سوزاندن چربی و کوچک کردن سایز باسن را می توان به راحتی با استفاده از ورزش های موثر و رژیم غذایی مناسب انجام داد. برنامه ریزی درست و استفاده از یک سری قوانین صحیح در ورزش های کاهش وزن شما را در مسیر رسیدن به هدفی با نام تناسب اندام کمک خواهد کرد.

برای کوچک کردن ران و باسن چه حرکات ورزشی انجام دهیم؟

حرکات استقامتی:

 •  یکی از راه های سوزاندن چربی در بدن به خصوص چربی های سخت و مقاوم انجام حرکات استقامتی است. استفاده از وزنه در تمرینات یکی از بهترین گزینه ها در حرکات ورزشی برای کاهش وزن در قسمت باسن است.

کاردیو چربی های باسن را می سوزاند:

 • ترکیب کاردیو ورزش های استقامتی به جرات یکی از بهترین گزینه های کاهش وزن و چربی سوزی است . همانطور که می دانید کاردیو یکی از بهترین حرکات ورزشی برای تنظیم گردش و جریان خون و سوزاندن چربی است پس برای کاهش وزن سریع کاردیو یک پیشنهاد عالی به شمار می رود. یک فرد بالغ برای رسیدن به سلامت جسمی می تواند در طول روز 152 دقیقه کاردیو انجام دهد. حرکت فوق العاده کاردیو می تواند در مدت 1 ساعت 800 کالری را در بدن شما سوزانده و موجب لاغری سریع بدن گردد.

تمرینات و حرکات ورزشی ساده برای لاغری و کوچک کردن ران پا و باسن:

1- پاها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. دستها را روی کمر گذاشته و به روی زانوها نشسته و دوباره به حالت قبلی بازگردید.

2- به پهلو روی زمین دراز بکشید. دست زیرین را ستون قرار داده و از زمین فاصله بگیرید. پای دیگر را به سمت بالا و به سمت بدن کشیده و دوباره به روی پای زیرین بازگردانید.

3- روی زمین به کمر بخوابید. دستها را کشیده کنار بدن قرار دهید. پاها را به صورت جفت شده و بدون خم شدن به سمت بالا بیاورید. به حالتی که به شکم ضربه وارد شود.

برای آب کردن و کوچک کردن باسن ورزش های لاغری را ترکیب کنید:

دویدن روی تردمیل ورزشی عالی برای آب کردن چربی به خصوص در ناحیه باسن، شکم و پهلو است. دویدن روی تردمیل برای تکمیل اثر چربی سوزی قوی کاردیو که در بخش قبل گفته شد بسیار مهم و موثر است.

تغذیه و رژیم لاغری مناسب برای کوچک کردن ران و باسن

مراقب تغذیه خود باشید. حواستان جمع کالری هایی که وارد بدن می کنید باشد چرا که جذب کالری و چربی بسیار کار راحتی است در حالی که سوزاندن کالری و آب کردن چربی بسیار مشکل و طاقت فرساست. در اینجا چند خوردنی و ماده غذایی خوشمزه چربی سوز و لاغر کننده را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای کوچک کردن ران و باسن چی بخوریم؟

1- سیب

– سیب نه تنها بیماری بلکه اضافه وزن را نیز از شما دور می کند. سیب یکی از بهترین میوه ها و خوردنی های طبیعی برای افزایش متابولیسم بدن و به طبع آن توانایی در سوخت و ساز بهتر است.

2- تخم مرغ

– مصرف تخم مرغ برای کاهش وزن توصیه می شود. تخم مرغ را به صورت املت یا آب پز می توان استفاده کرد تا مدت طولانی تری احساس سیری ایجاد شود. یادتان نرود که در خوردن ان زیاده روی نکنید چرا که موجب چاقی می شود .

3- جو دو سر

– در این خوردنی رژیمی و چربی سوز قدرت خاصی وجود دارد. یکی از بهترین خوراکی ها برای کاهش وزن تمام بدن است. فیبر بالایی که این ماده غذایی لاغر کننده دارد بدن را برای سوزاندن چربی های اضافی تقویت می کند.

4- عدس

– خوردن عدس یکی از گزینه های غذایی برای داشتن شکمی صاف است. خوردن عدس با تنظیم میزان انسولین بدن از انباشته شدن قند و چربی و چاقی ناحیه اطراف شکم و کمر جلوگیری می کند.

