یکی از سخت ترین روابط عاشقانه، رابطه ای است که در آن مرد، یک هوسباز بالفطره یا به عبارتی زن‌باره است. تنوع طلبی در مردان شامل برقراری رابطه با زنان متعدد، چه به صورت عاطفی یا جنسی، می شود در حالی که یک رابطه مهم دیگر مانند ازدواج را نیز در زندگی خود دارند.

زنی که با چنین مردی ازدواج می کند، دچار آزارهای عاطفی شدید و طولانی مدت می شود که به احساس مورد خیانت واقع شدن، طرد و شرمساری می انجامد.

با این حال، هستند زنانی که با وجود علائم و حتی اعتراف همسر، حاضر به قبول این واقعیت نیستند. این بدان دلیل است که برای پذیرش این مشکل در همسرشان باید قبول کنند که در ازدواجشان شکست خورده اند و این شاید تنها چیزی باشد که آن زن دارد.

مردان هوس باز معمولا جذاب هستند، هم در شخصیت و هم در ظاهر. او از جذابیت های خود برای برقراری ارتباط با زنان استفاده می کند و توجه و تحسین آنها را جلب می کند.

اگر احساس می کنید، همسرتان دلبری های خود را تنها در زمان حضور زنان استفاده می کند و تمام تلاشش را می کند تا آنها را تحت تاثیر قرار دهد، بهتر است مراقب باشید.

عجیب تر آنکه، مردان تنوع طلب شاید خود باخبر نباشند که با اعمال و رفتارشان به شدت همسرشان را آزار می دهند. برخی دیگر نیز با سوءاستفاده از برخی موضوعات مانند شرعی بودن چند همسری، فطری بودن تنوع طلبی در مردان و مواردی از این قبیل رفتارهای بیمارگونه خود را توجیه می کنند.

دسته دیگری از مردان نیز وجود زنان متعدد در زندگی شان را به جذابیت و محبوبیت خود ارتباط می دهند و خود را در آن دخیل نمی دانند.

مرد هوسباز با خائن متفاوت است:
لازم است که بین یک مرد زن‌باره و مرد خائن تفاوت قائل شویم.

مرد هوس باز یا زن‌باره به کسی گفته می شود که الگوی مداومی از خیانت را تکرار می کند. چنین فردی صرفا به داشتن روابط متعدد علاقه مند است و داشتن یک رابطه معنی دار و پایدار برای او اهمیت ندارد. این در حالی است که مرد خائن ممکن است با یک زن دیگر وارد رابطه شود و با او تا آخر عمر ادامه دهد.

هر چند هیچ یک مورد تایید نیست، اما نباید از فاکتورهای تکراری بودن، سوءاستفاده کردن، و بیمارگونه بودن رفتارهای یک مرد هوسباز غافل بود.

اگر فکر میکنید تنها زیبا بودن باعث میشود مردتان به زن دیگری نگاه نکند یا تنوع طلبی خود را بیدار نکند کاملا در اشتباهید.

زیبایی و اندام خوب تنها برای مدتی میتواند برای شوهرتان جذاب باشد ، برای حفظ یک مرد باید رفتار زنانه داشته باشید ، خیلی از مردها هستند که دارای همسری هستند که از نظر دیگران نه زیبا است و نه خوش اندام ، اما آن مرد شیفته همسر خود است ، پس اگر فکر میکنید تنها زیبا بودن باعث میشود مردتان به زن دیگری نگاه نکند یا تنوع طلبی خود را بیدار نکند کاملا در اشتباهید.

مردان تغییرات جزئی را دیر به چشم می بینند مثلا شما اگر جای یک گلدان را در منزل تغییر دهید شاید بعد از یک هفته شوهرتان متوجه این تغییر شود اما اگر رنگ لباس و یا حتی نوع پوششتان را تغییر دهید خیلی زود متوجه تغییر می شوند هر چند شاید اگر عطری که استفاده می کنید را تغییر دهید باز متوجه نشوند . پس اگر قصد تغییر یا تحولی دارید بهتر است تلاش خود را در جهت تغییر بزرگی انجام دهید.

از نظر رفتاری جنس مردان به گونه ایست که ریاست طلب هستند و تمایل دارند هیچ موضوعی از آنها پنهان نباشد و ترجیح می دهند همسرشان بدون هماهنگی آنها کاری را انجام ندهند.

اگر هر روز موقع استقبال از شوهرتان از یک جمله تکراری استفاده میکنید آنرا تغییر دهید .

اگر رفتاری از سوی شوهرتان شما را خوشحال می کند نوع ابراز خوشحالی خود را تغییر دهید، هر چند تغییر کوتاه.

کنار آمدن با آشفتگی و خستگی مردان یکی از رموز موفقیت برای جلوگیری از تنوع پذیر بودن آنهاست. به عنوان مثال اگر خواسته ای دارید یا می خواهید موضوع مهمی را مطرح کنید از گفتن حرف های حاشیه ای بپرهیزید، چرا که مردان از اینگونه حرفها زود خسته و عصبی می شوند .

از نظر روابط جنسی کلا مردان همسری مطیع را خواهان می باشند. رفتارهای جنسی خود را تغییر دهید. سعی کنید در روابط جنسی تغییر ایجاد کنید. به عنوان مثال زمان انجام رابطه، مکان انجام آن، پوزیشنهای آن، حرفهایی که ردو بدل می شود رابطه جنسی کلیشه ای چند دقیقه ای آنچنان تاثیر مثبتی بهمراه ندارد. سعی نکنید در رابطه جنسی مثل یک ماشین باشید یعنی فقط ابزاری برای ارضای جنسی باشید بلکه از نظر روحی هم باید شوهر خود را ارضاء کنید البته این مسئله نیز متقابله .

اگر با شوهرتان مشکلی دارید آنرا مطرح کنید تا زودتر حل شود. یک زن افسرده حال و غمگین باعث می شود تا شوهر آن زن دیرتر به منزل برود در عوض یک زن شاد و خوشرو و خوش برخورد باعث می شود تا شوهرش برای رفتن به منزل لحظه شماری کند.

کلا در خانه محیطی جذب کننده برای همسر خود فراهم آورید تا مردان هیچ کجا به جز منزل و در کنار شما احساس آرامش نکنند .
مردان از زنان نغ نغو بیزارند.

مردان عاشق احترام هستند در بیرون از منزل جلوی دیگران با شوهر خود با احترام سخن بگویید البته این مسئله متقابل میباشد .

ظاهری خوب برای همسر خود داشته باشید، یعنی در منزل آرایش کنید، موهای آشفته و پریشان خود را آراسته سازید، مدل موی خود را تغییر دهید و از او بپرسید از چه مدل مویی یا چه طرز آرایشی خوشحال تر میشه هر چند وقتی آنها را مشت و مال دهید فراموش نکنید. اگر زنی تمام این کارهای را برای شوهر خود انجام دهد به نوعی برای خودش این کارها را انجام داده است! چرا که اگر مردی چنین همسری داشته باشد از هیچ تلاشی برای خوشبختی وی کوتاهی نخواهد کرد .

طوری با شوهر خود برخورد نکنید که انگار وی وسیله ای برای تولید اسکناس برای شما میباشد سعی کنید باری از دوش وی بردارید نه اینکه خود مشکلی بر روی مشکلاتش باشید .

توجه داشته باشید این شمایید که باعث می شید شوهر شما سراغ روابط نامشروع نرود یا به فکر همسری دیگر نباشد که پاسخگوی آندسته از نیازهایی باشد که شما نتوانسته اید آنها را تامین کنید. به نوعی در یک کلام متفاوت باشید.