سکس چت یا سکس از راه دور به آمیزش جنسی گفته می‌شود که در آن دو یا بیش از دو تن با به‌کارگیری یکی از ابزارهای ارتباطی همچون اینترنت یا پیامک به تحریک جنسی یکدیگر بپردازند. در اینجا دور بودن دو شخص اهمیت دارد و نه وسیله ارتباطی.

تحریک دیجیتالی از راه دور به معنای به‌کارگیری نیروی مستقیم، چیپ‌های زیستی یا ابزارهای سایبرنتیک دیگر برای برانگیختن جنسی یک مرد یا زن از راه دور است.
سکس تصویری به معنای به‌کارگیری وب‌کم برای انجام کارهای تحریک‌آمیز برای شریک جنسی و در نتیجه ارضای یکدیگر از راه دور است.
سکس سایبری به معنای هرگونه رابطه جنسی از راه اینترنت است که شامل آی‌آرسی، ایمیل، پیام‌رسانی فوری، اتاق گفتگو، وب‌بین، بازی نقش‌آفرینی و… است.
سکس تلفنی به معنای تحریک جنسی فرد مقابل از راه تلفن با استفاده از جملات تحریک‌آمیز است.
پیامک جنسی به برقراری رابطه جنسی مجازی از راه فرستادن پیام با تلفن همراه است. با آمدن تلفن‌های هوشمند دارای دوربین دیجیتال این گونه از سکس وارد مرحله نوینی شد.

این گونه رفتارها و عبارت‌ها هم‌پای پیشرفت و دگرگونی فناوری، تغییر می‌کنند.

افزایش سطح دسترسی به اینترنت با پهنای باند زیاد و فراگیری وب‌بین سبب رواج هرچه بیش‌تر سکس مجازی شده‌است. ردوبدل کردن تصویر و نگاره‌های سکسی در سکس مجازی به وفور صورت می‌گیرد. شرکت‌های پولی در اینترنت فعال هستند که به کاربر اجازه می‌دهد از سکس خود به صورت زنده با وب‌کم فیلم بگیرد یا به تماشای سکس دیگران بنشیند. به تازگی ابزارهایی ارائه شده‌اند که حتی قادرند از راه دور فرد را تحریک جسمی‌کنند.

 

اشکال مختلف سکس چت

برخی افراد در مواقعی که از همسر یا شریک جنسی خود دور هستند اقدام به برقراری رابطه جنسی مجازی می کنند و در این فرایند با همان شریک جنسی خود رابطه را برقرار می‌کنند.

برخی دیگر به طور کلی در دنیای واقعی روابط جنسی ندارند، یا حتی ممکن است هیچ گونه تماس و ارتباطی هم با جنس مخالف نداشته باشند و تنها راه ارضای جنسی شان همین شکل باشد.

برخی از افراد ممکن است در عین حال که در یک رابطه هستند، با فرد دیگری سکس چت بکنند و در واقع به عنوان ابزاری برای خیانت از آن استفاده کنند.

برای برخی دیگر هم سکس چت یک تفریح و تنوع است که هر از گاهی آن را تجربه می کنند.

 

آسیب های رابطه جنسی مجازی

سکس چت به خودی خود نمی تواند پدیده مضر و خطرناکی باشد. بلکه بافت و عللی که باعث می شود فرد به آن روی بیاورد و نحوه ای که از آن استفاده کند می تواند مضر باشد. برای مثال فردی که به علت کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس، در دنیای واقعی از خانم ها دوری می‌کند و در محیط مجازی شدیدا به دنبال رابطه جنسی مجازی است، می تواند شرایط خود را بدتر کند. در واقع این فرد به جای اینکه مشکلات ریشه ای خود را حل کند، با یک راه حل کوتاه مدت مشکل را از پیش پای خود بر می‌دارد.

اعتیاد به این عمل و افراط در آن مانند هر کار دیگری شدیدا آسیب زاست و فرد را از مسیر و جریان عادی زندگی خارج می‌کند. همچنین کسانی که از زندگی جنسی خود رضایت ندارند، اگر به جای کسب رضایت در دنیای واقعی، به دنبال جبران در دنیای مجازی باشند، مسیر زندگی واقعی‌شان منحرف شده و از دستشان خارج می شود. برای اطلاع از اشکال مختلف روابط دختر و پسر کلیک کنید.

علاوه بر موارد گفته شده، سکس چت می تواند فرصتی برای سو استفاده ایجاد کند. عکس ها یا ویدیو هایی که فرستاده می شود، می تواند برای فرد خطرناک باشند. با خواندن مقاله تعیین حد و مرز در روابط خود را از چنین آسیب هایی ایمن کنید.

 

حکم شرعی سکس چت

سوال : اگر به علت دور بودن از همسر سکس چت انجام شود و منجر به ارضا شدن شود چه حکمی دارد؟
پاسخ : بهتر بود نام مرجع تقلیدتان را می فرمودید اما در خصوص سوال شما استفتائات چند مرجع تقلید را خدمتتان عرض می کنم که ان شاءالله خواندنشان برایتان مفید باشد.
زن و شوهر اگر پشت تلفن و یا از طریق پیامک (sms) یا با چت کردن حرف هایی بزنند که شهوت شان تحریک شود و ارضا شوند، اشکال ندارد؛ ولی نباید از دست یا از وسیله ای دیگر برای تحریک آلت تناسلی شان استفاده کنند و خود را ارضا کنند؛ یعنی اگر فقط به وسیله گفتگو و حرف های محرک که به هم می زنند، تحریک و ارضا شوند، اشکال ندارد و خودارضایی محسوب نمی شود.
فقط به نظر آیت الله مکارم جایز نیست.

سکس چت آنلاین ، سکس چت ایرانی ، سکس چت تصویری ، سکس چت تلگرامس چت سکس ، متن سکس چت