید که آیا تصمیم درستی گرفته اید یا خیر، با وی گفت و گو نکنید. وی چنانچه نخواهد که از شما جدا شود، حتماً شما را راضی خواهد کرد که با او ادامه دهید.

سياري از مردانی که ازدواج نموده اند ، علل بسیار مشابهی برای این که به چه دلیل به همسرشان خیانت نموده اند و یا نمی توانند از وی جدا شوند، دارند. به طورمثال ، “من وی را بخاطر فرزندانم طلاق نمی دهم”، “من ديگر او را دوست ندارم و این خیانت نیست”، یا “ما مدت زمان زيادي است که با هم نمی خوابیم “.

هرچند ممکن است که در ابتدای ارتباط با یک مرد متاهل این علل را باور داشته باشید، اما در طول زمان از شنیدن آنها خسته و دلسرد می شوید. به این ترتیب صحبت و گفت و گو نتیجه ای ندارد و وی تنها زمان بیشتری را برای با شما بودن می خرد.

وقتتان را با خانواده و دوستانتان بگذرانید.

وقتی که تصمیم به دل کندن از مرد متاهل گرفته اید، تلاش کنید تنها نمانید. با دوستان و خانواده زمان بیشتری را سپری کنید. چنانچه فرد مورد اعتمادی در اطرافتان دارید، در این باره با وی صحبت کنید  و احساستان را بیان کنید. چنانچه با کسی حس راحتی ندارید میتوانید افکار خویش را بنویسید. ابراز و یا نوشتن احساسات به شما کمک می کند که سریعتر میتوانید از این ارتباط خارج شوید.

بر نیازها و اولویت هایتان تمرکز کنید.

فعالیت خودتان را افزایش دهید. یک رژیم متعادل، ورزش و هشت تا نه ساعت خواب شبانه بسیار مفید است. همینطور میتوانید با یوگا یا مدیتیشن اضطراب خویش را مدیریت کنید. با نگهداری خوب از خودتان از لحاظ جسمی و ذهنی، این بحران را سریعتر طی خواهید کرد.

به جای صرف زمان برای فکر کردن به رابطه ای که گذشته، تمرکز خویش را بر یک سرگرمی یا شور و شوق جدید و یا یادگیری یک مهارت بگذارید.

عدم آگاهی دختر از متاهل بودن مرد

اینکه بدانیم فردی مجرد است یا متاهل، تاثیر زیادی بر دیدگاه و حریمی که در ارتباط با جنس مخالف حفظ میکنیم میتواند داشته باشد. پس وقتی فردی از ابتدا اذعان نمیکند که ازدواج کرده است، امکان شروع رابطه عاطفی بیشتر است.

در بسیاری از روابط عاشقانه که بین یک دختر مجرد و مرد متاهل شکل میگیرد، دختر در ابتدای آشنایی و رابطه از موضوع متاهل بودن مرد آگاهی نداشته است. درواقع به احتمال زیادی اگر دختر میدانست که او متاهل است اصلا وارد رابطه عاطفی نمیشد.

مرد متاهلی که رابطه با دختر را شکل میدهد نیز این موضوع را خوب میداند و دقیقا به همین خاطر معمولا اجازه میدهد، ابتدا رابطه وارد مرحله وابستگی شود، سپس موضوع را مطرح میکند. زمانی که دیگر کار از کار گذشته و دختر عاشق شده است.

دلیل تراشی مردان متاهل

مردان متاهلی که رابطه خارج از ازدواج با دختری را شکل میدهند معمولا بهانه ها و دلیل های مشابهی برای این کار دارند. اگر به این دلایل توجه داشته باشید تمامی آن ها تنها بهانه و توجیه هستند. مرد متاهل جهت قانع کردن شما برای ماندن در رابطه عاطفی به شما خواهد گفت:

به همسرش هیچ علاقه ای ندارند و آن ها دچار طلاق عاطفی هستند.
زنش سرد و بی عاطفه است، به او توجه ندارد و رابطه زناشویی مناسبی برقرار نمیکند.
به اجبار والدین یا شرایط خاصی که در آن زمان بوده تن به ازدواج داده است.
تنها به خاطر سنگین بودن مهریه، دلسوزی برای همسر یا وجود فرزندان به زندگی متاهلی ادامه میدهند.

آن ها همواره افراد دیگر را برای مشکلاتی که در زندگی مشترکشان وجود دارد مقصر میدانند و با مظلوم نمایی، خیانت خود را توجیه می کنند.