5- زالزالک

– زالزالک بخورید. بله این یک حقیقت است که خوردن زالزالک بخشی از مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین می کند. زالزالک با محدود کردن اشتها موجب لاغری و سوختن چربی ها می شود.

6- گندم سیاه

– فیبر بالای موجود در گندم سیاه اصلی ترین دلیل برای استفاده از آن در برنامه غذایی کاهش وزن است. گندم سیاه بهترین جایگزین برای پاستا و ماکارونی در زمان کاهش وزن است.

7- قره قاط

– از آنتی اکسیدان فراوان وجود در قره قاط یا همان توت آبی نمی توان به راحتی گذشت. برای کاهش وزن و سوزاندن چربی به خصوص برای کوچک شدن باسن از این میوه خوشمزه جنگلی استفاده کنید.

به مقدار کافی آب بنوشید

نوشیدن مقادیر کافی در روز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کبد برای تبدیل چربی به انرژی و بالا بردن متابولیسم نیاز به آب دارد. به علاوه، نوشیدن آب عملکرد فیزیکی را در حالت بهینه حفظ کرده و به بدن برای دفع سموم کمک می‌کند.

 • 8 تا 10 لیوان آب در روز بنوشید. در واقع، روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب شروع کنید. برای تغییر طعم آب می‌توانید به آن کمی آب‌لیمو یا عسل اضافه کنید.
 • همچنین غذاهایی که آب زیاد دارند مانند هندوانه، خیار و سبزیجات سبز مصرف کنید. به طور همزمان، از نوشیدن مقادیر زیاد قهوه که باعث کم‌آبی بدن می‌شود پرهیز کنید.

سرکه سیب بنوشید

سرکه سیب به تجزیه چربی‌های کمک کرده و از تجمع چربی در بدن جلوگیری می‌کند. مواد معدنی موجود در سرکه سیب مانند پتاسیم، منیزیم و کلسیم به شستشوی سموم و جلوگیری از احتباس آب کمک می‌کند.

 • سرکه سیب خام و تصفیه نشده را با نسبت 3 به 1 با روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کنید. از این مخلوط برای ماساژ ران‌ها و باسن به مدت 10 دقیقه استفاده کنید. سپس بگذارید مواد به مدت 30 دقیقه روی بدن شما بماند و سپس آن را بشورید. این درمان خانگی را دو مرتبه در روز تکرار کنید.
 • یک گزینه دیگر این است که 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب خالص تصفیه نشده را با یک لیوان آب همراه با کمی عسل مخلوط کنید. این مخلوط را هر روز صبح قبل از خوردن صبحانه بنوشید.

روغن نارگیل
روغن نارگیل برای کاهش چربی‌های اضافی موجود در بدن مانند چربی‌های انباشته شده در ران‌ها و باسن عالی است. اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل مستقیماً توسط سلول‌های غشایی جذب شده و به جای این که به صورت چربی ذخیره شوند به انرژی تبدیل می‌شوند. به علاوه، روغن نارگیل متابولیسم را بهبود بخشیده و میل گرسنگی را کاهش می‌دهد.

 • ران‌ها و باسن را با روغن نارگیل گرم به مدت 10 دقیقه و دو مرتبه در روز ماساژ دهید.
 • همچنین از روغن نارگیل اضافی برای پخت و پز استفاده کنید.

دانه‌های قهوه
قهوه حاوی آنتی‌اکسیدان و کافئین است که پوست را سفت و لطیف می‌کند. قهوه همچنین گردش جریان خون را بهبود داده و از انباشته شدن چربی در بدن جلوگیری می‌کند. دانه‌های درشت قهوه اثر شکفت انگیزی در بهبود عضلات ران‌ها و باسن دارد.

 • یک قاشق غذاخوری از تفاله قهوه پس از دم کشیدن بردارید.
 • کمی عسل به آن اضافه کنید تا ضخیم و چسبناک شود
 • قبل از حمام رفتن، این مخلوط را روی ران‌ها و باسن خود مالیده و صبر کنید تا خشک شود.
 • سپس با دستان خیس، آن را مالش دهید و سپس با آب بشورید.
 • این درمان را 2 تا 3 مرتبه در هفته تکرار کنید.